PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arazi Aracı (Tercih)

Almanci Tane-R
09-07-2008, 08:16
arkadaşlar kararsız kaldık.
siz olsanız görüntü, kalite(arazi şartlarına uygun) olarak hangi modeli tercih ederdiniz.

1.honda crv
2.chev. captiva
3.opel antara
4.kia sorento

EMG
09-07-2008, 08:25
CRV derim ama arazi şartına uygun olur mu bilemem. Sorento'ya verilen parayı yazık olarak görüyorum. Captiva da alınmaz bence. Antara veya CRV derim ama araziye uygun mudur bilmiyorum.

STeaM
09-07-2008, 08:26
taner oldu mu liste?
gel bi Land Rover Freelander vereyim hemen :)

RCkid
09-07-2008, 08:28
arazi düşünülüyorsa, grand vitara

STeaM
09-07-2008, 08:31
bunların fiyatları ne durumda?
62.000.-€ ya yakın değerler varmı?

Almanci Tane-R
09-07-2008, 08:56
taner oldu mu liste?
gel bi Land Rover Freelander vereyim hemen :)

bunların fiyatları ne durumda?
62.000.-€ ya yakın değerler varmı?

teşekkür ederim :)
hemen alalım o zaman bir tanecik :D
bu modellerin fiyatları birbirne yakın.
matematiğim zayıfdır ama :)
62.000 euroya yakın değer yok sanırım.
biraz daha ucuz bu modeller

Tunacan
09-07-2008, 08:58
Bu modellerin hiç birisi arazi şartlarında freelander'ın yanına yaklaşamaz (bence).

Onuralp
09-07-2008, 09:02
Bence hepsi şehir jeep'i. Hiç biri arazi için değil. En iyisi bi Land alıcan. :D

STeaM
09-07-2008, 09:10
Gel Freelander2 2.7 TD4 HSE paket ;)

PALERMO
09-07-2008, 09:11
Bunların içinden CRV alırım.

Sorento'yu direk eledim zaten parası X5'e yetmeyenlerin arabası oldu :) Ön böbreği değiştiriyorlar "X5 alamadım bari ön tarafını benzeteyim" demek için :)

Dynatech
09-07-2008, 09:21
LAnd Rover Discovery 2 yada 3 maddi duruma göre..Özellikle arazi de de şehir de de hepsinden üstündür...

STeaM
09-07-2008, 09:36
Land Rover da arazi şartlarına en müsait olan Discovery3 tür.
HSE pakette Havalı Süspansiyon dahi var. 5/7 koltuk vs.
ekönömik şartlar dersen Freelander :)

Dino®
09-07-2008, 09:40
Land en uygunu arazi için ama fiyat çok farklı...Daha uygun fiyatlı bir seçenek isteniyorsa Mitsubishi Pajero veya Suzuki Grand Vitara en uygun seçenekler...;)

sülüman
09-07-2008, 09:42
Dodge Nitro Derim Tabi Bu Sınıfta Ise

Eyüp
09-07-2008, 10:00
Crv cok güzel bir arac fakat bu kasadan bi onceki kasası araziye pek uyumlu degildi...03'' olanlar....:)

Dodge nitroda sorento parasıyla aynı hemen hemen...oda dusunulebilir....:)

Ferhat_V
09-07-2008, 10:22
pajero yada pathfinder derim..

sorento filan geçin bunları kaldırım jeepleri..

yada full bir navara alın..istenirse yükseltilir..bi abimiz yapmıştı türkiyedeki en iyi navara hatta tv ye filan çıkmıştı fuarlara vs..arazi araçlarıyla aynı sayılır..

land rover filan fiyat bakımından bu araçlardan daha pahalı hemde x2 kadar pahalı..:D

Mrt
09-07-2008, 10:25
gecen sene 53.000euroya aldık antara güzel gidişi falan ama pek araziye gelcegini sanmıyorum arkadasların dedigi gibi sehir jipi biraz ama genel anlamda güzel.35.000km oldu suana kadar direksiyonun kontrol tuslarınınn kenarlarındaki deri soyulması dısında baska birsey yok onuda garantiden degiştirdiler.

