PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gelecege dair plan (abilerimden ögüt )

f.v.güngör
29-10-2013, 23:50
öncelikle iyi geceler

henüz 18 yasına bu gün girdim ama gelecekle ilgili ne yapacam hiç bi fikrim yok

ailemin tek cocuguyum daha dogrusu annemin babamı cok kücük yaşda kayıp etmişiz

kardesim veya abim yok

hayalım büyük bi fotografcı olmaktı ama calıstıgım fotografcılara bakıyorum bi stüdyoda calısıyordum semte ufak bi yer günlük 60 70 tl dükkan kapatıyorduk o dükkanın masrafları oluyordu hesaplarıma göre aylık 1000 tl zar zor kar ediyorduk

sonra ajansda calıstım calıstıgım insanlar bu işe cok para gömüşler yani cok sermaye istiyor cok bilgi cevre istiyor buyuk paralar kazanıyor ama hepsi zaman vermiş bu iş için ama benim biran önce para kazanım aileme bakmam gerek yani

amcam cocukları hep polis bi abim artvinde komiser digeri agrıda polis eniştem polis sultan gazide yengem polis agrıda

onlara bakıyorum liseden sonra polis olmuslar altlarında 0 arabaları evleri var cok genc yasta tamam hayatları tehlikede ama ailelerine bakabiliyorlar fotografcıların izinleri bile yok ki onların izinleri var cocuklarıla vakit geciriyorlar

ben ne yapım simdi işten ayrılıp dershaneye gidim polisligi kazanmaya calısıyorum cunku giris puanlarıda alımıda encok polislikden yapıyorlar hem annem için daha erken bi sonuca varmıs olurum askerlikte yok annemi o surdede yanlıs bırakmamıs olurum die dusunuyorum

ama fotografcılıgıda seviyorum ilk o stüdyoya girdimde yaslı bi amca ve eski patronum vardı hersey cok güzeldi karanlık odada sıgara içmek falan busuru anım vardı amca bana gel arada dedi bn hiç cıkmadım o zamnkı kalfa dükkanı aldı sonra bn bıraktım 3 yıl önce orda işe basladım ne var ne yoksa degişmişti shop falan olmustu kalemle oynamıyorlardı fotografların üstünde karanlık oda mutfak olmustu yine yaptım gelistirdim emek gösterdim o kadar cokda basarılı olamasam bi gün o stüdyo bana dar geldi ajansa girdim ucuk fotografcılarla calıstım cok iyi şerler ögrendim okul hep bnm için 2ci planda idi ne bilim fotogrfcı olacaktım simdi polislige yönelmek zor geliyor

hangi yolda ilerlemeliyim sizce bi yardımcı olun bana ya

biraz akıl verin ne bilim

yorumlarınızı bekliyorum

lütfen makara konusu olmasın

turbo&quattro
29-10-2013, 23:54
Ise Turkce yazmayi ogrenerek baslayabilirsin.

Mutlu Değerli
29-10-2013, 23:55
Annemle babamı çok küçük yaşta kaybettik demişsin ya, böle gögsüme bişey oturdu... :(

Onlardan biri olmazsa bende gelecege dair plan kuramazdım, ve seninde neden hala plan kurmadıgını anlıyorum

Benimde 2000yılında kardeşim öldü, 1sene sırf duvarları izlemiştim :(((((((((((((

coder
29-10-2013, 23:57

İsterse ceza verilsin yazacağım. *** var bunu buraya yazıyorsun.

turbo&quattro
29-10-2013, 23:59
Agir ol genc. Sanami sorcam nerede yazip nerede yazmayacagimi ?

f.v.güngör
30-10-2013, 00:00
Annemle babamı çok küçük yaşta kaybettik demişsin ya, böle gögsüme bişey oturdu... :(

Onlardan biri olmazsa bende gelecege dair plan kuramazdım, ve seninde neden hala plan kurmadıgını anlıyorum

Benimde 2000yılında kardeşim öldü, 1sene sırf duvarları izlemiştim :(((((((((((((

başınız sagolsun ne bilim insan sakat gibi bi organı yok gibi :(

cookies
30-10-2013, 00:01

Annemin tek çocuğuyum demiş, babasını kaybetmiş.. Allah rahmet etsin mekanları cennet olsun..

f.v.güngör
30-10-2013, 00:01

haklısınız bol bol kitap okumam ve facebookdan uzak durmam gerek

coder
30-10-2013, 00:02

Nerede ağır olup olmayacağımı sana soracak değilim. Burası sadece bir otomobil platformu degil insanlar yeri geliyor eğleniyor yeri geliyor tanıdığımız insanların ölüm haberini alıp üzülüyoruz.

Yaşıtım daki kardeşim gelmiş derdini paylaşmış ki kolay bir durum degil bu gelecek yazdığın seye bak. Git pm ile soyle o zaman patavatsizliginin alemi yok, yas olarak benden büyük insansın az insan halinden anla.

gokhankenar
30-10-2013, 00:02

başlığı yazarken dair yazmadı da dagir yazdı diyemi bu lafın ?

f.v.güngör
30-10-2013, 00:03
İsterse ceza verilsin yazacağım. *** var bunu buraya yazıyorsun.

sey tartısma istemiyorum gercekten faydalı olacagını dusunerek yazdım

turbo&quattro
30-10-2013, 00:05
başlığı yazarken dair yazmadı da dagir yazdı diyemi bu lafın ?

