PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 225/40/18 Cupra R için lastik önerisi

Cupra_R
03-11-2013, 00:17
Aracımda michelin pilot sport 3leri az bi sürede bitirdim. Şimdi yol tutuşta pilot sport3den fazla geri kalmıcak ve daha uzun süre dayanıklı bir lastik arayışındayım. Elbette yol tutuşu iyi olan lastiğin ömrü azdır ama sürekli gazlayan viraj yapan biri değilim. Aklımda continantel contact-5 var ama birde sizden tavsiye duymak istedim

Oznsrl
03-11-2013, 00:22
potenza s001 olabilir

huseyinnn
03-11-2013, 09:55
contact-5'leri potenzadan sonra Megane II için almıştık sonuç daha yumuşak ve konforlu bir lastik potenzalar asfalt sesini içeri vermesi ve contiye göre daha sert bir lastikti, şimdi başka bir arabada olsa contileri alırım çok beğendim

bektas_talay
03-11-2013, 10:47
Conti çok yumuşaktır michelin den geri kalır yanı yok , s001 çok iyidir fakat ısıtmadan peformans beklemek çok yanlış olur , ps3 ün tadını vermez bütce var ise yokohama advan tek çare :)

ANIL ERCAN
03-11-2013, 10:49
Pirelli pzero nero yada Pirelli p7 Cinturato tavsiye edebilirim. p7 Cinturatonun 225 45 17 sini kullandım yol tutusu harika bi lastikti.

kurtbil
03-11-2013, 11:02
Pirelli pzero nero GT. Yol tutuşu gayet güzel.

mfk1980
03-11-2013, 21:05
Aracımda michelin pilot sport 3leri az bi sürede bitirdim. Şimdi yol tutuşta pilot sport3den fazla geri kalmıcak ve daha uzun süre dayanıklı bir lastik arayışındayım. Elbette yol tutuşu iyi olan lastiğin ömrü azdır ama sürekli gazlayan viraj yapan biri değilim. Aklımda continantel contact-5 var ama birde sizden tavsiye duymak istedim

potenza s001 de gayet yumşak lastik ısınmadan da performansı iyi ama 18 ler ile kullanılınca konfor felan arama zaten ama s001 i öneririm.

speed_blue
03-11-2013, 22:59
ben zerro rosso kullanıom cupramda ama çok sarıyor bu aralar arabayı yolda tutamıyorum benimde acil sarmayan lastik almam lazım :) :)

Cupra_R
04-11-2013, 12:30
teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. s001 iyi bir tercih olacak gibi sanırım

BARR
04-11-2013, 12:43
S001 gayet sert bir lastik kıyaslamak gerekirse S001 ile tık tık diye geçtiğiniz bozuk yoldan Goodyear ile dup dup şeklinde gayet yumuşak şekilde geçebiliyorsunuz. 225 40 18 ölçülerinde.

Yekta
07-11-2013, 18:03
yeni konu açmadan bende buradan sorayım..
aynı ölçülerde lastik alıcam ama kararsız kaldım biraz :)
michelin pilot super sport almayı düşünüyodum ancak tr de yok sanırım şu an kimsenin elinde ve 4-5 hafta bekleme süresi var.. arabanın üstündeki lastikler de gerçekten çok kötü mümkün olduğunca yakın zamanda halletmem gerekli yani :)
alternatif olarak michelin ps3 baktım ancak okuduğum yorumlarda super sportun bariz olarak üstün olduğu yazıyor.. bir de conti sc5 girdi aklıma ama pek bir bilgim yok..
başka alternatif ne önerirsiniz? pirelliye karşı hep önyargılıyım ama tavsiye olursa inceleyebilirim..
günlük kullanacağım ama konforu vs. çok önemli değil, özellikle direksiyon tepkisi iyi olması ve dayanıklı olması mühim.. arada piste de çıkacağım semi takım alana kadar..
yoksa bekle super sport al mı dersiniz beklemeye değer mi bilemedim :)

HCN
07-11-2013, 18:33
yeni konu açmadan bende buradan sorayım..
aynı ölçülerde lastik alıcam ama kararsız kaldım biraz :)
michelin pilot super sport almayı düşünüyodum ancak tr de yok sanırım şu an kimsenin elinde ve 4-5 hafta bekleme süresi var.. arabanın üstündeki lastikler de gerçekten çok kötü mümkün olduğunca yakın zamanda halletmem gerekli yani :)
alternatif olarak michelin ps3 baktım ancak okuduğum yorumlarda super sportun bariz olarak üstün olduğu yazıyor.. bir de conti sc5 girdi aklıma ama pek bir bilgim yok..
başka alternatif ne önerirsiniz? pirelliye karşı hep önyargılıyım ama tavsiye olursa inceleyebilirim..
günlük kullanacağım ama konforu vs. çok önemli değil, özellikle direksiyon tepkisi iyi olması ve dayanıklı olması mühim.. arada piste de çıkacağım semi takım alana kadar..
yoksa bekle super sport al mı dersiniz beklemeye değer mi bilemedim :)

Bence pilot super sport beklenmeye değer bi lastik, sadece ps3 değil diğer markalara karşı da üstünlüğü var testlerde. Tek eksisi michelinler bizim ülkenin kasisli çukurlu yollarına biraz hassas o da caydırıcı bi neden olmaz. Ben beklemeni tavsiye ediyorum :)

Ekleme: car and driver sitesinin performans lastikleriyle alakalı testi var fikir edinmene yardımcı olabilir :)

http://www.caranddriver.com/comparisons/michelin-pilot-super-sport-page-10

Gunes G.
07-11-2013, 18:41
Sehir icinde kullanmak icin kumho semi slick alirdim 1 saniye dusunmeden. Fiyati/performansi doruklarda.