Berkan
09-07-2008, 10:41
captiva antaranın ucuz versiyonu aynı zaten :D
sorentoda beşik gibi sallanıyo arkayı bırakıyo mantıklısı crv duruo iclerinde

Jem89
09-07-2008, 12:11
54.000 euro abi dodge nitro'nun en full'ü..Bence hiç düşünme al bi nitro :)

EMG
09-07-2008, 12:13
54.000€ Nitro için gereksiz pahalı bence. Ayrıca duyduğum kadarıyla Nitro'nun içi dışına göre dar ve kalitesizmiş.

Jem89
09-07-2008, 12:18
54.000€ Nitro için gereksiz pahalı bence. Ayrıca duyduğum kadarıyla Nitro'nun içi dışına göre dar ve kalitesizmiş.

Hiç binmedim ama dışarıdan çok hoş gözüküyor..Kutu gibi duruyor ama çak farklı bi araç izlenimi yaratıyor..Farklıda zaten :)

Tabi gidip bakmak lazım..

sülüman
09-07-2008, 12:37
Cok Yakın Bi Abime Bizde Amerikan Arasında Kalmıştık Ben Nitro Dedim Içine Binmedim Oda Land Demişti

Nitro Yaorumlarınız Nelerdir Nasıldır Iyimidir Kötümüdür V.s

ahmetbaha-drs
09-07-2008, 12:43
Bu sınıfta Toyota RAV4'u tercih ettik Nissan X-Trail'ile ikisi arasında kalmıstık Rav4 biraz daha yumusak hatlı oldugu icin tercih o yonde oldu.Ama arazide,dagda tasta,sehirde gayet kullanıslı bi araba..Yakıtıda normal,konfor,donanım ve fiyatıda iyi+Toyota Sorunsuzluguda bedava:):)kesinlikle tavsiye ederim..

Dragger
09-07-2008, 13:34
CRV pek araziye girmez, öyle cok kaliteli bir jeep de degil...

Antara ve Captiva birebir aynı zaten, onlar da sehirici amaclardan öteye gidemezler, jeep olarak bir gecmisleri de yok.

Sorento, kesinlikle tavsiye etmem, böyle hantal böyle apaci isi bir jeep daha üretilmez herhalde...Ne kadar görmemis adam varsa altında sorento var deli oluyorum :)

Discovery, pahalıdır...

Freelander arkadasımda var onu da tavsiye etmem, kalitesiz ici, performansı da pek ii degil.

Nitronun ici cok kötüymüs, cok kullanıssızmıs, ben de dıs görünüse hayrandım ama gercekten cok kalitesiz plastik kullanılmıs ve konfor yokmus.

Daha gercekci jeeplere bakmak lazım, 2 sene eski model olsun ama gercek jeep karakterinde olsun ;)

PALERMO
09-07-2008, 13:47
Sorento, kesinlikle tavsiye etmem, böyle hantal böyle apaci isi bir jeep daha üretilmez herhalde...Ne kadar görmemis adam varsa altında sorento var deli oluyorum :)

Bak olmadı ama şimdi BMW ÖN BÖBREKLİ sorento varken başka 4x4 mü alınır :D

Dragger
09-07-2008, 13:50
X5 ML kırması zaten adını neden sorento koymuslar bilmiyorum :)

XML5 olsaymıs adı :D

PALERMO
09-07-2008, 13:56
X5 ML kırması zaten adını neden sorento koymuslar bilmiyorum :)

XML5 olsaymıs adı :D

X5 alamadım bari çakmasını yapayım diyorsanız sizi de Kia showroomlarına bekliyoruz Yawuz Bey puhaha :D

ygtrn
09-07-2008, 16:44
yorumların hepsini okumadım ama bana sorarsan bunların hiçbiri değil kendi aracım diye demiyorum ama benim aracı babam ben ilkokul 3. sınıftayken almıstı şuan 290bin kmde ve hala canavar gibi servis iyi bakılırsa motorunun 1milyonu devirebiliceğini söyledi bugüne kadar hiç ciddi arızası çıkmadı performans dersende hemen hemen her binek araçtan iyi ayrıca foresterın son kasasını düşünürsen tabi 90 100 milyar kadar bir fiyatı var araç 2.5 225 hp gücünde 0-100 ü 6 saniye civarında görüyor düşün sürekli 4x4 arazi aracından bahsediyoruz hiçbir araç yanına yaklaşamaz bile ve yol tutuşu çoğu binek araçtan daha iyidir ve işçiliği en kaliteli japon subarudur haberin olsun.... ve ayrıca bu araçla arazide bol bol gezildi arazide oldukça başarılı özellikle son kasaların altı birazdaha yüksek gibi
(babam bu aracın üstüne wv toureg aldı ama bu aracı yinede satmadı bir süre sonra touregi sattı şimdi 520dye biniyor oda az yaktığı için)

