PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yetersiz Oyun Performansı

Evrenoz
05-11-2013, 07:02
i3 işlemcili, 8 GB RAM'li bir masaüstü bilgisayarım var.. Ekran kartım 9600 GT. Yanlışım yoksa 512 MB RAM ve 256 Bit bir kart.. Cihazı 2010 başında toplamıştım ve Bugüne kadar çıkan oyunları sorunsuz ve takılma / performans kaybı olmaksızın oynamıştım. Örnek olması açısından, son oynadığım Hitman: Absolution'dı..

Ancak dün aldığım battlefield gerçekten keyif vermedi. Görüntünün donukluğu, hızlı hareketlerde ve çoklu eylemlerde takılmalar oyunu kapatacak kadar keyif kaçırdı. Sorum şu ki, yeni bir ekran kartı alsam derdime derman olur mu yoksa işlemciye de el atmak gerekir mi? Önerebileceğiniz, sorunu giderecek ekran kartı modelleri nelerdir?

darkmoon
05-11-2013, 07:07
hangisi 3 mü 4 mü

Evrenoz
05-11-2013, 07:08
Battlefield mi? 3'te herhangi bir sorun yoktu. Sıkıntı yeni çıkan 4'te..
Keza siparişini verdiğim ve 22'sinde çıkacak olan Assassins Creed'in sonuncusunda sorun yaşamak istemiyorum..

darkmoon
05-11-2013, 07:11
sanırım zaten sorunun çözümü yazdığın paragrafın içinde bakdımda şimdi sitesine bf4 çok sağlam konfigurasyon istiyor... senin makine bf4 de minumum konfigurasyonu ucu ucuna karşılıyor..

Battlefield 4 | FAQ | Official Site (http://www.battlefield.com/battlefield-4/faq)

Minimum requirements:

OS: WINDOWS VISTA SP2 32-BIT (WITH KB971512 PLATFORM UPDATE)
PROCESSOR: AMD ATHLON X2 2.8 GHZ / INTEL CORE 2 DUO 2.4 GHZ
MEMORY: 4 GB
GRAPHICS CARD: AMD RADEON HD 3870 / NVIDIA GEFORCE 8800 GT
GRAPHICS MEMORY: 512 MB
HARD DRIVE: 30 GB

Recommended requirements:

PROCESSOR: AMD SIX-CORE CPU / INTEL QUAD-CORE CPU
MEMORY: 8 GB
GRAPHICS CARD: AMD RADEON HD 7870 / NVIDIA GEFORCE GTX 660
GRAPHICS MEMORY: 3 GB
HARD DRIVE: 30 GB

Evrenoz
05-11-2013, 07:15
CPU ve RAM'den sınıfı geçiyoruz ama Ekran kartında kalıyoruz galiba.. Oyun da zaten dediğin gibi minimum performansta çalışıyor şuan.. Kart değiştirmek çözüm olacak herhalde bu durumda..

Peki neye dikkat etmek gerekir kart alırken, 1 veya 2 GB RAM'li olması elbette ayırt edici faktördür ama bit konusu daha mı önemlidir? ASUS HD7870 hakkındaki yorumlar nelerdir?

Evrenoz
05-11-2013, 07:19
Bunların farklılıkları nelerdir? RAM'ler aynı, Bit mi daha önemli yoksa Bellek Hızı mı?
192 Bit 6008 Mhz mi yoksa 256 Bit 5000 Mhz mi?

VATAN COMPUTER - ASUS - HD7850 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-hd7850-dc2t-2gd5-v2-hd7850-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68509)
VATAN COMPUTER - ASUS - HD7870 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-hd7870-dc2-2gd5-v2-hd7870-directcu-ii-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62929)
VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx660-dc2o-2gd5-gtx660-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62724)

tool
05-11-2013, 07:22
sorun donanim degil sadece;
BF4 sanki beta surumunde gibi yayinlanmis, yiginla patch ihtiyaci var ve ekran kart degisse bile mutlu etmeyebilir..

