PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vizeye bu halde Cumartesi giricem

Umut melek
24-10-2013, 18:57
04,11,2013 tarihinde vize bitiyor ve cumrtesiye randevu aldım arkadaşlar arabadan sadece xenonları çıkarıp orjinal sarıyla giricem egzosu düz boruyu kamberleri coilover ları koltukları direksiyonu falan ne varsa arabada böyle giricem ... bi cok araştırma yaptım vizeye girenler çıkanlar kalanlar gidenler tekrar dönenler vs ... Egzosudur koltuğudur yayıdır direksiyonudur Amerikan park ... falan tek bi ortak karar aldım oda vizedeki personellerin o anki psikolojileri .... Hem kusurları görmüş olup onlara göre tekrar girerim düzeltip maddiyatı asgariye indirmiş olurum hemde zamandan kâr etmiş olurum sonuçta sök tak işleride bedava olmuyor :/ Bakalım ilk böyle giricem neye ağar kusur cıkıcak neye hafif kusur cıkıcak burdan yine vizeye giricek arkadaşlar icin bilgilendirme yapıcam ... Sonuçta hepimiz bu araba sevdasına gönül veren insanlarız yararım dokunabilirse ne mutlu bana ...

Sonuc sayfa 6 :)

http://p1310.hizliresim.com/1g/6/tbkpr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://k1308.hizliresim.com/1d/v/rz3k5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://n1308.hizliresim.com/1d/v/rz42u.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://k1308.hizliresim.com/1d/v/rz44d.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Kahn23
24-10-2013, 19:06
Boyle.gecersen herkes icin.milad olur :)

Umut melek
24-10-2013, 19:11
Boyle.gecersen herkes icin.milad olur :)

Ahahahahah:hahaha::hahaha: cok güzel söyledin valla kahkaha attım yemin ediyorum bakalım kafam cok karıştı çünkü kime sorsam baksam konuşsam ortak kararım bu oldu :) kimi direksiyon dan kaldım der kimisi ben geçtim kimisi ben egzosdan kaldım der kimisi geçtim tüm uygulamalar aynı şekilde en iyisi dolu dolu girip görmek :) arabam 90 model ve 95 modele kadar tüm araçlarda arkadan emniyet kemeri zorunlu değil katalizör zorunlu değil bunları öğrendim 95 ve sonrasında istiyorlarmış onları Allah bakalım ne yol gösterecek :D

Gko
24-10-2013, 19:15
bence kapıdan döncek ama geçerse ne mutlu size bize herkese :D

aga81
24-10-2013, 19:19
Ben de bekliyorum bakalim neler cikicak bnm hafifler dahil 14 kusur vardi

onursumer
24-10-2013, 19:23
bence içinde dışında kusur yok xenonları soktuysen

bi kalırsan egzozdan kalırsın

ANIL ERCAN
24-10-2013, 19:23
Gecicegini pek sanmıyorum en kötü amerikan parklardan bile kalacaktır..

cemsultan
24-10-2013, 19:30
Akşam üzeri en son saate randevu alın, çalışanlar yorgun olunca hemen geçirip gönderme olasılıkları daha yüksek oluyor.

gökan
24-10-2013, 19:34
arabada gecılmıcek bısı yokkı on parklarını duze cevır yeter

TünayK
24-10-2013, 19:35
bence olacak bu:)

eZeYVIWz99I

h.guroglu
24-10-2013, 19:50
kalacağın şeyler amerikan park ve egzos başkada bişeyden kalcağını zannetmiyorum bir ihtimalde yaylardan dolayı geri dönebilirsin

MrtYILDIZ
24-10-2013, 20:34
Burda duz boru+airmass'la geçenlerde oldu tek seferde insallah sende tek seferde gecersin

yaylar kesik değil ise aşırı amortisör den bosanmiyorsa geciriyolar bende dahil bir çok örnekleri var ben dip basık girmistim ama lip hariç tabi :)

uqur
24-10-2013, 20:36
basıklık dışında birşey göremiyor kalacağınız tek kısım :D

Skyhawk34
24-10-2013, 20:39
bence mantıklı bir karar çalısan personel sana liste yapcak onları uygulayacaksın sadece

kim bilir belkide geçer ben çok rastladım

-ER-
24-10-2013, 20:49
Aynen sadece listeyle uğraşacaksın ama kat a takabilirler bellide olmaz gerçi.
Ben gittim gece 3 de randevusuz aldılar kaldım ertesi gün yine randevusuz gittim yine aldılar :D katın içi boş dediler aralarındaki dialog şudur.
-şefim! bu aracın katalizörün içi boş. ne yapayım ?
+yarın gibip söktürecek zaten uğraştırma adamı yakma parasını geçir gitsin.
diye bir dialog oldu :D bende geçtim ama boşuna egsozcuda widebandın sensörü bozuluş oldu :D

Umut melek
24-10-2013, 20:58
İnşallah arkadaşlar iyi niyetli insanlara denk gelirim benimde düşüncem en fazla egzozdan kalırım gibi ... Zaten kusurları falan evrakın resmini çekip koycam buraya :D hep beraber görcez :)

ANIL ERCAN
24-10-2013, 21:01
İnşallah arkadaşlar iyi niyetli insanlara denk gelirim benimde düşüncem en fazla egzozdan kalırım gibi ... Zaten kusurları falan evrakın resmini çekip koycam buraya :D hep beraber görcez :)

Benim anlamadıgım neden bile bile lades diyosun ? Kalacagını bile bile neden diretiyosun işini şans'a bırakıyorsun ?

Hayır amaç nedir arabayı ordaki tüvcülere gösterip hava atmak mı ?

Umut melek
24-10-2013, 21:06
Benim anlamadıgım neden bile bile lades diyosun ? Kalacagını bile bile neden diretiyosun işini şans'a bırakıyorsun ?