Görkem
09-07-2008, 17:52
taner burdaki seçenekler arasından seçimim honda CRV,,,aslında şeçeneklerdeki en kaliteli araç opel ANTARA ama bence şekli şemali pek güzel değil, üstelik gereksiz pahalı 80 liraya crv varken 100 küsür fiyata benim açımdan değmez,,,,,arazi işine gelicek olursak arkadaşlarında dediği gibi burdakilerim hiçbiri arazide fazla bişey yapamaz,,,,,ya illa sıfır diyosan biraz daha fazla verip sıfır bi freelander alıcaksın yada ikincide olsa gene land roverlardan birine..........

ZaZy
09-07-2008, 19:51
belki söylemek istemiosun ama bunların fiyatları ortalama ne kadar civarlarında_?

saygılar

mertacar
09-07-2008, 20:28
kardesım dıyebılcegım kadar yakın dostumda var sorento memnunda hangı amacla bındıgne baglı arazı dersen tabıkı ıstedıgın verımı alamassın... bı arac hakkında yorum yapacaksanız aracın ozellılerınden bahsedın sacma sapan konusmayın... aracı alanlardan sıze ne?? yorumunuzu duzgun(aractan yana) yapın...

Bunların içinden CRV alırım.

Sorento'yu direk eledim zaten parası X5'e yetmeyenlerin arabası oldu :)
Ön böbreği değiştiriyorlar "X5 alamadım bari ön tarafını benzeteyim" demek için :)
genelleme yapamassın istese aklının alamaycagı kadar X5 ceker kapına ama onun yerıne sorentoya bınıp gerısını bırıktırerek okul yaptırıyo senın o X5 alamayan sorento alan kisi...:heyoo:

Sorento, kesinlikle tavsiye etmem, böyle hantal böyle apaci isi bir jeep daha üretilmez herhalde...
Ne kadar görmemis adam varsa altında sorento var deli oluyorum :)

aractan soz et kardes aracı alanlardan degıl aracı alan apaci olmuo onun ıcıınde varsa zaten odur. bu sorento almakla olmuyo... is sonradan gormeye gelırse bende cok goruyorum mercedeslı bmw lı ama olayı genellemek yanlıs olur...

X5 alamadım bari çakmasını yapayım diyorsanız sizi de Kia showroomlarına
bekliyoruz Yawuz Bey puhaha :D
inan bana istese kapına 55555 tane X5 ceker merak etme...

olayı abartmayın konu karsılastırma konusu.. jeepi kullananların tıplerınden tavırlarından bahsedılmıyo burada... acıkcası bu soyledıgız sozlerdende rahatsız oldum...:ofk:

Kaan
09-07-2008, 20:51
Benim anlamadığım neden araçların isimlerini karalıyosunuz ki?

Adam gibi fikrinizi söyleyebilirsiniz.Bu seçeneklerin içindekilerden hiç birisi arazi aracı olmaya elverişli değil evet ama genede bi seçenek yapmak zorunda olursak crv ile sorento en yakın görünüyo.

Zevk ve renkler tartışılmaz.Herkez kesesine göre alır o arabaya apaçi bu arabaya X5 kırması demekle olmaz bu işler.

A3 te istanbuLda afadersin pazar malı gibi bmw den çok herkezin altında A3 var.Millet takmışta A3 A3 A3 A3 diye ama A3e bi tane laf eden görmedim ben burda bende etmem sevmiyorum ama yinede etmem.

Puntosu,Opeli,Renaultu,Fiatı,Bilmem ne side milletin çoğunda var.

Böyle düşünmeden etmeden konuşmak yanlış arkadaşlar...

egeturbo
09-07-2008, 20:58
lsiteden hepsini silip oraya subaru yazsak:D

STeaM
09-07-2008, 20:59
CRV pek araziye girmez, öyle cok kaliteli bir jeep de degil...

Antara ve Captiva birebir aynı zaten, onlar da sehirici amaclardan öteye gidemezler, jeep olarak bir gecmisleri de yok.

