PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : M.Schumacher Has returned !

Eriador
07-05-2006, 16:03
Nurburgring'de yarış az önce bitti

1 5 Michael Schumacher Ferrari Winner

2 1 Fernando Alonso Renault +3.7 secs

3 6 Felipe Massa Ferrari +4.4 secs

4 3 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes +4.8 secs

5 11 Rubens Barrichello Honda +72.5 secs

6 2 Giancarlo Fisichella Renault +74.1 secs

7 10 Nico Rosberg Williams-Cosworth +74.5 secs

8 17 Jacques Villeneuve Sauber-BMW +89.3 secs

9 8 Jarno Trulli Toyota +1 Lap

10 16 Nick Heidfeld Sauber-BMW +1 Lap

11 21 Scott Speed STR-Cosworth +1 Lap

12 18 Tiago Monteiro MF1-Toyota +1 Lap

13 19 Christijan Albers MF1-Toyota +1 Lap

Ret 7 Ralf Schumacher Toyota +8 Lap

Ret 4 Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes +8 Lap

Ret 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda +15 Lap

Ret 23 Franck Montagny Super Aguri-Honda +31 Laps

Ret 12 Jenson Button Honda +32 Laps

Ret 15 Christian Klien RBR-Ferrari +32 Laps

Ret 9 Mark Webber Williams-Cosworth +48 Laps

Ret 14 David Coulthard RBR-Ferrari +58 Laps

Ret 20 Vitantonio Liuzzi STR-Cosworth + secs

kısaca yarış gerçekten çok çekişmeli geçti Alonso ile Schumi arasında fark 0.3 oranında değişiyordu bi schumi iyi yapıyor bi alonsa bi ara Schumi hata yapsana 2.5 saniye kadar çıksada kapatmasını bildi izlerken büyük keyif aldım ilk pit stoplardan sonra Alonso gene 1. çıktı ama 2. den sonra Schumi öne geçti koptu we gitti...

uzun bi aradan sonra Schumacher ark arkaya 2 yarış kazanarak ben daha bitmedm dedi ...

fastest
07-05-2006, 18:50
tüh yaa izleyemedim:(

Oz`
07-05-2006, 19:39
zsuzhzuh h

4 saniye: :D ahh ii olmuş :)

Eriador
07-05-2006, 20:06
fark daha fazlaydı sonlara doğru tempo düşürdü :)

Basın toplantısı:

Michael: Bu yarışın zor olacağı bir gerçekti. Hafta boyunca mücadeleci olmayı başardık. Arkada gitmek gerçekten zor rüzgar ve diğer etkenler zorluyor. Ancak her şeye rağmen mükekmmel bir yarış çıkardık. İkinci pit stop öncesi son üç turu hızlı attım ve liderliğe yükselebildim. Bazı bölümlerde aracın ayarları farklılıklar gösteriyordu bu nedenle bazen yavaşlayıp hızlanmam gerekti. Fernando başlarda daha hızlıydı ama sonuçta kazanamayı başardık. Kendimi tüm yarış boyunca çok iyi hissettim. Barcelona'da Renault un favori olduğunu düşünebiliriz ama bu bizim daha yavsaş olacağımız anlamına gelmez. Oradada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

Alonso: Çok ilginç bir yarıştı. Start ile birlikte tempoyu kontrol etmek istedim. Michael in de dediği gibi ilk pit stopa kadar işe yaradı. Ancak ikinci stop tan sonra hızımı koruyamadım. Ferrari'ye göre performansımız bu hafta sonu daha kötüydü. Lasitiklerde pek iyi değildi. Ancak her şeye rağmen 8 puan iyi. Michael'i geçemeyi denedim tur zamanlarımız aynı sayılırdı ama yaklaşamadım.

Massa: Bizim için çok iyi bir sonuç özellikle ilk podyumum olduğu için çok mutluyum. Başlarda Fernando'yu baskı altında tuttuğumuzu düşünüyorum. Lastiklerimizde iyiydi ve kazanmayı başardık. Takımada teşekkür etmek istiyorum Michael ile yarışmamı bana sağladılar. Çok iyi bir start aldık ve bunu yarışa entegre edebildik. Stratejimizde çok iyi idi. Çok mutluyum.

