PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen degisik ince ses.

bugra1945
04-11-2013, 01:17
Merhabalar. Herkese iyi forumlar.
Başlıkta da belirttiğim gibi gaza basinca motordan boyle televizyonun itici sesi gibi ince viyyyyyy gibi bir ses geliyor. Vites boşta iken gaza basıyorum ses yok. Rolantide ses yok. Ama yolda giderken aracin turbosu acilana kadar bu ses geliyor işin aksi tarafı ayağımı gazdan çektiğim zaman ses kesiliyor araba gitse bile. Sesi umarım anlamissinizdir. Cok itici ince bir ses. Kalkarken başlıyor turbo açılana kadar ses geliyor.
Baski balata yeni değişti.

Problem nerde olabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim. Iyi forumlar..

GTTD
05-11-2013, 09:58
Sanki uzakta ambulans varmış gibi bir ses geliyo. Contalar kaçırıyo olabilir veya turbo milinde boşluk olabilir

bugra1945
05-11-2013, 22:22
teşekkür ederim yardımın için dostum.

efermzn27
06-11-2013, 14:36
turbodandır sorun buyuk ıhtımalle benım eskı arabadada vardı aynı sorun turbonun ıcındekı kucuk pervaneden kaynaklanan bı sorunmus bı an once servıse gotur eger ses cok ıse kırılırsa ıcınde kı benımkı kırılmıstı baya hasara yol actı ama hafıfı ınce cok az cıkıyosa pek sorun olcagını dusunmuyorum ama ambulans gıbı cok cıkıyosa elını cabuk tut

bugra1945
07-11-2013, 18:02
teşekkür ederim ilginiz için.. bugün farkettim ki araç boşta iken de bu ses ufak ufak geliyor bu da sanırım sorunun şanzımandan olma ihtimalini ortadan kaldırdı..