Basliga dikkat bile etmedim . Koca yazida bir tane virgul bir tane nokta olmazmi . Hicbirimiz dort dortluk yazmiyoruz ama biraz dikkat edelim lutfen.

f.v.güngör
30-10-2013, 00:07
Basliga dikkat bile etmedim . Koca yazida bir tane virgul bir tane nokta olmazmi . Hicbirimiz dort dortluk yazmiyoruz ama biraz dikkat edelim lutfen.

haklısınız ama o kadar dikkat edecek bi pskolojide yazmadım konuyu saptırmasak

f.v.güngör
30-10-2013, 00:12
bide ben bu konuyu duygu somürüsü yapmak için falan acmadım
burdaki ortam nasıl söylim iyi geliyor bana yani yanlıslara mudale edilmesi tavsireler cok içten iyiligi için söyleniyor

bazı abilerimin bu ortamda kalbini kırmıslık veya saygısızlık etigim olmustur biliyorum dik kafalarım ama siz bana araba konusunda tavsıyeler verdiniz fotografcılık konusunda
- en iyiyim demk yerine bilmiyorum bunu nasıl yaptın demeyi ögretiniz

coder
30-10-2013, 00:15
bide ben bu konuyu duygu somürüsü yapmak için falan acmadım
burdaki ortam nasıl söylim iyi geliyor bana yani yanlıslara mudale edilmesi tavsireler cok içten iyiligi için söyleniyor

bazı abilerimin bu ortamda kalbini kırmıslık veya saygısızlık etigim olmustur biliyorum dik kafalarım ama siz bana araba konusunda tavsıyeler verdiniz fotografcılık konusunda
- en iyiyim demk yerine bilmiyorum bunu nasıl yaptın demeyi ögretiniz

Kardeşim sen bana özelden telefon numaranı at düşünelim bir seyler

OmerBLN
30-10-2013, 00:18
Bilmiyorum tutkularının peşinden koşmak,bir kere gelinen şu hayatta dilediğin gibi yaşamak,sevdiğin gibi yaşamak bunlar güzel şeyler fakat şunu da çözmek lazım ne kadar riski göze alabilirsin herşey çok güzel olabilir parayla ilgili hiç bir kaygın olmayabilir,ya iyi gitmezse o zaman da elimdekilerle yetinirim az olsun gönlüm de kafam da rahat olsun benim için pahalı arabalar lüks evler dert değil olmadığı zaman 1 oda da oturur kuru ekmek yerim yayan gezerim diyebilecek kadar güçlüysen egolarından sıyrıldıysan kimseyi dinleme tutkularının peşinden koş.
Diğer yandan benim ortalama bir hayatım olsun,hayatım düzenli olsun,kalan zamanlarımda yine hobi amaçlı sevdiğim işlere vakit ayırırım dersen bu da bir tercihtir.
O kadın filminin bir repliği vardı Erol Günaydın'ın söylediği
” Her neyi seçersen seç, seçemediğin hep üzüntü kaynağın olacaktır, aklın hep o seçemediğinde kalacaktır.”

cabrioleter
30-10-2013, 00:21
önünde 2 seçenek var kardeş bunun da seçimini kim ne derse desin sen yapacaksın..
ben sana tavsiye vereyim al eline bir kağıt kalem çizgiyle 4 eşit parçaya ayır.
sonra bir yarısına fotoğrafçılık diye bir yarısına polislik diye başlık at,
üst kareye mesleklerin kendilerine göre avantajlarını yaz
alt kareye ise dezavantajları
örn:
polislik / fotoğrafçılık
garanti maaş / serbest çalışma zamanı
----------------------------------------------------------------------------------
gecesi gündüzü olmamak / aç gezme riski

gibi gibi...
ondan sonra bunları göz önünde bulundurarak kendine bir yol çiz..

unutma seçtiğin hangisi olursa olsun kazanacakların kadar kaybedeceklerin de olacak..
her seçim bir vazgeçiştir aslında..

BurakCengizhanoğlu
30-10-2013, 00:22
Bence polisliği düşün güzel kardeşim.

f.v.güngör
30-10-2013, 00:22
Bilmiyorum tutkularının peşinden koşmak,bir kere gelinen şu hayatta dilediğin gibi yaşamak,sevdiğin gibi yaşamak bunlar güzel şeyler fakat şunu da çözmek lazım ne kadar riski göze alabilirsin herşey çok güzel olabilir parayla ilgili hiç bir kaygın olmayabilir,ya iyi gitmezse o zaman da elimdekilerle yetinirim az olsun gönlüm de kafam da rahat olsun benim için pahalı arabalar lüks evler dert değil olmadığı zaman 1 oda da oturur kuru ekmek yerim yayan gezerim diyebilecek kadar güçlüysen egolarından sıyrıldıysan kimseyi dinleme tutkularının peşinden koş.
Diğer yandan benim ortalama bir hayatım olsun,hayatım düzenli olsun,kalan zamanlarımda yine hobi amaçlı sevdiğim işlere vakit ayırırım dersen bu da bir tercihtir.
O kadın filminin bir repliği vardı Erol Günaydın'ın söylediği
” Her neyi seçersen seç, seçemediğin hep üzüntü kaynağın olacaktır, aklın hep o seçemediğinde kalacaktır.”

ya biyandan dogru ama tek basıma olsam ilk söylediklerin tamam derim ama bakmam gereken bi annem var ona daha iyi bi hayat sunmak amacım zorlu bi hayat dgl belkilere bırakamamki hiçbiseyi

f.v.güngör
30-10-2013, 00:26
önünde 2 seçenek var kardeş bunun da seçimini kim ne derse desin sen yapacaksın..
ben sana tavsiye vereyim al eline bir kağıt kalem çizgiyle 4 eşit parçaya ayır.
sonra bir yarısına fotoğrafçılık diye bir yarısına polislik diye başlık at,
üst kareye mesleklerin kendilerine göre avantajlarını yaz
alt kareye ise dezavantajları
örn:
polislik / fotoğrafçılık
garanti maaş / serbest çalışma zamanı
----------------------------------------------------------------------------------
gecesi gündüzü olmamak / aç gezme riski

gibi gibi...
ondan sonra bunları göz önünde bulundurarak kendine bir yol çiz..

unutma seçtiğin hangisi olursa olsun kazanacakların kadar kaybedeceklerin de olacak..
her seçim bir vazgeçiştir aslında..

güzel bi öneri yarın hemen hayata gecirecem cok tesekkür ederim

Bence polisliği düşün güzel kardeşim.

mantık bunu söyluyor ama duygular anılar ne bilim fotografcılık diyor iste karar vermek cok zor ya

BurakCengizhanoğlu
30-10-2013, 00:30
Ya fotoğrafçılıktan çok sağlam ekmek yiyen var ama bir çok kişi hobi olarak yapıyor.Senin yerinde olsam polisliği seçer, fotoğrafçılığı da hobi olarak yapmayı düşünürdüm.

