PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac takasi karasizlik tavdiye lutfen

aga81
04-11-2013, 11:54
Arkadasla bildiginiz uzere turbo saxo vtr m var bi kac gun once olesine 15000 e ilan actim
İlanim
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-turbo-saxo-vtr-shrek-saxo-142581909/detay/)

Su ilandaki aracta bana takas teklifi atti kafa kafaya uste para istemiyorum aracim sıkintisiz diyor

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-o-bir-cherokee-138224319/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true)

Siz olsaniz napardiniz 3 gun musade istedim bu aksam bitiyo kararsiz kaldim

fatih_selvi
04-11-2013, 11:58
Cherokee'lere baktım 13binden başlıyor. Satışı pek kolay bi araç da değil. Kullanmak için alınabilir ama iş paraya çevirmeye gelirse bence sizin aracınız daha değerli.

hakotech
04-11-2013, 11:58
O km bana hiç inandırıcı gelmedi..artı olarak metal yorgunluğu hat safada olan araçlardan..yol tutuş inanılmaz kötü..kısaca o takas sana yaramaz..japoncam yettiği kadar acıklamayı cevirmeye calıştım..lpg yeni diyo bi onu anladım :)

oğuz
04-11-2013, 12:00
yıllık vergi 1.457,00 TL.
iki ayrı tarz araç.senin zevkine kalmış ben olsam almam.aldıktan sonra elden çıkartmak için sende bu tarz takas teklifleri göndermek zorunda kalabilirsin:)

EM-RE
04-11-2013, 12:01
1 ay önce 18500 e sattım 2 parça boyalısını aynı araçtan,o km doğru ise orj jantları taktıgın gibi güzel bir resimle satarsın o arabayı.

Tunç
04-11-2013, 12:04
Bence cherokee daha mantıklı.

Mert09
04-11-2013, 12:05
km neden o kadar düşük ? satmaya kalksan o fiyata satılması imkansız o aracın ki çok saçma bi takas değilmi sence ? 22 yazmış sen 15 yazmışsın arada 7 milyar fark var bi sıkıntısı vardır ilerde başına vurmak istemiyosan etme derim ben.

aga81
04-11-2013, 12:09
Burda bi abimizde var aynisindan kendini erkek gibi hissedersin onun iconde dedi :) tamam alicm dedim sonra bindim saxoya iki catara yaptim vazgectim kafam cok karisti saxonjnda vergisi 100 tl senelik

Tuncay
04-11-2013, 12:18
Bence saxo kalsın sonra özlersin

B.Koçer
04-11-2013, 12:19
Bilmediğin araba sakası olmaz derim

MCN21
04-11-2013, 12:22
bende kalsın derim :) turbo saxo ya bindiginize göre zevkiniz cok farklı cherokee ile

levent
04-11-2013, 12:22
bence cherokee

muratburunce
04-11-2013, 12:34
aynı cherokee banada takas yollamıştı honda civic aracıma ben çok sıcak bakmadım bakımı zahmetli ve biraz yakıt konusunda tuzlu bir araç vergide olsun aynı şekilde... bence saxo daha iyi derimm...

aga81
04-11-2013, 12:39
aynı cherokee banada takas yollamıştı honda civic aracıma ben çok sıcak bakmadım bakımı zahmetli ve biraz yakıt konusunda tuzlu bir araç vergide olsun aynı şekilde... bence saxo daha iyi derimm...
Sanirim bende kabul etmicem okadar emek verdik saxoya aracin ozellikleri bi an aldio ama :)

muratburunce
04-11-2013, 12:41
Sanirim bende kabul etmicem okadar emek verdik saxoya aracin ozellikleri bi an aldio ama :)

bence hiç heycan arama altındaki araba daha güzel emin ol :)

aslan
04-11-2013, 12:43
Şenol madem saxo satıyorsun takasla chrokee ile (tabi önce bak sorun varmı) takasladıgında chrokeyi satarsın 17-18 den

ontheair
04-11-2013, 12:50
ikinizin arasında yedi bin lira fark var ve kafa kafaya takasa fit olmuş. Sadece buradan bile şüphelenmen lazım. Jeep'i satan sen olsaydın böyle bir takası sen kabul eder miydin?
Vergisi kasko değeri emsal gösterilerek düşürülebilir. Oranını bilmiyorum ama sanırım bir alt basamaktan ödüyorsun.
Km dediği muhtemelen mildir. Yani kabaca 1.6 ile çarparsan gerçek km'si ortaya çıkar ki 180 binlere falan gelir.
Eğer çok çok hastası değilsen Cherokee için ölüp bitmiyorsan bence uzak dur. En azından bu araç güven vermiyor.

