PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Değişikliği ...YARDIM

EmrGti
24-10-2013, 17:03
Öncelille herkese merhabalar.Şuanda kullanmakta olduğum aracımın plakası 06 Ankara plakalıdır ve araç benim üzerime ancak ben İstanbuldayım ve satış yaparken plakayı değiştirmek istememiştim ancak şimdi 34 İSTANBUL olsun istiyorum bu işlemi yapabilir miyim eğer olursa nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olucak herkese şimdiden teşekkür ederim...

SekoLive
24-10-2013, 17:04
istanbul ikametli güvenilir bir tanıdıgına aracı sat noterde cift satış öde plakayı değiş geriye üstüne al. bu şekilde çözebilirsin

EmrGti
24-10-2013, 17:09
istanbul ikametli güvenilir bir tanıdıgına aracı sat noterde cift satış öde plakayı değiş geriye üstüne al. bu şekilde çözebilirsin

aracın plakasını gidipte satış yapmadan değiştiremezmiyim şimdi sigortayı gidip iptal edicem sonra tekrar yaptırıcam olmuyor mu acaba

d3Li
24-10-2013, 17:17
başka çözümü yok malesef SekoLive dediği gibi yapmalısın

muratburunce
24-10-2013, 17:22
evet malesef ona başka bir çare bulamadılar anca satış yaparken değişim oluyor

skyhigh
24-10-2013, 17:36
aynı olayı ben yasadım babama sattım noterde hem sıgortada yastan dusuk çıktı sadece ruhsat babamın adına oldu değişen bişey olmaadı :)

SekoLive
24-10-2013, 17:52
aracın plakasını gidipte satış yapmadan değiştiremezmiyim şimdi sigortayı gidip iptal edicem sonra tekrar yaptırıcam olmuyor mu acaba

şöyle bişi duydum can guveblıgm yok sıkıstırılıyorum vs gıbı sebeplerle dılekce verırsen emnıyete oyle bı değişiim yapılıuormus bunu duydum ama daha yapanı görmedımm kolay bı surec oldugunu dsunmuyorum olsada. 3satış + plaka basım masrafına aracın 34 olur. Evden brisine satıp ustune almazsan cıft noter satısı +plaka basımınada cozebilirsin

turkerrr
25-10-2013, 12:37
320 TL gibi toplam maliyet oluyor ...

bir kez plaka değişiklikli satış bir kez de normal satış + plaka masrafları ...