OmerBLN
30-10-2013, 00:31
ya biyandan dogru ama tek basıma olsam ilk söylediklerin tamam derim ama bakmam gereken bi annem var ona daha iyi bi hayat sunmak amacım zorlu bi hayat dgl belkilere bırakamamki hiçbiseyi

Kardeşim o zaman 2.yol sana daha uygun maddi olarak kaygın olmayacak Polislik,Astsubaylık,Devlet Memurluğu gibi bir iş bulucaksın çok iyi olduğun başka bir konu yoksa para kazanacak diğer tutkularını daha kısıtlı şekilde yaşıcaksın ne biliyim yine Fotoğrafçılıkla ilgilenebilirsin gayet.Baktın bu işte iyisin ve ciddi teklifler var yürür gidersin garanti olur senin için.
Polislik yada AstSubaylık dene derim.Tsk hakkında az çok bilgim var Astsubay olarak başlarsın o sırada Subaylık içinde sınava hazırlanırsın Teğmen rütbesinde başlarsın min. 3000 gibi teğmen maaşı Astsubaylarında 2700 gibiydi Jandarma'da misal.Bu da garanti bir iştir yüz kızartıcı bi suç işlemediğin sürece atılmazsında.10 yıl çalışır tazminatlı çıkış hakkına sahip olursun.Emir komuta zordur kahrı çoktur ama artılarını da ayrı bi kefeye koyup değerlendirmekte fayda var. Benden bi fikir

RSBurak
30-10-2013, 00:32
kardeşim polislik güzel seçenek hiç değilse elinde bir meslek olur.yaşın daha genç belki ilerde fotoğrafçılık hakkında güzel projeler yaparsın.ama şu anda garanti iş yapman lazım o yüzden polislik üstüne yürü derim ben.karar senin

f.v.güngör
30-10-2013, 00:34
Ya fotoğrafçılıktan çok sağlam ekmek yiyen var ama bir çok kişi hobi olarak yapıyor.Senin yerinde olsam polisliği seçer, fotoğrafçılığı da hobi olarak yapmayı düşünürdüm.

fotografcılıkdan cok saglam ekmek yiyenler cok saglam paralar zamanlar vererek bu işten ekmek yiyor ve cok saglam bi cevre ile

ama benm ne o kadar sermayem nede zamanım var nede cevrem var o kadar

polislik daha iyi bi secim ama o anıları gömek cocukluk hayalınden vazgecmek ve o stüdyonun önünden her gecisimde keşke cekme faktörü var bide

cabrioleter
30-10-2013, 00:34
polis olursan umarım suçsuz işçileri, öğrencileri, senin görüşünde olmayanları, Türk Bayrağı taşıyanları dövmez, gaz sıkmazsın..

f.v.güngör
30-10-2013, 00:36
Kardeşim o zaman 2.yol sana daha uygun maddi olarak kaygın olmayacak Polislik,Astsubaylık,Devlet Memurluğu gibi bir iş bulucaksın çok iyi olduğun başka bir konu yoksa para kazanacak diğer tutkularını daha kısıtlı şekilde yaşıcaksın ne biliyim yine Fotoğrafçılıkla ilgilenebilirsin gayet.Baktın bu işte iyisin ve ciddi teklifler var yürür gidersin garanti olur senin için.
Polislik yada AstSubaylık dene derim.Tsk hakkında az çok bilgim var Astsubay olarak başlarsın o sırada Subaylık içinde sınava hazırlanırsın Teğmen rütbesinde başlarsın min. 3000 gibi teğmen maaşı Astsubaylarında 2700 gibiydi Jandarma'da misal.Bu da garanti bir iştir yüz kızartıcı bi suç işlemediğin sürece atılmazsında.10 yıl çalışır tazminatlı çıkış hakkına sahip olursun.Emir komuta zordur kahrı çoktur ama artılarını da ayrı bi kefeye koyup değerlendirmekte fayda var. Benden bi fikir

askeriye öyle ama onlardada vakit sıkıntı die biliyorum yani bide cok ince elirip sık dokuyorlar yani

polislerde 3000 alıyor olması lazım ve bol bol vaktin oluyor tabi onlarda bi secenek

f.v.güngör
30-10-2013, 00:37
kardeşim polislik güzel seçenek hiç değilse elinde bir meslek olur.yaşın daha genç belki ilerde fotoğrafçılık hakkında güzel projeler yaparsın.ama şu anda garanti iş yapman lazım o yüzden polislik üstüne yürü derim ben.karar senin

bende büyük ihtimal öyle yapacam

f.v.güngör
30-10-2013, 00:38
polis olursan umarım suçsuz işçileri, öğrencileri, senin görüşünde olmayanları, Türk Bayrağı taşıyanları dövmez, gaz sıkmazsın..

bu konuya girmek politikaya giriyor o yüzden bu konuya girmiyecem

OmerBLN
30-10-2013, 00:41
askeriye öyle ama onlardada vakit sıkıntı die biliyorum yani bide cok ince elirip sık dokuyorlar yani

polislerde 3000 alıyor olması lazım ve bol bol vaktin oluyor tabi onlarda bi secenek

