PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Note 3 vs 5S

BARR
31-10-2013, 20:21
İki telefon arasındayım yarın alıcam ikisinden birini uzun zamandır araştırıyorum, ikisininde birbirine karşı üstünlikleri var. (Çok şey bilmek iyi değil bazenal geç işte diyesin geliyor)

Mesleğim gereği Mac ve Apple ile çalışıyorum. Hali hazırda Iphone4 kullanıyorum IOS7 ile birlikte.

Tek çekincem ekran boyutu açıkçası. Biri tabletimsi bir telefon ve bir sürü özelliği var (ne kadarı kullanılır tartışılır) diğer yandan gerçekten bir high end telefon ve günlük kullanım açısından tamamını kullandığını güzel özellikleri var.

Fanboylar hariç sizlerin de düşüncelerinizi merak ediyorum avantaj ve dezavantajlar açısından.

EREN34
31-10-2013, 20:25
Samsung'a pil konusunda saygım var. Kasa kalitesinde biraz yol kat etmeleri gerek bence. O kadar apple arasında android kullanışlı olur mu senin için bilemem.

Önemli olan telefonun tek elle kullanılabilir olmasıdır benim için. yüzümün yarısı kadar telefon bu konuda bana cevap veremez mesela....

BARR
31-10-2013, 20:33
Benim de takıldığım nokta o.

1)Mac senkronizasyonu

2)Büyüklüğünün dezavantaj olması.

Bir de neden bilmiyorum Android telefonlar bana techgeek ergen liseli telefonu gibi geliyor. Kullanmayacağın bir sürü özelliği 1-2 kere gösterir hava atarsın ya o cins işte.

Sadece ekran büyüklüğü ve hardware için değer mi note 3 onun kararını veremiyorum.

EREN34
31-10-2013, 20:35
Benim de takıldığım nokta o.

1)Mac senkronizasyonu

2)Büyüklüğünün dezavantaj olması.

Bir de neden bilmiyorum Android telefonlar bana techgeek ergen liseli telefonu gibi geliyor. Kullanmayacağın bir sürü özelliği 1-2 kere gösterir hava atarsın ya o cins işte.

Sadece ekran büyüklüğü ve hardware için değer mi note 3 onun kararını veremiyorum.

Yeniliklere açık olmak lazım aslında (bunu yazan ben ip5 sattım ip5s satışa çıkmasını bekliyorum:D)

hardware kağıt üstünde ok ama özellikle video streaming'te vs denedik gördük. İphone Samsung'u suya götürüp susuz getirdi.

Uur
31-10-2013, 21:05
Stabilite ve rahat kullanım açısından kesinlikle ip5s bencede.

Samsungun mac senkronizasyonu sıkıntı yaratmaz androide uygulama geliştirenlerin çoğunun mac kullandığını düşünürsek(buda ayrı bi ironi :D ).
Senkronizasyondan daha çok note2 kullanan arkadaşta da sık sık görüyorum akıcılık yüklenen uygulamalardanmıdır nedir bir süre sonra akıcılığı kaybediyor senin için problem olmayabilir ama ben acayip takılıyorum.

Örneğin : Bir oyun oynarken tel çaldı ekran karardı rahat bi 4sn geçti arayan görüntülene kadar.Geri oyuna dönelim dedik konuşmadan sonra busefer o takıldı.

Mesleğin nedir tam olarak bilmiyorum ama ben yazılımcı olarak bütün gün android ve stabil çalışmayan uygulamalar gördükçe daral geldi :D

BARR
31-10-2013, 21:08
Sanat Yönetmeniyim, Adobe ve Mac ailesi vazgeçilmezim. Tabiki Win tabanlı gündelik Pc'lerimde var.

Akıcılık-stabilite ve kullanım rahatlığı konusunda 5S o konuda tereddütüm yok.

OnurÖzden
31-10-2013, 21:09
böyle bir konu açılmıştı, belki yardımcı olur.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/167591-note-3-mu-5-s-mi.html

BOGA
31-10-2013, 21:10
Bende yarını bekliyorum 5S almak için ***** 1 Kasım'da geliyor yurtiçi cihazlar. Kesinlikle 5S diyorum...

DERAN_TUYNER
31-10-2013, 22:05
Mac kullanıyorsan sorma bile hele mavericks ve iOS 7 uyumunu incelemeni öneririm baba oğul gibiler

BARR
02-11-2013, 11:53
Silver 5S'ten yana kullandım tercihimi.