HondatugraL
05-11-2013, 07:25
BilalMW ye bi pm at abi yardımcı olur sana ;)

darkmoon
05-11-2013, 07:29
ekran kartı çok çetrefilli bir olay bir sürü parametreleri var..

Yalnız işlemcin i3 demişsin bf4 de recomended amd six core yani 6 çekirdekli işlemci demiş buda intelde en az i5 yada i7 ye denk gelir bildiğim kadarı ile..

Evrenoz
05-11-2013, 07:32
Biraz araştırdım, verdiğim linkler arasında NVIDIA chipsetli ve 6000 Mhz bellek hızlı olması sebebi ile VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx660-dc2o-2gd5-gtx660-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62724) ürününde karar kıldım. Yorumlar nedir bu kart için?

@Tool; patch çıksa da yetmeyecek gibi görünüyor kart. Yani el mahkum değiştirmem gerek :(
@darkmoon; bi deneyeyim i3 ve bu kart ile.. Baktım sıkıntı var, i5 alırım. Board destekliyor i5'i.
@Tugral; atarım, teşekkürler :)

Emre Ekrem
05-11-2013, 07:36
Ekran kartı direk, aynı problemi yaşadım bende, ayrıca işlemci sorun çıkartabilir gibi duruyor bu arada.

Jam da Joker
05-11-2013, 09:09
İndirime girdiğinde bu kartı al

VATAN COMPUTER - MSI - GTX770 Lightning GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/msi-n770-lightning-gtx770-lightning-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66445#allImages)

Aradaki fiyat farkını hakeder uzun süre ekran kartından yana sıkıntın olmaz

Caesar
05-11-2013, 09:12
Evren hiç 7 serisine bulaşma GTX 690 seni 10 sene idare eder. Pahalı bir karttır ama 10 sene elini sürmezsin bir daha.
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx690-4gd5-gtx690-gddr5-4gb-512bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60375#allImages

Bu kartı alırsan adam gibi Power anakart ve işlemcide al derim:D

Ben geçen sene topladım yeni masaüstünü

Intel i7 Extreme
Asus anakart
32 GB ram
MSI GTX 690

Ekran kartı ile topladım. Batllefield 4 ü 4 kere açsam kasma olmaz :)

Evrenoz
05-11-2013, 09:15
Joker, çok pahalı o kart.. Oyun oynamak için bu tarz bir yatırım yapmayı mantıklı bulmuyorum. İndirim beklemek de istemiyorum açıkçası, oyunları aldım duruyor masamın üzerinde. Caesar pampam, 7 serisi Radeon olduğu için girmedim. NVİDİA almak daha mantıklıymış. 690 değil ama 660 aldım. 10 sene değil de 3-4 sene götürse kâfi

Edit: 3000 TL bir ekran kartına verdikten sonra 4'ü 4 defa değil üzerine seni, özgünü açsak sorun çıkarmaması lazım :D

Bu arada aldığım şudur;
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx660-dc2o-2gd5-gtx660-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62724

Jam da Joker
05-11-2013, 09:23
Bu şekilde kartları alıp senelerce kullanmak doğru değil zaten.
TwinFrozr herzaman para edicek 2. elde satıcak, meraklısı olan bir kart referans tasarımlarla alakasız sadece oc edilmiş kağıt üstünde mhzleri yüksek bir kart değil fazlarıda farklı o yüzden aradaki farkı hakeder satarkende zarar az olur yani 700 lira fark verebilirdin bence.
Her 1 veya 2 senede ekran kartıını satıp üzerine biraz ekleyip güncel tutmak lazımki alınan ürün çöp olmasın

Evrenoz
05-11-2013, 09:28
Joker hocam almış bulundum artık, +700 verirdim vermesine de verdiğim ücret / aldığım zevk sonucu çok verimli çıkmazdı. Deliler gibi xxxx ultra çözünürlükte oyun oynamıyorum. Yılbaşına kadar oyuna ayıracağım vakit max 40-50 saati geçmez. Hâl bu iken de çok masraf yapmak benim profilim için mantıklı durmuyor. Bu arada SLI konusu nedir, eski kartım da yeni kartım da destekliyor sanırım. Yanlışım yoksa boardum da destekliyordu. Bunu yapabilmek için 2 adet aynı kart mı olmalı? +'sı -'si nedir? Yapma imkanım var mıdır?