Ah be kardeşim sn olayı yalnış anlamışsın .. Bnm amacım uzun zamandır araştırıyorum ve hep farklı farklı şeyler duyuyorum kimi egzosdan geçtim diyo kimi kaldım kimi Amerikan Park'tan geçtim diyo kimi kaldım kimi yaydan kaldım diyo kimi geçtim ... B'nde olayın tamamen ordaki görevlilerin o anki psikolojisine bağladım yani şansımı denicem kardeşim anladın mı ? Buradaki amac bakalım neler olcak ağar kusurları hafif kusurları görmek sizlere paylaşmak hava atılacak bi durum yok bu senin fesat düşüncen diye düşünüyorum kusura bakma

BERKİN
24-10-2013, 21:09
Eğer kıl birine denk gelmezsen geçersin benim renault'un racing koltuk spor dreksyon vardı sorun etmediler tek amerikan parkla egzoz dan kalırsın diye düşünüyorum :)

OrcunInce
24-10-2013, 21:12

Adam kusurlara göre düzeltip tekrar girerim, daha az harcama yapmış olurum diyor. Herkesi kendimiz gibi zannetmeyelim.

Kahn23
24-10-2013, 21:12
Sökmeden geçme şansı varken denemekte tabi fayda var. Geçerse sökme takma maliyetinde kurtulacak. Geçemezse tam tersi + maliyet ve tekrar randevu(nasıl olsa ücretsiz)..
Tabi bu şekilde oldu ki geçti bu değil ki bütün bu şekilde olan araçlar geçecek. Tüv'deki adamın tamamen psikolojisine bağlı.

Umut melek
24-10-2013, 21:17
Adam kusurlara göre düzeltip tekrar girerim, daha az harcama yapmış olurum diyor. Herkesi kendimiz gibi zannetmeyelim.

Sen ve senin gibi düşünen arkadaslar varken bu site her zaman insanlara yardımcı olacaktır kardeşim en tav oldugum nokta da arkadaş hava atcak diyo uleynnnn 15 binlik bi arabayla kime neyin havasını yapcam onuda anlamadım

Frid
24-10-2013, 21:18
liste iyidir nokta atışı olur gereksiz masrafı önler :D

Umut melek
24-10-2013, 21:19
Sökmeden geçme şansı varken denemekte tabi fayda var. Geçerse sökme takma maliyetinde kurtulacak. Geçemezse tam tersi + maliyet ve tekrar randevu(nasıl olsa ücretsiz)..
Tabi bu şekilde oldu ki geçti bu değil ki bütün bu şekilde olan araçlar geçecek. Tüv'deki adamın tamamen psikolojisine bağlı.

Aynen öyle abicim amacım çıkan kusurları görüp onları onarıp girmek hem zamandan hem ücretten düşürme peşindeyim , para kolay kazanılmıyor elimizde ki imkanları en iyi nasıl ne şekilde kullanabilrz derdindeyim

gökhan
24-10-2013, 21:25
akşam 16:30 randevu al, arabayı verdiğin görevliyle samimi konuş, düşüklük önemli değil (hafif kusur), egzoz düz boru olması önemli değil sonda orjinal olsun yeter, varsa ön eki sök çok dikkat çekmesin, ben aynılarını yaptım tek seferde geçtim..

Alper_
24-10-2013, 21:37
seyyar istasyona da girebilirsin..seyyar istasyonlardan biraz daha kolay geçebilirsin fakat belli başlı şeylere dikkat etmen gerekir.

nostra
24-10-2013, 22:01
Şuan olduğu şekilde girmen mantıklı. ben her seferinde bu şekilde yapmıştım. direk geçtiklerimde , kalıp tekrar girdiklerimde oldu. en azından sorunun nerde olduğunu görür , ona göre hareket edersin. tabi bu arada körü körüne gitmekte olmaz. amerikan park v.s normale çevir gitmeden. bile bile lades demek olur öylesi. tüvtürkte bazı şeyler o kadar değişken ki , bazı şeyler kime göre kusur , neye göre kusur çözemedim.

aybarsdnr
24-10-2013, 22:02
cut out ile geçmek imkansız sanırım dimi ?

nostra
24-10-2013, 22:05
akşam 16:30 randevu al, arabayı verdiğin görevliyle samimi konuş, düşüklük önemli değil (hafif kusur), egzoz düz boru olması önemli değil sonda orjinal olsun yeter, varsa ön eki sök çok dikkat çekmesin, ben aynılarını yaptım tek seferde geçtim..

Düşüklükten 1 kere geçtim , 2 kere geçemedim. düz boru ve orjinal olmayan egzozla bir kere geçtim. bir keresinde de düz borudan kaldım. ortaya bi susturucu taktır tekrar gel dedi. kesin olan kusur yada kusursuzluk değil bunlar. tamamen çalışan personelle alakalı.

GokhanRS
24-10-2013, 22:10
subaru yu komple düz boru hks ile geçirdim. yeri göğü inletti. hatta tüvdeki herkesin aklını aldı adamın ani gaza yüklenmesi. plaka lambalarım söküktü. sadece ampül değil ampüllerin yuvaları bile yoktu sökmüştüm :D

neyse adam hep hayalim bu araba dedi. inşaallah rabbim sanada nasip eder dedim. hayranı olduğu için onayladı muaneyi.

inş. böle mod meraklısına denk gelirsin.

Birkan61
24-10-2013, 22:11
Amerikan park ve ferrari korna ile istanbul esenyurt tüv'den geçtim. Bilginize :)

GokhanRS
24-10-2013, 22:12
Amerikan park ve ferrari korna ile istanbul esenyurt tüv'den geçtim. Bilginize :)

aslında orası özellikle bırakır bu şeylerden. senin ki tam şans olmuş. belkide adamın çocuğu filan oldu o ara :D ahahha

cookies
24-10-2013, 22:14
Direksiyon, koltuk fln değilde ben fren oranı ve düşüklükten kalmıştım :) Yani terazi rampa var oraya çıkartıyor düşüklüğü belli aracı.. Ve muhtemelen sürtüyor çünkü 5cm kadar kadar daha kastırıyor aracı.. TÜV'ün standartları değilde daha çok görevlinin insiyatifi geçerli olur gibime geldi malesef..