Yok ya ne vakit sıkıntısı en çok boş vakit onlarda.Hemde baya dağ taş dere ırmak yabani hayvan kısacası doğa fotoğrafı çekersin :D Astsubay girersin Kara ve Jandarmaya rahat rahat aklında olursun Polislik olmazsa ben sadece onun için örnekledim.. ;)

Sen yolunu çiz Polis olur,Askeriye olur,Gardiyanlık olur,kpss olur bulunur bir yol gönül isterdi bir fabrikam,ajansım vb. işim olsun gel başla demeyi ama sadece akıl verebilirim malesef :(

f.v.güngör
30-10-2013, 00:43
Yok ya ne vakit sıkıntısı en çok boş vakit onlarda.Hemde baya dağ taş dere ırmak yabani hayvan kısacası doğa fotoğrafı çekersin :D Astsubay girersin Kara ve Jandarmaya rahat rahat aklında olursun Polislik olmazsa ben sadece onun için örnekledim.. ;)

Sen yolunu çiz Polis olur,Askeriye olur,Gardiyanlık olur,kpss olur bulunur bir yol gönül isterdi bir fabrikam,ajansım vb. işim olsun gel başla demeyi ama sadece akıl verebilirim malesef :(

allah razı olsun düsünüz bunu yazmanız bile benim için cok degerli secenekleri degerlendirmeye calısacaz artık

Redfish16V
30-10-2013, 00:43
Ben olsam polislik deyip bazı şeyleri uzun vadeye atardım.fotoğrafçılık çok hoşuna gidebilir,belki de hayatındaki en vazgeçilmezin.ancak biraz reel olup sıcak paranın daha çok döndüğü bölüme yönelmen lazım.henüz 18-19 yaşındayız gelecek için bir şeyler yapmak için en enerjik,bol zaman dolu bi yaştayız bence :) Nasip olurda polis olursan zaten fotoğraf aşkını hobiye dökebilir,belki de elde ettiğin gelir ile de tahmin edemeğin ekipmanları alabilirsin. :) Hobilerini 2.plana atarken duygusal olma bence.sıcak paraya,seni en kötü günde bile geçindirecek iş kollarına yönelmelisin :)

Berk007
30-10-2013, 00:46
Torpilin olmadan polis zor olursun bu devirde.

f.v.güngör
30-10-2013, 00:47
Ben olsam polislik deyip bazı şeyleri uzun vadeye atardım.fotoğrafçılık çok hoşuna gidebilir,belki de hayatındaki en vazgeçilmezin.ancak biraz reel olup sıcak paranın daha çok döndüğü bölüme yönelmen lazım.henüz 18-19 yaşındayız gelecek için bir şeyler yapmak için en enerjik,bol zaman dolu bi yaştayız bence :) Nasip olurda polis olursan zaten fotoğraf aşkını hobiye dökebilir,belki de elde ettiğin gelir ile de tahmin edemeğin ekipmanları alabilirsin. :) Hobilerini 2.plana atarken duygusal olma bence.sıcak paraya,seni en kötü günde bile geçindirecek iş kollarına yönelmelisin :)

bi nevi mantık evliligi diyorsunuz yani

iste o pskolojiye sokamıyorum kendimi ben normal kendi cekimlerimi bile parala yapmıyorum ki ( dügün fotografları ayrı tabi )

yani otomobil cekimlerini bedava yapıyorum cunku otomobil de benim için bi tutku ona yakın olmak onu en iyi göstere bilmek için

OmerBLN
30-10-2013, 00:49
allah razı olsun düsünüz bunu yazmanız bile benim için cok degerli secenekleri degerlendirmeye calısacaz artık

Ne rızası kardeşim benim.
Bu arada bir halkla ilişkiler şirketinde çalışıyorum supervisior olarak zaman zaman part time işler oluyor eğlenceli istersen haberdar ederim seni çalışırsın boş zamanlarında ;)

OmerBLN
30-10-2013, 00:50

Malesef benimde gördüğüm o cemaat bağlantısı olmadan zor diye biliyorum bende. :(

Burak K.
30-10-2013, 00:51
Anladığım kadarıyla sevdiğin,hoşlandığın işleri yapmaya pek fırsatın yok bi şekilde para kazanman gerekiyor. Öncelikle Allah yardımcın olsun...

Kendimi senin yerine koydum da,Allah korusun öyle bir durumda olsaydım hobiymiş,sevdiğim işmiş vs vs hepsinden vazgeçer,gerekirse anneme iyi bir hayat yaşatmak için gider pazarda limonda satarım,çöpte toplarım. Açıkcası hobilerini,tutkularını düşünecek bir durumda değilsin. Durum böyle olunca da polislik en mantıklısı görünüyor senin için,fotoğrafçılığın yaşı yoktur hobi olarak yine devam ettirebilirsin ama önceliklerin farklı. Allah yolunu açık etsin,inşallah hakkında hayırlısı ve en iyisi olur.

f.v.güngör
30-10-2013, 00:55

bu cok sacma bi yorum olmuş abimlerde polis yeni polisolan yakınlarımda var yani bu ne bilim cok sacma bi yorum gercekten

Günkut
30-10-2013, 00:57
bu cok sacma bi yorum olmuş abimlerde polis yeni polisolan yakınlarımda var yani bu ne bilim cok sacma bi yorum gercekten

Ne alakası var kardeşim nerde yaşadığımızın farkındamısın ?

120 kg 1.50 boyunda adamı polis yaparlarmıydı sence 5 sene önce ?

f.v.güngör
30-10-2013, 00:58
Ne rızası kardeşim benim.
Bu arada bir halkla ilişkiler şirketinde çalışıyorum supervisior olarak zaman zaman part time işler oluyor eğlenceli istersen haberdar ederim seni çalışırsın boş zamanlarında ;)

yani neden olmasın olursa haber verebilirsiniz facebook adresim falan imzada var :)

Burak K.
30-10-2013, 00:58

Bu şekilde yaklaşma yorumlara. Herkes iyi-kötü bildiklerini sana aktarıyor. Çok saçma olabilir,yanlış da olabilir hiç fark etmez ama kimsenin burada yorum yapma zorunluluğu yok. O yüzden 'bence' bu şekilde cevap vermen yanlış olmuş.

f.v.güngör
30-10-2013, 01:01
Ne alakası var kardeşim nerde yaşadığımızın farkındamısın ?

