PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tofaş Yardım

Dctrlprn
04-11-2013, 01:57
Herkese iyi geceler 92 model düz motorlu Şahin'imiz var rolantide sallantı yapıyordu karbüratörün milinde boşluk var dendi karbüratörün alt kısmı değiştirildi. Sonra bizim enişte sağolsun (bu arada arabayı enişteden aldık arabanın miladını bildiği için bu konularda o yardımcı oluyo ) eski tamircidir kendisi. Sibop ayarıda yapılması gerekiyor dedi onuda yaptı. Araba sallantıyı falan kesti herşeyi düzeldi derken araba resmen tek silindirli mobylette gibi oldu, gitmiyor. Nerdeyse yokuş çıkarken inip iktiresim geliyo. Bilgisayarlı gaz ayarına soktum ayarını yaptırdım, bujiler ve kablolarıda değişti yok bir türlü araba dikiş tutmuyo. Aklımdaki soru şu bizim enişte bey avansıyla çok oynadı, onunla duygusal bi bağ kurdu, çevirdi bişeyler yaptı onunla alakalı bi performans kaybı olabilir mi ve bu aracı en sağlıklı şekile nasıl getirebilirim ? Yardımını esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Zorbey
04-11-2013, 02:09
Sente aklima geldi kontrol ettiniz mi ?

Dctrlprn
04-11-2013, 02:13
Hocam sente derken kusura bakmayın ciddi anlamda derin bilgim yok

Zorbey
04-11-2013, 02:15
Triger kayışı değişti mi yakin zamanda ?

Dctrlprn
04-11-2013, 02:17
Triger kayışı değişti mi yakin zamanda ?

Araba eniştemdeyken değiştirmiş uzun bi zaman olmamış ama bizdeyken değişmedi biz alalıda zaten 3 ay oldu yada olmadı.

Zorbey
04-11-2013, 02:18
Arabanin duzenli çalıştığını varsayarsak , lpg ayarida yapılmış bujiler sağlam sibob ayari yapılmış. Geriye sente kalıyor :) siz başka birisine Triger kayisini kontrol ettirin

Dctrlprn
04-11-2013, 02:21
Arabanin duzenli çalıştığını varsayarsak , lpg ayarida yapılmış bujiler sağlam sibob ayari yapılmış. Geriye sente kalıyor :) siz başka birisine Triger kayisini kontrol ettirin

Ama o avansı falan kurcalamadan önce araba canavar gibiydi gidişi falan çok güzeldi.

coder
04-11-2013, 02:35
Egzozdan çıkan kökü ya da duman nasıl? Yani yakıtı çığ mı yakıyor onu sorabilecek miyim?

Dctrlprn
04-11-2013, 02:40
Egzozdan çıkan kökü ya da duman nasıl? Yani yakıtı çığ mı yakıyor onu sorabilecek miyim?

Egzozsa en sonki ayarın öncesine binayen hafif duman var ve sanırım yakıtıda çiğ yakıyor.

coder
04-11-2013, 02:56
Egzozsa en sonki ayarın öncesine binayen hafif duman var ve sanırım yakıtıda çiğ yakıyor.

Yakıtı fazla acmış o zaman, yanmadan dışarı çıkıyor yakıtı havaya göre azaltmaları gerekiyor.

Dctrlprn
04-11-2013, 12:21
Sorun çözüldü sente ayarı kaçıkmış bugün tamirci halletti sağolsun araba canavar gibi oldu hepinize teşlekkür ederim :)

HellRot06
04-11-2013, 12:26
Sente çok farkediyor benimde başıma gelmişti. Arkadaşlar gerekli yardımı yapmışlar seviyorum bu siteyi :)

Dctrlprn
04-11-2013, 12:42
Sente çok farkediyor benimde başıma gelmişti. Arkadaşlar gerekli yardımı yapmışlar seviyorum bu siteyi :)

Araba resmen afedersiniz ıkınıyo gibiydi :D Bende uzun zamandır bu forumda onlarca şey okuyup bilgi edindim bana müthiş bilgiler kazandırdılar hepsi sağolsun :)

mmtrıza
04-11-2013, 19:03
fazla canın sıkılmadan sorunun çözülmüş gözün aydın

Dctrlprn
04-11-2013, 19:21
fazla canın sıkılmadan sorunun çözülmüş gözün aydın

Çok teşekkür ederim Tech sağolsun :)