Ae86
24-10-2013, 22:15
Hangi şubeden randevu aldınız?

Umut melek
24-10-2013, 22:19
Sarnıç abi :) tüm yazışmaları okuyorum abilerim kardeşlerim arkadaşlarım inşallah sıkıntısız iyi niyetli insanlara denk gelirim bende cogunuza katılıyorum en kötü ihtimal egzoz ve park diye düşünüyorum

sinan-s
24-10-2013, 22:20
Hiç belli olmaz ama bence senin araç geçicek :D

kadirsa
24-10-2013, 22:21
Ben bu şekilde sıkıntı yaşayacağın kısım olarak direksiyonu görüyorum, tabii fren dengesinden vs sıkıntı yaşamazsan. İnşallah sorunsuz geçersin ama şu bir gerçek sonucu merak etmeye başladım. Ne zaman gidiyorsun muayeneye ? :D

EserBodrum
24-10-2013, 22:22
Abi sorun yaşarsan amerikan parkla egzozdan yaşarsın gerisi sorun olmaz bence :)

Umut melek
24-10-2013, 22:29
Egzozla parkı değiştirirsem girmeden bu sefer orda muhakkak bişeye ağar kusur yazcaklar ne kalıyo geriye ağar işler egzoz ve parka göre en azından hiç bişeyi ellemeyim ki yazarsa egzozdan yazsın hemen söktürüp geri getiririm :D zaten bi daha geldiğin zaman ağar kusurlara direk bakıyorlarmış onardıgını görünce veriyorlarmış tüvü :D

Sezgin
24-10-2013, 23:55
Muameleciye 100 TL ile geçebilirsin. ( En en kötü ihtimal )

Schumi
25-10-2013, 00:11
Aynen sadece listeyle uğraşacaksın ama kat a takabilirler bellide olmaz gerçi.
Ben gittim gece 3 de randevusuz aldılar kaldım ertesi gün yine randevusuz gittim yine aldılar :D katın içi boş dediler aralarındaki dialog şudur.
-şefim! bu aracın katalizörün içi boş. ne yapayım ?
+yarın gibip söktürecek zaten uğraştırma adamı yakma parasını geçir gitsin.
diye bir dialog oldu :D bende geçtim ama boşuna egsozcuda widebandın sensörü bozuluş oldu :D

Katalitik Konvektörün içinin boş olduğunu nasıl anlıyor ?

GÖKTÜRK
25-10-2013, 00:16
ben bişey sormak istiyorum katalizorun içinin dolu olması arabaya zararlı değil mi ? katın boşalmasının muanede ne gibi bi sorunu olabilir ki , biz katsız xenonlu geçtik ilk aracımızdan 2.de gene kat yoktu gene gectık bizim şansımıza sanırım

XSi
25-10-2013, 00:19
doğru metod diyebiliriz.

Bende 106 yı son muayenesinde hiç bir şey yapmadan götürdüm.

ağır kusur: stop lambalarım yanmıyormuş (muayenede öğrendim) + arka frenlerin ayarı kaçmış (kampana)

1 ay süre veriyorlar, iki problemide halledip gittim geçtim, boşuna far ayarıymış ıvır zıvırmış uğraşmamış oldum.

Sende git listeyi al, listedeki ağır kusurları gider muayeneden geç

mhmtsrtp
25-10-2013, 00:55
hazır taze konu varken bende bilgi alıyım aracımın rengi normalde açık tonda griydi ben aracı komple dıştan moonrock griye yani daha koyu bir griye boyattım. arac boyada komple soyulmadı yani kapı içleri ve motor kısmı açık gri ben renk konusunda muayenede bir sorun yaşarmıyım sizce özellikle kapı eşiği 2 renk koyu ve açık bu durum sıkıntı yaratırmı. ruhsattada kuvars gri yazıyo 2 ay sonra muayene var bakalım nolcak:S

Evrenoz
25-10-2013, 07:25

Muhtemelen vurduğunda tok bir ses değil, daha boş bir ses geliyordur.

canozyavuz
25-10-2013, 08:04
Geçen haftalarda diğer aracımızla muayeneye girdim. Ön takımla ilgili bişeyden dolayı bıraktılar boşluk falan varmış. Neyse bu arada farlarla ilgili 2-3 tane hafif kusur yazıldı. (Yönü, yüksekliği vs.) Ben sadece ağır kusuru halledip dönmeme rağmen farklı bir arkadaş ilgilendi ve hafif kusurlardan birini sildi. Halbuki müdahale etmemiştik. Ölçtükleri alet aynı her şey aynı. O yüzden şans işi kesinlikle standartları yok. Belki direk geçersiniz hiç belli olmaz.

crazydog
25-10-2013, 08:06
Aynı direksiyon ve koltuklar komple düz boru katalizör yok sonda oem susturucu 4 cm yay la cliomu geçirmiştim valla :D

Frid
25-10-2013, 09:29
ben bişey sormak istiyorum katalizorun içinin dolu olması arabaya zararlı değil mi ? katın boşalmasının muanede ne gibi bi sorunu olabilir ki , biz katsız xenonlu geçtik ilk aracımızdan 2.de gene kat yoktu gene gectık bizim şansımıza sanırım

aracın zararlı gaz salınımı yapıp çevreye zarar vermesinden, kendi kendine zarar vermesi daha makbul olmaz mı? minimum performans düşüklüğü zarar mı oluyor? yada miladını doldurmuş parçayı yenisi ile değiştirdiğinizde zarar mı oluyor?

likedead
25-10-2013, 09:33
benim calibrayı amerikan park,açık egzoz,kalorifer çalışmıyor halde geçirdim vizeden ..bence hiç uğraşma bornovada bi muameleci yardımcı oldu 100 tl ye yaptı..istersen telefon numarasını pm lerim.