120 kg 1.50 boyunda adamı polis yaparlarmıydı sence 5 sene önce ?

ben politikacı degilim bu konuda tartısamam hak edip kazandıkdan sonra kimse engel olamaz ki neyse bu konulara girmek cok sacma bence

f.v.güngör
30-10-2013, 01:04
Anladığım kadarıyla sevdiğin,hoşlandığın işleri yapmaya pek fırsatın yok bi şekilde para kazanman gerekiyor. Öncelikle Allah yardımcın olsun...

Kendimi senin yerine koydum da,Allah korusun öyle bir durumda olsaydım hobiymiş,sevdiğim işmiş vs vs hepsinden vazgeçer,gerekirse anneme iyi bir hayat yaşatmak için gider pazarda limonda satarım,çöpte toplarım. Açıkcası hobilerini,tutkularını düşünecek bir durumda değilsin. Durum böyle olunca da polislik en mantıklısı görünüyor senin için,fotoğrafçılığın yaşı yoktur hobi olarak yine devam ettirebilirsin ama önceliklerin farklı. Allah yolunu açık etsin,inşallah hakkında hayırlısı ve en iyisi olur.

cok teşekkür ederim

f.v.güngör
30-10-2013, 01:05
Bu şekilde yaklaşma yorumlara. Herkes iyi-kötü bildiklerini sana aktarıyor. Çok saçma olabilir,yanlış da olabilir hiç fark etmez ama kimsenin burada yorum yapma zorunluluğu yok. O yüzden 'bence' bu şekilde cevap vermen yanlış olmuş.

haklısınız siyaset olarak yaklasıldı olaya oda benim için bişey ifade etmiyor yani ben kazanırım puanımı yaparım sonrası onların secimi

Günkut
30-10-2013, 01:08
ben politikacı degilim bu konuda tartısamam hak edip kazandıkdan sonra kimse engel olamaz ki neyse bu konulara girmek cok sacma bence

Bak şimdi güzel kardeşim ben politika yapmıyorum burda.

Polislik sadece yazılı sınavla olmaz bunu sende bilirsin belirli bir boy pos ölcü vardır ,ona uyarsan polis olursun.

Abilerine,ablalarına sor bakalım 1.55 boyunda 108 kg adamdan polis olurmu diye ;)

Ondan sonra yaz bana ,hadi kolay gelsin sana hayatında başarılar...

Redfish16V
30-10-2013, 01:10
haklısınız siyaset olarak yaklasıldı olaya oda benim için bişey ifade etmiyor yani ben kazanırım puanımı yaparım sonrası onların secimi
iyi güzel sen puanı yaparsında,yarın bir gün "Torpilcikler" döndüğü zaman onların seçimi diyemezsin..Burası Türkiye,adaletin sözde olduğu,genellikle de bu sözde olan adaletin aslında hiç olmadığı bir ülke.bazı şeyler maalesef gerçek.Amacım siyaset yapmak değil ama bu ülkede sende yaşıyorsun,eğer gözünde görüyorsa bazı şeyleri demek istediğimi anlamışsındır.

Ramiz
30-10-2013, 01:11
Ya hani bize ahkam kesen o büyük otomobil fotoğrafçısı değilmiydin sen ? Kariyer planlaması mı yapmaya karar verdin şimdi ?

cabrioleter
30-10-2013, 01:16
kardeşim iki de bir politikacı değilim diyip durma bence.. twitter adresinden politik bir durum yüzünden milyonlara sövmüşsün..

f.v.güngör
30-10-2013, 01:20
Bak şimdi güzel kardeşim ben politika yapmıyorum burda.

Polislik sadece yazılı sınavla olmaz bunu sende bilirsin belirli bir boy pos ölcü vardır ,ona uyarsan polis olursun.

Abilerine,ablalarına sor bakalım 1.55 boyunda 108 kg adamdan polis olurmu diye ;)

Ondan sonra yaz bana ,hadi kolay gelsin sana hayatında başarılar...

bunu bende biliyorum ölcülerin faln filan ama o yapılmış bi yanlıs yani

f.v.güngör
30-10-2013, 01:24
konuyu saptırmasak sadece abilerimden dedigim insanlardan akıl almak istedim yazdıklarımı okursanız otomobil fotografcılıgı konusunda olan özürümü görürsünüz evet sövmüsümyani bu benim görüsüm oda orda olan bişey tekrar söylüyorum polikacı degilim sadece bi insanı ve görüslerini cok begeniyorum ve onun partısını bi egilimim var sey bide konu böyle saptırılarak farklı yerlere cekilecekse konu kilitlene bilirmi ben faydalı olacagını dusundugumden yazdım bunları farklı seyler tartısılsın diye degil

Günkut
30-10-2013, 01:27
bunu bende biliyorum ölcülerin faln filan ama o yapılmış bi yanlıs yani

Tamam,sensin,haklısın...

konuyu saptırmasak sadece abilerimden dedigim insanlardan akıl almak istedim yazdıklarımı okursanız otomobil fotografcılıgı konusunda olan özürümü görürsünüz ewt sövmüsümyani bu benim görüsüm oda orda olan bişey tekrar söylüyorum polikacı degilim sadece bi insanı ve görüslerini cok begeniyorum ve onun partısını bi egilimim var sey bide konu böyle saptırılarak farklı yerlere cekilecekse konu kilitlene bilirmi ben faydalı olacagını dusundugumden yazdım bunları farklı seyler tartısılsın die degil

Ve düzgün yazmaya çalış ,okumak çok zor..

f.v.güngör
30-10-2013, 01:28
Tamam,sensin,haklısın...

densizlik etisem özür dilerim

Günkut
30-10-2013, 01:32
densizlik etisem özür dilerim

Yok özür dilenicek birşey yok.Sadece nasıl bir ülkede yaşadığımızın farkında ol ,ona göre hareket et ve asla nerden geldiğini unutma kardeşim,yolun açık olsun.

