PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırmızı ph2 megane rs sorgusu

freelife
21-10-2013, 22:56
Arkadaşlar ilanlarda geçen aya kadar kırmızı ph2 megane rs vardı baya bir arkadaş ilgileniyordu fakat alan çıkmadı sanırım ,akibeti ne durumda hiç bilen varmı takip edemeden ilanlardan kalktı.

FeaTuRiNG
22-10-2013, 18:15
Benim biraz bilgim var.

Ciddi alıcı olarak aracı satın almaya gittim, ancak ilk defa bir aracı "almadan" döndüm. Aracın rakamı ve şuanki hali arasında ciddi bir fark var.. Alacağım diye 3 gün uyumadığım aracın şuan pul kadar değeri yok malesef:( ve neticesinde de renault sporttan koptum. TSI grubu üyesi oldum..

freelife
22-10-2013, 18:41
evet benimde duyumlarım vardı fakat bütçeme uymadığından hiç bakmaya gitmedim , şimdi durumum biraz düzelince bakayım dedim bulamadım ilanlarda .
Şimdiki durumu nedir bende gidip bakmıyayım bakılacak gibi değilse , duyduklarım doğrumu acaba
şirket aracı diye duymuştum ve baya hor kullanıldığı söyleniyordu.

FeaTuRiNG
22-10-2013, 20:50
Araç net şirket aracı ve maalesef şirketin şoförünün tekeli altında : (

*Öncelikle araçta boya olmaması insanı cezbediyor ama 2 parçanın boyanması gerekmekte.
*Aracın km si 60000 km ve ağır bakım zamanı gelmiş.
*Araçta nedense anlamadığım şekilde 17" clio Rs jantı bulunmakta. Aracın lastikleri dümdüz.
*Aracın içi bana göre yine hayal kırıklığı
*Aracın ön diskler bitik, yeni değişti denilen balatalar hem bitik hemde yan sanayi.. Araç şoförün tanıdığı tek araçlık bir özel servisine gitmekte(aracın tekerine hava basmaya gidildi). 20000 km den sonra servis kaydı yok....

Yukarıda bahsettiğim sebepler aracın alınması için engel değil.. Ancak aracın bedelini kesinlikle etkileyecek nedenler..

Aracı satacak arkadaşlar(2-3 ayrı kişi+şoför) ile yaptığımız pazarlık sonucu aracın bu haline çok sağlam bir rakam istediler.. Anlattık, almak istediğimizi belirttik.. Ama düşmediler. Maaşlı çalışan olduğumu, aracı çok almak istediğimi belirttiğim biriside , "yanımda senin gibi 50 tane mühendis çalışıyor" dedi saolsun : ) Sonra kalktık artık... En son arabaya binerken şoför pazarlık yapalım diyordu.

Araç şuan bu haliye sadece faz 2 olduğu için 31-32 liralara alınabilir.. Ben 36 lira teklif ettim(çok istediğim için) ve tepki gördüm :)

Ve dönüşte Doğuş Otoya uğradım ve TSI grubuna geçtim.

Oznsrl
22-10-2013, 21:00
siz 36 bin tl verdiniz ve vermediler doğrumu anladım. ne kadar istiyolar ki böyle masraflı bi araca.

Trigerdi baskı balataydı diskti balataydı lastikti 2 parça boya lazımmış temiz 4 lira masrafı var gibi duruyor

FeaTuRiNG
22-10-2013, 21:09
siz 36 bin tl verdiniz ve vermediler doğrumu anladım. ne kadar istiyolar ki böyle masraflı bi araca.

Trigerdi baskı balataydı diskti balataydı lastikti 2 parça boya lazımmış temiz 4 lira masrafı var gibi duruyor

Son 38 istedi bir tanesi, telefonla..O ara trafik karıştı soför girdi araya, sekreter bayan 37,5 dedi... Ve o 500 TL'yi cebinden mi vereceksin dediler ... Böyle saçma sapan bir durum..

