PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atmosferik EJ25 Subaru

OmerRS
09-07-2008, 18:40
Bikaç haftadır kafamı meşgul ediyor.

2.5 bloğa yüksek flow rate e sahip kapaklar egzantrikler yüksek sıkıştırmalı pistonlar ve headers uygulanırsa nasıl bir sonuç çıkar atmosferik olarak acaba? sanıyorum ki yüksek devir çeviren 2.5 lt bir motor çok iyi güçlere ulaşabilir.

ulusal draglarda bir 96 00 kasa impreza üzerinde de çok iyi iş yapabilir grup 2 de.

siz ne düşünüyorsunuz. bunu uygulayan var mı ya da böyle bir uygulama bilen. paylaşırsanı sevinirim.

senna
09-07-2008, 20:00
kapakların çok çok iyi iş yapabileceğine inanmıyorum her ne kadar hacimde olsa k20 b16/18/20 gibi n/a olarak ciddi güçler çıkarabileceğine pek ihtimal vermiyorum olurmu olur tabiiki neden olmasın ama 4 çekerden kaynaklanan kayıp atmosferik olduğu için kısıtlı tork gücü gibi dezavantajlar kafamı kurcalıyor

OmerRS
09-07-2008, 20:03
hmm. cosworth kapaklar fala acaba atmosferikte iyi sonuç verir mi o da var.

dediğin gibi atmosferikte 4 çekersisteminin nasıl verim vereceği de bi muamma.

yalnız bazı örnekler var orijinali turbo olan ve çok yuksek guç çıkaran atmosferik uygulamalarda.

senna
09-07-2008, 20:20
aşırı besleme için işlenmiş bir kapağın atmosferik olarak çok büyük başarılar göstereceğine pek inanmıyorum.atmosferik için çalışılmış bir kapak tasarımı daha uygun olacaktır

OmerRS
09-07-2008, 20:23
evet dediklerim de değiştirilmiş kapaklarla zaten onu belirtmeyi unutmuşum. ama ne kadar farkeder onu bilemicem.

FaTiH44
09-07-2008, 20:24
aşırı besleme için işlenmiş bir kapağın atmosferik olarak çok büyük başarılar göstereceğine pek inanmıyorum.atmosferik için çalışılmış bir kapak tasarımı daha uygun olacaktır

honda b,k,f serileride atmosferik çalışılmış,turbo uygulamalarında bu serilerden nasıl ciddi güçler alınabiliyor?:) yanlış anlaşılmasın meraktan soruyorum;)

senna
09-07-2008, 20:26
honda b,k,f serileride atmosferik çalışılmış,turbo uygulamalarında bu serilerden nasıl ciddi güçler alınabiliyor?:) yanlış anlaşılmasın meraktan soruyorum;)

zaten atmosferik olarak ciddi güçler çıkarmak için iyi kapak tasarımlarına sahipler ki vtec var birde onuda unutmamak lazım atmosferik olarak 200hp çıkaran bir motora iyi bir kapak tasarımı gerekir ama aşırı besleme için işleyip daha uygun hale getirmek mümkün

OmerRS
19-07-2008, 19:02
Güncel. Merak ediyorum Subaru severler bu konuda ne düşünüyor.

tool
19-07-2008, 20:16
h6 swap yapsinlar, en azindan big block :D

M_PROJECT
19-07-2008, 20:18
h6 rwd bir swap yapilsa gusel olur . atmosferik nasi olur bilmem ama salak bi sesi olur kesin ehehe boooeeeergrgggghhhhh

Oz`
19-07-2008, 20:22
k30 yapıp 10 dönmeyi tercih ederim :) muhtemelen
312 lerle çok daha fazla güç alabilicektir

OmerRS
19-07-2008, 20:27
Alternatifler tabi ki çok daha başarılı olabili ancak burada benim düşündüğüm nokta halihazırda bu parçaların yollarda dolaşan wrx lerden falan çıkıyor olması. Sonuçta impreza modifiye eden birinin elinde piston ve manifold dışında bunlar rahatlıkla bulunabilir çıkma olarak.