Met
05-11-2013, 09:32
Benim ekran kartım da 9600 GT. Ben 1GB 256 bit diye biliyordum ?

CooLeqenD
05-11-2013, 09:36
Abi GTX 660' ı ben kullanıyorum sorun yaşamadım daha şu ana kadar :) Ultra açamazsın belki ama High ayarda kullanabilirsin. :icon_tup:

darkmoon
05-11-2013, 09:37
2,3 bin tl ye ekran kartıda baya bir tuzlu imiş.. o fiyatlara bir ps4 yanında bir xbox alınır :)

Jam da Joker
05-11-2013, 09:38
Joker hocam almış bulundum artık, +700 verirdim vermesine de verdiğim ücret / aldığım zevk sonucu çok verimli çıkmazdı. Deliler gibi xxxx ultra çözünürlükte oyun oynamıyorum. Yılbaşına kadar oyuna ayıracağım vakit max 40-50 saati geçmez. Hâl bu iken de çok masraf yapmak benim profilim için mantıklı durmuyor. Bu arada SLI konusu nedir, eski kartım da yeni kartım da destekliyor sanırım. Yanlışım yoksa boardum da destekliyordu. Bunu yapabilmek için 2 adet aynı kart mı olmalı? +'sı -'si nedir? Yapma imkanım var mıdır?

Hayırli olsun
Sli 2 veya daha fazla ekran kartının birbirleriyle köprülenerek çalıştırılması
Nvidianınki sli atininkilerin crossfiredır
+'sı tabiiki performans artışı sağlamaktır günümüzde çoğu kişi kartını yenilemek yerine yetmediğinde fiyatı düşünce aynı kart ile sli yapma yoluna gidiyor. Mesela atilerin 6 serileri yaygın olarak crossfire kullanılır çünkü crossfire performanslarıda başarılıdır her kart aynı sonucu vermiyor.
Fakat sli, crossfire her oyunda iyi sonuçlar vermez, desteklemeyen özellikle eski oyunlar olabiliyor. Yani oynadığınız oyunun sli destekli olması lazımki karşılığı alınsın
Tabi bir dezavantajıda eğer kasa ufak ve içerideki ısı yüksek ise soğutma başarılı degilse 2x ekran kartı daha çok ısı ve ısınan kartların birbirine yakın oldukları için kendi performanslarından çalması demek.. Son olarak watt problemi var sağlam bir psu olucakki o çift ekran kartını besleyebilsin.

Evrenoz
05-11-2013, 09:41
Hayırli olsun
Sli 2 veya daha fazla ekran kartının birbirleriyle köprülenerek çalıştırılması
Nvidianınki sli atininkilerin crossfiredır
+'sı tabiiki performans artışı sağlamaktır günümüzde çoğu kişi kartını yenilemek yerine yetmediğinde fiyatı düşünce aynı kart ile sli yapma yoluna gidiyor. Mesela atilerin 6 serileri yaygın olarak crossfire kullanılır çünkü crossfire performanslarıda başarılıdır her kart aynı sonucu vermiyor.
Fakat sli, crossfire her oyunda iyi sonuçlar vermez, desteklemeyen özellikle eski oyunlar olabiliyor. Yani oynadığınız oyunun sli destekli olması lazımki karşılığı alınsın
Tabi bir dezavantajıda eğer kasa ufak ve içerideki ısı yüksek ise soğutma başarılı degilse 2x ekran kartı daha çok ısı ve ısınan kartların birbirine yakın oldukları için kendi performanslarından çalması demek.. Son olarak watt problemi var sağlam bir psu olucakki o çift ekran kartını besleyebilsin.