4 lira az.. Orjinal jantlar yok? Faz 1 den zaten az farkı var, farklardan biride jant.. +komp. testi vs yapılmamıştı, ne olacağı belli değil.

freelife
22-10-2013, 21:11
expertiz edilmeden bunlar farkedildiyse expertizde neler çıkar belli değil , teşekkürler bilgi için ....zaten anladığım kadarıyla yetkili servis bakımlı değil ( bende sordurduğumda servise kapı menteşeleri ve fiilleri değişmiş ve birdaha gitmemiş ) ordan bir çalışan bakıma göürüyorum diye tanıdık servise götürüyor ve ne bakım yapıldığıda meçhul...fiyat baya bir düşerse gidip bakayım bari , en azından masraf etmeye değsin.

tekrardan teşekkürler bilgi için.

FeaTuRiNG
22-10-2013, 21:14
Dediğim gibi araç alınmaz demiyorum.. Ama komp. testi düzgün çıkarsa cidden maksimum 31-32 verilir.

ANIL ERCAN
22-10-2013, 21:15
36.000 TL'ye vermedilerse harbi aptallık etmişler aracın ağır bakımı gelmiş, lastikler vs. değişecek gene 4 5 milyar masrafı vardı arabanın..

Ben daha geçen hafta 55.000 km ağır bakımı yaptırdım dizel megane'ıma Baskı balata + debriyaj üst alt merkezleri vs. vs. + triger seti değişti 1850 tl girdi bana yetkili serviste yaptırdım. Bunu sokmaya kalk agır bakıma 2 3 milyardan aşağı cıkmaz valla. Lastiği b.ku püsürü 5 6'yı bulur gibime geliyor

FeaTuRiNG
22-10-2013, 21:49
36.000 TL'ye vermedilerse harbi aptallık etmişler aracın ağır bakımı gelmiş, lastikler vs. değişecek gene 4 5 milyar masrafı vardı arabanın..

Ben daha geçen hafta 55.000 km ağır bakımı yaptırdım dizel megane'ıma Baskı balata + debriyaj üst alt merkezleri vs. vs. + triger seti değişti 1850 tl girdi bana yetkili serviste yaptırdım. Bunu sokmaya kalk agır bakıma 2 3 milyardan aşağı cıkmaz valla. Lastiği b.ku püsürü 5 6'yı bulur gibime geliyor

Biz gerçekten ciddi niyetli olarak gittik ve mantık çerçevesinin çok üstünde bir teklif verdik fakat önemli değil, bu işler kısmet işi.. Kimse kimseye zorla ne araba satıyor ne alıyor.

Fakat aracı o halde garaja 6-7 aydır terkedilmiş lastikleri inmiş uzerinde kus pislikleri bu kıvamda gorunce uzulmedik degil.. sonucta cok ozel bir arac, buraya kadar hersey tamam.. Ama satıcı nın tutumu gercekten ilginçti, "bizim istediğimiz fiyat 39.5 dediler size 38 diyorsak" bu bir lütuftura getirdiler.. Devamlı ustu kapalı biz buyuk bir şirketiz biz şöyleyiz emrimizde su kadar adam calışıyor havası vardı (bu bizi ilgilendirmez ki biz araç için geldik, şirkete ortak olacağız sandılar!)

Aracın lastigini sisirmek için nerdeyse jant uzerinde yakındaki servislerine goturduklerinde dikkatimizi cektiki , degiştigi denilen balatlar bitik. Mevzu balata degil solenen şudur ki "balatalara neden bakıyorsunuz 50-60liralık birsey!" . Acıkcası önceki aracımda clio 197 rs di ve hem ön hem arka birebir aynı balata ve kaliper vardı. Ben bile su halimle(garip mühendis) servisten orjinal brembo marka balataları hatırı sayılı bir ucrete almıstım. Tabiki arac senin istedigin balatayı takarsın lafım olamaz ama biz şoyleyiz biz boyleyiz paraya ihtiyacımız yok tok satıcıyız imajı cizip araca yansanayi balata takarsan jantlarını lastiklerini takaslarsan (kim yaptı bilmiyorum) bu ne perhiz bu ne lahana tursunu derler.

