PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Citroen C2 HDI Komple Düz Boru Hakkında Yardım

tuzemen
28-10-2013, 09:20
Herkese selamlar,

öncelikle araçla ilgili genel bilgi vereyim.araç c2 1.4 hdi.şuan üzerinde yazılım var.94 hp 210 nm tork aldık.yaklaşık 1 ay önce ses amaçlı son susturucuyu iptal edip yerine düz boru kaynaklandı.alt devirde hoş bir ses oldu fakat üst devirlerde de bir o kadar kötü.seste öyle aşırı bir artış olmadı.şimdi benim öğrenmek istediğim bu araca komple baştan düz boru yapsak kaçlık boru kullanmak gerekir?krom boru vs. varmış onların olayı nedir?komple düz boru çektikten sonra sonra orjinal son susturucuyu takmak gerekir mi?son susturucu üzerinde olursa muayenede herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?asıl sorum araca herhangi bir katkısı olur mu?ankara'da yaptıracağım ortalama fiyatlar nedir?şimdiden teşekkürler bu arada araçta orjinalinden sadece son susturucu var.

M.A.D
29-10-2013, 16:34
kat iptali yaptınmı

ChtArdARSL
29-10-2013, 17:19
benım eskı aracımda yazılımsız 51" komple duz boru vardı kat ve son ıptal.

Sonrasında myracıng son taktım sesı bıraz gzllestı son hızda silencersız 10 km ye yakın hızlı ve serı idi ustlerde.Altlarda bır fark sezmedım yakıtımda bıraz dusmustu yaklasık 50.000 cıvarı kullandım.

bektas_talay
29-10-2013, 18:43
orjinal çap ne ise onu kullanın yoksa güç kaybı yaşanıyor alt devirde , aynı şekil dp yapıp yazılım güncelleyip devam :) ses çok güzel olur , orjinal boyuttan vazgeçmeyin

tuzemen
29-10-2013, 19:33
kat iptali yaptınmı
yok kat iptali yapmadım sadece son susturucuyu söktürdüm sökülen kısma düz boru kaynattırdım.

benım eskı aracımda yazılımsız 51" komple duz boru vardı kat ve son ıptal.

Sonrasında myracıng son taktım sesı bıraz gzllestı son hızda silencersız 10 km ye yakın hızlı ve serı idi ustlerde.Altlarda bır fark sezmedım yakıtımda bıraz dusmustu yaklasık 50.000 cıvarı kullandım.
egzozcu orjinal borun 48 lik felan dedi ama ne kadar doğru bilemedim.bu kat iptali dediğimiz şey tam olarak ne?kat iptali yaptım diyelim komple düz boruyu çektim.muayeneye gireceğim zaman orjinal son susturucuyu taksam sıkıntı olur mu muayenede?

orjinal çap ne ise onu kullanın yoksa güç kaybı yaşanıyor alt devirde , aynı şekil dp yapıp yazılım güncelleyip devam :) ses çok güzel olur , orjinal boyuttan vazgeçmeyin
anladım teşekkür ederim :)

EREN34
29-10-2013, 19:38
Bence oem çapa sadık kalarak yaptırın boruyu.

Krom boru dedikleri 304 paslanmaz malzemeden yapılır. Malzeme parlakta olabilir matta.Genelde piyasada parlak olur. Adı üstünde paslanmazdır evladiyelik denebilir.

Diğeride bildiğimiz egzoz borusu. 2 su görsün dışı paslanmaya başlar. Seneler geçtikçede çürür gider.

tuzemen
29-10-2013, 19:45
Bence oem çapa sadık kalarak yaptırın boruyu.

Krom boru dedikleri 304 paslanmaz malzemeden yapılır. Malzeme parlakta olabilir matta.Genelde piyasada parlak olur. Adı üstünde paslanmazdır evladiyelik denebilir.

Diğeride bildiğimiz egzoz borusu. 2 su görsün dışı paslanmaya başlar. Seneler geçtikçede çürür gider.
teşekkür ederim bilgilendirme için peki kat iptali tam olarak nedir ne gibi yarar sağlar?zararı olur mu arıza lambası yapma vs gibi?kat iptali yapmadan düz boru çeksem olmaz mı??

EREN34
29-10-2013, 19:53
teşekkür ederim bilgilendirme için peki kat iptali tam olarak nedir ne gibi yarar sağlar?zararı olur mu arıza lambası yapma vs gibi?kat iptali yapmadan düz boru çeksem olmaz mı??

Kat tan kurtulmadıktan sonra gerisinin sağlayacağı faydaya fayda denemez. KAt iptalinde en kötü ihtimal araç arıza lambası yakar ki onunda yanıltıcıları mevcut piyasada. Yani söndürülebilir.

Yarar konusunda egzoz gazı daha rahat çıkacağından kesinlikle üst devirlerde faydasını görürsün. Turbo olmayan motorlarda hissedilmesi söz konusu olmayan alt devirlerde cansızlık olur. Turbo'da da durum farklı olmaz sanırım.

kat ve egr iptali dizelde can alıcı noktalar bana göre

ChtArdARSL
29-10-2013, 19:54

kardesım orjınal boru 48" lık c2 deki kat turbonuın hemen bıtımınde. Performans ve gzl ses ıstıyorisen 51 komple egzos borusundan yap hem ucuz olurde performanslı 150 tl cıvarı tutar max.