Discovery, pahalıdır...

Freelander arkadasımda var onu da tavsiye etmem, kalitesiz ici, performansı da pek ii degil.
Nitronun ici cok kötüymüs, cok kullanıssızmıs, ben de dıs görünüse hayrandım ama gercekten cok kalitesiz plastik kullanılmıs ve konfor yokmus.

Daha gercekci jeeplere bakmak lazım, 2 sene eski model olsun ama gercek jeep karakterinde olsun ;)

kanx GS paket almıştır en boşu ondan kalitesiz dersin ;)
XS yada HSE pakette yok yoktur mujkss yavuzum :)

Schumi
09-07-2008, 21:22
Grand Vitara yada RAV4 diyorum ben.

PALERMO
09-07-2008, 22:12
kardesım dıyebılcegım kadar yakın dostumda var sorento memnunda hangı amacla bındıgne baglı arazı dersen tabıkı ıstedıgın verımı alamassın... bı arac hakkında yorum yapacaksanız aracın ozellılerınden bahsedın sacma sapan konusmayın... aracı alanlardan sıze ne?? yorumunuzu duzgun(aractan yana) yapın...

genelleme yapamassın istese aklının alamaycagı kadar X5 ceker kapına ama onun yerıne sorentoya bınıp gerısını bırıktırerek okul yaptırıyo senın o X5 alamayan sorento alan kisi...:heyoo:

aractan soz et kardes aracı alanlardan degıl aracı alan apaci olmuo onun ıcıınde varsa zaten odur. bu sorento almakla olmuyo... is sonradan gormeye gelırse bende cok goruyorum mercedeslı bmw lı ama olayı genellemek yanlıs olur...

olayı abartmayın konu karsılastırma konusu.. jeepi kullananların tıplerınden tavırlarından bahsedılmıyo burada... acıkcası bu soyledıgız sozlerdende rahatsız oldum...:ofk:

Yanlış anlaşılma olmasın ben Sorento kullananlar hakkında genelleme yapmadım.

Benim yaptığım yorum Bmw böbreği takanlar sadece.

Kia Sorento'suna BMW ön böbreği takanlar altıma isterse 10 tane X5 çeksin benim için X5 özentisi insandır Şahin'in arkasına Doğan SLX yazmak gibi bişeydir bu benim gözümde.

Vtec-SEDAN
09-07-2008, 22:15
anketteki 4 araç arasında tercihim CRV'den yana olurdu. Disvocery bütçesi varsa hemen alınmalı hiç düşünülmemeli, birde subaru forester örneği verilmiş bence de en ideali ve güzeli olur..

mertacar
09-07-2008, 22:25
Yanlış anlaşılma olmasın ben Sorento kullananlar hakkında genelleme yapmadım.

Benim yaptığım yorum Bmw böbreği takanlar sadece.

Kia Sorento'suna BMW ön böbreği takanlar altıma isterse 10 tane X5 çeksin benim için X5 özentisi insandır Şahin'in arkasında Doğan SLX yazmak gibi bişeydir bu benim gözümde.

kardes bi araca bisi hos gozukuyosa o sey guzeldır ki bu gorecelı bı kavram... anlatabıldımmı sana gore X5 cakması bı panjur bana gore orj daha guzel bı panjur... atıyorum sozum tamamen meclısten dısarı senın aracın s line dimi S3 ozentısımısın cakma S3 mu senın aracın?? deill sadece s3 un cızgılerı standart a3 e gore daha duzel oldugu ıcın onu sectın ole paketlısını aldın dımı...
yada baska bı ornek 96 97 98 civic ler neden 99 stop u takıyo yada tamponlarını degıstıırıyolar yada type-r kanat takıyolar cakma type-r mı oluyolar hyr goruntusu hos guzel oldugu ıcın... olay budur bence daha fazla uzatma ok:icon_tup:

PALERMO
09-07-2008, 22:29
A3 te istanbuLda afadersin pazar malı gibi bmw den çok herkezin altında A3 var.Millet takmışta A3 A3 A3 A3 diye ama A3e bi tane laf eden görmedim ben burda bende etmem sevmiyorum ama yinede etmem.

Konu niye A3'e geldi anlamadım. Senin hoşuna gitmezse almazsın. Veya paran varsa gider A3'ten daha iyisini alırsın bu kadar basit.

