PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SUBARU 2.5 WRX için soft modifikasyon?

Yigit-Y
24-10-2013, 00:07
SUBARU 2.5 WRX aracı olan bir dostum var.

araç 2009 HB kasa

Motora girmeden max kaç hp lere çıkabilir?

Ne parçalar alması gereklidir?

Kaç para harcar?

Daha önce subaru sahibi olmuş .2.5 blok ile uğraşmış kişilerden yorum beklenmektedir.

Sh4rk
24-10-2013, 01:02
Aklıma gelenler
Turbo buyur
Int. Buyur
Enjektor
Yazılım
Fılıtre
Downpıpe uppıpe headers egzoz
Evc

Yigit-Y
24-10-2013, 01:08
Aklıma gelenler
Turbo buyur
Int. Buyur
Enjektor
Yazılım
Fılıtre
Downpıpe uppıpe headers egzoz
Evc

total maliyet ve hp ne olur motora zarar vermeden ?

Oz`
24-10-2013, 01:12
piston alalım pls :D

ygtrn
24-10-2013, 01:16
stoc internallerle yapılacak işlere enjektör gerekmez, zaten enjektör değişimi için beyinde gerekebilir oem beyin farklı bi ejnektörü desteklermi bilmem, duruma göre evc de gereksiz olabilir turbo basıncı sonuçta yazılımla kolayca açılır...

sti turbolarıdan bir tane edinin vf34 35 gibi, isteğe göre bi fmic alın turboxs yada perrin öneririm turboxs lerin fiyatları genelde birazdaha makul oluyor, geri kalanı komple egzos yazılım...

filtrede önermem akışmetreyi bozarsnız, ayrıca 400hp lere kadar filtre gereksiz bir modifikasyon subarular için sesten başka bişey vermez, ancak filtre kutusunun resonatör denen sesi kesmeye yarayan garip çıkıntısı iptal edilebilinir o zımbırtının tek amacı filtre sesini kesmek emiş bu şekilde birazdaha rahatlatılabilinir...

ygtrn
24-10-2013, 01:17
tabi doktor oz bey konuya geldiğinden mütevellit hemen çekiliyor ve sözü ona bırakıyorum :D:D:D

Yigit-Y
24-10-2013, 16:53
Motor acmasak olmaz mı ?

GökhanO
24-10-2013, 16:58
ben olsam o motora piston yapmadan turbo degisimi vs.. seklinde modifikasyon işine girmem. Sürekli diken üstünde gitmek kötü, biraz araştırırsanız insanların pek iyi anıları yok standart motora basınc vs.. actıkları zaman :)

Sh4rk
24-10-2013, 17:11
sti turbolarıdan bir tane edinin vf34 35 gibi, isteğe göre bi fmic alın turboxs yada perrin öneririm turboxs lerin fiyatları genelde birazdaha makul oluyor, geri kalanı komple egzos yazılım..

Vf34 -35 hangisi daha iyi kondüsyonda bulursan , Sti tmic 1.1 keyıflı olur

fmıc gerek yok bu tarz turbolarda

Yigit-Y
24-10-2013, 21:35
Standart motor kaç hp ye kadar dayanır.

Vf35 evc timer defiler filan tune dusunuyor

Bunlar standart motorda cok hp verir safe mode da

gurcell
24-10-2013, 22:16
2.5 blok bir moka dayanmaz. Peynir pistonlu onlar. Once 4 tane piston alinacak

Oz`
25-10-2013, 00:35
hepsinden önce Mahle ya en ucuz piston kalitelide alıcaksın takıcaksın cicek gibi olucak :)

kickboxer
25-10-2013, 01:50
Sekmanlar pişmaniye gibi yigit ilk bırakıcak olan onlar.
Maf ın bozulmaz gc8 değil bu
400hp kadar filtre gereksiz demiş :D bence ygtrn u dinleme

Dou
25-10-2013, 02:08

ahauhauhau ygtrn ne diyosa tersini yap :D

ahmetgurlek
25-10-2013, 08:38
motor içine girsin, sti tmic, sti turbo, 76 lık egzoz, filtre ve yazılımla mis gibi kullansın. maliyet ve güç artışı tatmin eder, rakamlara fazla takılmasın bence. sonuçta subaru kullanıyor..

dragon07
25-10-2013, 08:52
saglıklı bi sekilde ben olsam turboya bile ellemem :D headers yazılım yapar binerim fazlası zarar ziyan

