PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R56 Mini JCW Hakkında Bildikleriniz

HCN
30-10-2013, 17:03
Selam arkadaşlar, mini jcw almayı düşünüyorum. Artılarını eksilerini (yakıt tüketimi, varsa kronik herhangi bir arıza, yol tutuş vs.) yazarsanız sevinirim.

Diğer alternatiflerim ibiza cupra veya corsa opc nürburgring edition ama asıl hedefim jcw, ona yoğunlaşalım :icon_tup:

Cem.B
30-10-2013, 17:06
Selam arkadaşlar, mini jcw almayı düşünüyorum. Artılarını eksilerini (yakıt tüketimi, varsa kronik herhangi bir arıza, yol tutuş vs.) yazarsanız sevinirim.

Diğer alternatiflerim ibiza cupra veya corsa opc nürburgring edition ama asıl hedefim jcw, ona yoğunlaşalım :icon_tup:

bence ikisindende daha komplike bir araba,artık 2011 itibariyle kronik bir sorunlarıda kalmadı benim bildiğim alıp gönül rahatlığı ile binebilirsin

he tabi modifiye yaparsan bu şanstır herşey dört dörtlükte olabilir şanssızlıklar peşinide bırakmayabilir ama stockta sorunsuz diye biliyorum

individual
30-10-2013, 17:11
fiyat olarak düşünürsen ibiza cupralar şuan en uygun.mini jcw'de güzel ama bütcen ne kadar açıkcası bütcene göre karar vermek lazım.Bütcen sınırın yoksa Mini jcw daha mantıklı.

grkm
30-10-2013, 17:17
bence ikisindende daha komplike bir araba,artık 2011 itibariyle kronik bir sorunlarıda kalmadı benim bildiğim alıp gönül rahatlığı ile binebilirsin

he tabi modifiye yaparsan bu şanstır herşey dört dörtlükte olabilir şanssızlıklar peşinide bırakmayabilir ama stockta sorunsuz diye biliyorum

R56 da ki makina hala surpriz yapabiliyor Uzman.

Su sira termostat ve bobinlerle ilgili arızalar duyuyorum :rolleyes:

Merthan
30-10-2013, 17:24
Bence JCW almalısın. Evotech Stage 2: 265hp 365nm tork yani :)

HCN
30-10-2013, 17:26
fiyat olarak düşünürsen ibiza cupralar şuan en uygun.mini jcw'de güzel ama bütcen ne kadar açıkcası bütcene göre karar vermek lazım.Bütcen sınırın yoksa Mini jcw daha mantıklı.

Jcw ve onu modifiye edecek bütçeyi denkleştirdim, diğer alternatifler şu an daha geri planda. Bu arabayı bilen arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

HCN
30-10-2013, 17:28
R56 da ki makina hala surpriz yapabiliyor Uzman.

Su sira termostat ve bobinlerle ilgili arızalar duyuyorum :rolleyes:

Senin bildiğin araç var mı? Diyelim ki bu arızayı yaşadım masrafı ne olur ? Ve termostatla bobin neden arızalanır ?

HCN
30-10-2013, 17:30
Bence JCW almalısın. Evotech Stage 2: 265hp 365nm tork yani :)

Hedef o zaten kardeşim biliyosun :icon_tup:

Merthan
30-10-2013, 17:36

Kronik sorunları var mı bu arabanın?
Stock JCW stock Cupra ile denediniz mi hiç merak ettim?

-Günalp-
30-10-2013, 17:41
stock jcw stock çupradan baya hızlıdır. ankarada denenmişti. sadece dp li jcw, yazılım egsoz filtreli çupra yı geçiyordu. hatta videoları olması lazım youtube da.

grkm
30-10-2013, 17:53
Senin bildiğin araç var mı? Diyelim ki bu arızayı yaşadım masrafı ne olur ? Ve termostatla bobin neden arızalanır ?

Termostat erken acip bosuna fan calistiriyordu yada tam tersi gec acip fan calistirmiyordu. Erken acarsa benzin sarfiyatı , gec kalip acmazsa hararet yapmaya kadar gider.

Bobin ise aracin surusunde kesiliklere ariza veren, ariza isigi yakip koruma moduna gecirten seylere sebep oluyor.

Ikisi de kroniklesmis ariza , kimi araclarin sasi kodlarindan servis otomatikman size ulasip ücretsiz parca degistiriyor kimi zaman ise kullanıcının kontrol ettirmesi gerekiyor.

Arıza yasanmadan degismesi gereken termostat cok pahalı olmasa bile bobin 1000-1500 tl den asagi degildir saniyorum.