Frid
25-10-2013, 09:35

Muhtemelen vurduğunda tok bir ses değil, daha boş bir ses geliyordur.

öyle rivayetlerde var. lakin üzerinde bariz şekilde boşaltma işlemi için kullanılmış kesme biçme kaynakları yoksa ve ürünün tanımlama etiketleri net belli ise kimse problem çıkaramaz. katalizörün flanş diye adlandırılan birleşim kısımların da kaynak olabilir, buda değerlendirme dışıdır.

PUMA
25-10-2013, 09:35
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/942032_10151468958502842_869936048_n.jpg
Ben bu şekilde gittim amerikan park fln hepsi üstünde tek xenonları söktük sadece öndeki yay boşa döndüğü için ağır kusur ona verdi öne yay takıp gıttıgımızde dırek bakıp geçirdiler sıkıntı olmadı

Smt_Krblt
25-10-2013, 09:56
biz 2008 model range'i götürdük plasti dip kaplıydı, adamlar şase numarasını bulamadılar yerini gösterdik yetkili servisten alıcaksınız dediler diye istanbula gitmek zorunda kalmısştık cins tipler var gerçekten

B.cihangir
25-10-2013, 10:04
kuzenim ep3'ü orjinale cevirip götürmüştü sadece headers vardı üstüne git orjinal headers'ı tak getir dediler :D şans işi biraz

Emre Ekrem
25-10-2013, 10:20
Burada patlayacak tek unsur parkların olur, düz boru+cadde tipi remus"egzoz için tüv belgesi verdim", aracım 1999 model olduğu için zaten kat sormadılar, birde lip sökmem gerekti kanala soktuklarında sürtüyordu, hemen orada söktüm oldu bitti. :) Hayırlısı olsun, burada kontrol eden personelin o anki durumu çok çok etkiliyor birde arabayı sevecek, severse inan bu hali ile geçebilirsin ki senin aracın sevilmeyecek gibi değil, hayırlısı olsun merakla bekliyorum. :)

Victiz
25-10-2013, 10:53
S2000'le amerikan park ve 3cm yay + 2cm pressle geçtim geçen ay. Çakma Varex'e de laf etmedi :)

by_lucky
25-10-2013, 12:09
beyler konusu açılmışken sorayım, benim arabada 3,5 luk spor yay var muayeneden geçermi?

kickbuttowski
25-10-2013, 13:34
hazır taze konu varken bende bilgi alıyım aracımın rengi normalde açık tonda griydi ben aracı komple dıştan moonrock griye yani daha koyu bir griye boyattım. arac boyada komple soyulmadı yani kapı içleri ve motor kısmı açık gri ben renk konusunda muayenede bir sorun yaşarmıyım sizce özellikle kapı eşiği 2 renk koyu ve açık bu durum sıkıntı yaratırmı. ruhsattada kuvars gri yazıyo 2 ay sonra muayene var bakalım nolcak:S

Ruhsatta gri yazıyorsa, araba da gri renkse sorun olmaz. Rengin tonuna karışmıyorlar bizim araba da normalde füme renk, ruhsatta metalik siyah diye geçiyor bu sene baskat siyaha boyattık kap kara oldu bir sorun çıkmadı..

Birkan61
25-10-2013, 15:44
S2000'le amerikan park ve 3cm yay + 2cm pressle geçtim geçen ay. Çakma Varex'e de laf etmedi :)

Mimarsinandaki siyah plakasiz s2000 sizmiydiniz gecen ay :)

M3CSL
25-10-2013, 17:31
Xenon neden sorun oluyor, merceksiz oldugu icinmi.
merceksiz olupta fabrika cikisi xenon sorun oluyormu

outlaw
25-10-2013, 17:46
metanol deposu sorun olurmu muaynede ?
hic sorun yasayan oldumu yada ?

gsi_club
26-10-2013, 00:18
ben belçika da bu sekilde muayeneye girseydim trafikten men olurdum sadece o direksiyonla.o direksiyonla gecebiliyormusunuz?

sagi
26-10-2013, 04:50
metanol deposu sorun olurmu muaynede ?
hic sorun yasayan oldumu yada ?

carbon vtec o şekilde geçti sadece eksozu standarta cevirerek bilginize

bason
26-10-2013, 12:40
Sarnıç abi :) tüm yazışmaları okuyorum abilerim kardeşlerim arkadaşlarım inşallah sıkıntısız iyi niyetli insanlara denk gelirim bende cogunuza katılıyorum en kötü ihtimal egzoz ve park diye düşünüyorum

Sarnıçta bir kere gittim onda da kaldım. Arabam tamami ile standart modifiye yok. Sisler yanmıyordu, lastikler eskiydi ve yangın tüpüm kriterlere uygun değilmiş. Bu yüzden kalmıştım. O gün bugündür Çiğliye gidiyorum, hep geçtim.:D Hatta 7 ekimde girdim geçtim. :) İnşallah geçersin, geçemesen bile maliyetten biraz olsun kurtulabilirsin.

bason
26-10-2013, 12:43
Xenon neden sorun oluyor, merceksiz oldugu icinmi.
merceksiz olupta fabrika cikisi xenon sorun oluyormu

Mesela Toyota corollaların bazıları merceksiz xenonlu fabrika çıkış. Aracın özellikleri arasında orjinal xenon yoksa geçirmiyor olabilirler. Benim ampuller beyaz diye kusur yazmıştı sarı olması gerekiyormuş. İyi bir noktayı vurguladın bende merak ediyorum. :)

Orçun Dikayak
26-10-2013, 13:45
Xenon oldumu far yıkama istiyorlar diye biliyorum falan filan bi ton şey :)
Umut'um inş tek seferde geçersin ama sadece xenonlardan şüpheliyim herşeye ok verip xenonlara ağır kusur yazar :):)

