PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aof kamu yönetimi okuyan

sword
31-10-2013, 12:28
Aof kamu yönetimi okuyan varmı aramızda varsa bişiler danışıcam yardımcı olacaklara tesekkurler:)

sword
01-11-2013, 20:02
guncel....

ProdriveSTI
01-11-2013, 20:10
Maliye olmaz mı. :)

sword
01-11-2013, 20:21
Aslında olur sadece sınavlara nasıl hazırlanılır pratık yoldan sorulara felan calışmak yeterlımı felan gibi . Gecen sıkıntıdan bole bır ımkan olduunu ögrenıp kaydoldum bu yastan sonra:) 3. sınıftan baslatıyorlar ..ben bıraz unutmusumda öğrencılığı:)

Vtec21
01-11-2013, 20:39
AÖF Kamu Yönetimi 3. sınıf öğrencisiym.

MYO Bilgisayar Programcılığı mezunuyum, Lisans'a tamamlamak için 3. sınıftan başladım bende.

Öncelikle sınavlara nasıl hazırlanacağınız hakkında kısa açıklama yapayım;

Kırtasiyelerde "Murat Yayınları" AÖF Kamu Yönetimi 3.sınıf derslerini içerdiği konu özeti, test ve cevap anahtarlarını içeren 3.sınıf ders özet kaynağını alabilirsiniz.
Gayet açık ve net bir şekilde konular anlatılmakta. Özellikle her dersin önemli yerlerini alıp özet şeklinde veriyorlar. :)
Özetlere çalışıp daha sonra test çözümlerine geçerseniz, soruyu okurken bile aklınızda özet kısımlarında okuduğunuz kısımlar gelecektir. :)

Çevremdeki arkadaşlarımdan duydum, "Murat Yayınları" nın verdiği kitapta testlerde geçen soru tiplerinden mutlaka sınavda çıkıyor olması.

Ayrıca internetten videolu ders anlatımları da mevcut.

- Geçmiş Yıl Sınav Soruları

- Konu Anlatım Dökümanları

- Konu Anlatım Video Dersler

- Pratik Bilgiler
Vs..
Her türlü AÖF bölümlerinden bilgiler yer almakta. Forumda reklam vermek yasak olduğu için adresi pm atıyorum. ;)

sword
01-11-2013, 20:50
Cok tskler bende bole pratik bir yontem ariyordum: )

ANCAMARO
01-11-2013, 20:51
Adresi bende pm alabilirmiyim zahmet olmazsa

2Fast4Me
01-11-2013, 21:02
Bende pm alabilirmiyim

Vtec21
01-11-2013, 21:08
Rica ederim. Hiçbirinizin emekleri boşa gitmesin. :)

Bu arada ben birkaç şey sormak istiyorum. Bu çan eğrisi dediğiniz şey tam olarak sınıf ortalaması mı alınıyor?

Yani hesaplaması vs. Nasıl oluyor.?
Kimileri 45-50 ile geçebiliyormuş çan eğrisi yöntemi ile vs. vs. Konuyu bilen varsa açıklayabilir mi. :)

DipNot: Pm'lere link gönderildi. ;)

EserBodrum
01-11-2013, 21:13
Bende bu sene ikinci üniversite olarak kamu yönetimine kaydoldum. Konunun takipçisiyim.

EREN34
01-11-2013, 21:20
Ben DGS ile İşletme kayıt oldum. İlk sene eski sistem, ikinci sene yeni sisteme tabi oldum. Gerek ilk sene veremediğim derslerden olsun gerek DGs olmasından sebep extra derslerim olsun 2. senemde dönem başı 9 ders aldım. Tüm dersleri kılçıksız verdim. Mezunum.

Murat Açık Öğretim Kursları dershanesi (Kadıköy şube) sınava 10 gün kala her dersin özet notlarını çıkartıyorlar. 1 ders 2.5- 3 lira. Her ders ortalama 8 sayfa.