Yigit-Y
25-10-2013, 09:27
Anlaşıldı.illa forged yapılacak :(

Sh4rk
25-10-2013, 12:32
Anlaşıldı.illa forged yapılacak :(

En sagliklisi temel saglam olsun ;)

ygtrn
25-10-2013, 17:00

:)
POD Filters Mythbusted - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PAIxeQUSg-Q#t=352)

ygtrn
25-10-2013, 17:26
o manfolt altından geçen borusuydu maf huosingydi vs vs si dururken o araç filtreyle 1hp bile almaz anca turbonun yeri değişecekte dümdüz geniş bi boruyla hemen turbonun azına filtreyi takacan anca... fmic tercihen dedim tmicte kullanılabilirnir tabi ancak netten bulduğum bi testte adamlar standar wrx e sadece fmic takarak 20 30hp kadar almışlar before after dynoları vardı tekrar bulursam linkini paylaşırım... piston olayını duymuştum ama sti larda var o sıkıntı diye biliyordum... demek wrx lerdede varmış :/

ygtrn
25-10-2013, 17:28
bu arada 2008 den itibaren wrx ve sti makinaların içleri aynımıydı yanılıyormuyum?

kickboxer
25-10-2013, 19:55
o manfolt altından geçen borusuydu maf huosingydi vs vs si dururken o araç filtreyle 1hp bile almaz anca turbonun yeri değişecekte dümdüz geniş bi boruyla hemen turbonun azına filtreyi takacan anca... fmic tercihen dedim tmicte kullanılabilirnir tabi ancak netten bulduğum bi testte adamlar standar wrx e sadece fmic takarak 20 30hp kadar almışlar before after dynoları vardı tekrar bulursam linkini paylaşırım... piston olayını duymuştum ama sti larda var o sıkıntı diye biliyordum... demek wrx lerdede varmış :/

Ne demek yanı şimdi bu???
Manifoldun altından geçen borusuna maf housingin ne alaksı var ?
Mantıkli birşeyler söğlede ihtimal verelim kutu içi filtre camurluk içinden nerelerden hava çekiyor biliyorsun yanı kısaltıp bir kn takılsa 1 hp almazmı :D:D
Millet mal ozaman filtre takıyolar bir sen akıllısın
Bu arada turbo arada filtre sesi çıkmaz:D aklında olsun
Bana yazdığını düşünerek yazdım boşa msj atmışın ama burda filtre konusuna yorum yapan benim!
http://www.knfilters.com/images/press/subaru1s.jpg

2008 sti ve wrx motor içleri kapakları manifoldları birçok şeyi farklı

ygtrn
25-10-2013, 20:18
Ne demek yanı şimdi bu???
Manifoldun altından geçen borusuna maf housingin ne alaksı var ?
Mantıkli birşeyler söğlede ihtimal verelim kutu içi filtre camurluk içinden nerelerden hava çekiyor biliyorsun yanı kısaltıp bir kn takılsa 1 hp almazmı :D:D
Millet mal ozaman filtre takıyolar bir sen akıllısın
Bu arada turbo arada filtre sesi çıkmaz:D aklında olsun
Bana yazdığını düşünerek yazdım boşa msj atmışın ama burda filtre konusuna yorum yapan benim!
http://www.knfilters.com/images/press/subaru1s.jpg

2008 sti ve wrx motor içleri kapakları manifoldları birçok şeyi farklı

Mesajn içeriği sadece filtre olmadığnda alntı yapmadm knk, camurlk içndeki resonatör denn dalga iptal edilse zaten aynı kapıya çıkılıyor, sırf o iş için delete kitler var...

ygtrn
25-10-2013, 20:25
AndyForrestPerformance (http://www.andyforrestperformance.co.uk/58730.html)

bak knkcm burada bile stage2 ye kadar kutu içi kn filter veya delete kit yazmış adamlar listeye, stage 3 tede stage 2 ye eklenecek şeyler yazılmış, stage 3 te maf sıkıntısından ve beyin enjektör gerekliliğinden bahsediyor.. bide ayrı bi filtre testi vardıda onuda bulursam paylaşırım... bide bir önceki sayfada paylaştığım linki izelemdin herhalde.

kickboxer
25-10-2013, 20:32

bak knkcm burada bile stage2 ye kadar kutu içi kn filter veya delete kit yazmış adamlar listeye, stage 3 tede stage 2 ye eklenecek şeyler yazılmış, stage 3 te maf sıkıntısından ve beyin enjektör gerekliliğinden bahsediyor.. bide ayrı bi filtre testi vardıda onuda bulursam paylaşırım...

Şu fotosunu attığım filtreyle nasıl 1 hp alınmaz sen önu söğle
Ben kutu içi filtreden bahs etmiyorum.Şu fotosunu yolladğımla nasıl 1hp bile alınmaz

Dou
25-10-2013, 21:51

bak knkcm burada bile stage2 ye kadar kutu içi kn filter veya delete kit yazmış adamlar listeye, stage 3 tede stage 2 ye eklenecek şeyler yazılmış, stage 3 te maf sıkıntısından ve beyin enjektör gerekliliğinden bahsediyor.. bide ayrı bi filtre testi vardıda onuda bulursam paylaşırım... bide bir önceki sayfada paylaştığım linki izelemdin herhalde.

Yavrum bir firmanın belirlediği parçalara göre filtrenin gerekli ya da gereksiz olduğunu düşünmen yanlış, aftermarket filtre takarak öncesi sonrası yaparak zaten ne kadar fark edeceğini ölçebilirsin.

