PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otoparka para ödemeyin

by_lucky
25-10-2013, 11:16
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinin, cadde ve sokakları otopark olarak kullanmasının, hukuka aykırı olduğunu tescil ettiklerini belirterek, vatandaşların bundan sonra ücret ödememesi gerektiğini söyledi.

'Otoparklara para ödemeyin' - Milliyet (http://siyaset.milliyet.com.tr/-otoparklara-para-odemeyin-/siyaset/detay/1782170/default.htm)

hfk
25-10-2013, 11:18
gelen cezaları da Mahmut Bey mi ödeyecekmiş :)

guwen_ar
25-10-2013, 11:21
Otoparkci olarak takilanlar acik acik soluyo zaten para ver araban cizilmesin aynasi kirilmasin geldiginde yerinde bulabilesin falan yoksa zaten verilmemesi gerekir sokaklarda bence ama ole olmuo iste .

by_lucky
25-10-2013, 11:23
böyle giderse yakında evimizin önünde de park parası alacaklar.

Emre Ekrem
25-10-2013, 11:23
Geldiğinde aracını sağlam görmek için yani :) baş göz sadakası gibi bir şey.

Frid
25-10-2013, 11:26
park yasağı olmayan bir yere park ettiyseniz ne cezası gelecek ki ?

en başından beri yasa dışı bir uygulama diyoruz.

ulasoztas1
25-10-2013, 11:44
ispark denen legal değnekçilere ilk bir kaç sefer dışında hiç para vermedim vermem de! adam geldiği zaman plakaya yazdırıyorum. sanki yasal bir yaptırımı olucakmış gibi internet sitelerinde de gözüküyor (güya) borcum.

emrekuzdere
25-10-2013, 11:49
http://ahmeti.net/wp-content/uploads/2012/12/iyide-o-isler-oyle-olmuyor-e1355256340775.jpg

emp:)
25-10-2013, 11:53
Madem yasal değil, CHP'li belediyeler niye park parası topluyor? Önce kendi belediyene diyeceksin.. Sırf laf ne hallere geldi CHP.

orhan_guney
25-10-2013, 11:55
boş işler.

novalgine22
25-10-2013, 13:11
chp vekılleri vatandası ayaklandırcaklarına parti olarak anayasa mahkemesıne dava açsınlar ,vekıllerımız degıl mı onlar demeç vercekelerine iş yapsınlar

Faruk'S
25-10-2013, 14:17
böyle giderse yakında evimizin önünde de park parası alacaklar.

2.000 tlye yakin park borcum var :) evimin onune arabami park ediyorum diye :)

mert_can 41
25-10-2013, 14:30
Ahanda destekçimi buldum bundan sonra buna dayanıp para ödemicem parkotomata zaten okadar vergi veriyodum dükkana uğraşsınlar dursunlar :D

cookies
25-10-2013, 14:43
Akıl akıl gel peşime takıl.. Kendilerini iktidardan ayrı bir yere mi koyuyorlar anlamıyorum cidden.. bsg diyesim geldi..

Evrenoz
25-10-2013, 14:45
Yemin ediyorum luzumsuz işler peşinde koşuyor bu adamlar... Memleketin 4 bir yanda içine sıçıldı adam otopark parası derdinde... Zerre beyin yok, zerre..

mmtrıza
25-10-2013, 14:47
Madem yasal değil, CHP'li belediyeler niye park parası topluyor? Önce kendi belediyene diyeceksin.. Sırf laf ne hallere geldi CHP.

Aynen öyle

darkmoon
25-10-2013, 15:16
ispark hep diyorum ve diyicem kalmalı ve kalsın en azından resmi karşında muhattabın olan bir kurum en azından aracına bir şey olursa hakkını hukuki yollardan arayabiliceğin bir kurum..
en azından karşında üniformalı resmi kişiler var ayrıca 15 dakkaya kadar para almıyorlar..
çok aşırı trafiğin ve park yerinin sorun olduğu yerlerde bu kural uygulanmıyor ondada hem fikirim ama ispark genel olarak iyidir..

nedeni ne gelince ?? o isparkı bugün kaldırsalar sizler bedavaya park edebiliceğinizimi sanıyorsunuz yarın bilemedin öbürgün gene fırsatçı değnekçi dediğimiz ne üdüğü belli olmayan insanlar etrafı basar.. seni tehdit eder arabanı çizmekle lastiğini patlatlamakla hatta direk darp kavga yoluyla ...

para verirsin bir gelirsin para verdiğin adam gitmiş başkası gelmiş o sabahçıydı ben akşamcıyım onu tanımam bana ayrı para vericeksin der..

arabasına göre muamele yaparlar sende mercedes vardır senden 10 tl ister önüne bir tane palio park eder o adamdan 3-4 lira ister.. ona neden o fiyat bana bu fiyat dersin abicim 150 bin tl lik araca biniyorsun 10 tl nin lafınımı ediyorsun der klasik sınıf ayrımı ayağı.. biz bunları yaşadık hepsini...

Bırakın allah aşkına o değnekçilerle o kadar çok kavga ettikki artık evden silahı alıp vurma noktasına gelmişdim ispark on kat iyidir ödemessende adamlar bir şey demiyor en fazla plakana ceza kesiyor yada çok işlek park yeri değerli bir yerse lastiğine kedi takarlar çekici çağırırlar ama aracına zarar vermezler hukuki bir sıkıntıya yol açıcak bir şey yapmazlar...

en azından ödediğin belli ne ödiyceğin belli çoğu yerde fiyatlar fiks..

Yigit-Y
25-10-2013, 15:22
Ispark bir akp li belediye kuruluşudur diye biliyorum.