Benim o anki kriterlerime A3 uyuyordu onu aldım yarın gider başka bir marka alırım hiç önemli değil. Etrafta fazla olması da pek farketmiyor benim gözümde.

M_PROJECT
09-07-2008, 22:31

fazla tepki vermissin . isteyen istedigini takabilir , isteyen istedigi yorumuda yapar . ama sorentoya binen adamin birilerinin altina 50 tane x5 vermesi bizi hic ilgilendirmez . gitsin x5 alsin ozman bizene .. bos postlar atmayalim konuyu dagitmayalim ..

arazi icin crv felan hikaye kalir . bence ankete jeep modelleride eklenmeli . en kaliteli ve araziye uygun arac ureten firmalardan biride jeep

mertacar
09-07-2008, 22:39
fazla tepki vermissin . isteyen istedigini takabilir , isteyen istedigi yorumuda yapar . ama sorentoya binen adamin birilerinin altina 50 tane x5 vermesi bizi hic ilgilendirmez . gitsin x5 alsin ozman bizene .. bos postlar atmayalim konuyu dagitmayalim ..

arazi icin crv felan hikaye kalir . bence ankete jeep modelleride eklenmeli . en kaliteli ve araziye uygun arac ureten firmalardan biride jeep

bende dedıklerıne katılıyorum fakat yorumlar o aracı secenler yada o aracı kullannanlar hakkında olmamalı bence :icon_tup: ordada yazdıgın gıbı X5 almasıda kımseyı ılgılendırmez sorento almasıda nese konu uzamasın dagılmasın...

jeepler hakkında yorumlara devam..yazdıklarının ıcınde hıcbırı arazıye uygun degıl bence ama genede sececeksen.. hepsıne bınme fırsatım oolmadı crv ve sorentoya bındım crv dızel olcaksa crv derım benzınlısı fena uzuyo cuzdanı otekı turlu ıse sorento derım. kısısel gorusum boyle...

M_PROJECT
09-07-2008, 22:41
bende dedıklerıne katılıyorum fakat yorumlar o aracı secenler yada o aracı kullannanlar hakkında olmamalı bence :icon_tup: ordada yazdıgın gıbı X5 almasıda kımseyı ılgılendırmez sorento almasıda nese konu uzamasın dagılmasın...

jeepler hakkında yorumlara devam hepsıne bınme fırsatım oolmadı crv ve sorentoya bındım crv dızel olcaksa crv derım benzınlısı fena uzuyo cuzdanı otekı turlu ıse sorento derım. kısısel gorusum boyle...

arkadasin sorento sahibi diye alinmana gerek yok bukadar .. dedigim gibi isteyen istedigi yorumu yapar .. kullanici arac farketmez ..

ayrica jeep bir markadir . jip dersen turkiyede suvleri kast etmis olursun .

PALERMO
09-07-2008, 22:51
kardes bi araca bisi hos gozukuyosa o sey guzeldır ki bu gorecelı bı kavram... anlatabıldımmı sana gore X5 cakması bı panjur bana gore orj daha guzel bı panjur... atıyorum sozum tamamen meclısten dısarı senın aracın s line dimi S3 ozentısımısın cakma S3 mu senın aracın?? deill sadece s3 un cızgılerı standart a3 e gore daha duzel oldugu ıcın onu sectın ole paketlısını aldın dımı...
yada baska bı ornek 96 97 98 civic ler neden 99 stop u takıyo yada tamponlarını degıstıırıyolar yada type-r kanat takıyolar cakma type-r mı oluyolar hyr goruntusu hos guzel oldugu ıcın... olay budur bence daha fazla uzatma ok:icon_tup:

Güzellik sonuçta göreceli kavram. Dışı çok güzel yapılmış Sorento'lar görüyorum ama Bmw böbreği beni soğutuyor o araçtan. En güzel Sorento'yu yapmış belki adam ama o böbreği takmasaymış çok daha iyi olurmuş diye düşünüyorum sadece. Type-R body kiti yapmak değil de Civic Sport'un arkasına Type-R yazısı koymak gibi bişey bu benim gözümde.

