PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : corolla t-sportun şanzumanı..

kobeanil11
10-07-2008, 23:51
192bg i düzgün götüremeyen bu şanzumanın değişmesi mümkünmüdür? ne kadar bi maliyeti olur kabaca? lotus exige gibi, aynı motorla çalışan bir aracınkini aktarmak mümkünmü mesela?
bilen varmıdır?:o

grkm
11-07-2008, 00:24
Celica şanzımanı direk oturuyor , aynı makina sadece şanzıman farkı var diye biliyorum

senna
11-07-2008, 08:10
şanzımanlar aynı exige ile final drive farklı ki kötülediğiniz kadar kötü bir otomobil değildir t sport yalnız uygun devirlerde performans veriyor

facia
11-07-2008, 10:43
sanzuman yerine bir beyin takılarak ayar yapılsa bence daha güzel olur...

Ae86
11-07-2008, 11:30
Trd sc alın keyfinize bakın.

3rk4n
12-07-2008, 18:16
Corollanın bi testinde dünyanın en teknolojik 6. motoru olduğunu okumuştum. Arabanın tek sorunu belkide şanzıman deil aktarma ile de alakalı bi sorun olabilirmi ? onlarıda araştırmak gerekli.

kobeanil11
12-07-2008, 19:06
işte o gidişi ile ilgili problemi neyse, çözülebilirmi, hallolurmu makul maliyetlere diye soruyu değiştireyim o zaman..:)

SerkanKurt
14-07-2008, 17:40
çok masraflı olur gibime geliyor.

Burak Kasim
14-07-2008, 23:19
Celica şanzımanı direk oturuyor , aynı makina sadece şanzıman farkı var diye biliyorum

Celica'ninda sanzimani malesef C60 :(

şanzımanlar aynı exige ile final drive farklı ki kötülediğiniz kadar kötü bir otomobil değildir t sport yalnız uygun devirlerde performans veriyor

Bencede kotulendigi kadar diil kesinlikle.

Sadece Bolt-on lar ve Standalonela cok guzel sonuclar alinabilior.

Trd sc alın keyfinize bakın.

TRD nin T-Sport modeline SC yok.

1zz-fe ilere war yane 140 hplik modellerine gore.

işte o gidişi ile ilgili problemi neyse, çözülebilirmi, hallolurmu makul maliyetlere diye soruyu değiştireyim o zaman..:)

Walla Race header + 51mm orta borular + son susturucu + CAI + Apex'i PFC ile guzel sonuclar alirsin.

Ama harcicagin para Type-rin bu setup'a harcadigi kadar olur.

Ama Race Header'i sadece PPE yapior, oda sadece ozel uretim, siparis uzerine. ;)

Bide alicagin en guzel sey ES Motor Mountlar olur, alabilcegin en ucuz performans urunu olur ise yarayan.

Wheel Hopping yapio cok, cok sarsio.