PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes cla'da 1.5 dİzel motor 180 cdi

06UZ
30-10-2013, 18:29
http://www.benzblogger.com/wp-content/uploads/2013/03/2014-Mercedes-Benz-CLA-test-drive.jpg

Mercedes CLA, ülkemizde en çok beklenen motor seçeneğine kavuşuyor. 4 kapılı coupe bir karoser sahip olan araç, Renault raflarından alınan, A ve B serilerinde de kullanılan 1.5 litrelik dizel motor ve manuel şanzıman birlikteliğiyle CLA 180 CDI adı altında, Almanya'da 31.780 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 1461 cc'lik turbo dizel ünite 109 hp güç ve 1750 devirde 260 Nm tork üretiyor. CLA'nın aerodinamik karoserinin de desteğiyle, 0'dan 100 km/s hıza 11.6 saniyede ulaşabilen CLA 180 CDI, 205 km/s maksimum hıza ulaşarak, aerodinaminin son hız üzerindeki etkisini ispatlıyor. Ortalamalardaki performans değerlerine karşın 3.9 litrelik ortalama tüketim değeriyle dikkat çeken CLA 180 CDI, 102 gr/km'lik karbondioksit emisyon değeriyle de çevreci bir görüntü çiziyor. Şu an için sadece 6 ileri manuel şanzıman ile satılacak olan CLA 180 CDI'nin önümüzdeki dönemde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

i-vtec07
30-10-2013, 18:34
değerler çok iyi özellikle son hızı :) şanzuman da mı renonun acaba ?

Ahmet Saraçoğlu
30-10-2013, 18:36
en azından otomatik ile piyasaya sürerek mercedes konforunu törüplemeselerdi.Motor istediği kadar güzel olsun , en azından şanzumandan ödün verilmemeli bence.Sol ayakta debriyaj , sağ elde vites topuzu , e bide önden çeker olduktan sonra şık tasarımlı bi megane dan ötesi değil gözümde.

Faruk'S
30-10-2013, 18:43
en azından otomatik ile piyasaya sürerek mercedes konforunu törüplemeselerdi.Motor istediği kadar güzel olsun , en azından şanzumandan ödün verilmemeli bence.Sol ayakta debriyaj , sağ elde vites topuzu , e bide önden çeker olduktan sonra şık tasarımlı bi megane dan ötesi değil gözümde.

Duygularima tercuman oldunuz :) mercedesin en rezalet arabalarindan birisi bence.benzinli modelini kullanma firsatim oldu hic hosuma gitmedi..

berk34
30-10-2013, 18:44
2016 ya kadar kota kapanir turkiyede :) saka bir yana 1.6 130 luk motoru hakediyor su tasarim .

volkan_gs
30-10-2013, 19:02
ıyy renomu dandiktir o :p

rapstar
30-10-2013, 19:05
Ben karşı değilim kendini kanıtlamış bir dizel motor koyulmasına Renault da olsa ama koymuşken 1.6 130 luk motoru koyda düzgün bir vites kutusuyla bişeye benzesin bastımı gitsin basmadımı yakmasın. 205 nedir ya Mercedes arkadaş bu.

turci
30-10-2013, 19:14
kimse 205 son hızı beğenmiyor, sanki herkes 250 ile gidiyor.
Türkiye'de yollar dümdüz oldu da,hız sınırı kalktı da haberimiz mi yok!!

Berkan
30-10-2013, 19:14
Ben karşı değilim kendini kanıtlamış bir dizel motor koyulmasına Renault da olsa ama koymuşken 1.6 130 luk motoru koyda düzgün bir vites kutusuyla bişeye benzesin bastımı gitsin basmadımı yakmasın. 205 nedir ya Mercedes arkadaş bu.

hadi 205 bir nebze
0'dan 100 km/s hıza 11.6 saniyede kısmı nolcak :D

semavi
30-10-2013, 19:26
Bu motora kotu diyenler eski merso diEllerini kullandimi acaba?

Varmi 1.7 dizel kullanan?

Bu arada performans verileri ve yakit fazla iddiali bence.

İbrahim33
30-10-2013, 19:41
mercedese düz vitesi yakıştıramıyorum oldum olası.cla'yı ise ilk çıktığı günden beri beğenmiyorum zaten.