Bilmem anlatabildim mi?

mertacar
09-07-2008, 22:56
Güzellik sonuçta göreceli kavram. Dışı çok güzel yapılmış Sorento'lar görüyorum ama Bmw böbreği beni soğutuyor o araçtan. En güzel Sorento'yu yapmış belki adam ama o böbreği takmasaymış çok daha iyi olurmuş diye düşünüyorum sadece. Type-R body kiti yapmak değil de Civic Sport'un arkasına Type-R yazısı koymak gibi bişey bu benim gözümde.

Bilmem anlatabildim mi?

iste vermen gereken yorum buydu(bence) anlatmaya calıstıgım olay bu:icon_tup:;) kendı gorusun oldumu tamam dedıgın gıbı gorecelı bı kavram parcayı sevmeyebılrsın araca yakıstırmayabılrısın senı aractan sogutabılr haklısın senın kısısel gorusun. alanlara karsı bısı demen yanlıstı bence ok. anlastıgımıza sevındım anladıgın için saol;).

-ER-
09-07-2008, 23:05
Honda CRV bu listede ama bunun dışında ciddi anlamda arazi aracı 90 modeli bile olur bence
Mitsubishi Pajero Mis kralını tanımam !

PALERMO
09-07-2008, 23:08
iste vermen gereken yorum buydu(bence) anlatmaya calıstıgım olay bu:icon_tup:;) kendı gorusun oldumu tamam dedıgın gıbı gorecelı bı kavram parcayı sevmeyebılrsın araca yakıstırmayabılrısın senı aractan sogutabılr haklısın senın kısısel gorusun. alanlara karsı bısı demen yanlıstı bence ok. anlastıgımıza sevındım anladıgın için saol;).

Bizim de Dragger'la Msn'de konuşur gibi yorumlar yazmamız baştan yanlıştı onu kabul ediyorum. Amacımız kimseyi kırmak değildi bir anlık dolduruşa gelmişiz sadece :)

Bu arada konu sapmasın Honda CRV diyorum listeden. Liste dışından bu araçların sıfır fiyatına 2. el Infiniti FX 35 diyorum (vergiyi ve benzini göz ardı edersek)

Dragger
09-07-2008, 23:17
kanx GS paket almıştır en boşu ondan kalitesiz dersin ;)
XS yada HSE pakette yok yoktur mujkss yavuzum :)

Kardesim, 2001 model, donanım olarak dolu da sen de hak verirsin öteki jeeplerin kalitesinde degil...Pek güven de vermiyor yolda bize...;)

Dragger
09-07-2008, 23:24
aracı alanlardan sıze ne?? yorumunuzu duzgun(aractan yana) yapın...

Benim gözlemledigim bu...

Gayet de düzgün yorumlarım, bu konuda iyiyimdir.

Sorentonun amacı nedir?

Cüsseli, büyük görünsün, jeepe biniyorum densin, ucuz ama pahalı görüntü cizsin yollarda...

Alanların %90ı da bu maksatla alıyor sorentoyu, zengin gösteren ucuz jeep...

Arkadasın %10luk bölümdedir, arkadasında oldugu icin bu tepkiyi vermis olabilirsin.

Ben sonradan görme tiplerde gördüm hep, jeepim olsun büyük cüsseli olsun, teneke de olsa binerim diyen tiplerde...

Bu nedenle de böyle bir yorum yaptım.

Bu yorumun yanlıs anlasılacak, kisi karalayacak bir durumu yok.

Bana göre apacidir sana göre kraldır, herkes farklı yorumlar.

Dragger
09-07-2008, 23:28
Benim anlamadığım neden araçların isimlerini karalıyosunuz ki?

Adam gibi fikrinizi söyleyebilirsiniz.Bu seçeneklerin içindekilerden hiç birisi arazi aracı olmaya elverişli değil evet ama genede bi seçenek yapmak zorunda olursak crv ile sorento en yakın görünüyo.

Zevk ve renkler tartışılmaz.Herkez kesesine göre alır o arabaya apaçi bu arabaya X5 kırması demekle olmaz bu işler.

Puntosu,Opeli,Renaultu,Fiatı,Bilmem ne side milletin çoğunda var.

Böyle düşünmeden etmeden konuşmak yanlış arkadaşlar...

Birsey karalayan yok...

Adam gibi yorum yapmak? Benim binlerce postum var, okudugunda hepsinin gayet mantıklı oldugunu görebilirsin.

Sorento kasa tasarımı olarak, direk ML taklidi bir aractır. Kia orjinal aksesuarlarıyla da böbrek vs takılarak X5 tipi birseyler yapılmaya calısılmıstır. Öyle arada derede ''kırma'' bir aractır.