aga81
04-11-2013, 12:56
bence hiç heycan arama altındaki araba daha güzel emin ol :)disardanda cogunluk ole dio amcalar bile shrek satikirmindio :D

Şenol madem saxo satıyorsun takasla chrokee ile (tabi önce bak sorun varmı) takasladıgında chrokeyi satarsın 17-18 den
Balla aslan abi aklima geldi ama satabilirmiyiz iste yoksa degisiklik istiyom bende yeni bi proje gerci mercedesi bitiremedim daha boyasi yeni bitti.

ikinizin arasında yedi bin lira fark var ve kafa kafaya takasa fit olmuş. Sadece buradan bile şüphelenmen lazım. Jeep'i satan sen olsaydın böyle bir takası sen kabul eder miydin?
Vergisi kasko değeri emsal gösterilerek düşürülebilir. Oranını bilmiyorum ama sanırım bir alt basamaktan ödüyorsun.
Km dediği muhtemelen mildir. Yani kabaca 1.6 ile çarparsan gerçek km'si ortaya çıkar ki 180 binlere falan gelir.
Eğer çok çok hastası değilsen Cherokee için ölüp bitmiyorsan bence uzak dur. En azından bu araç güven vermiyor.
Valla o arya takildim bende acikcasi ama adam ameliyat oldum oturamiuorum galan d.edi kildonmesinden vergisi dusuk aracmi ario artik bilemedim

ontheair
04-11-2013, 12:58
Valla eğer kıl dönmesinden ameliyat olduysa ve oturamıyorsa bence senin araca en son bakardı :)
Belki alçak s bişi arıyordur onu bilemem ama seninki çok konforlu bir araç gibi gözükmüyor :)
ne olursa olsun cherokee'nin koltukları seninkiler yanında salon takımı gibi kalır :D

ggtoker
04-11-2013, 13:09
dostum walla ben 2 ay once aracımı zar zor sattım ki aracın üstünde dodge yukseltme kıtı ve 0 arazı lastıklerı ve yedekte 4 adat jant ve offroad lastıgı verdım... tupte yaktıgı yakıt hıkaye eger 60 krs un altında yakıorum dıyen yalan soyler.... otomatık sanzıman bu araçlarda sıkıntılı helekı ustunde orj lastık jant yoksa...

Le10ur
04-11-2013, 13:11
bence uzak dur her zaman kendı araban en ıyıısıdr

aga81
04-11-2013, 13:12
Valla eğer kıl dönmesinden ameliyat olduysa ve oturamıyorsa bence senin araca en son bakardı :)
Belki alçak s bişi arıyordur onu bilemem ama seninki çok konforlu bir araç gibi gözükmüyor :)
ne olursa olsun cherokee'nin koltukları seninkiler yanında salon takımı gibi kalır :D
Valla abi on takimida yeni sifirladik sekme bile yok arabada :)

dostum walla ben 2 ay once aracımı zar zor sattım ki aracın üstünde dodge yukseltme kıtı ve 0 arazı lastıklerı ve yedekte 4 adat jant ve offroad lastıgı verdım... tupte yaktıgı yakıt hıkaye eger 60 krs un altında yakıorum dıyen yalan soyler.... otomatık sanzıman bu araçlarda sıkıntılı helekı ustunde orj lastık jant yoksa...

