PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra F Açık Hava Filtresi Lütfen Yardım

pain321
27-10-2013, 00:41
Arkadaşlar selamlar
1996 model astra f (x16xel) aracıma açık hava filtresi taktım baktım ses pek yok
Bir arkadaşta da aynı arabadan var onun alet cayır cayır ötüyo sonra gittim o arkadaşın filtreyi benim arabaya taktık yine ses vermiyo.
İnternettede dolu video izledim hepsi ötüyo,benim ki tırt

Araba motorlar aynı herşeyi aynı benim aracın sorunu ne olabilir emme manifoldu tıkanmış olabilirmi?Lütfen yardımcı olun

EREN34
27-10-2013, 00:56
Sorun 2 yerde olabilir...

1) filtre ile kelebek arasındaki yerde. Yani boru hortum vs kullandığınız malzemede
2) Deneyen kişinin ayağında :)

hellchaosdead
27-10-2013, 01:29
aracın emisi ile ilgili bi sıkıntı vardır sanırım..ne kadar gucle emer ve ıvmelenırsse o kadar ses yapıyo halıylee..onu bı test edın ıstersenız..

slowmotion
27-10-2013, 03:39
Map sensorunu degistir. Kelebek ve manifold degistir olur. Olmazsa kompresyon dusuktur

ofli
27-10-2013, 09:02
senteye bakın.

pain321
27-10-2013, 11:15
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Aracımın ivmelenmesinde sıkıntı yok gayet güzel gidiyo ama bazen dip gaz giderken birden çekişten düşüyo motor lambası yanıyor tekrar çalıştırdığımda sönüyor.
Map sensörüne bi baktırayım olmazsa böyle binmeye devam edeceğim artık

Zorbey
27-10-2013, 14:31
Boğaz kelebeğini temizleyin.Temizlerken kelebek tam görev yapıyor mu kontrol edin ;)

pain321
27-10-2013, 15:01
Boğaz kelebeğini temizleyin.Temizlerken kelebek tam görev yapıyor mu kontrol edin ;)

Boğaz kelebeğini benim temizlemem biraz zor astra f kasalarda baya derindeymiş bu alet :D en iyisi bi ustaya yaptırmak. Bir de ne kadar ücret alırlar bu temizlemeye?

Zorbey
27-10-2013, 15:43
İnternette araştırırsanız nasıl sökebileceğinizi görürsünüz :D ben hep kendim yaptım. Vag grubunda adaptasyon gibi şeyler var. Ama opelde yok diye biliyorum.

Astra da cidden kötü bir yerdeymiş :D ustadan ustaya değişir.

Söküp benzin ile sensörleri ve boğazı tek tek temizlerse +50 diyebiliriz :D

pain321
27-10-2013, 16:45
İnternette araştırırsanız nasıl sökebileceğinizi görürsünüz :D ben hep kendim yaptım. Vag grubunda adaptasyon gibi şeyler var. Ama opelde yok diye biliyorum.

Bi deneyelim bakalım olmazsa sorunlar büyüyecek :D

slowmotion
27-10-2013, 17:41

Bizim f 96 modelde kalibrasyon var demisti usta

kaan megi
27-10-2013, 19:21
map sensörü kontak kapatmayla düzelmez oksijen sensörüdür arza astra f kasada buna gsi da dahil hava filtresi aracda performans kaybı yaşatır çoğuda ses vermez

slowmotion
27-10-2013, 20:05
map sensörü kontak kapatmayla düzelmez oksijen sensörüdür arza astra f kasada buna gsi da dahil hava filtresi aracda performans kaybı yaşatır çoğuda ses vermez

kardeşim bizdeki f 96 x16xel model inanılmaz açık filtre sesi veriyor.performanstanda düşmüyor.aksine soğuk hava çektirirseniz kazanç bile oluyor.

ayrıca map sensörü bozuk olunca arıza yakmıyor. ayrıca o2 sensörüde arıza yakmıyor.

pain321
27-10-2013, 20:54

Yine de bi temizleyim ben sensörü. Birader diğer astralar kükrüyo resmen ya benimki cılız sadece :D

pain321
27-10-2013, 20:57
kardeşim bizdeki f 96 x16xel model inanılmaz açık filtre sesi veriyor.performanstanda düşmüyor.aksine soğuk hava çektirirseniz kazanç bile oluyor.

ayrıca map sensörü bozuk olunca arıza yakmıyor. ayrıca o2 sensörüde arıza yakmıyor.

Aynen birader benim arabadan sonra diğer x16xel leri dinledim moralim bozuldu ya :D napcam şimdi bilmiyorum

ofli
28-10-2013, 07:05
egr den dolayı senin aracın arıza yakıyordur. egr temizligi bogaz kelebegi temizligi yaptır. acmısken egr yi iptal edebilirsin boylece emme manifoldun birdaha kirlenmez. senteye mutlaka baktır ama

pain321
28-10-2013, 10:09
egr den dolayı senin aracın arıza yakıyordur. egr temizligi bogaz kelebegi temizligi yaptır. acmısken egr yi iptal edebilirsin boylece emme manifoldun birdaha kirlenmez. senteye mutlaka baktır ama

Bilgi için sağol birader bende baktım biraz tam egr sıkıntısı var benim araçta anlaşılan boğaz kelebeğini temizlettikten sonra emmeyi temizletmeme gerek varmı

ofli
28-10-2013, 11:53
Bilgi için sağol birader bende baktım biraz tam egr sıkıntısı var benim araçta anlaşılan boğaz kelebeğini temizlettikten sonra emmeyi temizletmeme gerek varmı

temizlet bence astra ve corsaların emme sistemi cok garip emme manifoldunun altından dolanıyor hava cok fazla yol alıyor sacma bir sekilde iyi bir temizlik yapman şart senin yada hiç ugrasma al bi corsa gsi alt manifolduyla mantzel emme manifoldu canavar gibi bin yazılımla birlikte 20 hp ye yakın guc alıyorsun

pain321
28-10-2013, 12:22
temizlet bence astra ve corsaların emme sistemi cok garip emme manifoldunun altından dolanıyor hava cok fazla yol alıyor sacma bir sekilde iyi bir temizlik yapman şart senin yada hiç ugrasma al bi corsa gsi alt manifolduyla mantzel emme manifoldu canavar gibi bin yazılımla birlikte 20 hp ye yakın guc alıyorsun

Mantzel iyide şimdi 500-600 lira vermektense böyle devam ediyim daha sıkıntı çıkaracak bu araç bana :D