TayfunS
30-10-2013, 19:55
4 kapılı coupe nasıl oluyor. coupe 2 kapılı en az 4 kişilik oturma yeri olan araba demek değil mi?

207_TR
30-10-2013, 20:48
7 G DCT Mercedes'e ait çift kavramalı şanzıman ile gelecek.

İsteyene sipariş geçebilirim :)

http://www.benzblogger.com/wp-content/uploads/2013/03/2014-Mercedes-Benz-CLA-test-drive.jpg

Mercedes CLA, ülkemizde en çok beklenen motor seçeneğine kavuşuyor. 4 kapılı coupe bir karoser sahip olan araç, Renault raflarından alınan, A ve B serilerinde de kullanılan 1.5 litrelik dizel motor ve manuel şanzıman birlikteliğiyle CLA 180 CDI adı altında, Almanya'da 31.780 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 1461 cc'lik turbo dizel ünite 109 hp güç ve 1750 devirde 260 Nm tork üretiyor. CLA'nın aerodinamik karoserinin de desteğiyle, 0'dan 100 km/s hıza 11.6 saniyede ulaşabilen CLA 180 CDI, 205 km/s maksimum hıza ulaşarak, aerodinaminin son hız üzerindeki etkisini ispatlıyor. Ortalamalardaki performans değerlerine karşın 3.9 litrelik ortalama tüketim değeriyle dikkat çeken CLA 180 CDI, 102 gr/km'lik karbondioksit emisyon değeriyle de çevreci bir görüntü çiziyor. Şu an için sadece 6 ileri manuel şanzıman ile satılacak olan CLA 180 CDI'nin önümüzdeki dönemde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Oznsrl
30-10-2013, 20:58
4 kapılı coupe nasıl oluyor. coupe 2 kapılı en az 4 kişilik oturma yeri olan araba demek değil mi?

yok öyle olmuyor 4 kapı coupede oluyor onun başka bi açıklaması vardı camlamı tavanlamı ne ilgili bşydi tam hatırlamadım :D

resimler 2 dk oldu açılmadı bendemi bi skntı var acaba :D

RafetAraç
30-10-2013, 21:21
önden çekişli olduğunu sanmıyorm böyle bi kasaya hele mercedesin önden çekişi hiiiiiiiç ama hiç yakışmaz

İbrahim33
30-10-2013, 21:22
önden çekişli olduğunu sanmıyorm böyle bi kasaya hele mercedesin önden çekişi hiiiiiiiç ama hiç yakışmaz

1.5 dizel motorlu arabaya arkadan itiş koymazz...

rapstar
30-10-2013, 22:01
kimse 205 son hızı beğenmiyor, sanki herkes 250 ile gidiyor.
Türkiye'de yollar dümdüz oldu da,hız sınırı kalktı da haberimiz mi yok!!
Mesele 205 i beğenmemek değil . Mercedesin uzun yoldaki o rahatlığı ivmelenmesi aslında anlatmak istediğim. O kadar para veriyosun şu arabayı 160 170 e hızı sabitleyince sanmıyorum soluksuz sabit gidebilsin motor devrinden kullanan isyan eder bi kere. Symbol değil sonuçta Mercedes bu araba. Tamam hacimden feragat ediliyo ama güçte olması gerekir bence. Gerçi bu haliylede iyi satar bu araba hele çiftkavramalı bi viteskutusyla gelirse. Ha satın alabilcekmiyim hayır :D

hadi 205 bir nebze
0'dan 100 km/s hıza 11.6 saniyede kısmı nolcak :D
Mercedes hep bu konuda bi iddiası olmadı ama uzun yolculuklarda keyifli olması açısından biraz daha güç gerekir. Gerçi böyle bi iddiası varmı bu aracın orasıda tartışılır.

darkmoon
30-10-2013, 22:08
hem önden çekiş hem dci motor hem manuel vites megan tadında mercedes olmuş..
üstüne birde 80-90 bin tl isterler buna :)

turci
30-10-2013, 22:45
W169 a klasse'de mercedesin kendi motoru Cdi var,
a160 82ps -
a180 109ps -
a200 130ps ve hepsi 2000 cc hacmli.
şimdi bunlar da Mercedes ve kendi motorları, Türkiye gibi bir ülkede bu motorlar daha mı avantajlı sizce?
mercedesin de Renault'dan 1.5 luk motor alıp kaputun altına göbek atarak koyduğunu düşünmüyorsunuz herhalde.
pazar bunu gerektiriyor ve bu motorun müşteri potansiyeli de belli, neden seçtikleri de ortada.
en uygun fiyata insanları mercedese bindirmek ve sahip olma masraflarını en aza indirmek.
böyle olmasa bu sınıfta nasıl pay kapacak?
he parayı dert etmeyen insana büyük hacimli kuvvetli Mercedes mi yok.