Genelde sanziman ve motor arzasi olarak pahali fakat dis aksam parcalari olarak far stop vs. Gibi ucuz bi arac dioalr

blackeagle3434
04-11-2013, 13:41
Bence bulaşma.Yakın arkadaşım aldı aynısından tonlarca zarar yaptı öyle sattı.Evet kalite araç görünüş olarak havası da bi başka koltuk ısıtmadan tut içinde ne ararsan var ama motor olayı sıkıntılı.Birde bunların kalkıp inmesini sağlayan kompresor var ona da iyi bakmak lazım..tüp yoktu arkadaşınkinde 1 lira diyodu yakıt :) tüpde de olsun 0,60-0,70kr..

ggtoker
04-11-2013, 13:46
Valla abi on takimida yeni sifirladik sekme bile yok arabada :)

Genelde sanziman ve motor arzasi olarak pahali fakat dis aksam parcalari olarak far stop vs. Gibi ucuz bi arac dioalr

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151776631723669&set=t.546073668&type=3&theater

bak bu bnm eskı arac... 1 sene ıcınde motor ve sanzıman a 8000tl den fazla masraf yaptım... bence sadece resımlerıne bak ve sayfayı kapat hıc bulasma

aga81
04-11-2013, 13:55
Sanirim shrekle yola devam :)
Mercedesi bitirip satmak daha mantikli gibi

burakcan
04-11-2013, 19:26
jeep hem yakıt hemde vergi olarak sizi çok üzecektir ayrıca satışı gerçekten zor bir araçtır (ülkemizde 2000 cc bile zor satılıyorken )

aga81
04-11-2013, 21:25
jeep hem yakıt hemde vergi olarak sizi çok üzecektir ayrıca satışı gerçekten zor bir araçtır (ülkemizde 2000 cc bile zor satılıyorken )

Evet o hacim kojusunda haklisin malesef

rahmi
04-11-2013, 22:12
Arkadaşın babası alacaktı,1 hafta binip beğenirse satışı yapacaklardı, 2 gün sonra geri verdi yakıtından dolayı.

mehmetelt
05-11-2013, 01:09
bence tek artısı iyi bir egsoz sistemiyle mükemmel ötesi sesi oluyor. başka artısı yok.

GÖKTÜRK
05-11-2013, 01:16
jeep hakkında bi fikrim yok ama merakımdan bişey sormak istiyorum aracınızın konusunu falan incelemiştim baya emek vermiştiniz kendi el emeğinizde söz konusu neden satıyorsunuz

EREN34
05-11-2013, 01:21
Gereksiz bir macera bence. Kendi bildiğin arabaya binmek varken ne gerek var heyecana?

berkay_aydin
05-11-2013, 01:22
Hiç gerek yok bence, eski aracıma da gelmişti takas demekki satılmıyor :)

Taha Fedai
05-11-2013, 01:53
O km bana hiç inandırıcı gelmedi..artı olarak metal yorgunluğu hat safada olan araçlardan..yol tutuş inanılmaz kötü..kısaca o takas sana yaramaz..japoncam yettiği kadar acıklamayı cevirmeye calıştım..lpg yeni diyo bi onu anladım :)
Nasıl yol tutuşu inanılmaz kötü biz 0 almıştık 5.2 3 sene kullandık sonra bir üst modeli olan 2.7crd aldık şuan kullanıyorum inan eskisinden eser yok 5.2 ile 200 le girdiğim viraja yeni kasasıyla 160 la giriyorum

Bence bulaşma.Yakın arkadaşım aldı aynısından tonlarca zarar yaptı öyle sattı.Evet kalite araç görünüş olarak havası da bi başka koltuk ısıtmadan tut içinde ne ararsan var ama motor olayı sıkıntılı.Birde bunların kalkıp inmesini sağlayan kompresor var ona da iyi bakmak lazım..tüp yoktu arkadaşınkinde 1 lira diyodu yakıt :) tüpde de olsun 0,60-0,70kr..