Bizi biraz cahil zannetiler ki zaten orayada hali hazırda bir megane rs(faz1) le gittik :) Zaten megane rs haric tüm renault sport modellerine daha once bindim piyasanın bu rakamlarda olmadıgını cevremizin renault sport model kullanıcıları ile dolu oldugunu belirtsekte tutumlar degişmedi. Acıkcası ben aracın o durumuna uzuldum ve cıktık. 2 saat sonra sıfır seat cupra aldık..

Şu an kafam cok huzurlu ve mutluyum. İstemesemde renault sporttan koptum
daha dogrusu karsılastıgım tutum karsısında sogudum, dedigim gibi hersey kısmet. O aracı şuan 1 TL ye almam..Ama niyeti olan var ise, 31-32 belki eder..

Ferhat_V
22-10-2013, 22:02
bahsedilen araç samandıra tuvtürkün ordaki otoparkta yatan araç mı ? turuncu diye hatırlıyorum renkte karışıklıkmı oldu yoksa başka araçtanmı bahsediliyor ?

ChtArdARSL
22-10-2013, 22:05
aracın resmı veya ılanı varmıdır?

freelife
22-10-2013, 22:06
bahsedilen araç samandıra tuvtürkün ordaki otoparkta yatan araç mı ? turuncu diye hatırlıyorum renkte karışıklıkmı oldu yoksa başka araçtanmı bahsediliyor ?

hayır araç o değil ordaki araç faz 1, bu bildiğin kırmızı faz 2...ordaki aracıda biliyorum .duruş olarak ondan farkı yok sanırım ama.

FeaTuRiNG
22-10-2013, 22:07
O araç değil. Semt ve renk tutmuyor daha doğrusu..

Ferhat_V
22-10-2013, 22:08
hayır araç o değil ordaki araç faz 1, bu bildiğin kırmızı faz 2...ordaki aracıda biliyorum .duruş olarak ondan farkı yok sanırım ama.

o aracın neyi var biliyormusun ? orası hacizli araç otoparkmı yoksa pertlerin alınıp satıldığı bir yer mi..çok uzun süredir yatıyor o RS sorunu ne acaba..?

freelife
22-10-2013, 22:09
O araç değil. Semt ve renk tutmuyor daha doğrusu..

avatar süper olmuş ama :D...çupraaa

freelife
22-10-2013, 22:10
o aracın neyi var biliyormusun ? orası hacizli araç otoparkmı yoksa pertlerin alınıp satıldığı bir yer mi..çok uzun süredir yatıyor o RS sorunu ne acaba..?

pertlerinde alındığı yedi eminde olan bir yer , genelde pert araçlar oraya çekiliyor oradan direkt satılıyor diye biliyorum ( 2 rs bilgim dahilinde öyle olmuştu ordan biliyorum )

FeaTuRiNG
22-10-2013, 22:12
avatar süper olmuş ama :D...çupraaa

Balık olarakta tercih ederdim kendilerini : )

sportwagon
23-10-2013, 08:41
sabahları dudullu merit life konakları çıkışında karşılaştığım kırmızı rs2 den bahsediliyo herhalde yakından görünüşte oldukça diri duruyor alabilecek bütcem olsa sahibine sorarardım ama 40-45 gibi rakamlar telafuz edilir diye hiç yanaşmadım araca:) takım elbise kravat sahibi hergün... düzgün rs 32 den aşağı yok ona göre değer biçmek lazım

Tunç
23-10-2013, 08:54
ya ben o araca telefonda 34500 için pazarlık ettim sizin telaffuz ettiginiz rakamlar cok ucuk ?

Brian O'kanır
23-10-2013, 09:08
merak ettim aracın resmi hiç yokmu :)

freelife
23-10-2013, 11:31
sabahları dudullu merit life konakları çıkışında karşılaştığım kırmızı rs2 den bahsediliyo herhalde yakından görünüşte oldukça diri duruyor alabilecek bütcem olsa sahibine sorarardım ama 40-45 gibi rakamlar telafuz edilir diye hiç yanaşmadım araca:) takım elbise kravat sahibi hergün... düzgün rs 32 den aşağı yok ona göre değer biçmek lazım

o araç değil zaten 2 tane var kırmızı bunu sadece şirket aracı olarak kullanmışlar ...bu araç beylerbeyinde garaja terkedilmiş uzun süredir..

