PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda'dan Türkiye'de yeni model üretim sinyali

HondatugraL
03-11-2013, 11:48
Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, Türkiye'de ürettikleri Civic Sedan ile 50 bin adetlik üretim kapasitesini dolduramadıklarını belirterek, "15 bin adet Civic Sedan üretiyoruz. Yaklaşık 35 bin adetlik kapasite geriye kalıyor. Bu bağlamda yeni model üzerinde çalışmayı düşünüyoruz" dedi.

Honda CR-V 1.6 dizel modelinin tanıtımında, 2013 yılı itibarı ile gerçek Honda'nın yeniden hayat bulmaya başladığını ifade eden Yamasaki, inovasyon, üstün mühendislik, sportiflik ve eğlence gibi otomobiller için vazgeçilmez değerlerle yoğrulan Honda modellerinin, bu yıl itibarı ile yeniden doğduğunu kaydetti. Yamasaki, 2015 yılında yeniden başlayacakları Formula 1'in, gerçek Honda ve Honda mühendisliğinin doğuşunu simgelediğine işaret ederek, "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de de satışa sunacağımız NSX ve Type R modelleri, Honda'nın sportif, yenilikçi ve eğlenceli yanını pekiştirmiş olacaklar" dedi.

2012 yılı itibarı ile dünya genelinde 25 milyon Honda müşterisine ulaştıklarını ve bugün rekor sayılabilecek yıllık 3,8 milyon yeni müşteri sayılarını 2017 yılı sonunda yıllık 6 milyon satışa ulaştırmayı hedeflediklerini bildiren Yamasaki, "Küçük dizel motorumuzla Avrupa'da önemli bir başarı hedefliyoruz ve 'Earth Dreams Technology' motorlarımızın ilki olan 1.6 i-DTEC sayesinde Türkiye'deki müşterilerimizi sınıf lideri performans ve düşük tüketimle buluşturuyoruz. CR-V dizel modelimizin sadece 4,5 litre olan 100 kilometredeki tüketimiyle Türkiye'de büyüyen SUV pazarında güçlü bir konuma yerleşeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yamasaki, Honda'nın Türkiye'de ikinci bir model üretip üretmeyeceğine ilişkin soruya şu karşılığı verdi:

"Türkiye'de ürettiğimiz Civic Sedan ile 50 bin adetlik üretim kapasitemizi dolduramıyoruz. 15 bin adet Civic Sedan üretiyoruz. Yaklaşık 35 bin adetlik kapasite geriye kalıyor. Bu bağlamda yeni model üzerinde çalışmayı düşünüyoruz. Honda olarak C segmentinde ilerliyoruz. Ama kapasiteyi doldurabilmek için B Sedan üretmeyi düşünebiliriz. Şu an itibari ile tüm olanakları değerlendiriyoruz. Hangisinde daha fazla kar edeceğimiz konusunda çalışmalarımız devam ediyor."

Yamasaki, üretilmesi planlanan yeni modelin zamanına ilişkin ise "Genellikle bir ürünün hazırlama aşaması iki yıldan fazla süre alıyor. Bizler 2013 yılının sonundayız. Tam zamanını söyleyemem ama hesaplamayı siz yapabilirsiniz. Bizler 2013'ün sonundayız hala çalışmamız gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

"Dövizdeki dalgalanmaların fiyata yansıması söz konusu olabilir"

Son dönemde döviz kurundaki dalgalanmalara ilişkin de Yamasaki, "Türk piyasasına baktığımızda, elbette daha önce de bu döviz kuru dalgalanmaları olmuştu. 1-3 ay gibi bir zamanda bu tür olayların fiyata yansıması söz konusu olabilir. Bu durumda planımız 1-3 ay içerisinde piyasanın ve pazardaki son gelişmelere göre fiyata artış olarak yansıyabilir" şeklinde konuştu.