Bu araçlarda orjinalinde airmatic yoktur yanlış biliyorsunuz

eren_rc
05-11-2013, 06:39
Kendini erkek gibi hissedersin evet ama bende öyle hissetmiştim LPG de 80 kuruş yakında ben bu araçla 1 ayda 6000 km yaptım :D harbiden erkekmişim :D

eren_rc
05-11-2013, 06:41
Km mil olabilir çünkü km ve mil var modele göre değişiyor

HondatugraL
05-11-2013, 06:44
ben hiç değişmezdım.

darkmoon
05-11-2013, 06:50
fiyatlarına bakdımda ortalama 18-19 arası bir piyasası var o yaşdaki cherooke lerin... adamda zaten aracının piyasasından haberi varki senden fark falan istememiş. 2-3 lira fark isteyebilirdi ama sanırım oda elinden çıkartmak istiyor aracı o zararıda göze almış..

o araca gönül vericek biri değilsen hiç girme o araçların kullanıcıları özellikle arayıp tarayıp bunlardan alıyor çoğuda outdoor tarzı yaşayan insanlar aracın hakkını yaşam tarzlarıyla veren insanlar klüpleri falan var haftasonları hafif offroad gezilerine falan gidiyorlar öyle bir yapın vede yaşam tarzın yoksa hiç maceraya girme..

Cimmeria
05-11-2013, 09:48
Nasıl yol tutuşu inanılmaz kötü biz 0 almıştık 5.2 3 sene kullandık sonra bir üst modeli olan 2.7crd aldık şuan kullanıyorum inan eskisinden eser yok 5.2 ile 200 le girdiğim viraja yeni kasasıyla 160 la giriyorum

Bu araçlarda orjinalinde airmatic yoktur yanlış biliyorsunuz

grand chrokee ve 200 ile viraj...

bazen gerçekten yaşlandığımı hissediyorum, aracın aerodinamiği, süspansiyonu, yapılış amacı falan anlatayım diyorum sonra he he deyip geçiyorum :)

darkmoon
05-11-2013, 10:04

Beni yanlış anlamassan ben bu tür konularda tartışmayı sevmem çünkü ama dediklerinle matamatik hesaplamasında bir tutarsızlık yokmu..

yani bu zj kare kasayı sıfır aldıysanız yıl 93 ila 97 yılları arasındadır.. zaten 99 da wj kasa çıkdı.. sizin yaş 21 yazıyor ordan hesap yapınca zj kasayı ortalama siz 5 yada 6 yaşındayken almışsınız 3 senede kullandıysanız en fazla 9 yada 10 yaşında satmışsınız..

ben o kısmında değilimde 200 le girdiğim yazınca sizin sürdüğünüz anlaşılıyor 7-8 yaşında gc sürüp 200 ile virajamı giriyordunuz.. amacım öyle eleştiri değil sadece kafam basmadı belkide bende sorun..

orcunnn
05-11-2013, 10:07
Jeep candir Öyle sÖylİyİm orj jant yana basamak yaparsin eger araba dÜzgÜnse 17 18 bİne Çok rahat gİder ben orta Şekerlİsİnİ 16500 sattim 20 gÜn İÇİnde

ontheair
05-11-2013, 10:16

bazen gerçekten yaşlandığımı hissediyorum, aracın aerodinamiği, süspansiyonu, yapılış amacı falan anlatayım diyorum sonra he he deyip geçiyorum :)

Beni yanlış anlamassan ben bu tür konularda tartışmayı sevmem çünkü ama dediklerinle matamatik hesaplamasında bir tutarsızlık yokmu..

yani bu zj kare kasayı sıfır aldıysanız yıl 93 ila 97 yılları arasındadır.. zaten 99 da wj kasa çıkdı.. sizin yaş 21 yazıyor ordan hesap yapınca zj kasayı ortalama siz 5 yada 6 yaşındayken almışsınız 3 senede kullandıysanız en fazla 9 yada 10 yaşında satmışsınız..

ben o kısmında değilimde 200 le girdiğim yazınca sizin sürdüğünüz anlaşılıyor 7-8 yaşında gc sürüp 200 ile virajamı giriyordunuz.. amacım öyle eleştiri değil sadece kafam basmadı belkide bende sorun..