Teşekkürler, Bu durumda önce aldığım kartı takıp duruma bakayım, sıkıntı varsa yanına 9600 GT'yi de koymaya çalışırım.

Gunes G.
05-11-2013, 10:09
Ekran karti alirken bazi kurallar belirlemistim bundan yillar yillar once, muhtemelen hala gecerlidir.

1- Gunun alinabilecek en mantikli ekran karti genellikle $350-400 civarinda olurdu. Bu rakamin uzerine ciktikca hiz olarak fps'ler birer ikiser artarken fiyatlar $100'er dolar artardi. Muhtemelen hala ayni mantikta ilerliyordur.

Mantikli dedigim olay su, ayni mimariye sahip diyelim 5 farkli erkan karti var. Tamamen atiyorum g500 g520 g550 g580 g600 gibi. Bunlar ayni mimari oldugu icin, mokoko olma tarihleri arasinda hemen hemen bir fark olmayacak. Yani g550 yerine g600'u almak seni bir sene daha kurtarmayacak bunu demek istiyorum. Arastirirken buna gore bak kartlara. Mutlaka benchmark'lari kontrol et, iki uc fps icin iki uc kati fiyat verenler kervanina katilmanin hicbir anlami yok, o bilincsiz adamin yapacagi is cunku bize uygun degil.

Eskiden tomshardware vardi, anandtech vardi overclockers.co.uk vardi hardocp filan vardi, bu siteler mukemmel kaynak olurdu ama yine tabi anlayana. Keza para toms'u bozmaya baslamisti, yanli yanli testler yapip elmayla armutu karsilastirip milleti yonlendirmeye baslamisti adamlar ama yine de testlerde yapilan "trick"leri gorunce neyin ne kadar fark edecegini bilebildigin icin o testler bile anlayan adam icin bir referans olusturabiliyordu.

2- Bottleneck olusturacak bir ekran kartini almak ise yaramayacaktir. Ekran kartlari sanildigi gibi islemci cacik olsa, sistem veri yolu hizi mokoko olsa bile gunu kurtaran donanimlar degildir. Yeni nesil bir ekran kartini 4 nesil eski islemci+anakart combosuyla calistirmaya zorladiginda yetmeyen veri yolu hizi bottleneck'in kralini yaratir, "ulan ekran kartina $1000 verdik hala adam olmadi oyun" dedirtir. Faka basmamak icin bu konuya dikkat etmek gerekiyor, match edemeyecek bir sisteme olu yatirim yapmak genellikle butun sistemi sifirdan yenilemekle sonuclaniyor.

3- bit konusunu basitce anlatmak gerekirse daha yuksek bit mimariye sahip kartin gpu'su, daha fazla hafizayi efektif bir sekilde kullanabilir, ancak bu demek degildir ki 256bit bir kart 128bit bir karttan hizlidir. Ekran kartinin hizini iki ana parametre belirler, onem sirasina gore : 1 GPU 2 Total Memory Bandwitdh (TMB diyecegim)

Yani ekran kartini secerken bitine degil, oncelikle GPU gucune (hizi yazmadim bu sefer yuksek frekansta calisani daha hizli saniyor insanlar, bu da dogru degil, frekans ile islemci gucu farkli seyler, dusuk frekansta calisip, bir clock'ta daha cok is yapabilen bir cok islemci vardir, yaniltmasin) daha sonra TMB'ye bakilmali. Bit mit kafa karistiran, satis arttiran seyler, oltaya gelmeyelim.

Kabaca konu bu sekilde, 25 yildan fazladir bilgisayarlarla ic iceyim, cok uzun yillar overclock konusunda degisik seyler denemisligim, 10 yil once motor yaginda sistem calistirmisligimiz var, benim konu ile ilgili nosyonum bu. Bir ihtimal outdated olmus olabilir keza son 3 yildir bilgisayarla olan super ilgim kalmadi otomobillere sardim ama sanmiyorum mevzu hep aynidir..