Honda Türkiye Otomobil Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Soydaş ise Avrupa pazarında yüzde 50'ler seviyesinde paya sahip kompakt SUV segmentinde tamamen yeni bir pazara adım atmış olacaklarını belirtti. Soydaş, Türkiye'deki SUV segmentinin toplam satışları incelendiğinde Türkiye'de şanzıman tercihlerinde manuel vitesin tercih edilme oranının 2008 yılındaki yüzde 20'lerden 2013 yılında yüzde 60'a ulaştığının gözlemlendiğini aktardı. Tüm bu veriler ışığında Honda olarak, artık hem Avrupa hem de Türkiye'de müşterilerin beklentilerini karşılayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, "Honda CR-V 1.6 i-DTEC'in, vergi avantajının getirdiği rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük başarı göstereceğine inanıyoruz. 2013 yılının 600 bin, 2014'ün de 610 bin adetlerle kapanmasını öngördüğümüz Türkiye binek otomobil pazarında 2 bin 250 adetlik CR-V dizel satışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz" dedi.

Honda Türkiye Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Eroskay da CR-V 1.6 dizelin Honda ürün gamındaki Earth Dreams Technology motor serisinin bir ürünü olan yeni 1.6 i-DTEC motor ile donatılmış ikinci model olduğunu anlattı. Eroskay, şunları ifade etti: "Otomobil tipi oturma pozisyonu, akıllı ergonomi ve geliştirilmiş ses yalıtımı ile konfor seviyesini yukarılara taşıyan CR-V 1.6 i-DTEC'in, tek dokunuşla katlanan arka koltukları ve geniş bagaj hacmi ile sınıfına örnek... Önden çekiş ve manuel vites kombinasyonu ile 120 PS güç ve 300 Nm tork ile yüksek performansı 100 kilometredeki sadece 4,5 litrelik düşük yakıt tüketimi ile birleştiren CR-V, 'Earth Dreams Technology' sayesinde sınıfının en düşük değerlerine ulaşıyor. Bunu hafifletilmiş bir motor ve iki tekerlekten çekişli aktarma sisteminin beraber kullanılması ile sağlayan modelimiz, 2.2lt dizel CR-V ile karşılaştırıldığında 116 kilogram daha hafif olmasının yanında daha iyi yol tutuşa da sahip."

CR-V 1.6 dizelin 3 versiyonu bulunuyor

İlk kez tanıtıldığı 1995 yılından bu yana SUV pazarının en önemli temsilcisi haline gelen Honda CR-V, bir SUV'un kullanışlılığı ile normal bir otomobilin sürüş güvenliği ile dinamizmini birleştiriyor. 1996 yılından bu yana dünya genelinde 5,1 milyon adedin üzerinde satılan Honda CR-V'nin yeni modeli Avrupa ve Türkiye için son derece önemli olan 1.6 litrelik dizel motorla satışa sunuldu. Honda'nın ürün gamındaki Earth Dreams Technology motor serisinin ürünü yeni 1.6 i-DTEC motor ile donatılmış ikinci model olan CR-V 1.6 dizel, başlangıç fiyatları 80 bin 900 ile 92 bin 900 lira arasında değişen Dream, Premium ve Elegance adlı üç farklı versiyona sahip bulunuyor.

kaynak : http://ekonomi.milliyet.com.tr/honda-dan-turkiye-de-yeni-model/ekonomi/detay/1786391/default.htm''

cabrioleter
03-11-2013, 13:26
gitsinler önce sözlerin de durmayı öğrensinler.. yeni cr-v nin fiyatı ile kaç kişiyi mağdur ettiler. kaporaları bir çok kişi geri alıyor resmen keriz avına çıktılar..

timucintt
03-11-2013, 13:42
b segmentimi ? tamam city is back anlaşıldı.... 35.000 fazladan kapasite... honda ciddi düşünsün adam gibi bir model üretmeyi... rezillik... yeni 1.6 motorlu dizelinde sadece manueli bulunmasıda büyük bir eksik... aptal hyundainin bile en aptal dizelinde otomatik seçeneği bulunurken koca hondada yok :) honda bence fabrikalarını kapasın çim biçme makinesi üretsin... iyice şaşırdılar avrupada...