Direk golü atıyordum. Bir tek muhasebe 2'den top direkten döndü. Onuda bütlerde verdim gitti. :)

ferroo
01-11-2013, 21:20
artık gecmıs yılda cıkan sorular fln cıkmıyor arkadasın dedıgı gıbı calısmak gayet ıyı ama sıstem tamamen degıstı gecmıs yıllardakı soruların gerek murat yayınlarında gerek karacan akademının kıtabında cıktıgı fln yok 3. sınıf ısletme okuyorum gecen sene cıkmadı cıkmazda gercekten sıkı calısmak ıstıyosanız kıtabı okuyup arkasındakı testlerı cozun ;)

ferroo
01-11-2013, 21:21

Bu arada ben birkaç şey sormak istiyorum. Bu çan eğrisi dediğiniz şey tam olarak sınıf ortalaması mı alınıyor?

Kimileri 45-50 ile geçebiliyormuş çan eğrisi yöntemi ile vs. vs. Konuyu bilen varsa açıklayabilir mi. :)

valla tam olarak can egrısını bılmıyorum ama benım 35 le dırek gectıgım derslerım var :)

EREN34
01-11-2013, 21:25

Çan eğrisi adamı eğebilirde dikebilirde:)

0 ve 100 tam puan alanalar hariç o dersten sınava giren tüm adayların notlarının ortalaması alınır. Notun ortalama üstü ise geçersin. Altında ise kalırsın. Çan eğirisi 32 altında çıkarsa geçme notu 32 olur. Özetle 32 her türlü geçmek, üzerinede çan eğrisine takılmamak gerekir.

Ben İst. Üni.'de öğrenciyken 92'den İng. den kalmıştım mesela:D

Vtec21
01-11-2013, 21:31
Haydaa. :) İşimiz yaş. :D

Benim ilk siftah vizem 14.15 Aralıkta. Kısaca sınıfın durumu ne kadar kötü olursa o kadar iyi sanırım. :D

Her ihtimale karşı derslere fırsat buldukça çalışıyorum. Hakkımızda hayırlısı diyelim. :)

Schumi
02-11-2013, 00:44
Kamu Yönetimi okuyorum. Bu sene sadece 2 dersten alttan kalan İstatistik ve Siyaset Tarihi dersini alıcağım. Yarı dönem uzadı maalesef. İstatistik çalışmam lazım ama bu güne kadar tek kelime okumadım. :)

ProdriveSTI
06-11-2013, 23:16
Aslında olur sadece sınavlara nasıl hazırlanılır pratık yoldan sorulara felan calışmak yeterlımı felan gibi . Gecen sıkıntıdan bole bır ımkan olduunu ögrenıp kaydoldum bu yastan sonra:) 3. sınıftan baslatıyorlar ..ben bıraz unutmusumda öğrencılığı:)

Abi normalde konu anlatimlarini okuyup daha sonra soru ezberi yapar oyle girerdim sinavlara.

Gecen sene yeni sistemle birlikte okulun verdigi kitaplarin unite sonundaki sorulari okudum.Kesin sinavda soru cikiyor mutlaka bak.

Ek olarak murat egitimin soru cevap seklinde kitaplari var onuda alip birkac kez bastan sona oku.

Zaten yasinin verdigi olgunluktan dolayi bir cok seyi biliyorsundur zorlanacagini sanmiyorum. :)

yusufiii
06-11-2013, 23:37
Bende İşletme 3. sınıf öğrencisiyim. Geçiş yaptım. ( 2 yıldır 3. sınıfım :( Bu sene çok yardıma ihtiyacım olacak )

Adresi bende PM alabilirim...

Schumi
07-11-2013, 00:17
O adresi bende alayım ya. :D

Frank
07-11-2013, 08:31
bende o adresı om alayım :)

Vtec21
07-11-2013, 08:40
Pm'ler gönderildi arkadaşlar. :)

crazydog
07-11-2013, 09:19
adresi bende alabilirmiyim :)

SekoLive
07-11-2013, 09:38
arkadaşlar, murat yayınları geçen yıl malesef cırtladı.