CLIORS
23-10-2013, 11:48
ph2 kırmızı 3 tane :D hemen düzelteyim, 3. de recaro koltuklar yok.

CLIORS
23-10-2013, 12:00
Temizi az kaldı bu MRS'lerin :D

FeaTuRiNG
23-10-2013, 12:01
ya ben o araca telefonda 34500 için pazarlık ettim sizin telaffuz ettiginiz rakamlar cok ucuk ?

Karşı taraf 39-40'ı baz aldı. Onun üzerinden de 37,5'dan aşağıya inmedi. Araç zaten alınırdı uygun rakam söyleseler ve sinir bozmasalar... ama şuanki haliyle 34,5 bile fazla açıkcası.. Ben 1 tl vermem o adamlara : )

Tunç
23-10-2013, 12:12
Karşı taraf 39-40'ı baz aldı. Onun üzerinden de 37,5'dan aşağıya inmedi. Araç zaten alınırdı uygun rakam söyleseler ve sinir bozmasalar... ama şuanki haliyle 34,5 bile fazla açıkcası.. Ben 1 tl vermem o adamlara : )

ben telefonda direk 33 teklif ettım eskı bi ph2 sahibi olarak az cok biliyorum arkadasım ıcın görüştüm bana bi bayan telefonda en son 34500 altı olmaz dedi bir kac kez görmek istedim aksam göremezsiniz yok şirkette falan dedi bende ugrasmadım..

ayrıca diger recarolu kırmızı garajda yatıyor çıkarmıyorlar hiç.

bi arkadasda clıo rs jantı demıs uzerındekı jantları orj. bilginize.

FeaTuRiNG
23-10-2013, 12:31
Megane RS de 17 mi var 18 mi ?

clioGT
23-10-2013, 12:34
tr dekilerde 17 var sanırım ama benim zamanımda faz1lerde 3 takım 18' vardı cup jantı:D
1 faz1 gride
1 faz1 turuncuda
1 faz1 siyahta

Tunç
23-10-2013, 12:35
Megane RS de 17 mi var 18 mi ?

17 oluyor. bildigim eskı aracım ugk mavide 18 var bide rs058 ph1 de var

CLIORS
23-10-2013, 12:41
ph2 lerde 17 de var 18 de. Mavi olan 18'di fakat diğerleri 17.

Tunç
23-10-2013, 12:55
diger kırmızı ph2 de 17

freelife
23-10-2013, 13:00
ph2 kırmızı 3 tane :D hemen düzelteyim, 3. de recaro koltuklar yok.

evet pardon doğru 3 tane var ..

FeaTuRiNG
23-10-2013, 13:00
Tunç; bu 34500 olayında belkide başkasıyla anlaştılar 37 gibi rakamlara vs, biz gidindece onun üzerinde rakam çektiler.. Çünkü benim param cebimdeydi.. Yani satmamaları için başka bir neden yoktu. Ki cidden iyi rakam verdim..

freelife
23-10-2013, 13:05
Tunç; bu 34500 olayında belkide başkasıyla anlaştılar 37 gibi rakamlara vs, biz gidindece onun üzerinde rakam çektiler.. Çünkü benim param cebimdeydi.. Yani satmamaları için başka bir neden yoktu. Ki cidden iyi rakam verdim..

Sana yapılan tavrı aytuğdan dinledim bugün ve inan araba tertemizde olsa almaz çıkardım ordan ,sen yinede adamlık edip veriyorsanız alayım demişsin..

CLIORS
23-10-2013, 13:10
o tavırla hediye etseler alınmaz.

CLIORS
23-10-2013, 13:11

O durumdaki araca, stok üstelik çok iyi rakam.

FeaTuRiNG
23-10-2013, 13:21
Sana yapılan tavrı aytuğdan dinledim bugün ve inan araba tertemizde olsa almaz çıkardım ordan ,sen yinede adamlık edip veriyorsanız alayım demişsin..