GKS
30-10-2013, 19:24
cupradaki dsg sanzımanla nereye kadar ztn tabiki jcw al hic düsünme

Sert@ç
30-10-2013, 19:33
4 bobin 600 lira tutuyor
Araba golf/cupra/s3e rakip gibi gozuksede ibiza cupradan hafif

Cansın
30-10-2013, 21:24
Valla sizin yerinizde olsam R53 jcw alırım. O supercharger sesi yeter. Bayağı iyi yürüyorlar. Daha iyi yürüyen r56 görmedim. O supercharger sesine hasta oluyorum :)

therev
30-10-2013, 21:32
ben olsam opc nurburgring alirdim :)

grkm
30-10-2013, 22:14
Valla sizin yerinizde olsam R53 jcw alırım. O supercharger sesi yeter. Bayağı iyi yürüyorlar. Daha iyi yürüyen r56 görmedim. O supercharger sesine hasta oluyorum :)

su anda R56 lar bir adım önde , R53 biraz daha limite yakın :icon_tup:

Eworen
30-10-2013, 22:26
Arada kaldim derken ?
Jcw "0" km fiyati su an 100 bin TL ye yakin
Cupra tam yari fiyatina (50 bin TL) ayni donanimla
"0" km alinmiyacaksa isler degisir ama her sartta ciddi fiyat farki var
Ote yandan jcw un muadili cupra olmuyor tam ki stock jcw stage2 cupra gti larla yuruyebiliyor
Motoru musait kurcalamaya
Butce varsa manuel jcw harika bi secim olur
Opc ise cok hizli giden bi at arabasi tum testlerinde dunyanin en rahatsiz araci oldugunu okuyabilirsiniz

Merthan
30-10-2013, 22:30
Supercharger sesi süper,Alta performans falan güzel tamam da yakıtı napıcaz:soru:
R53 Cooper S'in nasıl yaktığını iyi biliyorum, JCW'sini düşünemiyorum açıkcası :)

HCN
30-10-2013, 22:47
Arada kaldim derken ?
Jcw "0" km fiyati su an 100 bin TL ye yakin
Cupra tam yari fiyatina (50 bin TL) ayni donanimla
"0" km alinmiyacaksa isler degisir ama her sartta ciddi fiyat farki var
Ote yandan jcw un muadili cupra olmuyor tam ki stock jcw stage2 cupra gti larla yuruyebiliyor
Motoru musait kurcalamaya
Butce varsa manuel jcw harika bi secim olur
Opc ise cok hizli giden bi at arabasi tum testlerinde dunyanin en rahatsiz araci oldugunu okuyabilirsiniz

Ikinci el alıcam zaten arada kaldım demedim ikisi muadil degil biliyorum cuprayla opc b ve c planları sadece :icon_tup:

HCN
30-10-2013, 22:51

Ses konusunda yerden göğe kadar haklısın çıldırtıyor :D ama gönlümde yatan r56 :)

dachosen
30-10-2013, 23:34
Evotech yazılımla hararet sorunu oldu arkadaşımın aracının. 2013 model.

Sert@ç
31-10-2013, 07:24
Evotech yazılımla hararet sorunu oldu arkadaşımın aracının. 2013 model.

Muratin araci mi acaba ?

NHT39
31-10-2013, 07:51

slm kardeşim çok iyi yürüyen r56 lar var istanbulda..mesela powershop onur'un nsb 44 var 7/24 dener stock motor stock turbo 300hp yakın dynosu var

Cansın
31-10-2013, 11:43
su anda R56 lar bir adım önde , R53 biraz daha limite yakın :icon_tup:
R53ten en fazla ne kadar güç çıkıyor?
:)

Supercharger sesi süper,Alta performans falan güzel tamam da yakıtı napıcaz:soru:
R53 Cooper S'in nasıl yaktığını iyi biliyorum, JCW'sini düşünemiyorum açıkcası :)
Yakıt çok önemli mi :D
Deli gibi arabaları zorluyoruz :D:D

Ses konusunda yerden göğe kadar haklısın çıldırtıyor :D ama gönlümde yatan r56 :)
Düz vites al derim. Kendi arabam polo. Hani basıyoruz ediyoruz filan ama düz vites gibisi yok.
Kalite istiyorsan mini :icon_tup:

slm kardeşim çok iyi yürüyen r56 lar var istanbulda..mesela powershop onur'un nsb 44 var 7/24 dener stock motor stock turbo 300hp yakın dynosu var
Onur evli :D
Bir ara deneyelim dedi ama adam evli denemez :D:D
Birde şu açıdan söyleyeyim. Deneyeni görmedim manasında söylemek istedim.