Düsünmeden etmeden yorum yapmadık, düsüncemi yazdım zaten orada ;)

Sen begenirsin binersin, ben tercih etmem.

Jeep arayan kisi kimdir? Cok sevdigim bir kardesimdir.

Onun sorento almasını istemem, onun sordugu soruya da istedigim cevabı veririm.

Diyadin
09-07-2008, 23:39
bana kalırsa 2.el kaliteli bi marka tercih edilebilir...

bad cat
09-07-2008, 23:44
taner abi anket içinde seçimim captiva ama anket dışında rav 4 derim karar senin abi

Enes-x
10-07-2008, 00:40
Sorento kasa tasarımı olarak, direk ML taklidi bir aractır. Kia orjinal aksesuarlarıyla da böbrek vs takılarak X5 tipi birseyler yapılmaya calısılmıstır. Öyle arada derede ''kırma'' bir aractır.

Yavuz abi yapma Allah aşkına günümüzde birbirine benzemeyen araç kaldı mı ki? Hem benzettiğin araçlarda dünyanın en seçkin markaları zaten :)

2.5 senedir 2006 model Sorento var babamda..Herkes aldığı için yada sınıfındakilere göre uygun fiyatlı olduğu için almadık..Yıllarca 96 model sportage kullandık arazi performansı iyi bi suv ve bu yüzden kia suvlarına sempati oluştu ve sorento almaya karar verdik.Üstelik o zamanlar sıfır alırken 3-4 ay sıra bekleniyordu..baya bi fark vererek arselden almıştık beklememek için..(2.el X5 alınıyodu yani o paraya :) )

Demem o ki sorentolara binen kültür seviyesi düşük insanlar bende görüyorum..Her markayı kullanıyo bu tür insanlar..Ancak bu aracın arazi performansını yada kalitesini düşürmez :)

Şu anketteki araçları yorumlayayım..

Honda Crv bindim kullandım..Yakıt tüketimi fazla arazi performansı düşük sorunsuzluğu yüzünden tercih edilen genelde bayanların kullandığı 4 tekerlekli motorsiklet :D

Opel ve Chevy birbirine çok benziyo..Çok fazla bilgim yok ama tercih edilmeyen 2.eli ölü araçlar...

Sorento arazi ,performans, yakıt ekonomisi , konfor , görünüm(bence) , fiyat,2.el olarak bu araçlardan en iyisi..Sorentonun tek dezavantajı vardır o da eski 140 lıklarında rwd konumundayken yoltutuşu virajlarda zayıftır arkasını neredeyse bi s2000 kadar kolay bırakır..Pistte derece yapmak için alınmıyorsa bununda pek bi önemi yok ki yeni kasalarda zaten esp var...

Özetle Sorento alınır diyorum pişman etmez..

ahmetbaha-drs
10-07-2008, 12:56
Ben Hala RAV4 Extra diyorum ozellikle!..deri gıcırtısından baska hic bir ses yok aracta,masallah:) 4otomatik farlar,silecekler,cruisecontrol,sunroof,deridoseme ,mp3player,ısıtmalı koltuklar,arazi yardımcıları,17"jantlar,dual otomatik klima,anahtarsız kullanım v.s v.s xenon haric hersey var nerdeyse tabi bunlar extra versiyonda:) 2.000cc 152hp vvti..birde 2.2 d4d olanları var RAV4'lerin,ayrıca 2.el piyasası guclu bi arac..Freelander'ın eski modelleri icin pek iyi seyler soylememislerdi Borusanda ki bi tanıdıgımız yenileri fena degil ama o fiyatlara cıkarsan X3 bak bence;) ya da 2.el Touareg V10 verelim:) ehehe..

Kaan
10-07-2008, 13:17
Birsey karalayan yok...

Adam gibi yorum yapmak? Benim binlerce postum var, okudugunda hepsinin gayet mantıklı oldugunu görebilirsin.

Düsünmeden etmeden yorum yapmadık, düsüncemi yazdım zaten orada ;)

Sen begenirsin binersin, ben tercih etmem.

Jeep arayan kisi kimdir? Cok sevdigim bir kardesimdir.

Onun sorento almasını istemem, onun sordugu soruya da istedigim cevabı veririm.