Daha da söylenecek bir şey yok zaten :)

aga81
05-11-2013, 15:05
jeep hakkında bi fikrim yok ama merakımdan bişey sormak istiyorum aracınızın konusunu falan incelemiştim baya emek vermiştiniz kendi el emeğinizde söz konusu neden satıyorsunuz

Evet cok emek var ole ilk bktirdigimiz zamanlarda 18-20 li rakamlari verenler oldu burda vermedim ozaman ama simdi baska proje yapmak istiyorum kasasi dha buyuk olsun f7r vrya civic vs. Gibi

Taha Fedai
06-11-2013, 00:37

Evet ben kaç kez bastım o hızları otobanda

O yıllarda eski kasayı tabiki ben sürmedim son 5 yıldır benim araçla 2.7 ve arkadaşımın araçla 1997 5.2 test ettiğimde bu kanıya vardım kaldıki bu iki aracıda 0ından kullanan babamda vardığım kanıyı doğrular nitelikte cevap verdi

Burak Mehmet
06-11-2013, 06:37
merhaba,
öncelikle cherokee candır arabadır gerçekten erkek hissettirir.Cherokee team diye bi grubumuz var aktif olarak görüştüğümüz 20 den fazla cherokeemiz var..
Bakımları çok çok masraflı değildir ama usta bulmak önemlidir.97 model en makbulüdür,Yıllık vergisi 520X2 dir. yakıtı 60 kr tan çok aşşağıda değildir lpg de benzinde denmeye cesaret edemiyoruz:D
Offroad modifiyeye uygundur bol parçası vardır yapıldığı zaman inanılmaz ilgi çeker çatara patara kadar eğlenceli egsoz sesi vardır.
düz yolda 200 yapar ama sen genede yapma :D
ben olsam aracı inceler eğer sıkıntısı çok yoksa saxoyla takaslardım..
not: bu araçların büyük bir kısmı uzun süre vergi borcu yüzünden yattığı için düşük km lerde olanlarını bulmak mümkün.

aga81
06-11-2013, 07:27
merhaba,
öncelikle cherokee candır arabadır gerçekten erkek hissettirir.Cherokee team diye bi grubumuz var aktif olarak görüştüğümüz 20 den fazla cherokeemiz var..
Bakımları çok çok masraflı değildir ama usta bulmak önemlidir.97 model en makbulüdür,Yıllık vergisi 520X2 dir. yakıtı 60 kr tan çok aşşağıda değildir lpg de benzinde denmeye cesaret edemiyoruz:D
Offroad modifiyeye uygundur bol parçası vardır yapıldığı zaman inanılmaz ilgi çeker çatara patara kadar eğlenceli egsoz sesi vardır.
düz yolda 200 yapar ama sen genede yapma :D
ben olsam aracı inceler eğer sıkıntısı çok yoksa saxoyla takaslardım..
not: bu araçların büyük bir kısmı uzun süre vergi borcu yüzünden yattığı için düşük km lerde olanlarını bulmak mümkün.

Simdik sen boyle anlatincada alasim geldi :)

Nightfish
06-11-2013, 07:36
Kare kasa arkadaşta vardı, viraja 100le girerken bildiğimiz ne dua varsa okuyoduk :D

Ha ama şöyle uygun fiyatlı bişi denk gelse kredi çeker bi yolunu bulur bugün alırım, o kadar da seviyorum :) sesi yeter.

Nightfish
06-11-2013, 07:38
İlanları geziyordum şimdi denk geldi. Uzak dur linkteki araçtan Km düşürülmüş çünkü.
Bu da öbür ilanı.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-full-plusfull-acil-satilik-142527444/detay)

CGTY
06-11-2013, 07:48

Fazla takılmayın aynı arkadaş 30 liraya, boyasız, 100bin km altı E30 M3 alıyordu

aga81
06-11-2013, 08:10
İlanları geziyordum şimdi denk geldi. Uzak dur linkteki araçtan Km düşürülmüş çünkü.
Bu da öbür ilanı.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-full-plusfull-acil-satilik-142527444/detay)

Bu bendeki araca ne kadar cok benzio jantlra kadar ayni

Nightfish
06-11-2013, 08:13
Aynı araç zaten sizin koyduğunuz ilanla.

aga81
06-11-2013, 08:19
Birinde tup var bjrinde yok iyice kafam karisti ya hanibayni aracmi derken aynibkisilermi onu kastettim

aga81
06-11-2013, 10:37
Bi takas teklifimiz daha var sanirim jeepin yerine dahami mantikki gibi

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-hastasina-e-30-motorsport-136695577/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true)