Peki genel olarak bir sorum var?
Normal R56 S ile Jcw arasındaki farklar nelerdir. Turbosunda ve ya motor içinde farklılık var mı?
Dizimde problem olduğundan dolayı düz vitesli araç artık kullanamıyorum. Kendi arabamı almadan önce jcw'ün otomatik şanzımanı bu yüksek güçleri rahatça kaldırır mı?
Kaldırmaz ise ne gibi sonuçlar ile karşılaşılır?

HCN
31-10-2013, 13:21
R53ten en fazla ne kadar güç çıkıyor?
:)

Yakıt çok önemli mi :D
Deli gibi arabaları zorluyoruz :D:D

Düz vites al derim. Kendi arabam polo. Hani basıyoruz ediyoruz filan ama düz vites gibisi yok.
Kalite istiyorsan mini :icon_tup:

Onur evli :D
Bir ara deneyelim dedi ama adam evli denemez :D:D
Birde şu açıdan söyleyeyim. Deneyeni görmedim manasında söylemek istedim.

Peki genel olarak bir sorum var?
Normal R56 S ile Jcw arasındaki farklar nelerdir. Turbosunda ve ya motor içinde farklılık var mı?
Dizimde problem olduğundan dolayı düz vitesli araç artık kullanamıyorum. Kendi arabamı almadan önce jcw'ün otomatik şanzımanı bu yüksek güçleri rahatça kaldırır mı?
Kaldırmaz ise ne gibi sonuçlar ile karşılaşılır?

Egzoz ve emme valfi farklı. Turbo ve pistonlar S'in revize edilmiş hali. Süspansiyonda hiç fark yok birebir aynı sadece Jcw'de elektronik LSD var DTC'yi kapatınca devreye giriyor. Ben de halen öğrenme aşamasındayım :)

jcw izmir
31-10-2013, 16:15
Mini al pisman olmazsin

B.Battal
31-10-2013, 16:27
Termostat erken acip bosuna fan calistiriyordu yada tam tersi gec acip fan calistirmiyordu. Erken acarsa benzin sarfiyatı , gec kalip acmazsa hararet yapmaya kadar gider.

Bobin ise aracin surusunde kesiliklere ariza veren, ariza isigi yakip koruma moduna gecirten seylere sebep oluyor.

Ikisi de kroniklesmis ariza , kimi araclarin sasi kodlarindan servis otomatikman size ulasip ücretsiz parca degistiriyor kimi zaman ise kullanıcının kontrol ettirmesi gerekiyor.

Arıza yasanmadan degismesi gereken termostat cok pahalı olmasa bile bobin 1000-1500 tl den asagi degildir saniyorum.

Termostat erken açıp sürekli fan çalışmasına sebep oluyor bir süre sonra araba kendini korumaya aşıp marş almıyor. Benim başıma geldi Borusan'a götürüp bıraktım termostatı değiştirdiler sorun ortadan kalktı.

alp1903
31-10-2013, 17:10
JCW lerde otomatik vites yok diye biliyorum ben yalnış biliyor olabilirim, bi göstergedeki ekran paketi sonradan takılabiliyor mu acaba?

Merthan
31-10-2013, 18:03
JCW lerde otomatik vites yok diye biliyorum ben yalnış biliyor olabilirim, bi göstergedeki ekran paketi sonradan takılabiliyor mu acaba?
Otomatik ve düz satılıyordu ama bundan sonra JCW'lerin hepsi otomatik vites.

Manuel seçeneği sadece GP'de olucak oda sınırlı üretim zaten.

samhain
31-10-2013, 20:00
Temiz arac bulabilseydik alsaydik keske ahh ahh keske :)

alp1903
31-10-2013, 20:23
Hmm anladım, body kit JCW jantları ile birlikte ne kadar mal oluyor bazı ikinci elde body kit ve jant works olmuyor çünki.

OrcunInce
31-10-2013, 20:25
4 bobin 600 lira tutuyor
Araba golf/cupra/s3e rakip gibi gozuksede ibiza cupradan hafif

JCW 1205kg, Cupra 1180kg.

dachosen
31-10-2013, 22:30
Muratin araci mi acaba ?

Evet :) Tanıyor musun muratı?

Sezgin
31-10-2013, 22:36
Temiz arac bulabilseydik alsaydik keske ahh ahh keske :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-ilk-sahibinden-boyasiz-kazasiz-emsalsiz-temizlikte-jcw-141653630/detay)