SerkanYazgan.
03-11-2013, 14:46
Honda ya avrupayı pek sallamıyor ya da gerçekten bu işi bilmiyor. Hasbelkader devam ediyorlarmış gibi.

wiesmann
04-11-2013, 06:28
ben de sözlerinde durmaları gerektiğini öğrenmelerini tavsiye ederim.
İnsanlarda ciddi güven eksikliği var koca Ankara' da Honda B...' da servis' te saçmalamaya başlarsa müşteriler tamamen ortada kalacak.
Dizel' de otomatik vites olmaması nasıl bir saçmalıktır?
Bence tamamen Honda Türkiye yönetiminin bezdiren stratejilerini de alıp gitmeleri gerek.

Nightfish
04-11-2013, 07:27
İnsanlarda ciddi güven eksikliği var koca Ankara' da Honda B...' da servis' te saçmalamaya başlarsa müşteriler tamamen ortada kalacak.
Bence tamamen Honda Türkiye yönetiminin bezdiren stratejilerini de alıp gitmeleri gerek.

Tanıdığın birini o dediğin yere gönderdim sıfır araba alsın diye, bu adamlara para vereceğime yakarım paramı en azından acı çekmem dedi :D

Ankaradaki Honda bayileri ciddi sıkıntılı.

wiesmann
04-11-2013, 08:30
Tanıdığın birini o dediğin yere gönderdim sıfır araba alsın diye, bu adamlara para vereceğime yakarım paramı en azından acı çekmem dedi :D

Ankaradaki Honda bayileri ciddi sıkıntılı.

kanku bende ilk B'ya gittim ikinci gidişimde ukalalık yapınca müdürünü çağırdım cümle alemin diline düştünüz bu ukalalığınızla araba alacaktım sırf size inat E'ye gidicem diyerek E'den aldım. (Arkamdan geldi özür diledi filan ama kaç yazar)

Ankara için satışta E serviste B

emrekuzdere
04-11-2013, 12:13
Geçen hafta Denizli'de fuar vardı. Bütün markalar tüm modellerini dayamışlar fuar alanına. Arabadan iyi anlayan ve ağzı laf yapan insanları bulup getirmişler fuara, mankenler dikkat çekiyor, kampanyalar vs ödeme seçenekleri sunuluyor. Honda tek bir araç getirmiş (civic), onuda kilitleyip gitmişler başında kimse durmuyor. Bu nedir Allah aşkına :D Yetkili servis desen suratlar duvar gibi, satışdakiler bi cacıktan anlamıyor. Ben daha bugüne kadar Honda'nın adam akıllı reklam yaptığını da hatırlamıyorum. Vw, renault, opel, toyota, mercedes deli gibi reklam verirken televizyonlara Honda' sanki satmasam da olur edalarında takılıyor. Anlam vermek gerçekten zor. Bu şekilde devam edilirse ve geri kalma konusunda ısrarcı olurlarsa Türkiye piyasasında yok olup gideceklerine inanıyorum.

bilalMW
04-11-2013, 19:08
city gibi bişey üreteceklerse zahmet etmesinler diktirsinler gitsinler. burada üretim yapan toyota ve hyundaiden ders alsınlar.

s_makbuloglu
04-11-2013, 22:20
Bunlar iyi şaşırdı! Yok eninde sonunda Alman'a dönücez!

1)2012'de olan özelliği 2013'de kaldırıyor.
2)Tasarımları eskiyi aratıyor.
3)1.6 Dizel getiriyor 65K istiyor.Onu alacağıma D segmentine geçip biraz eski model bile olsa passat veya 3.20'ye binerim.
4)Benzinli Jazz, dizel polo'dan daha pahalı :)
5)Aşağıdaki habere göre, yıllık 50.000 olan civic sedan kotasından 15.000 adet satılıp, 35000 atıl kalıyormuş.Yeni model üzerinde çalışacaklarmış.Eminim ki far ve stop'lar değişecek ve fiyatı artacak.
6)Honda'nın yok satan VW'den ders alması gerekiyor.