AÖF'ün verdiği ders kitaplarına calısarak okulumu bitirdim .

geçmiş yıl soruları v.s. geçen yıl tutmadı kredili sistemde sorular değişmişti.

ondan önceki yıl arkadaşın dediği gibi yaparak 3.sınıfı geçtim ama geçen yıl kredili sisteme geçince farklı calsmak gerekti

kesinlikle yerinizde olsam murat v.s. ile uğraşmam

aöf kitaplarında her ünite sonu testler var geçen yıl kredili sistemle birlikde o sorulardan her üniteden 2 tane birebir 1-2tanede yakın sorular cıktı.

hiç büt v.s. kalmadan bitirdim 1 hafta izin almstım işten bu 1 haftayıda malesef çeşitli sebeblerden dolayı ders calısamadan geçirdim sadece 1-2 gün bakmayla geçtim.

kafanızı karıstırmayın sadece aöfün kitaplarına calısın derim

bu yıl 2. üniye başladım sağlık kurumları işletmeciliği yine bu sistemde çalışıcam

geçen yıl murat kitaplarına calısan hatta dersaneye giden arkadaşlarım ilk dönem benden kötü notlar aldılar 2. dönem dediğim sisteme geçtiler

sword
07-11-2013, 18:07
arkadaşlar, murat yayınları geçen yıl malesef cırtladı.

AÖF'ün verdiği ders kitaplarına calısarak okulumu bitirdim .

geçmiş yıl soruları v.s. geçen yıl tutmadı kredili sistemde sorular değişmişti.

ondan önceki yıl arkadaşın dediği gibi yaparak 3.sınıfı geçtim ama geçen yıl kredili sisteme geçince farklı calsmak gerekti

kesinlikle yerinizde olsam murat v.s. ile uğraşmam

aöf kitaplarında her ünite sonu testler var geçen yıl kredili sistemle birlikde o sorulardan her üniteden 2 tane birebir 1-2tanede yakın sorular cıktı.

hiç büt v.s. kalmadan bitirdim 1 hafta izin almstım işten bu 1 haftayıda malesef çeşitli sebeblerden dolayı ders calısamadan geçirdim sadece 1-2 gün bakmayla geçtim.

kafanızı karıstırmayın sadece aöfün kitaplarına calısın derim

bu yıl 2. üniye başladım sağlık kurumları işletmeciliği yine bu sistemde çalışıcam

geçen yıl murat kitaplarına calısan hatta dersaneye giden arkadaşlarım ilk dönem benden kötü notlar aldılar 2. dönem dediğim sisteme geçtiler

ya 9 tane kıtap verdıler denıcez bakalım guncel bılgıler edınen burada paylaşsın:)

Abi normalde konu anlatimlarini okuyup daha sonra soru ezberi yapar oyle girerdim sinavlara.

Gecen sene yeni sistemle birlikte okulun verdigi kitaplarin unite sonundaki sorulari okudum.Kesin sinavda soru cikiyor mutlaka bak.

Ek olarak murat egitimin soru cevap seklinde kitaplari var onuda alip birkac kez bastan sona oku.

Zaten yasinin verdigi olgunluktan dolayi bir cok seyi biliyorsundur zorlanacagini sanmiyorum. :)

Hayırlısı :)

yusufiii
29-11-2013, 08:36
Vizeler yaklaşıyor.

Kaç ünite dahil vizelere AOF 'un kıtaplarında. Bilgisi olan var mı ?

Vtec21
29-11-2013, 08:55
@yusufiii;

Bildiğim kadarıyla vizelerde her kitaptan 4. üniteye kadar sorumluyuz.

ferroo
29-11-2013, 09:27
aynen 4 unıteden sorumluyuz suan...

yusufiii
31-01-2014, 09:08
Konuyu biraz hortlatacam ama kusuruma bakmayın ;)

İşletme 3. sınıftayım bizde bütünleme var mı ?

-hoNDa-
31-01-2014, 09:12
zahmet olmazsa bende alabilirmiyim adresi.kamu son sınıfım

Ome_RS
31-01-2014, 09:35
bütünleme yok kaldırıldı kredili sistemden sonra tek ders sınav hakkı verdiler gecen sene
herkes isyan etti belki gelir geri ama getirilmicek demişlerdi gecen sene