PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YGA Liderlik Zirvesi 2013 Geliyor !

Ozan.E
29-10-2013, 20:41
Myo_pg2kJWM

Son başvuru tarihi 8 Kasım! Başvurular için zirve.yga.org.tr

SSS ve detaylı bilgiler için : YGA, Sıradışı Bir Liderlik Yolculuğu (http://yga.org.tr/tr/sss.asp)

YGA’nın hayali yaratıcı, yenilikçi sosyal sorumlu liderleri keşfetmek ve yetiştirmektir.
YGA’nın vizyonu ise yarının liderlerini derinleştirmek, zenginleştirmek ve ilhamlandırmak ve onların sosyal yenilikçi potansiyellerini açığa çıkarmak için katalizör olarak hizmet etmektir.

YGA, geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek vizyonuyla 2000 yılında Türkiye'de kurulan uluslararası bir sivil toplum örgütüdür.

YGA Liderlik Programı, Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleşen YGA Zirvesiyle başlar. Zirveye, her yıl YGA’ya internet üzerinden başvuran 50 bin aday arasından seçilen 2 bin üniversite öğrencisi katılır. Adayların zirve sonrası doldurdukları başvuru formları, çokuluslu firmaların üst düzey yöneticilerinden oluşan YGA Danışma Kurulu tarafından dikkatle incelenir. Seçilen 750 lider adayıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’daki YGA Bölge Merkezlerinde mülakatlar yapılır. 4 aşamalı mülakat sonucunda, YGA kütüphanelerinde görev alacak 250 YGA’lı lider keşfedilir ve yetiştirilir. 50 ildeki dezavantajlı İlköğretim okullarında kurulan 200 YGA Kütüphanesinde, YGA’lılar, her hafta geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için gönüllü görev alır. Harvard'ın "Global Partner" ı olduğu programdan her yıl, 100 bin ilköğretim öğrencisi arasından seçilen 10 bin yıldız mezun oluyor.

YGA Liderlik Okulu'nu ve hayalimizi anlatan videolar'da :

OJShixjNQYI
aiJEm9LiHcA

Dünyayı değiştireceğine inanacak kadar idealist,
Hayalinin önündeki engelleri görecek kadar da gerçekçi.
Engelleri kaldırmayı deneyecek kadar cesur,
Sıradışı hayal ortakları ile çalışabilecek kadar da uyumlu.

Kendine yapabileceği en büyük yardımın da
Başkalarına yardım etmek olduğunu bilen bir bencilseniz.
Sosyal sorumluluk sahibi ve başarılı,
Çift kanatlı bir lider olmayı hayal ediyorsanız,
Sizi tanımaktan onur duyarız.

Konu cem' abiden izinlidir.

cabrioleter
29-10-2013, 21:29
yine başvuruların geçerli olması için 10 lira bağış adı altında ücret istiyorlar mı?

RafetAraç
29-10-2013, 22:42
hiç bişey anlamadm ama bana saadet zinciri 2013 edition gibi geldi :)))))))))

MBuğra
30-10-2013, 10:29
Şu network marketing olaylarından mi bu da, yeni nesil saadet.

Ozan.E
30-10-2013, 19:27
yine başvuruların geçerli olması için 10 lira bağış adı altında ücret istiyorlar mı?

YGA, Sıradışı Bir Liderlik Yolculuğu (http://yga.org.tr/tr/sss.asp) ' linkinde alınan o 10 TL'nin nerelerde ne amaçlarla kullanıldığını görebilirsiniz. Bu zirvenin maliyeti katılımcılardan alınan 10 TL ile karşılanmayacak kadar büyük boyutlarda.Gerçekleştirdiğimiz projeler zaten gönüllülüğe dayanıyor. O 10 TL ile yapabileceğiniz, bu hayata katkı sağlayacak şeyler varsa gözünüzde orada kullanmanınız yararlı olabilir.

hiç bişey anlamadm ama bana saadet zinciri 2013 edition gibi geldi :)))))))))

Şu network marketing olaylarından mi bu da, yeni nesil saadet.

Videoları izlemediniz sanırım. QNET veya bu tarz bir şeylere nasıl bağdaştırdınız şaşırdım açıkcası. Saadet zinciri dediğiniz şeylerde her şeyden öte ortada bir para varken liderlik kabiliyetlerimizi sahada görev aldığımız projelerde gönüllülük esasına dayanarak gerçekleştiriyoruz. Global partnerimiz Harvard'da sanırım gözünüzde saadet zinciri değildir. Biraz araştırmak, ilgilenmek kafanızdaki soru işaretlerinin giderilmesine sağlayabilir umarım.

cabrioleter
03-11-2013, 01:15
YGA, Sıradışı Bir Liderlik Yolculuğu (http://yga.org.tr/tr/sss.asp) ' linkinde alınan o 10 TL'nin nerelerde ne amaçlarla kullanıldığını görebilirsiniz. Bu zirvenin maliyeti katılımcılardan alınan 10 TL ile karşılanmayacak kadar büyük boyutlarda.Gerçekleştirdiğimiz projeler zaten gönüllülüğe dayanıyor. O 10 TL ile yapabileceğiniz, bu hayata katkı sağlayacak şeyler varsa gözünüzde orada kullanmanınız yararlı olabilir.

katılımcı olsam alsın da sadece başvuru için alınıyor o?
Ugp'nin, Kent Konseylerinin, Stgm'nin hiç bir etkinliğinde böyle şeyler yok. sen 10 tl var biz seni değerlendireceğiz ne demek.. 100 kişiden 10 tl toplasalar 1 kişiyi ağırlasalar o parayı fazlasıyla çıkarırlar. Bu zirvenin bunun dışında salon kiralamaktan daha maliyetli olan şey nedir? üstelik bunları düzenleyen işadamları ortaya koydukları paraları vergi olarak düşebiliyor. bu tip organizasyonlarda konuşmacılar zaten gönüllü oluyor. ben de bu işin mutfağındayım sadece başvuru için 10 tl ödemek ne demek onu anlamadım..

arkadaşlar yga'nın saadet zinciriyle uzaktan yakından alakası yok. azıcık girişimcilik ruhunuz varsa takip edebilirsiniz..