PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic si acil yardım

serkan1905
23-10-2013, 21:17
aracımda egzoz sürtmesinden dolayı manifoldla egzoz bağlantısı olan boğazda gevşeme oldu ve hava almaya ses gelmeye başladı ara sıra stop ediyodu 2-3 gün kadar öyle kullandım sonrasında stop etme olayı çoğaldı hemen egzozcuya gittim ve gevşemiş olan boğazın civatalarını sıktık ve sesi kestik ama stop etme durumunu bi türlü kesemedik park halindeyken normal çalışır vaziyette bi kaç dk sıkıntı yok bi anda stop ediyor tekrar marşa basıyorum bazen benzin yokmuş gibi almıyor bazende hemen çalışıyor. ayrıca yolda seyir halindeyken bazen tekleme yapıyor tekleme derken hani lpgli bi aracın lpgsi bitmek üzere olurda seke seke gider o tarz.. ummadığım anda olmadık yerde bırakıyor beni..sorun ne olabilir acaba?

kadir jdm civic
23-10-2013, 23:21
Ya senten atladı kardeşim yada Ateşleme bobininde sorun var yanı disbiratörde....

Time-R
23-10-2013, 23:32
Bence benzin pompasi gidici yada benzin rolesi. Arac durdugunda ariza lambasi yaniyor mu sabit peki? yada yanlis yakit, mazotla karistirilmis yakit almis olma? Duracagi sirada egzozda kara duman oluyor mu?

bymurat___61
24-10-2013, 00:04
muhtemel distirbitor. Aam subap ayarınada ihtiyaçta duyabilirsin . her bujide atesleme var mı ? belki 3 silindirdesindir ? stop etmenın egzosla alakası olacagını sanmıyom dogrudan. Dİstirbotore gelen kabloyu sok guzel bir kontak temizliyice ile temizle bir tak bakalım .

su ince soketli olan direk buhji kablolarının girdigi felan degil.

serkan1905
24-10-2013, 11:09
Bence benzin pompasi gidici yada benzin rolesi. Arac durdugunda ariza lambasi yaniyor mu sabit peki? yada yanlis yakit, mazotla karistirilmis yakit almis olma? Duracagi sirada egzozda kara duman oluyor mu?

Duman yok arıza ışığı da yanmiyor

serkan1905
24-10-2013, 11:11
Ya senten atladı kardeşim yada Ateşleme bobininde sorun var yanı disbiratörde....

Teşekkürler

serkan1905
24-10-2013, 11:13
muhtemel distirbitor. Aam subap ayarınada ihtiyaçta duyabilirsin . her bujide atesleme var mı ? belki 3 silindirdesindir ? stop etmenın egzosla alakası olacagını sanmıyom dogrudan. Dİstirbotore gelen kabloyu sok guzel bir kontak temizliyice ile temizle bir tak bakalım .

su ince soketli olan direk buhji kablolarının girdigi felan degil.

Bugün temizleme işine giricem bujiler yeni ama kablo distirbitor ne alemde hiç bilmiyorum yardım için teşekkürler

serkan1905
24-10-2013, 15:12
Distirbitoru actik buji kablolarina ateslemeyi veren ufak bi yay var onun katlanip yerinden çıktığını gördük aracin stop etmesine sebep bu ufak yay olabilir mi ? Onun dışında anormal bişey gözükmüyor