Aynen Aytuğ abi de yanımdaydı. Gittik dediğim faz1 onun araç.. Saolsun, ilgilendi Aytuğ abi..

freelife
23-10-2013, 13:35

iyi derken çok anlamındamı yoksa ucuz anlamındamı ?

Tunç
23-10-2013, 13:37
39.750 üzerinden siz rakam belirlemıssınız onu teklıf etmısınız ve illakı verende olmustur o rakamları tabı ister istemez onlarda uyanmıstır o rakamları gördügü için şimdi

CLIORS
23-10-2013, 13:41
iyi derken çok anlamındamı yoksa ucuz anlamındamı ?

Yok Ozan çok vermişler :D epeyce masraf çıkar, zaten bakım karnesi araba için çok öenmli.

Anıl E.
23-10-2013, 14:44
Bu megane RS'ler nasıldır ? :)

Brian O'kanır
24-10-2013, 08:01

iyidir güzeldir.

Zero
24-10-2013, 16:26
Araç net şirket aracı ve maalesef şirketin şoförünün tekeli altında : (

*Öncelikle araçta boya olmaması insanı cezbediyor ama 2 parçanın boyanması gerekmekte.
*Aracın km si 60000 km ve ağır bakım zamanı gelmiş.
*Araçta nedense anlamadığım şekilde 17" clio Rs jantı bulunmakta. Aracın lastikleri dümdüz.
*Aracın içi bana göre yine hayal kırıklığı
*Aracın ön diskler bitik, yeni değişti denilen balatalar hem bitik hemde yan sanayi.. Araç şoförün tanıdığı tek araçlık bir özel servisine gitmekte(aracın tekerine hava basmaya gidildi). 20000 km den sonra servis kaydı yok....

Yukarıda bahsettiğim sebepler aracın alınması için engel değil.. Ancak aracın bedelini kesinlikle etkileyecek nedenler..

Aracı satacak arkadaşlar(2-3 ayrı kişi+şoför) ile yaptığımız pazarlık sonucu aracın bu haline çok sağlam bir rakam istediler.. Anlattık, almak istediğimizi belirttik.. Ama düşmediler. Maaşlı çalışan olduğumu, aracı çok almak istediğimi belirttiğim biriside , "yanımda senin gibi 50 tane mühendis çalışıyor" dedi saolsun : ) Sonra kalktık artık... En son arabaya binerken şoför pazarlık yapalım diyordu.

Araç şuan bu haliye sadece faz 2 olduğu için 31-32 liralara alınabilir.. Ben 36 lira teklif ettim(çok istediğim için) ve tepki gördüm :)

Ve dönüşte Doğuş Otoya uğradım ve TSI grubuna geçtim.

2 parca boya pasta cilasi eder 500TL.Arka disk haric on diskler ve 4 yellow stuff balata motul dot 5.1 hidrolik iscilikle 1000TL gibi bir rakama degistirdim ki on diskleri oldukca ucuza disaridan almistim serviste bu fiyatlar artacaktir.60.000km de triger harici buji enjektor bakimi yagi suyu vs vs derken 1000TL ye yakin gozden cikartmak gerekirdi hesapta olmayanlarla beraber.Baski balata ile beraber hareketli volanda degismeli bunlarla beraber hidrolik silindir sanziman yagi iscilik derken yaklasik 3000TL civari mecburi bir masraf.Yanindaki 50 muhendis bu arabaya yan sanayi balata takip diski parcalamamasi gerektigini ogretememisse 100e cikarsinlar sayiyi...Hesapta olmayan direksiyon sargisindan abs sensorunden vs vs bi baslarsa(ki bakimli bakimsiz her tur aracta yasanabilir bunlar) 7.000-8.000TL nin nereden ciktigini anlamaz insan.

Teessuf ederim 32 den asagi artik yok ben istisnaydim :D alan kardesimle herhafta konusuyoruz surekli tesekkur ediyor bana nasi bu kadar iyi bakip masraf yapip bu paraya sattin diye :D

Temizi az kaldı bu MRS'lerin :D

Kesinlikle hocam dogru soyluyorsunuz bilinmeyen araca bulasmak bilinen masraflari yapmak zorunda kalmak demek kesinlikle.