BTU38
26-10-2013, 15:46
Evet hocam ne oldu araç ? Nelere kusur yazdılar ? Yoksa geçirdiler mi ? :D

esmerhan
26-10-2013, 17:15
sonuc :soru:

Kahn23
26-10-2013, 17:17
Umut'u da civic'i de bağladılar herhalde :hahaha:

ENGean
26-10-2013, 17:27

:D:D bu iyiydi.. inş geçmstir bakalım :) beklıyoruz

sweap07
26-10-2013, 17:39

ahahahaha :D :D

emp:)
26-10-2013, 17:44
Benim merakım mercekli, far yıkamasız xenon kalıyor mu?:)

AdemAr
26-10-2013, 17:57

2012 eylül ayında istanbul dudullu tüvtürkte merceksiz far yıkamasız xenonla geçtim. :) far yıkama değilde yükseklik ayarlı ve mercekli olması şart diye biliyoum

onurdestan
26-10-2013, 18:13
far yıkamasız ama mercekli xenonlarım bende muayeneyi kara kara düşünüyorum

Umut melek
26-10-2013, 23:38
Arkadaşlar sonunda bugün geldi çattı :D önce sarnıç tı randevum orası cok kıl dediler iptal ettim çiğli den aldım randevuyu 15:30 a :) neyse tüvün icinde egzoz emisyonu icin ck gaza basıyorlarmış dışarda emisyon ölçen yerlerden birine yanaştım ck kıyak bi adama denk geldim :D öyleydi böyleydi abi basmayım cok gaza falan öyle olurmu bilmem ne tamam dedi :) aldık ölçüyü emisyonu :)

http://s1310.hizliresim.com/1g/v/ty8fx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Sonra girdik içeri kayıt oldugu icin randevu direk üçreti yatırıp girdik sıra yoluna :)

http://n1310.hizliresim.com/1g/v/ty8r6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bana en başa geçin beklemede kalın dedi bıraktım arabayı geçtim beklemeye başladım arabayı :)

http://t1310.hizliresim.com/1g/v/ty90w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Neyse herşey iyi gitti herhalde başta adama cok güler yüzlü samimi oldum abim kolay gelsinler işiniz zor mor muhabbetleri bağlama modları :D :Deli:

Adamda arabanın icini 4 lüleri farları falan hepsini aca aca korna silegecler falan baktı iyiydi herşey :)

En sona geldi yolun farlara baktı etti sinyal park falan bende dedim aha bitti falan yan yola gecti arabayı çıkardı o esnada milletimiz cok meraklı millet oldugu icin sanki affedersiniz ama hayatında ilk defa araba görmüş gibi sıralandılar arabanın etrafına biri icine biri dışına eğilip eğilip bakmalar kaç basıyo diye seslenen oldu orda utancımdan kıpkırmızı oldum yemin ediyorum ben bile güzel başkasının bi arabasını gördümmü maşallah kazasız belasız der çekilirim utanmasalar binip gazlıcaklar ....millet bıraktı arabasını hepsi görevli gibi dikeldiler başında !!!! Sinirim bozuldu geçtim kenara bekliyorum

http://t1310.hizliresim.com/1g/v/ty984.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Sonra bunlar iyice kalabalıklaştı o sırada şefleri geldi tüvün herhalde tahminim bişey oldu düşüncesiyle adam da haklı gelmesiyle ... Okadar toplanırsa millet !!! :Deli: bişey oldu sanar uyuz bi tipti zaten kalktım B'nde o esnada oturduğum yerden araca dogru bunu takoza cıkardınızmı dedi aldı arabayı hemen kenarda takoza çıkarmaya çalıştılar yüklenin yüklenip gaz gaz gaz verip arabayı orda :ofk: takoza çıkmadı çıkaramadı stop etti bilmem ne bn dedim tamam ya ağarlar geldi sonra gitti ilk arabayı alan personel valla bilader sokmucaktım oraya arabayı ama şef gelince bişey yapamadım dedi kusura bakma dedi :hahaha:

Sonuc bu :D

http://t1310.hizliresim.com/1g/v/ty9qb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Tabi ben bu arada aks körüğünün patladığını yeni öğrendim :D

Girdiğim anda araçta şunlar vardı

- coilover
- Amerikan park
- xenonlar :D
- arka disklere monte viraj denge demirleri
- kamberleri
- spor direksiyon
- bride koltuklar
- 51 lik düz boru
- kat orta sus vs bunlar iptal
- komple gergi demirleri
- alt taraf rengarenk yani anlıycagnız :D

Gecenin sonunda da bıraktık civcivi ecufast ekibinden Mustafa birsesli abime koydu bütün turboların yanına benim arabayı aldılar ortasına :) Pazartesi nasipse Allah izin verirse yapılacaklar
http://s1310.hizliresim.com/1g/v/tyb95.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

- orginal ef egzoz tertibatı
- akslar değişecek ( 10 gün önce full alt takım aks körük salıncak burç fişekler aks demirleri amortisor kızakları vs yürüyenlerle ilgili herşeyi baştan aşaya sıfırladık ) ekstra yara bu bana şimdi ...
- ve coili kaldırıp tekrar tüve ...

Burak
26-10-2013, 23:52
Mutlu sonla bitecek gibiydi, gecmis olsun :)

Mutlu Değerli
27-10-2013, 00:04
ahahhahaha güldüm valla :hehe:

senin aracında bakılmicak gibi degilki. Arabadan anlamayan biri bile rengine kapılıp bakakalıyor :D

İii tam yırttın diyodum kagıtta yazanlar az sıkıntı yaratmış gibi

Kahn23
27-10-2013, 00:05
1. ve 4. siradakiler birbiriyle ortusmuyor sanki. Degisik geldi.
Yag sizdirma olayini farketseydin eminim yapardin ama cok ekstrem bi hatadan dolayi da kalmamissin..