Honda'dan Türkiye'de yeni model üretim sinyali - Milliyet Haber (http://ekonomi.milliyet.com.tr/honda-dan-turkiye-de-yeni-model/ekonomi/detay/1786391/default.htm)

darkmoon
04-11-2013, 22:41
dün gece harward ve büyük ünv lerin ekonomistlerinin bloomberg tv de söyleşisi vardı özellikle konu bu japonların üretim arge yatırımları dünyadaki diğer ülkeler çin kore v.b türkiye brezilya hakkındada konuşdular..

bunlar içinde adamlar koreyi öve öve yere göğe sığdıramasken lg samsung v.b yükselen yıldız olarak bahsederken brezilya için özellikle gıda ve kendi bio ethanol dizel yakıtlarını olumlu gözle bakarken türkiye için bile çok pozitif konuşurken japonlar için artık japonların duraklama dönemine girdiklerini her alanda firmasal olarak sony gibi ikon firmaları örnek verdiler akranlarının rekabet ve argede yenilik ve teknolojide geride kaldıklarını belirttiler.

Ben olanlara şaşırmıyorum o yüzden.. Hondanın türkyiede ufak segmentte en iyi üreteceği araçda jazz olur yerli olursa jazz güzel satar city falan hikaye önceden ne sattıkki şimdi ne satsın..

timucintt
04-11-2013, 22:41

Zaten üretimi yok 1.6 dizelin otomatik vitesi hepsi manuel mallesef... UK deki fabrikada artık otomatik şanzımanlısını üretirmi 1.6 nın oda muamma...

bilalMW
04-11-2013, 22:52
dün gece harward ve büyük ünv lerin ekonomistlerinin bloomberg tv de söyleşisi vardı özellikle konu bu japonların üretim arge yatırımları dünyadaki diğer ülkeler çin kore v.b türkiye brezilya hakkındada konuşdular..

bunlar içinde adamlar koreyi öve öve yere göğe sığdıramasken lg samsung v.b yükselen yıldız olarak bahsederken brezilya için özellikle gıda ve kendi bio ethanol dizel yakıtlarını olumlu gözle bakarken türkiye için bile çok pozitif konuşurken japonlar için artık japonların duraklama dönemine girdiklerini her alanda firmasal olarak sony gibi ikon firmaları örnek verdiler akranlarının rekabet ve argede yenilik ve teknolojide geride kaldıklarını belirttiler.

Ben olanlara şaşırmıyorum o yüzden.. Hondanın türkyiede ufak segmentte en iyi üreteceği araçda jazz olur yerli olursa jazz güzel satar city falan hikaye önceden ne sattıkki şimdi ne satsın..

japonyanın gerek şirket yönetimi gerek üretim yönetimlerine çok takdir eden seven ben artık malesef bu durumun doğruluğunu kabul etmek zorunda kalıyorum. Sony yine son virajda 4k tv kamera ve xpreia yı daha rekabetci yaparak biraz daha burnunu ileride soktu. Lakin şu da var madem elektronik sektörü konu samsung çok sattı tamam ama adamlar reklam faaliyetlerinden kara bile etki etti siz düşünün. :) otomotiv konusunda eski mitsubishi nerede? eski honda nerede demeden edemiyorum ? toyota yine saat gibi işliyor ve ilerde yeni sektörlere el atıyor. nissan ise fransız ortağı ile karlılıkta iyi gidiyor. bunun haricinde yine city vol.2 gelse fiyatları 40dan aşağı olmaz elle tutulur olanı yani hondaya en azından honda türkiyeye yeni ceo lazım.

_yekta_
04-11-2013, 23:08
bir ben mi böyle düşünüyorum diyordum oh oh oh oh , aklı başında herkes giydiriyor hondaya :D az bile söylüyorsunuz ya neyse , en güzel şarkilar 90"larda diyorduk galiba en güzel hondalar da artık 90"larda diyecez bazı durumlar hariç....... yazik ettiler güzelim firmaya markaya......