Kesinlikle arkadas fazla bile teklif etmis ama anlayamamislar durumu :)

Iyidir ama bilinen sevilerek kullanilan masraf yapilmisindan para harcanmisindan korkmayin hor mu kullanilmis diye dusunmeyin masrafsiz denip hic bir yeri yenilenmemisinden uzak durun.Geneli 2005 model ve yil oldu 2014 ederi parasinin 10.000-20.000TL ustunde bir arac ***** marka modellerle kiyaslanirsa ama yeterki herseyi yenilenmis gecmisi bilinenini alin.Hala ayakta kalan cok guzel araclar var yani.

Emre Ekrem
24-10-2013, 16:32
ilan veya foto var mı?

kelalper
24-10-2013, 16:45
Adam arabasına istediğini fiyatı yazar sıkıntı o değilde üslub saçma. Bana o lafı etse yanında benim gibi 50 tane mühendis çalışıo olabilir ama ben seni hırdavatçı dükkanım olsa yanımda çalıştırmam derdim. Ne sanıolar arkadaş kendilerini. Bilmio ki çöle düşse bir bardak suya servetini isteseler verecek.

maybel
13-11-2013, 12:17
HACİZLİ(H) ÜSKÜDAR VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ 08/10/2010

araç hacizliymiş ve 2010 model diyor araç ruhsatta 2008 geçiyor 2010 yılında trafiğe çıkmış.

GTCihad
13-11-2013, 13:46
bu araç kartaldamıydı ?

freelife
13-11-2013, 17:01
bu araç kartaldamıydı ?

bende o sanıyordum ama galiba değil , kartaldaki daha temiz duruyordu...

kalipson
04-12-2013, 17:23
Sahipleri maalesef Nuh diyor, Peygamber demiyor... Ben de bi ara niyetlendiydim ama istenen rakam çok uçuk ve alır-almaz da yapılacak en az 3.000 TL'lik masrafı da var - ki bu rakam da en az - ve bu arabayı o rakamlara nasıl satarlar bilemiyorum...

fastchild
04-12-2013, 17:36
Kartalda Sanko Holding binasını güvenliğinin orada duran bi Kırmızı MegRs vardı bahsi geçen araç o araç sanırım

kalipson
04-12-2013, 18:03
2011'de Megane RS'imi(boyasız, hatasız, bakımları full+full tam ve 4 lastik neredeyse sıfır) 30.250 TL'ye sattım ve haliyle 6 yaşındaydı...
Bu araç da şu an 6 yaşında ama bakımsız ve masraflı... 37.5 tl de istenen rakam. Bana göre ultra mantıksız bir rakam... Yapılması gereken ihtiyaçlarla beraber 42bini çok rahat aşar, hatta sürpriz bişey çıkarsa uzayıp gidebilir bile...:soru:
Bu dediğim işlemler de mutlaka yapılmalı...

cabrioleter
04-12-2013, 18:23
faz1 ve faz2 ler arasında jant hariç ne gibi farklar var?

kalipson
04-12-2013, 18:27
Ön tampon, far ve stopler, bazılarında ön koltuklar ve göstergeler az biraz farklı... Kalan herşey aynı...

maybel
05-12-2013, 00:05
şuan ilandan kalkmış durumda acaba sattılarmı ? 37.5 aşağıya düşmüyorlarmı ?

kalipson
05-12-2013, 18:34
Satılmış diye duydum..

kalipson
08-02-2016, 17:07
"Tunç"un 2. sayfadaki 'garajda yatıyor...' yorumuyla birlikte bu iki tane olan Recaro'lu Faz-2 RS de benim olmuş oldu... Ne bereketli konuymuş... :D
Konuyu gördüm, dur bi hortlatayım dedim :D

canozgur106
09-02-2016, 11:20
Renault Megane 2.0 T 2.El Arabalar ve Sat (http://www.sahibinden.com/renault-megane-2.0-t)

Hep bir Mrs merağım olmuştur bu ilan hoşuma gitti:)