M3CSL
27-10-2013, 00:12
Hayirlisi olsun, bir dahakine gecersiniz.
zenon hafif kusur olayina sevindim,
bu takoz baglama olayini anlamadim ne kadar basik olursa surtuyo
bide hava filtresi sorun oluyormu

Umut melek
27-10-2013, 00:19
Mutlu sonla bitecek gibiydi, gecmis olsun :)

Eıvallah kardeşim saolasın :)

ahahhahaha güldüm valla :hehe:

senin aracında bakılmicak gibi degilki. Arabadan anlamayan biri bile rengine kapılıp bakakalıyor :D

İii tam yırttın diyodum kagıtta yazanlar az sıkıntı yaratmış gibi

Valla kardeşim aynen bende diyodum bi dünya şey eksik yangın tüpleri arka silegecler bile yoktu yani çekindim ama hemen yapılabilecek şeyler oldu :)

1. ve 4. siradakiler birbiriyle ortusmuyor sanki. Degisik geldi.
Yag sizdirma olayini farketseydin eminim yapardin ama cok ekstrem bi hatadan dolayi da kalmamissin..

Abi o olayı bende anlamadım egzos çıkış boruları uygun değil bilmem ne digeri de onaysız egzoz bilmem ne aslında dediğim gibi başta söyledim iş tamamen ordaki arkadaşların insiyatifine bağlı Allah'tan cok korktuğum şeyler başıma gelmedi şükür :)

Hayirlisi olsun, bir dahakine gecersiniz.
zenon hafif kusur olayina sevindim,
bu takoz baglama olayini anlamadim ne kadar basik olursa surtuyo
bide hava filtresi sorun oluyormu

Takoz olayı cok canımı yaktı orda ya acımadan gaza yükleniyo adamlar sol ön ve sag arkaya oturtma cabası bide oturtamadılar o esnada stop etti iyice tav oldum :) hava filtresi motor üst kapak vs işlerine cok bakmadılar yada ben şöyle diyim onları pek anlamıyorlar yada bana anlamayan denk geldi :)
Bnm motor icinde motor kodu olan ufak Demir parçası var hondalarda o yok mesela yani motor kodu orda yazar bende yoktu bişey demediler vs gibi :) iş tamamen insanlarda bitiyor

Emre Ekrem
27-10-2013, 00:23
Sonuç beklediğimizden daha iyi bence, şef karışmasaymış iyimiş

Umut melek
27-10-2013, 00:26
Sonuç beklediğimizden daha iyi bence, şef karışmasaymış iyimiş

Aynen öyle abim ya ama iyi oldu boşver herşeyde bi hayır vardır aks körüğü patlamış haberim yoktu onuda böyle öğrendim Allah korusun yollarda insanın aklına neler geliyor bide üstüne üstlük daha 15 gün olmadı alt takımla yürüyenlerle ilgili aklına ne geldiyse değiştirdim Buda piyango oldu :)

sercanavcı
27-10-2013, 00:44
geçmiş olsun çiğli iyidir aslında kıyak çocuklar var bende hep çiğlide giriom babamı gönderiom :D babam oglum ben yaslı başlı adamım pek uğraştırmayın beni oğlanın araba oğlan askerde araba garajda yatıo zaten dio :D bugune kadar hiç kalmadı katalizörsüz xenon artı yayla geçtim :)

Umut melek
27-10-2013, 00:55
geçmiş olsun çiğli iyidir aslında kıyak çocuklar var bende hep çiğlide giriom babamı gönderiom :D babam oglum ben yaslı başlı adamım pek uğraştırmayın beni oğlanın araba oğlan askerde araba garajda yatıo zaten dio :D bugune kadar hiç kalmadı katalizörsüz xenon artı yayla geçtim :)

Biladerim senin babayla bi tanışalım : D :hahaha:hepimiz askeriz unutma : D

kickbuttowski
27-10-2013, 01:00
Biladerim senin babayla bi tanışalım : D :hahaha:hepimiz askeriz unutma : D

Aynen sonuçta ''Her Türk asker doğar!'' :D

Umut melek
27-10-2013, 13:25
Arkadaşlar annemin bağkurdan kalan borcu var emekli olabilmesi icin yardım etmem gerekiyor arabayı satıyorum bilginiz olsun ilan actım sitede ilgilenen arkadaşlar bakabilir

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/168001-y56-spoon-ef-satiliktir.html

gökberk
27-10-2013, 14:37
Mitsubishi ASX ile xenonlar var diye geçememiştim haberiniz olsun.

driftboy
27-10-2013, 14:51
Mitsubishi ASX ile xenonlar var diye geçememiştim haberiniz olsun.

oda senin bedeviliğin :D

mrtngn
27-10-2013, 15:20
Beklenmeyen yerlerden kalmıs araç :) Dedigin gibi bunda da vardır bi hayır..

Son olarak merak ettiğim yangın tüpü ve ilk yardım cantası artık hafif kusur mu ??

gökberk
27-10-2013, 16:05
oda senin bedeviliğin :D

Xenon yeni yasaklandı. Geçirmezler dedilerdi de inanmadıydım :)

timucintt
27-10-2013, 17:08
paylaşımın için teşekkürler heyecanla okudum :D :D ağır kusurlarında çok basitmiş.. diğer kusurların ise resmen yauff ben direkt giryeyim muayeneye ne çıkarsa mantığıyla girmişsin belliki :D hafif kusurlarda komik kusurlarmış :)

Umut melek
27-10-2013, 19:00
Beklenmeyen yerlerden kalmıs araç :) Dedigin gibi bunda da vardır bi hayır..

Son olarak merak ettiğim yangın tüpü ve ilk yardım cantası artık hafif kusur mu ??