Walla kusura bakma senin mesajlarını takip etmiyorum burda senin değil kimseninkini takip etmiyorum ben yazılanlara yorum yapıyorum sadece.
Bence sen önki yorumlarını dalga geçerek düşünmeden yapmışsın.Şimdiki mesajında biraz düşünerek yorum yapmışsın.
Ayrıca ben fanatiği felan değilim sorentonun bana crv getirsen sorentonun yanına crv alırım.
Anlatmak istediğim herkezin kesesine göre araç alıyo boşuna apaçi işi zart zurt demenin manası yok.Ayrıca fiyatına görede kötü bi araba değil.Ayağı yerden kesiyomu büyük görünüyomu evet.Alan için belki bu kriterler önemlidir bilemeyiz.Konfor insana göre değişir.

STeaM
10-07-2008, 13:42
Kardesim, 2001 model, donanım olarak dolu da sen de hak verirsin öteki jeeplerin kalitesinde degil...Pek güven de vermiyor yolda bize...;)

evet hak veriyorum yavuz gerçek diğer arazi araçlarının kalitesinden üstün :D
sen bi ara bana uğra sana burda bi Freelander HSE test ettririym fikrin değişsin :)

tunceR
10-07-2008, 14:37
ben 2004 yeni kasa freelander TD4 kullanıyorum.. bunların hepsinden kat kat daha kaliteli ve sağlam.. ve müthiş konforlu... bence ikinciel Land alsan temiz bişey daha mantıklı..

Dragger
10-07-2008, 20:03
Walla kusura bakma senin mesajlarını takip etmiyorum burda senin değil kimseninkini takip etmiyorum ben yazılanlara yorum yapıyorum sadece.
Bence sen önki yorumlarını dalga geçerek düşünmeden yapmışsın.Şimdiki mesajında biraz düşünerek yorum yapmışsın.
Ayrıca ben fanatiği felan değilim sorentonun bana crv getirsen sorentonun yanına crv alırım.
Anlatmak istediğim herkezin kesesine göre araç alıyo boşuna apaçi işi zart zurt demenin manası yok.Ayrıca fiyatına görede kötü bi araba değil.Ayağı yerden kesiyomu büyük görünüyomu evet.Alan için belki bu kriterler önemlidir bilemeyiz.Konfor insana göre değişir.

Herkese göre degisir iste, bana göre öyle sana göre baska türlü...

Adam gibi yorum yapma kriterleri de sana göre farklı bana göre farklı...

Dragger
10-07-2008, 20:04
evet hak veriyorum yavuz gerçek diğer arazi araçlarının kalitesinden üstün :D
sen bi ara bana uğra sana burda bi Freelander HSE test ettririym fikrin değişsin :)

Gelirim kardesim keyifle ;)

S13 de test edebiliyormuyuz en sarısından :D

Serkan.S
12-07-2008, 04:25
Biz seçimimizi Captiva dan yana kullandık.Gayet iyi bir indirimle geldi.Zaten antara ile captiva aynı içi dışı, ikisinide çok yakından inceledim.Sadece opel diye arada 7 milyar fark var.Sorentoya benimde antipatim var ama herkes gibi yorum yapmıcam.:) Yeni crv ye de ısınamadım pek jeep gibi görünmüyor gözüme.Audi allroad gibi bir araç olmuş bence.:) Captiva yı arazide deneme şansım pek olmadı fakat Şile tarafında saçma sapan yollarda denedim test sürüşünde.Discovery kadar bir performans tabiki beklemek abes olur ama yabana atılıcak bir performansı yok.Ayrıca 2. eli ölü demiş bir arkadaş fakat ilanlarına bir gözatmanızı tavsiye ederim. :) İçi de gayet dolu koltuk ısıtmasından 7 koltuğa kadar.Grand vitara için de test sürüşüne çıktım heryerinden ses geliyor traktör gibi ve çok kalitesiz geldi kullanılan malzeme.Nitronun da içi dar oldukça onada bakmıştım showroom da.Ayrıca camları da çok dar o kadar kocaman arabaya neden 20 cm cam yapmışlar anlamış değilim.:) Ama malzeme kalitesi ve görüntü süper.Fakat nitro ya o kadar para verene kadar freelander alırım.Seçimim Freelander fakat bütçe uygun değilse Captiva yı tavsiye edebilirim.