Nurburgring'de pazar günü en hızlı tur zamanını Michael Schumacher 1:32.099'luk tur derecesi ile elde etti.

http://www.shell.com/home/ferrari-en/html/iwgen/formula_one_2006/races/europe/r01_large.jpg
http://www.f1turkiye.com/images/haber/nurbur_podyum.jpg

Berkan
07-05-2006, 22:34
gelip gecici bunlar kaan schumi yalan artık :D:D

tolga900
07-05-2006, 23:12
Schumİ Bence JÜbİleden Öncekİ Son Marİfetlerİnİ GÖsterİyor Bu Sezon.

MUGENPOWE®
08-05-2006, 02:27
return ofthe kıng schumı yaa kımlerı eskıtmedkııı alonsoda gelır gecer sıkmayn canınısı

tyMu
08-05-2006, 13:20
çok keyifliydi yarış arkadada çekişme vardı , fark 8 sn felandı şumi tempoyu düşrdü sonlarda

Manimillion
08-05-2006, 14:46
Schumi kim yaw. Sebastian Loeb ona bin takar :)

miniks
08-05-2006, 15:06
valla reno marka olarak bilmemde alonso cok ii bir pilot aynı şekilde Massa da cok ii bir pilot yıllarca dandik araclarla yarışan massa ya ii arac verildiginde neler yapabilecegini gördük

ben bu yarışta Villeneuve cokm dikkat ettim bence iii yarıştı ama şansızlıklar bırakmıo adamı b,rde aracı biraz daha ii olsa

şimdi dieceksiniz Villeneuve fantigimi bu evet koyu Villeneuve fanatigimdir:)
yanlız hanginiz die sormayın Hilmi :)

miniks
08-05-2006, 16:12
ayrıca sıralama turlarında vılnov mudur nedır fısıchella yı fena kızdırdı. fısıchella nın ııı sonuc yapamsını baya engelledı tur sırasnda. arka sırada fısıchella vıllnov cekısmesı muhtesemdı :)

Eriador
08-05-2006, 16:26
gelip gecici bunlar kaan schumi yalan artık :D:D

94 den beri izlerm F1 i Schumi de de dandik arabalar warken kimleri geçtiğini Senna , Prost , Hill , Villeneuve , Mika ... bunların hepsiyle onlarınkinden daha kötü araçla kafa tuttu ...

97 de Villeneuve ona arkadan çarptı we dışarı itti adam gibi gitse belki o yarışda geçemicek şampiyonluğu Schumi kazancaktı (Taki o sezon tüm yağmurlu yarışlarda 40 küsür saniye fark attı ona) ... 98 de Brigestone lar ezici bi üstünlük gösterdi Mika yı resmen uçurdular 99 da ise sıraladama 1. giderken ayağı kırıldı ....

Sürücülük yeteneklerinin konuştuğu yağmurlu yarışlarda Senna , Prost hariç hepsine fark ezicibi bi fark attığını çok gördüm

bunları benm kadar sende gördün :) her ne kadar Anti Schumi olsanda çok iyi biliyorsun daha bitmediğini :)

Berkan
08-05-2006, 17:33
çok celallenmisin kaan höh :D:D
97 de carpmasıydı kullanmayı bilseydi böle olmazdı eehueuh :P
99 bak kullanmayı bilmedii bikez da ortaya cıktı ayagını kırdı düz yolda :D:D

Eriador
08-05-2006, 19:11
çok celallenmisin kaan höh :D:D
97 de carpmasıydı kullanmayı bilseydi böle olmazdı eehueuh :P
99 bak kullanmayı bilmedii bikez da ortaya cıktı ayagını kırdı düz yolda :D:D

muhaha alemsin olm da 97 de arkadan çarptılar bea ... 99 da da mekanik hata ehehehe :)

senna
09-05-2006, 14:59
muhaha alemsin olm da 97 de arkadan çarptılar bea ... 99 da da mekanik hata ehehehe :)
eğer 97 jerezi diyosan schumacher kasıtlı çarptı birazda ve sonra zaten diskalifiye edildi o sene için

hoş bende bi schumacher taraftaraıyım:D

Eriador
09-05-2006, 17:35
eğer 97 jerezi diyosan schumacher kasıtlı çarptı birazda ve sonra zaten diskalifiye edildi o sene için

hoş bende bi schumacher taraftaraıyım:D

viraj a girerken ilk Villeneuve ona arkadan dokundu dışa doru sürüklendi sonra Villeneuve geçerken oda onun üstüne kırdı

Berkan
09-05-2006, 17:58
daa cahil çocuktu olm ozmn schumi :p ne bilsin ögrendi :D:D bırakmıo simdi hakan şükür gibi oldu ölene kadar sürecek heralde :D:D