Paslanmaz tabıkı daha ıyıdır omru uzun sesde belkı bır nebze daha ıyı cıkar, fakat hem pahalı hemde ıscılık ısteyen bır malzeme.

Edit:kat=katalizor muanede sorun cıkartır sokmeden performans bekleme
son= Arkadaki susturucu

tuzemen
29-10-2013, 20:02
Kat tan kurtulmadıktan sonra gerisinin sağlayacağı faydaya fayda denemez. KAt iptalinde en kötü ihtimal araç arıza lambası yakar ki onunda yanıltıcıları mevcut piyasada. Yani söndürülebilir.

Yarar konusunda egzoz gazı daha rahat çıkacağından kesinlikle üst devirlerde faydasını görürsün. Turbo olmayan motorlarda hissedilmesi söz konusu olmayan alt devirlerde cansızlık olur. Turbo'da da durum farklı olmaz sanırım.

kat ve egr iptali dizelde can alıcı noktalar bana göre
anladım.sonuç olarak kat iptalsiz düz boru şuankinden pekte farklı olmayacak.

kardesım orjınal boru 48" lık c2 deki kat turbonuın hemen bıtımınde. Performans ve gzl ses ıstıyorisen 51 komple egzos borusundan yap hem ucuz olurde performanslı 150 tl cıvarı tutar max.

Paslanmaz tabıkı daha ıyıdır omru uzun sesde belkı bır nebze daha ıyı cıkar, fakat hem pahalı hemde ıscılık ısteyen bır malzeme.

Edit:kat=katalizor muanede sorun cıkartır sokmeden performans bekleme
son= Arkadaki susturucu
teşekkür ederim bilgilendirme için.kat iptali olayı pek çekici gelmedi bana :)muayene de felan sıkıntı yaşamak istemiyorum.kafama eserse yaptırırım o ayrı.

genede çok teşekkürler bilgilendirme için.en kısa zaman şuanki halinin videosunu paylaşacağım.(son susturucu iptali)

tuzemen
29-10-2013, 20:39
bu da son susturucu iptali sonrası ufak bir video fikir vermesi açısından.bu arada arkadaki fon için kusuruma bakmayın:D

APh0zvQ1JO4

ChtArdARSL
29-10-2013, 20:41
Kardesım arabayı nerden aldn sen? eskı plakası neydı benım eskı arabam olabılır

tuzemen
29-10-2013, 20:46
Kardesım arabayı nerden aldn sen? eskı plakası neydı benım eskı arabam olabılır

abi arabayı bursadan bir galeriden aldık.77 dr 789 olması lazım plakası son kısmından emin değilim.

http://img853.imageshack.us/img853/5876/9pbu.jpg
bu ilk aldığımız hali sadece plakası değişmişti.

ChtArdARSL
29-10-2013, 21:03
okey bır ara benım araba dıye kortm km vs dusurmuslerdi masallah

tuzemen
29-10-2013, 21:14
okey bır ara benım araba dıye kortm km vs dusurmuslerdi masallah

teşekkür ederim bi an bende korktum :D km si düşük olduğu için oldukça tereddüt etmiştim baya araştırmıştık.:D

Chn53
29-10-2013, 21:20
katalizörün içini boşalttırabilirsin böylece dıştan orjinal görüntü olur muaynede sorun yaratmaz , boru için 51 lik demişler zaten

bu işlemler içinn koç egzoz yada çopur egzoz ikisinden birini tercih edebilirsin :)

tuzemen
29-10-2013, 21:23
katalizörün içini boşalttırabilirsin böylece dıştan orjinal görüntü olur muaynede sorun yaratmaz , boru için 51 lik demişler zaten

bu işlemler içinn koç egzoz yada çopur egzoz ikisinden birini tercih edebilirsin :)

teşekkür ederim yaptırırsam koç egzozda yaptırırım büyük ihtimal herkes orayı öneriyor keza:D

bektas_talay
29-10-2013, 23:07
sök katalizörü egr yoktur büyük ihtimal var ise hemen iptal arkaya düz çıkmasın 2 li krom kafa koy sese faydası oluyor :)

CRUEL
06-11-2013, 22:58
1.4 Hdi aynı makinadan Dp 60lık düz boru son falan yok. Sesden memnunum :)

YIIkQfxgzMI

tuzemen
06-11-2013, 23:05
1.4 Hdi aynı makinadan Dp 60lık düz boru son falan yok. Sesden memnunum :)

YIIkQfxgzMI

:D:D duman efsane yalnız.seste çok iyi düşünülebilir valla.peki atıyorum 51lik veya 60lık felan bir düz boru çektim, yazılımda güncellemeye ihtiyaç var mı?

CRUEL
06-11-2013, 23:20
Gerek yok yazılımı güncellemeye bence. yalnız 60 stock makinaya bence cok 51 ideal