Emir_b16a
30-10-2013, 01:48
kardeş ailenin çok malı yoksa git polis ol hayatını bi şekilde emir altında geçidir çocuğunda aynı şeyi düşünsün oda emir altında yaşasın

yada git çalış çabala onurunla fotorfçi ol güzel işler yap yada yapama çocuğunda öyle düşünsün çalışsın çabalasın bişi yapamasın

düzen bu ya emir altında yaşarsın yada emeğinle sürünürsün

ha bi yerde şansılıysan sen emir veren olursun ama bu polislik değil burd emin ol şansına inanıyosan git istediğin mesleği yap gerekirse aç kal ama yinede yap

çünkü konuyu açarken ben polis olmak istemiyorum demişsin resmen :)

hayallerinin peşinden koş başarısız ol boşver en azından onurlu yaşarsın

polis arkadaşlar kusura bakmasın ama polislik onurlu bi meslek değil kişisel fikrimdir

f.v.güngör
30-10-2013, 01:55
konu kilitlene bilirmi

ALPER-VNS
30-10-2013, 02:13
edit: akıl verdiğim mesajı silmek zorunda hissettim kendimi haketmediğini düşünüyorum çünkü..

bu politik cevap veremem diyosan polis falan olma bilader sen.. suçsuz insana kıyamam demek çok mu zor? ama olacak potansiyele sahipsin baktım da twittera

f.v.güngör
30-10-2013, 02:19
kardeş cevabı sen kendin de biliyosun aslında polis olman lazım.. fotoğrafçılıktan ekmek yemek için çok paralar yatırmak lazım malzemeye bu bir.. bi de fotoğrafçılığa devam edebilirsin hobi olarak baktın ekmek yiyecek duruma geldin istifa edersin polislikten.. ama diğerinde geri dönme şansın yok.. yaşın genç heveslerine kapılıp pişman olma ilerde.. ne olursa olsun oku.. fotoğrafçı olmalıyım diyosan da onun okulunu oku bence ama mantık polis ol diyor ki %90ından haz etmediğim bi meslek dalı.. Hatta ekip arabanda kameranı tutarsın, olaylar olaylar.. belki de fotoğrafçı olsak bu kadar malzeme bulamazdık diyceksin ilerde :)

forumdan bi abimiz THY da bi işden bahsetti oda aklıma yattı bakalım hayat bizi hangi yolla sürecek

mert_can 41
30-10-2013, 02:44
İlk öncelikle başınız sağ olsun bence biraz çalış 4 yılık meslek geleceği olan bir yer kazan daha sonra kesin bir iş sağın olur yani önümüzdeki ay nolurum derdi kalkar zaten çalışmışınız bir yerlerde esnaflığı bilirsiniz sonra fotoğrafçılık mesleğinizide aynı anda götürebilirsiniz :)

S.Özeren
30-10-2013, 03:03
kardeş ailenin çok malı yoksa git polis ol hayatını bi şekilde emir altında geçidir çocuğunda aynı şeyi düşünsün oda emir altında yaşasın

yada git çalış çabala onurunla fotorfçi ol güzel işler yap yada yapama çocuğunda öyle düşünsün çalışsın çabalasın bişi yapamasın

düzen bu ya emir altında yaşarsın yada emeğinle sürünürsün

ha bi yerde şansılıysan sen emir veren olursun ama bu polislik değil burd emin ol şansına inanıyosan git istediğin mesleği yap gerekirse aç kal ama yinede yap

çünkü konuyu açarken ben polis olmak istemiyorum demişsin resmen :)

hayallerinin peşinden koş başarısız ol boşver en azından onurlu yaşarsın

polis arkadaşlar kusura bakmasın ama polislik onurlu bi meslek değil kişisel fikrimdir

polislik onur mu bir meslek değildir demiyelimde kanka , polislik hakkında böyle düşünmemizi sağlayan bayrağa ve halkına ihanet eden %90 ' lık kısmın yüzünden sende onlar gibi görünceğine git fotoğrafcı ol diyelim

tylan
30-10-2013, 03:16
arkadaşın siyası görusu bellı ondan 10 numara polıs olur

İbrahim Erdem
30-10-2013, 03:26
Bence önce okul okumayı dene. Çalışıp iyi bir bölüme girersen bolca bursun olur. Hatta orta gelirli aile çocuğu akranların 3 kuruş hesabı yaparken sen ise kenardaki paralarını sayarsın. Ciddiyim.

Polislik mevzusunda ise polis yakını olarak şöyle diyeyim. Torpilin kralı dönüyor. Olay sadece sınav değil mülakat da var ve çatur çutur geçersin. Zaten emniyet müdürü olsun amir olsun alayı gümüş yüzüklü yani cemaat ile bağın varsa iyi yere tayin çıkartır komiserlik sınavlarını da çatır çutur geçersin.

Ama işin öteki yüzü var boktan bir iş yapacaksın. Nöbetin olacak , İşgüzar amirlerin olacak , kuyunu kazacak arkanı kaydırmak isteyecek arkadaşların olacak , Sürekli bir oraya bir buraya gezeceksin , çocukların doğru düzgün arkadaşlık kuramadığı için asosyal olacak. Boktan cidden boktan halim selim insanları bile delirtir bu iş. Bir süre sonra düşünemeyen sadece emir getiren bir varlık haline geleceksin zira o ortam seni insanlıktan çıkarabiliyor. Sorgulayamazsın meslek içindeki haksızlıklara itiraz edemezsin mobbing yer kıdem tecili alırsın meslekten ihraca kadar gider.

