PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite direk geçiş hakkında

coder
29-10-2013, 11:46
Merhabalar,
Liseden meslek lisesi bilgisayar bölümü olarak mezun oldum. Bize tanınmış olan "bilgisayar programciligi" bölümüne direk geçiş hakkım mevcut. İlk sene ben bu hakkı kullanmadım ve açık üniversiteye kayıt oldum,

Daha sonra onun sınavlarına girmediğim için donduruldu.

Simdi sorum su; direk geçiş hakkımı seneye kullanabilir miyim?

Teşekkürler.

Kani
29-10-2013, 12:01
Meslek lisesinden mezun olduğunda sana tanınan geçiş hakkını sadece mezun olduğun dönem kullanabiliyosun diye biliyorum.Yani hiç duymadım bu sene mezun olupta geçiş hakkını bir sonraki sene kullananı.Bende elektrik mezunuyum geçiş hakkıyla gitmiştim üniversiteye.

sweap07
29-10-2013, 12:05
hocam direk geçiş hakkınız durmakta hala arkdasımdada boyle bı durum oldu elektronık mekatronık bolumne dırek gecıs yaptı sıkıntısız gecıs yaptı

Okan.A.A
29-10-2013, 12:11
Bildiğim kadarıyla öncelik o sene liseden mezun olanların , ondan sonra kontejyan kalırsa siz geçiş yapıyorsunuz.

cKatmer
29-10-2013, 12:15
Yanlışınız var her hangi bir üniversiteye giriş yaptığınız anda bu hakkınızı kaybediyorsunuz diye biliyorum.

DEJ
29-10-2013, 12:25
Herhangi bi üniversiteye kayıt yaptırdığınızda bu hakkınız kaybolmuyor, seneye tekrar bu hakkını kullanabilirsin

coder
29-10-2013, 13:29
Bildiğim kadarıyla öncelik o sene liseden mezun olanların , ondan sonra kontejyan kalırsa siz geçiş yapıyorsunuz.

Ben de bu sekilde biliyorum memlekete gidince bir de hocama sorayım. Cevap için teşekkürler, başka bilgisi olan var mı

EREN34
29-10-2013, 13:49
Merhabalar,
Liseden meslek lisesi bilgisayar bölümü olarak mezun oldum. Bize tanınmış olan "bilgisayar programciligi" bölümüne direk geçiş hakkım mevcut. İlk sene ben bu hakkı kullanmadım ve açık üniversiteye kayıt oldum,

Daha sonra onun sınavlarına girmediğim için donduruldu.

Simdi sorum su; direk geçiş hakkımı seneye kullanabilir miyim?

Teşekkürler.

Lise mezun oldum myo kayıt oldum. 5 sene sonra kaydı sildirdim. 2 sene takıldım sonra yeniden sınavsız myo kayıt oldum:)

Öncelik konusuda var arkadaşların dediği gibi. Çok dert değil. Ben lise mezuniyetinden 6 sene sonra sınavsız Kocaeli Üni Gölcük myo kayıt olabilmiştim ki lise elektrik myo otomotiv:D

Emre-U
29-10-2013, 14:03
Myo ya istediğiniz zaman yerleşebilirsiniz.Sadece myo ya sınavsız geçişte bir yerleştirme usulu var.
Bu usul öncelikle mezun olduğunuz yıla, doğum tarihinize ve diploma notunuza göre endekslenmektedir.Dediğinize göre bilgisayar programcılığına gitmek istiyosunuz sıkıntısız girebilirsiniz.Neredeyse her üni de bilgisayar programcılığı mevcut. (TABİ BU YAZDIKLARIM MESLEK LİSESİ VEYA TÜREVİ BİLGİSAYAR MEZUNLARI İÇİN GEÇERLİDİR.)