Valla kardeşim arabamda ne tüp ne reflektor yani bagajda bulunması gereken hiç bi şey yoktu bende anlamadım :)

paylaşımın için teşekkürler heyecanla okudum :D :D ağır kusurlarında çok basitmiş.. diğer kusurların ise resmen yauff ben direkt giryeyim muayeneye ne çıkarsa mantığıyla girmişsin belliki :D hafif kusurlarda komik kusurlarmış :)

Aynen aynen :) hiç ummadığım şeyler oldu :) ama iyi oldu sizleri bilgilendirip bişeyler kattıysam ne mutlu bana :)

Melih-Ö
27-10-2013, 22:47
O takoz varya aşırı saçma birşey. Orjinal arabayı çıkarsan da sürter abicim, yollarımız bozuk eyvallahda dağ gibi yerler mi var her yerde. Bir de tek tarafı çıkarıyor saçmalık resmen. Jazzda bundan dolayı arabayı bırakmıştı şef denen arkadaş, orjinal yayı taktım geldim gene bırakıyordu nerdeyse öldürecektim :D Bana diyordu bu jazzın orjinali 14, 16 jant takmışsın:D Diyorum 15 bunun orjinali elite bu araç, yok benden iyi mi biliyorsun ben honda servisinde çalışıyorum dedi, sol kapıyı açtım stickerdaki ölçüleri gösterdim, 185-55-15. Bunu da mı ben yapıştırdım sayın Honda bayisinden çıkma muayene şefi dedim :D O adamın surat ifadesini hayatım boyunca unutamam :D

Umut melek
27-10-2013, 23:17
O takoz varya aşırı saçma birşey. Orjinal arabayı çıkarsan da sürter abicim, yollarımız bozuk eyvallahda dağ gibi yerler mi var her yerde. Bir de tek tarafı çıkarıyor saçmalık resmen. Jazzda bundan dolayı arabayı bırakmıştı şef denen arkadaş, orjinal yayı taktım geldim gene bırakıyordu nerdeyse öldürecektim :D Bana diyordu bu jazzın orjinali 14, 16 jant takmışsın:D Diyorum 15 bunun orjinali elite bu araç, yok benden iyi mi biliyorsun ben honda servisinde çalışıyorum dedi, sol kapıyı açtım stickerdaki ölçüleri gösterdim, 185-55-15. Bunu da mı ben yapıştırdım sayın Honda bayisinden çıkma muayene şefi dedim :D O adamın surat ifadesini hayatım boyunca unutamam :D

Valla dediklerine bende şuan katıldım adam şef olmuş ama daha neyin ne olduğunu bilmiyor :) bakalım coiller kaldırıldı şuan en üst seviyeye egzosu da hallettik aks körükleri tekrar yenilencek sabah zaten kusurlarda benm 3 tane çıktı ağar hayret ettim :) senin o şefin yüz ifadesi sen ölçüleri gösterdiğin anda ki o anı düşünüyorum
:hahaha:

Melih-Ö
27-10-2013, 23:19
Valla dediklerine bende şuan katıldım adam şef olmuş ama daha neyin ne olduğunu bilmiyor :) bakalım coiller kaldırıldı şuan en üst seviyeye egzosu da hallettik aks körükleri tekrar yenilencek sabah zaten kusurlarda benm 3 tane çıktı ağar hayret ettim :) senin o şefin yüz ifadesi sen ölçüleri gösterdiğin anda ki o anı düşünüyorum
:hahaha:

Coil yukarıda geçiyor fiestayı öyle geçirmiştim :) Sorunsuz geçeceğini düşünüyorum geçmiş olsun :)

Umut melek
27-10-2013, 23:21
Âmin inşallah dostum saolasın :)

esmerhan
28-10-2013, 09:20
keske gıtmeden yangın tupunu ılk yardım cantaını ve far ayarını hıc olmazsa onları bı halletseydın ya : )
bısey sorcam sadece headrs duz boru olsaydı gecermıydı sence ? benımde subatda muanee headrs kat ıptalı duz boru var!

m. ali öz
28-10-2013, 09:40

far yıkamasız ama mercekli xenonlarım bende muayeneyi kara kara düşünüyorum

Kalır.
Focus titanium x mercekli afl farlarımda 8bin k xenon var. Kaç senedir geçmiyor.

Umut melek
28-10-2013, 09:40
keske gıtmeden yangın tupunu ılk yardım cantaını ve far ayarını hıc olmazsa onları bı halletseydın ya : )
bısey sorcam sadece headrs duz boru olsaydı gecermıydı sence ? benımde subatda muanee headrs kat ıptalı duz boru var!

Dostum yangın tüpü ilk yardım çantası falan reflektor bunlar bende hiç biri yoktu bagaj bomboştu yani hafif kusur oldu :) headers bende yok düz boru var 51 lik bide magnum ss var şef gelmeseydi gececektim işte dediğim gibi herşey ordaki personellerin insiyatifinde biraz şans gerekiyor :) bide görevlilerim pek headers ı anlıycagını düşünmüyorum baktıklarında sadece kaputu açıp akü kutup başlarına + - noktalarına bakıyorlar motor kodu bile yazmıyordu görmedi bile :)

onurdestan
28-10-2013, 10:24
Kalır.
Focus titanium x mercekli afl farlarımda 8bin k xenon var. Kaç senedir geçmiyor.

peki far yıkamanın varlığınamı bakıyolar sadece yoksa çalıştırıyorlarmı

Frid
29-10-2013, 00:18
şanslısın 2. sayfayı vermeyi becerememişler :D

Umut melek
29-10-2013, 08:14
şanslısın 2. sayfayı vermeyi becerememişler :D

Nasıl 2. Sayfa derken anlayamadım biladerim :) kusurlar olarak mı :)

Umut melek
29-10-2013, 08:19
Bu arada araba şuan leylek spec gözüme cok değişik geldi coilleri yükselince :D alışmışım basıklıga ve şunu da söyleyim araba yükselince daha manyak yol tuttu bunu arabasını yükseltenler her söylerdi harbiden doğruymuş , egzosu da sökcem herşey halloldu cumrtesi vizeyi alcaz nasipse :)