Siyasi görüşün ne bilmiyorum ama sırf iktidar merakın yüzünden çapulcu coplayayım diye polis olacaksan hiç olma. Gün olur devran döner akp gider yerine başkası gelir. Yırtarım dediğin işten meslek ihracı+hapis cezası ile ödersin. İktidar için polis piyondan ibaret adamı harcarlar samimiyetle söylüyorum.

f.v.güngör
30-10-2013, 03:43
forumda siyaset yapmak yasak diye biliyorum ben bu yuzden ceza yemişlim var ama ben dayanamıyacam artık

2002 öncesine bakkalımı bi çöp toplayamayan bi ülke
2012 sokaklar pırıl pırıl hergün temiz sokaklar

2002 öncesi dünyada sözü geçmeyen dinlenmeyen bilinmeyen türkiye
2012 dünyanın agzının içine baktıgı gündem yaratan sözü gecen saygı duyulan bölgesinin hakimi türkiye

2002 öncesi sanayi kalıp sanayı bunu al bunu yap
2012 avrupaya ihracat veren türkiye

2002 sillahlı kuvvetler masonik ermeni güçler elinde darbeler yapan sillahlı kuvvetler
2012 toplanmıs bi yönetim temizlenmiş kendi silahını üreten gemisi ucagı herseyile türkiyenin sillahlı kuvveti

yolları anlatmama gerek yok zaten gözler önünde okullar hastaneler maaslar
vergiler diyeceksiniz benzin diyeceksiniz biliyorum ama bilin ki imf yapılan borçlar kapatıldı imf bizden borç istiyecek kıvama geldi

dünyanın basbakanı olduk dünyanın en iyi gelisen ülkesi olduk islam yolunda cihat yolunda gittik hizmet getirdi millet ayırmadan

Biz sizi Türk kürt zaza laz oldugunuz için degil Yaradan da ötürü seviyoruz diyen bi basbakan terorsüz bi ülke

islam yolunda osmanlı yolunda türkiye

yüzde 50 le gelmiş bi partıye ne denile bilirki zaten yüzde 60la geliriz bu sefer merak etmeyin

ben tarafamı ne kadar gizlemeye calısamda siz bu ak partili öyle böyle yapıyorsunuz otü de kapalı kardeslerimize yapılanlar gibi ötekilestiriyorsunuz önce siz kendinizi elestirin

ve

deveye diken insanada .... zaten

huzur bozan insanlar ne bilim kör olmayın biraz görün

sizi capulcu yapan basbakandır baskası degil yoksa siz 40 düsünseniz o topluluk ismi ni bulamazdınız adam ne dese oluyonuz zaten :D

dahada foruma girmem

ALPER-VNS
30-10-2013, 04:02
michael sikkofield: İllüminati'ye Giriş (http://michaelsikkofield.blogspot.com/2011/04/illuminatiye-giris.html)

bi gir bakalım dünya düzeni nasıl işliyo öğren.. bu kadar kör nasıl olunur arkadaş çöp toplanmıyomuş..

dünyada sözümüz geçyio da ondan mı mavi marmarada o kadar insan öldürüldü.. israile neden geçmiyo sözünüz? ameikaya rusyaya? ha şov yapılacak ya gelmeyin vururuz denmesine rağmen gönderildi gemi.. ya da neden rusyanın doğalgazına muhtacız.. saygı duyuluyo di mi amerika ya bi höt desene hadi?

bölgenin hakimi olma mevzusu var bi de sırayla bütün müslüman ülkeleri dağıtıyoruz hamdolsun.. kahraman amerikan askeri diyoruz ıraktaki amerikan piçlerine.. sırayla ara vermeden bi bahaneyle demokrasi getiriyoruz maşallah müslüman ülkelere.. sırada iran var sonra da biz..

silahlı kuvvetlere kurban ol sen kan uykusunu izledin mi? şimdi diyarbakır ne halde biliyo musun? işgal edilmiş pkk güvenlik gücü kurmş yol kesip kontrol yapıyo haberin var mı.. terör yok he? adamların yaptıklarına ses etmezsen tabi vurdu kırdı olmaz.. tabelaları indir kürtçelerini apo posterleri pkk bayraklarıyla kutla kimse ses etmesin terör yok ne güzel lan.. apoyla görüşen kim? anlaşmaya çalışan kim? bdp milletvekili nasıl olurda çözüm sürecini filme çekmek istiyorum ama apo kendini oynasın diye bekliyorum der? apo çıkacak yani hapisten doğru mu anladım? çözüm süreci kimin çözüm süreci buarada

masonik güçler dediğin şey dünyaya hükmediyo şuan yahudidirler doğrudur.. peki hangi başbakanın yahudi cesaret ödüülü var?

o yollar karadenizin a. koydu baraj vazifesi gördü her sene onlarca insan ölüyo selsiz taşkınsız kış yok.. bi de trabzonlusun he sen.. şehirler denizden ayrıldı ruhsuz otobanlı şehirlerimiz oldu ordu hariç.. git orduya bi bak bi de memleketine bak

bi *** anlamayacağını bilsem de anlattım ki kendimi rahatlatayım dünyanın başbakanı nedir lan? her yer taksim her yer başbakan sloganını sen mi buldun yoksa..

foruma girmemek için çıkman lazım buarada çıkmıyosun hala aşağıda görünüyo..

ulan herif köpeğinin adını viski koymuş kapak fotoğrafı tekila, ümmetçilikten bahsediyo arkadaş

eraslanb
30-10-2013, 04:09
michael sikkofield: İllüminati'ye Giriş (http://michaelsikkofield.blogspot.com/2011/04/illuminatiye-giris.html)

bi gir bakalım dünya düzeni nasıl işliyo öğren.. bu kadar kör nasıl olunur arkadaş çöp toplanmıyomuş..

