PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fotoğraf işlemek içim bilgisayar tavsiyesi ?

Ramiz
23-10-2013, 15:44
Arkadaşlar elimde 30 küsür mb min raw çekn bir nikon d600 var , elimdeki notebook artık yetmemeye başladı photoshopta çoğu işlemi yapamaz hale geldim ramdan ötürü, update etmeyi düşündüm baya bir masraf çıkıyor boşa gidecek gibi , şimdi burada yeni bir bilgisayar almak gerekli gibi duruyor ve bir yol ayrımı çıkıyor karşımıza pc mi mac mi ? bu işle ciddi anlamda uğraşan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var , mağlum mac fiyatları aynı konfigrasyonda pc lerin 1,5 katı kadar bu aradaki fark değermi ekran kalitesi kalibrasyonu stabil sistem vs. ?

volume81
23-10-2013, 16:05
tabiki MAC :)

İ5-8gb ram'li 2 gb ekran kartlı notebook'u verip Macbook air aldım 4gb ram olmasına rağmen çok daha hızlı çalışıyordu :)

bütçe varsa macbook pro retina son nokta olur :) yoksa IMAC'ler iyi iş yapar :)

cookies
23-10-2013, 16:19
Mac kullanım ömrü olarak pc'den farklı mı? Mac almayı düşünüyorum da piyasada hemen her şey win tabanlı sistemler için, hatta Mac' e win yükleyenler görünce ne anlamı kalıyor diyorum..

volume81
23-10-2013, 16:28
macbook kullandım ondan örnek vereyim

Dell'de o kadar uğraşmama rağmen bataryası 1.5 yıl sonra mefta oldu zaten sıfır batarya ile bile 2 saat zor gidiyordu

macbook'da 8 saat kullanmışlığım var wi-fi vs açık ve hala daha bataryası biten ölen mac görmedim :D kasası vs diğer markaların üst seviyeleri haricinde çok kaliteli :)

mac OS kullanmak çok ayrı bişey ben 2 günde alıştım çok rahat gelmişti piyasadaki çoğu program zaten mac os için çıkıyor merak etmeyin :) yoksa bile muadil daha iyi iş yapan kesin vardır :)

en güzeli track pad kullanımı var ayrı bir hava katıyor klavyesinin kalitesi vs kullanırken her seferinde daha çok zevk alıyorsunuz :)

sweap07
23-10-2013, 17:04
msı yıde bakabılırsiniz

hondafit
23-10-2013, 17:17
macbook pro md212 modelini inceleyin.
retina ekranlı i5 işlemcili 8 gb ram var üzerinde performanslı bir ürün.
masa üstü dersen imac
md095 modelini tavsiye ederim.

hondafit
23-10-2013, 17:20
apple mağazasında çalışıyorum kafana takılan birşey olursa cevaplarım

Ramiz
24-10-2013, 16:03
Esasında merak ettiğim mac'in görüntü tasarım vs. dense raw fotoğrafları işlerken ki performansı bu işle alakadar arkadaşların yorumu benim için daha önemli

KoramiraL
24-10-2013, 16:21
aslında masa üstü oem parcalarda pc de toplana bilir ekran kartı Low profiile olmak koşulu ile genelde cizim yapanlar oem pc üzerinde low profile tabanlı ekran kartı alarak cizimler üzerinde daha fazla detaya gire biliyorlar ama fiyatları biraz uçuk ola biliyor 10 binliraya kadar çıkabiliyor o yüzden mac daha mantıklı.

Hatta markalı ürün almak isterseniz eğer onlarında bu tarz işler için masaüstü pcleri var ama bunlarda maclerden daha pahallıyor geliyor

SmT
24-10-2013, 17:14
Ciddi bir iş bilgisayarı istiyorsanız ve maddi açıdan rahatsanız Thinkpad W530'a bakın.Full HD ve renk kalibratörüne sahip bir laptop..Quattro 2000m ile oldukça hızlı sonuçlar alabilirsiniz.Grafik becerisi yüksek bir kart.
Bunun haricinde tank gibi bir laptop(eğer dışarıda çalışıyorsanız)

Masaüstü istiyorsanız eğer Nvıdıa 750-755m destekli bir Imac'de uzun süre yüzünüzü güldürebilir..27 inç GTX 775m ise nirvanaya ulaştırır :)

muratburunce
24-10-2013, 17:24
grafik tasarımcıyım fotoğraf çekim işiylede uraştım belli bir süre... mac al rahat et derim :)