Frid
29-10-2013, 09:02
Nasıl 2. Sayfa derken anlayamadım biladerim :) kusurlar olarak mı :)

evet kusur olarak, atladıklarını yazsa direk 2. sayfa gelecekti :)

Umut melek
02-11-2013, 16:33
Vize alındı egzos ve yükseltme yapıldı onay verildi :)

http://u1311.hizliresim.com/1h/2/u5ht5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

MehmeT.
02-11-2013, 16:47
Hadi hayırlı olsun gözünüz aydın:) Yalnız ilk 2 madde gerçekten araçta bulunması gereken şeyler her ihtimale karşın.

mrtngn
02-11-2013, 17:02
@Frid

Konuya tam olarak hakim olduğundan sana sorayım; ilk yardım çantası ve yangın söndürme tüpü hafif kusur mu ? Yoksa burda insiyatifmi kullanılmış

GÖKTÜRK
02-11-2013, 17:04
Hadi hayırlı olsun gözünüz aydın:) Yalnız ilk 2 madde gerçekten araçta bulunması gereken şeyler her ihtimale karşın.

kesinlikle katılıyorum Allah korusun bişey olursa

Umut melek
02-11-2013, 18:22

Aynen oyle kardeşim saolasın atlattım vize derdini alacak arkadaş rahat rahat binicek .... :)

@Frid

Konuya tam olarak hakim olduğundan sana sorayım; ilk yardım çantası ve yangın söndürme tüpü hafif kusur mu ? Yoksa burda insiyatifmi kullanılmış

Kardeşim artık onlar hafif kusur geçiyor sordum orda görevliye

kesinlikle katılıyorum Allah korusun bişey olursa

Her ihtimale karşı yangın tüpü saglık çantası bulunması gerekir şiddetle katılıyorum bende kardesım

Schumi
03-11-2013, 18:49
Akü görünür bir yerde değilse sorun oluyor mu ? Oluyorsa kaput altına aküyü devreden çıkarmak için bir şalter koysak yeterli mi ?

Frid
03-11-2013, 20:03
@Frid

o ekipmanlarla ilgili bütün kusurlar evet hafif.

M3CSL
03-11-2013, 22:58
bende gırdım gecen xenon sıkıntımaalesefö servıs taktı dedım ama yok takmıslar kafaya
bırde makınemı okumuyormus oyle bırsey dedıler.calısanın kendı arabası bıle gecememıs:D

sokturdum bende 5 dk hallettım. fıltre fılan sorun olmuyor. basıklık testı yaptı yuksek bır seye cıkardı camurluk surtuomu dıe sıkıntı yok:D
cam fılmıde hafıf kusurdan devam ettık..

altugkocer
04-11-2013, 08:30
Bence far ayarı da her ne kadar hafif kusur olarak görülse de karşı taraf için gerçekten çok önemli. 10-20 TL zaten far ayarı, yaptırmakta büyük fayda var.

M.A.D
04-11-2013, 08:44
bişey söylemek istiyorum far ayarı ile alakalı hafif kusurlar almış araç ama onlara baktırmalısınız bence, far 1 cm bile aşağı baksa hem yolu aydınlatmıyor hem de yukarı baktığı vakit karşıdakini çok rahatsız ediyor (sarı far olsa bile), bence ona baktırın sizin iyiliğiniz açısından önemli

Umut melek
04-11-2013, 17:11
Akü görünür bir yerde değilse sorun oluyor mu ? Oluyorsa kaput altına aküyü devreden çıkarmak için bir şalter koysak yeterli mi ?

Valla abi çogu arabada artık akünün oldugu yer bile belli olmuyor bizim eski kasalarda lamba gibi parlıyor :) tahminim bi sıkıntı olmaz zaten sadece kaputu acıyor bakıyor öyle ama akünün sadece kutup başlarına bakıyorlar elektrik alıyormu vs vs vs ama dediğim gibi olay tamamen ordaki personelin insiyatifinde

bende gırdım gecen xenon sıkıntımaalesefö servıs taktı dedım ama yok takmıslar kafaya
bırde makınemı okumuyormus oyle bırsey dedıler.calısanın kendı arabası bıle gecememıs:D

sokturdum bende 5 dk hallettım. fıltre fılan sorun olmuyor. basıklık testı yaptı yuksek bır seye cıkardı camurluk surtuomu dıe sıkıntı yok:D
cam fılmıde hafıf kusurdan devam ettık..

O takoz olayı tam bi sıkıntı abi benim aracı çıkardılar bide herif takoza çıkaramadı orda stop ettirdi arabayı kavramayı yapamadı tekrar gaza bastı hızlı girdi tekrar çıkamadı falan icim cızzz etti orda :) hava filtre olayına bakmıyorlar sordum bende filtre borusu sadece var öndeki o kutu yoktu hiç oralı bile olmadılar :) xenon a hepsi takmış durumda Amerikan parkı anlayanlar anlayıp ağar kusur yazıyor benim araçta xenonda vardı h4 hemde uzun kısa mavimsi beyazımsı keskin bişey gecti :) bide ilk kaldım xenon vardı ikinciye girdim yine xenon vardı yine far ayarlarına baktı yine hafif yazdı :hahaha:

Bence far ayarı da her ne kadar hafif kusur olarak görülse de karşı taraf için gerçekten çok önemli. 10-20 TL zaten far ayarı, yaptırmakta büyük fayda var.

Sol far benim yüksekte duruyor onu ayarlatmayı düşünüyorum gercekten ufak ince şeyler ama Allah korusun ck dogru

bişey söylemek istiyorum far ayarı ile alakalı hafif kusurlar almış araç ama onlara baktırmalısınız bence, far 1 cm bile aşağı baksa hem yolu aydınlatmıyor hem de yukarı baktığı vakit karşıdakini çok rahatsız ediyor (sarı far olsa bile), bence ona baktırın sizin iyiliğiniz açısından önemli

Şuan bendeki ayarı cok güzel cok net görüyorum ama dediğinizi yapıcam arkadaşlar önce can herseyden önce