dünyada sözümüz geçyio da ondan mı mavi marmarada o kadar insan öldürüldü.. israile neden geçmiyo sözünüz? ameikaya rusyaya? ha şov yapılacak ya gelmeyin vururuz denmesine rağmen gönderildi gemi.. ya da neden rusyanın doğalgazına muhtacız.. saygı duyuluyo di mi amerika ya bi höt desene hadi?

bölgenin hakimi olma mevzusu var bi de sırayla bütün müslüman ülkeleri dağıtıyoruz hamdolsun.. kahraman amerikan askeri diyoruz ıraktaki amerikan piçlerine.. sırayla ara vermeden bi bahaneyle demokrasi getiriyoruz maşallah müslüman ülkelere.. sırada iran var sonra da biz..

silahlı kuvvetlere kurban ol sen kan uykusunu izledin mi? şimdi diyarbakır ne halde biliyo musun? işgal edilmiş pkk güvenlik gücü kurmş yol kesip kontrol yapıyo haberin var mı.. terör yok he? adamların yaptıklarına ses etmezsen tabi vurdu kırdı olmaz.. tabelaları indir kürtçelerini apo posterleri pkk bayraklarıyla kutla kimse ses etmesin terör yok ne güzel lan.. apoyla görüşen kim? anlaşmaya çalışan kim? bdp milletvekili nasıl olurda çözüm sürecini filme çekmek istiyorum ama apo kendini oynasın diye bekliyorum der? apo çıkacak yani hapisten doğru mu anladım? çözüm süreci kimin çözüm süreci buarada

masonik güçler dediğin şey dünyaya hükmediyo şuan yahudidirler doğrudur.. peki hangi başbakanın yahudi cesaret ödüülü var?

o yollar karadenizin a. koydu baraj vazifesi gördü her sene onlarca insan ölüyo selsiz taşkınsız kış yok.. bi de trabzonlusun he sen.. şehirler denizden ayrıldı ruhsuz otobanlı şehirlerimiz oldu ordu hariç.. git orduya bi bak bi de memleketine bak

bi *** anlamayacağını bilsem de anlattım ki kendimi rahatlatayım dünyanın başbakanı nedir lan? her yer taksim her yer başbakan sloganını sen mi buldun yoksa..

foruma girmemek için çıkman lazım buarada çıkmıyosun hala aşağıda görünüyo

bilmeyene okumayana at gözlüğüyle bakana neyi nasıl anlatacaksın...
şuan sana basit örnek geri çekiliyorlar ya itler senin başbakanın sayesinde
bingöl'de müteahhit tanıdık bul sor pkk şuan nasıl çökmüş bunlara.
pkknın çekiliyoruz ayağına hem kış boyunca yatacağını hemde kendini finanse edeciğini dinle
polisin orada nasıl hiç birşey yapmadığını gör...(emekli polis çocuğuyum ama şu 2002 öncesinin polislerinden )

OnurÖzden
30-10-2013, 04:11
ilk yazdığın posta cidden üzülmüştüm, dedim bir kuplede olsa bir şeyler yazayım. sonra son sayfayı gördüm, şimdi hunharca gülüyorum.

mert_can 41
30-10-2013, 04:12
%50 le gelmediniz %50 gelinmesi için tüm türkiye nin oy kullanması gerekir maaşlar demişiniz evet zam yapıldı ama faiziyle geri alındı ne kadar maaş ne kadar zam bunlara baktınızmı hiç terör bitti yazmışınız ne zaman bitti sadece uzlaşma yapılcak dendi şartlar kimseye söylenmedi ama son zamanlarda az biraz haber dinleyin tekrar başlıcakmış.

eraslanb
30-10-2013, 04:14
birde kapalı kardeşlerimiz diyorsun ya... twitter hesabında gördüklerim den sonra bu şiir sana gider

ne ararsın tanrı ile aramda
sen kimsin ki orucumu sorarsın?
hakikatten gözün yoksa haramda
başı açığa neden türban sorarsın?

rakı şarap içiyorsam sanane
yoksa sana bir zararım içerim
ikimizde gelsek kıldan köprüye
ben dürüstsem sarhoşkende geçerim

esir iken mümkün müdür ibadet,
yatıp kalkıp atatürk'e dua et,
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soğuyacak bu millet,

işgaldeki hali sakın unutma,
atatürk'e dil uzatma sebepsiz,
sen anandan yine çıkardın amma,
baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

İbrahim Erdem
30-10-2013, 04:26
ilk yazdığın posta cidden üzülmüştüm, dedim bir kuplede olsa bir şeyler yazayım. sonra son sayfayı gördüm, şimdi hunharca gülüyorum.

Siyasi görüşünü geçtim. adamın iq seviyesinde sıkıntı var. Konuyu siyasete taşıyan kendisi. O kadar yazdıydım bileydim yormazdım kendimi.

OnurÖzden
30-10-2013, 04:38
Siyasi görüşünü geçtim. adamın iq seviyesinde sıkıntı var. Konuyu siyasete taşıyan kendisi. O kadar yazdıydım bileydim yormazdım kendimi.

yemin ediyorum yazık ya sadece sen değil, o kadar insan uğraşmış yazmış yardım etmeye çalışmışlar.
ama sonuç, eleman davosa bağlamış :D

OnurD.
30-10-2013, 07:01
Büyük fotoğrafçı kardeşim, Sen dünyaya sadece vizörden bakıyorsun sanırım! Dar açı lensleri kenara koy azcık geniş açı birşeyler al kendine Böylece kadrajına belki yararlı birşeyler girer.

Evrenoz
30-10-2013, 07:12
Bir daha foruma girmem demiş.. Girerse hatırlatırsınız bu sözünü..
Gerçi alışkındır bunlar dün *** dediğine bugün ot demeye, tükürdüğünü yalamaya.. Bu da girerse hiç şaşırmam..