Benim görüşüm Onurun haklı olduğu yönünde, biraz tecrübeye saygı duymakta yarar var.

Maxiboost
25-10-2013, 22:04
ulan ben hala yazmaya çekinirim, benden bilgili bir sürü insan var, yeni nesil cayır cayır tavsiye veriyo :D 400hp ler falan oh mis

ygtrn
25-10-2013, 22:05
http://2.bp.blogspot.com/-rIPXJqa0jvU/TyGxLQYyknI/AAAAAAAAAh0/k4tjDYIUkMw/s640/AkHCYUCCMAQhowJ.jpg

ygtrn
25-10-2013, 22:07
valla dou knkcm bir firma değil ben öle filtreyle uçan kaçan hiç görmedim, dyno bile görmedim aha şukadar hp aldım diye biri çıkarıp göstermedi bir önceki sayfadada görmedin herhalde knk onurda görmemiş bi video paylaştım adamlar filtrenin nasıl işe yaramadığını dyno üzerinde çok güzel anlatmışlar...

ygtrn
25-10-2013, 22:08
hatta aynı videoyu osman abide teknik makaleler bölümünde halihazırda paylaşmış filtre konusu hesabı, bi incele...

Maxiboost
25-10-2013, 22:16
hatta aynı videoyu osman abide teknik makaleler bölümünde halihazırda paylaşmış filtre konusu hesabı, bi incele...

standart yazılımlı araçta filtre değiştireceksin (sanki fabrikasyon araçta emişle ilgili bir sıkıntı varda rahatlatıp güç alacakmış gibi) sonra güç bekleyeceksin. Hemde motorun ağzına takıp. Geçin bu işleri, şurda atıp tutuyorsunuz işin mantığına aykırı.

Yaptığın modifikasyonlar sonucu fabrikasyon emiş sistemi yetersiz gelirse, verimli ve daha rahat hava çekebilecek bir sistem yaparsan ki bu da cold air intake olur genelde standart a göre güç almaman imkansız. Bu adamların yaptığı testte sadece filtre ile uçan kaçanlara tokat niteliğinde o ayrı konu.

ygtrn
25-10-2013, 22:23
standart yazılımlı araçta filtre değiştireceksin (sanki fabrikasyon araçta emişle ilgili bir sıkıntı varda rahatlatıp güç alacakmış gibi) sonra güç bekleyeceksin. Hemde motorun ağzına takıp. Geçin bu işleri, şurda atıp tutuyorsunuz işin mantığına aykırı.

Yaptığın modifikasyonlar sonucu fabrikasyon emiş sistemi yetersiz gelirse, verimli ve daha rahat hava çekebilecek bir sistem yaparsan ki bu da cold air intake olur genelde standart a göre güç almaman imkansız. Bu adamların yaptığı testte sadece filtre ile uçan kaçanlara tokat niteliğinde o ayrı konu.

bnde ondan bahsediyorum zaten 400hp lere kadar subarunun filtre sisteminin yettiğini biok yerde okudum, bitane linkte buldum paylaştım diğerlerinide bulursam paylaşırım aha adam kn panel filtre kullanmış stage 3 e kadar...

ygtrn
25-10-2013, 22:24
ve ekledim rotated turbo ile beraber geniş bi boru yapılırsa faydası olur diye, yani senin yazdıklarından farklı bişey kastetmedim...

ygtrn
25-10-2013, 22:28
ve kaldıki konu zaten motor açmadan alınacak güçle alakalı yani sen de max 280 ben diyim 300, daha fazlasıda olurduda segman olayı bu araçtada varmış onu bilmiyordum, yani işin özeti 300hp subaruda filtreye gerek yok, oem sistem yetmeseydi 300hp sti a da aynı filtre tertibatını koymazlardı herhalde...

kickboxer
25-10-2013, 22:31
bnde ondan bahsediyorum zaten 400hp lere kadar subarunun filtre sisteminin yettiğini biok yerde okudum, bitane linkte buldum paylaştım diğerlerinide bulursam paylaşırım aha adam kn panel filtre kullanmış stage 3 e kadar...

yetmek ayrı birşey 1hp bile alamazsın ayrı yok stage 2 stage 3 bunlar marketing
Sen stage kaçsın ben stage kaçım ozaman?

Bu arada subarunun orjnal filtre sistemini değiştrim paylaştığım fotodaki gibi
güç alamazsın demek tamamen saçmalık yapmayın allah aşkına
he ben 30hp alır demiyorm ama alır

ygtrn
25-10-2013, 22:43
tmm knkcm kızma o 1 hp yi azcık yuvarlayabiliriz senimi kırıcam :D:D:D

hadi 5 olsun bizim olsun :D

Yigit-Y
26-10-2013, 00:28
proje yattı zaten forged dendimi tüyler diken diken oldu :)

subaru yine başka bahara kalır.

bir honda değil adamlar nasıl bir motor yapmış arkadaş takıyon gt30 verin 1 bar alıyon beygir motora girmeden :)