PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulda haftasonu gezilecek tarihi mekanlar

burakk.
29-10-2013, 09:59
Arkadaşlar önümüzdeki haftasonu bi arkadaşım İstanbula ziyarete gelecek ve beraber istanbul turu yapmayı planlıyoruz ulaşım toplu taşıma ile olacak iki günümü güzelce geçirebileceğim ve güzel kareler yakalayabileceğim yerler arıyorum. Cafe bar tarzı değil daha çok uzun vakit geçireceğim yerler olmalı. Yemek yenilecek yerler içinde önerilerinizi bekliyorum. Tecrübelerini paylaşacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

canimrecepcim
29-10-2013, 15:15
topkapı sarayında rahat 3 4 saat harcarsın o halde.

GreyGoose
29-10-2013, 16:02
Tatlı severmi arkadaşın? Tarihi bir fransız pastanesi önerebilirim.

Kutluhan
29-10-2013, 16:28
Marmaray'a binmeden gönderme arkadaşını hazır Yenikapı durağında yeni bulunan bazı tarihi kalıntıları sergiliyorlarmış onlarada göz atmış olursunuz. Eminönü'nde balık ekmek, turşusuyu , arkeoloji Müzesi'ne gidilebilir.

pastaneye bi uğramak isterim bilgi verirseniz birde hangi tatlısını tavsiye edersin.

GreyGoose
29-10-2013, 17:37
Marmaray'a binmeden gönderme arkadaşını hazır Yenikapı durağında yeni bulunan bazı tarihi kalıntıları sergiliyorlarmış onlarada göz atmış olursunuz. Eminönü'nde balık ekmek, turşusuyu , arkeoloji Müzesi'ne gidilebilir.

pastaneye bi uğramak isterim bilgi verirseniz birde hangi tatlısını tavsiye edersin.

Pera Palace Hotel in pastanesi... Hepsini tavsiye ederim :D Napolyon ve Eclair muazzamdı, restarasyon yapıldı belki menüsüde değişmiştir.

burakk.
30-10-2013, 13:12
topkapı sarayında rahat 3 4 saat harcarsın o halde.

giriş hakkında yeterli bilgi bulamadım acaba şu müze kart olmadan giriş var mı varsa ne kadar?

burakk.
30-10-2013, 13:14
Tatlı severmi arkadaşın? Tarihi bir fransız pastanesi önerebilirim.

fikrinizi değerlendiricem teşekkür ederim :icon_tup:

burakk.
30-10-2013, 13:15

aklımda olanlardı bunlar teşekkürler yinede :icon_tup:

XoR
30-10-2013, 13:21
Yerebatan Sarnıcı
Rahmi Koç Sanayi Müzesi
Kariye Müzesi
İstanbul Modern
Topkapı Sarayı
Ayasofya
Galata Kulesi
Galata Mevlevihanesi
Dikilitaş
Türk İslam Eserleri Müzesi
Arkeoloji Müzesi
Askeri Müze
Aya İrini
Eyüp Sulta - Pierre Loti
Dolmabahçe Sarayı
Süleymaniye ve Sultanahmet Camii
Beylerbeyi Sarayı

Daha yazardım ama vaktiniz bunlara da yetmeyecek zaten :)

burakk.
31-10-2013, 13:39
Yerebatan Sarnıcı
Rahmi Koç Sanayi Müzesi
Kariye Müzesi
İstanbul Modern
Topkapı Sarayı
Ayasofya
Galata Kulesi
Galata Mevlevihanesi
Dikilitaş
Türk İslam Eserleri Müzesi
Arkeoloji Müzesi
Askeri Müze
Aya İrini
Eyüp Sulta - Pierre Loti
Dolmabahçe Sarayı
Süleymaniye ve Sultanahmet Camii
Beylerbeyi Sarayı

Daha yazardım ama vaktiniz bunlara da yetmeyecek zaten :)

Abi çok çok teşekkür ederim artık son bir gün kaldı heyecanla bekliyorum hepsini gezecegiz Allah'ın izniyle :D

clioGT
31-10-2013, 13:40
diğerlerini bilmiyorum ama Dolmabahçe 16 ya da 17 de kapanıyordu...

Mutu
31-10-2013, 13:41
Xor koray abinin dediği gibi özellikle Pierre Lotti ve Galata kulesine çıkmadan dönmeyiniz. :)

Mivec_4G63
31-10-2013, 14:11
erkek tayfa ağırlıktaysa harbiye askeri müzesi gezilip mehter dinlenebilir. Şu ana kadar kimi götürdüysem çok beğendi.

imprezaWRC
31-10-2013, 14:18
Abi çok çok teşekkür ederim artık son bir gün kaldı heyecanla bekliyorum hepsini gezecegiz Allah'ın izniyle :D

Rahmi Koç'un müzesinde rahat yarım gününü yersin, hatırladığım kadarıyla içeride cafe'si de vardı.

dbahadir
31-10-2013, 14:36
yerebatan sarnıcını kesin görsün

paulharris
31-10-2013, 19:10
Benimde kız arkadasım 29 ekim tatili icin geldi yanıma...4-5 gun takıldık :) Beşiktastaki ulus parkına göturdum.... hayran kaldı.... 2 köpruyude gören ve manzarası harika olan bi yer

sende ARKADASINI göturebilirsin :D

canimrecepcim
31-10-2013, 19:23
tarihi mekan değil de ayrıca rahmi koç müzesine mutlaka uğra çok güzel olaylar var içeride denizaltına bine binebilirsiniz.

Alicanrs
01-11-2013, 07:12
Rahmi Koç'un müzesinde rahat yarım gününü yersin, hatırladığım kadarıyla içeride cafe'si de vardı.

Halat restaurant var içinde :) öğle yemeği için çok keyifli olur.

hakotech
01-11-2013, 07:22
valla isterseniz gelin benim odayı gezin kardeşim..

halı altında 348 senelik çorapmı dersin..yatak arkasında 1100'lerden kalma elma yenmişimi dersin..kitaplıkta (buna inanmassın) dinazorlar dönemine ait benimde türünü henüz çözemediğim, değişik bir hayvan ölüsümü dersin (sanırım sivri sinek) yada terasta ailemden sakladığım sigara paketleriyle yaptığım lahitmi dersin.. (sigara içerken yakalanırsam oraya gömsünler uğraşmasınlar diye yaptım ) en bombası ise 1700'lerden kalma erotik dergilermi ararsın..(yanlız sayfalarında bi problem var,dergi dediğime bakma poster gibi bişey oldu artık..sayfalar açılmıyo..)

üstelik giriş bedava..gaz maskesi ve kimyasal kıyafet zorunludur tabelasına bakma girerken..ben gayette yatıyom bişey olmuyo !!

:D :D :D :D :D

Alicanrs
01-11-2013, 07:26
....................................... wrong thread