Eworen
30-10-2013, 22:51
Cok tutacagini sanmiyorum en buyuk dezavantaji manuel olmasi
Bu sebeple a180 cdi ve bmw 116 d satista cok iyi degiller..
Sahsi fikrime gorede 100 bin kusuratli fiyata sahip 1.5 dizel aracin manuelini hayatta tercih etmezdim

Runo
30-10-2013, 23:14
Mercedese hiç yakışmayan hareketler bunlar............

darkmoon
30-10-2013, 23:21
W169 a klasse'de mercedesin kendi motoru Cdi var,
a160 82ps -
a180 109ps -
a200 130ps ve hepsi 2000 cc hacmli.
şimdi bunlar da Mercedes ve kendi motorları, Türkiye gibi bir ülkede bu motorlar daha mı avantajlı sizce?
mercedesin de Renault'dan 1.5 luk motor alıp kaputun altına göbek atarak koyduğunu düşünmüyorsunuz herhalde.
pazar bunu gerektiriyor ve bu motorun müşteri potansiyeli de belli, neden seçtikleri de ortada.
en uygun fiyata insanları mercedese bindirmek ve sahip olma masraflarını en aza indirmek.
böyle olmasa bu sınıfta nasıl pay kapacak?

sorun bunlar değilki bunları bizde biliyoruz..
her marka en iyi yapdığı işi yapmalı bence.. premium marka premium araç üretmeli halk işi olan markalarda halk işi araçlarını üretsinler çünkü hepsi kendi kategorisinde yılların tecrübesi yılların deneyimi var liderler ve en iyisiler..

nasıl kimse fiat vw psa grubu gibi halk sınıfı ufak segment araçlar üretemesse kimsede mercedes gibi e segmentinde f segmentinde premium araç üretemez bence ama premium markada halk işi araç üretmeye kalkarsa bu tepkileri görmeyide göze alıcak..

ben cla yı resimlerden görüp çok güzel öff harika deyip kiralayan yada görmeye giden insanların hayal kırıklığı ile döndüğünü çok gördüm kendimde buna dahil..

turci
30-10-2013, 23:43
aksine sorunlar bunlar, yani insanlar için sorun olmasının temeli bunlar.
günümüzde her alanda firmaların ciro yapma amaçları yaptıkları en iyi işi yapmalarının önüne geçiyor.
adam sadece kullanıcıya seçenek sunuyor,
üretim amacı belli olan bir araç için mercedesin mercedesliğini sorgulamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

darkmoon
31-10-2013, 01:55
aksine sorunlar bunlar, yani insanlar için sorun olmasının temeli bunlar.
günümüzde her alanda firmaların ciro yapma amaçları yaptıkları en iyi işi yapmalarının önüne geçiyor.
adam sadece kullanıcıya seçenek sunuyor,
üretim amacı belli olan bir araç için mercedesin mercedesliğini sorgulamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

mercedesin mercedesliği sorgulanmıyor marka prestijini düşürüyor.. kaldıki mantık insanları gene halk sınıfı markalara yöneltiyor işin matematiği belli halk sınıfı bir araç üretip premimum kalitesi sunarsan bunu çok az insan alır çünkü o sınıfdaki araçların amaçları belli..

Ama Halk sınıfı markaların standart kalitesinde bir araç üretip premimum marka olmanın avantajını kullanıp bir araba yaparsanki cla bu mantıkda yapılmış bir araç bana göre fiyatı yüksek tutmak zorundasındır gene az insan alır çünkü alternatif markalarda aynı kalitede daha ucuza pek çok araç model vardır..

207_TR
31-10-2013, 09:51
CLA Dizelde Mercedesin 7 G DCT otomatik şanzımanı gelecek.