Ha daha iyi lastik yok mu? tabi var ama 3 kati fiyatina basliyor ve sehirde eskitmeye gercekten deymeyecek lastikler.

Yekta
07-11-2013, 19:04
Bence pilot super sport beklenmeye değer bi lastik, sadece ps3 değil diğer markalara karşı da üstünlüğü var testlerde. Tek eksisi michelinler bizim ülkenin kasisli çukurlu yollarına biraz hassas o da caydırıcı bi neden olmaz. Ben beklemeni tavsiye ediyorum :)

Ekleme: car and driver sitesinin performans lastikleriyle alakalı testi var fikir edinmene yardımcı olabilir :)

Monsters of Grip: Nine Summer-Performance Tires Tested Comparison Tests - Page 10 - Car and Driver (http://www.caranddriver.com/comparisons/michelin-pilot-super-sport-page-10)

dediğin gibi birçok yerde açık ara önde tirerack de kullanıcı yorumları da gayet başarılı.. benimde işte bu yüzden kafam karıştı :) arabayı yeni aldım ve üzerinde daha fabrikasyon lastik duruyor 2007 üretimi :) bu sebepten de acilen değişmek istiyorum ama karar veremedim beklemeye değer mi ve günlük kullanım için fazla mı gelir diye

Sehir icinde kullanmak icin kumho semi slick alirdim 1 saniye dusunmeden. Fiyati/performansi doruklarda.

Ha daha iyi lastik yok mu? tabi var ama 3 kati fiyatina basliyor ve sehirde eskitmeye gercekten deymeyecek lastikler.

aslında o da vardı aklımda ama günlük de kullanacağım için ıslak performansına pek güvenemedim.. pist konusundaki yorumlardan sonra da açıkçası biraz soğudum.. sen ve onurcan yazmıştınız sanırım, özellikle feedbackin pek başarılı olmadığını..
fiyat konusunda avantajlı evet ama çok mühim bir avantaj da yok, 1200 liraya geliyor seti ps3 de 1300 civarına alabiliyorum.. pss de 1450-1500 liraya geliyor beklersem..

HCN
07-11-2013, 19:26
dediğin gibi birçok yerde açık ara önde tirerack de kullanıcı yorumları da gayet başarılı.. benimde işte bu yüzden kafam karıştı :) arabayı yeni aldım ve üzerinde daha fabrikasyon lastik duruyor 2007 üretimi :) bu sebepten de acilen değişmek istiyorum ama karar veremedim beklemeye değer mi ve günlük kullanım için fazla mı gelir diye

aslında o da vardı aklımda ama günlük de kullanacağım için ıslak performansına pek güvenemedim.. pist konusundaki yorumlardan sonra da açıkçası biraz soğudum.. sen ve onurcan yazmıştınız sanırım, özellikle feedbackin pek başarılı olmadığını..
fiyat konusunda avantajlı evet ama çok mühim bir avantaj da yok, 1200 liraya geliyor seti ps3 de 1300 civarına alabiliyorum.. pss de 1450-1500 liraya geliyor beklersem..

Konforu ikinci plana atmışsın zaten. dayanıklılık,tutuş, feedback birinci tercihin. Günlük kullanıma fazla geleceğini sanmıyorum pss lerin. semi slickleri alana kadar da pistte beklentini karşılayacak türden.

Kadyr
07-11-2013, 19:29
cupra benden güçlü bir araç . kendi aracımda petlasın pt711 modeli var. forumdan bi arkadaştan lastik jant olarak aldım. o arkadaşta övüyordu fiyatına göre. bende şaşırdım gerçekten çok hoşuma gitti sadece biraz sesli. fakat pt711 in bir üst modeli daha var hemde v desen değil. bir bak derim. f/p lastiği yani

adem27
15-11-2013, 19:24
Benimde cupra var baharda lastikleri yenilemeyi düşünüyorum. nokian z line yada goodyear asimetrik 2 alacağım. sizede tavsiye ederim.

levent
15-11-2013, 19:53
Yekta PSS leri beklemeye değer bence. Bu klasmandaki lastiklerin arasında ömür olarak oynasa oynasa 5000 km max oynar ki amaç 50000 km dayanıklılık değil ilk şartlarda :)

Yekta
16-11-2013, 01:54
Yekta PSS leri beklemeye değer bence. Bu klasmandaki lastiklerin arasında ömür olarak oynasa oynasa 5000 km max oynar ki amaç 50000 km dayanıklılık değil ilk şartlarda :)

şansıma 1 takım girmiş geçtiğimiz hafta onları aldım bende ama artık bi yerde ters bişeyler yaptık heralde bi cünupluk var 1 tanesini daha 2. gününde hiç ettim :) taktım 2 gün yattı araba o ara inmiş bi tanesi janttan kaçırmış farkedene kadar iş işten geçti şimdi yine tek bi lastik beklicem..
yorum yapanlara da teşekkür ederim, bi süre kullandıktan sonra tecrübe paylaşırım bende.. ilk izlenim olarak konfor fena değil, direksiyon tepkisi gayet güzel, onun haricinde pek zorlayamadım daha kısmet olmadı :)

levent
16-11-2013, 02:11
Hayırlı ve geçmiş olsun, yolda bişey olmamış iyi ki :)

hbatuhanc
21-11-2013, 11:04
Lastiklerim bitince alacağım lastik PSS.