Oznsrl
31-10-2013, 10:05

bu cümle herşeyi özetliyor bence :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-karaoglu-auto-mercedes-cla-220-cdi-amg-cam-tavan-isitma-g.gorus-122678562/detay)

cla 220 cdi 86.500 avro otomatik

cla 1.5 leş 31.700den başlayan fiyatlarla demiş hdi 50 olsun yine çok iyi dıştan cla hemde az yakıcak :D

rebeloghy
31-10-2013, 10:25
Mercedes abi bu napıyorsunuz diyenlere katılıyorum da :D

Performans eleştirilmiş , 1.5 dci 109 hp - 0-100 = 11.6 son hız : 205

Hangi 1.5 dci teknik verisinde 200 yazıyor ki ? 180 falan yazıyor hep teknik verilerde. Niye rakam olarak onu görünce takılı kalıyoruz.. Örneğin , sitesinde 185 190 yazardı civic için sen git 218 de 5i bitir.. Kağıda takılmayın ama 1.5 dci araçların performans verileri bunlardan iyi mi yani ? neyi eleştiriliyor.

Ah şanzıman da reno olsaydı , gazdan ayağı çekince vites kolu dans eder CLA olurdu :D :)

slowmotion
31-10-2013, 10:50
aerodinamik gereğinden fazla iyi, 0,22 miydi neydi. bu klasmanda stock 205km giden yok.bence değerler iyi çok satar.

Berkan
31-10-2013, 14:52
bu cümle herşeyi özetliyor bence :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-karaoglu-auto-mercedes-cla-220-cdi-amg-cam-tavan-isitma-g.gorus-122678562/detay)

cla 220 cdi 86.500 avro otomatik

cla 1.5 leş 31.700den başlayan fiyatlarla demiş hdi 50 olsun yine çok iyi dıştan cla hemde az yakıcak :D

ki bu fiyatta okadar şey var yazık günah 200amglerde cıkan oto klima yok fırfır spec elle cevir :)

Fatih
31-10-2013, 15:01
mercedesin mercedesliği sorgulanmıyor marka prestijini düşürüyor.. kaldıki mantık insanları gene halk sınıfı markalara yöneltiyor işin matematiği belli halk sınıfı bir araç üretip premimum kalitesi sunarsan bunu çok az insan alır çünkü o sınıfdaki araçların amaçları belli..

Ama Halk sınıfı markaların standart kalitesinde bir araç üretip premimum marka olmanın avantajını kullanıp bir araba yaparsanki cla bu mantıkda yapılmış bir araç bana göre fiyatı yüksek tutmak zorundasındır gene az insan alır çünkü alternatif markalarda aynı kalitede daha ucuza pek çok araç model vardır..
Daha çok para kazanmak varken neden böyle birşey yapsınlar ki?
Bu vergilendirme sisteminde bu benzin fiyatlarında sadece premium araç üreterek Türkiye pazarından ne kadar pay alabilir?

Herşey maddiyat artık.

BaR1s
31-10-2013, 15:27
Şu an için ne zaman türkiyede satışa sunulucağı hakkında bilgi verilmemiş sanırım.

darkmoon
31-10-2013, 16:53
halk sınıfı araç alıcak insanların bu tip araçları alma nedenleri belli ucuz olması yedek parçanın ucuzluğu servisin bakımın ucuzluğu ticari anlamda değerinin diğer d yada e segmenti araçlara göre çok daha hızlı sirküle olabilmesi..

cla dan ne taksi olur ne şirket aracı olur nede normal gündelik anlamda orta sınıfın sürebiliceği bir araç olur bir kaza yapsan kapısı değişse ne kadardır tamponu değişse ne kadardır..Bilmeden yazıyorum eğer bir accent,civic,megan fiyatlarındaysa o zaman bir lafım yok ama hiç sanmıyorum... Bu sınıfda araç süren insanların çoğunun öncelikli kaygıları bunlar..

cla satmazmı illa güzelde satar mercedes orantısında ama ben bi c kasa kadar bile satabiliceğini düşünmüyorum belli bir kesmin dışında çokda ahım şahım bir satış yapıcağını düşünmüyorum..

zaten o fiyatlara çıkdınmı D segmentinde E segmentinde ikinci el sıfır mercedesde dahil dolu entery luxury yada executive sınıfı araçlar var..