Evrenoz
05-11-2013, 10:23
Abi GTX 660' ı ben kullanıyorum sorun yaşamadım daha şu ana kadar :) Ultra açamazsın belki ama High ayarda kullanabilirsin. :icon_tup:

Eksik kalsın yahu ultra, High bile fazla fazla yeter bana. Öyle "adamın saçından sıçrayan ter damlasını da göreyim" mantığında değilim. Arabada giderken kafamı sağa sola çevirdiğimde ya da karşımda 20 tane adam üzerime ateş ettiğinde koşmaya başladığımda takılmasın kâfi :)

Ekran karti alirken bazi kurallar belirlemistim bundan yillar yillar once, muhtemelen hala gecerlidir.

1- Gunun alinabilecek en mantikli ekran karti genellikle $350-400 civarinda olurdu. Bu rakamin uzerine ciktikca hiz olarak fps'ler birer ikiser artarken fiyatlar $100'er dolar artardi. Muhtemelen hala ayni mantikta ilerliyordur.

Mantikli dedigim olay su, ayni mimariye sahip diyelim 5 farkli erkan karti var. Tamamen atiyorum g500 g520 g550 g580 g600 gibi. Bunlar ayni mimari oldugu icin, mokoko olma tarihleri arasinda hemen hemen bir fark olmayacak. Yani g550 yerine g600'u almak seni bir sene daha kurtarmayacak bunu demek istiyorum. Arastirirken buna gore bak kartlara. Mutlaka benchmark'lari kontrol et, iki uc fps icin iki uc kati fiyat verenler kervanina katilmanin hicbir anlami yok, o bilincsiz adamin yapacagi is cunku bize uygun degil.

Eskiden tomshardware vardi, anandtech vardi overclockers.co.uk vardi hardocp filan vardi, bu siteler mukemmel kaynak olurdu ama yine tabi anlayana. Keza para toms'u bozmaya baslamisti, yanli yanli testler yapip elmayla armutu karsilastirip milleti yonlendirmeye baslamisti adamlar ama yine de testlerde yapilan "trick"leri gorunce neyin ne kadar fark edecegini bilebildigin icin o testler bile anlayan adam icin bir referans olusturabiliyordu.

2- Bottleneck olusturacak bir ekran kartini almak ise yaramayacaktir. Ekran kartlari sanildigi gibi islemci cacik olsa, sistem veri yolu hizi mokoko olsa bile gunu kurtaran donanimlar degildir. Yeni nesil bir ekran kartini 4 nesil eski islemci+anakart combosuyla calistirmaya zorladiginda yetmeyen veri yolu hizi bottleneck'in kralini yaratir, "ulan ekran kartina $1000 verdik hala adam olmadi oyun" dedirtir. Faka basmamak icin bu konuya dikkat etmek gerekiyor, match edemeyecek bir sisteme olu yatirim yapmak genellikle butun sistemi sifirdan yenilemekle sonuclaniyor.

3- bit konusunu basitce anlatmak gerekirse daha yuksek bit mimariye sahip kartin gpu'su, daha fazla hafizayi efektif bir sekilde kullanabilir, ancak bu demek degildir ki 256bit bir kart 128bit bir karttan hizlidir. Ekran kartinin hizini iki ana parametre belirler, onem sirasina gore : 1 GPU 2 Total Memory Bandwitdh (TMB diyecegim)

Yani ekran kartini secerken bitine degil, oncelikle GPU gucune (hizi yazmadim bu sefer yuksek frekansta calisani daha hizli saniyor insanlar, bu da dogru degil, frekans ile islemci gucu farkli seyler, dusuk frekansta calisip, bir clock'ta daha cok is yapabilen bir cok islemci vardir, yaniltmasin) daha sonra TMB'ye bakilmali. Bit mit kafa karistiran, satis arttiran seyler, oltaya gelmeyelim.

Kabaca konu bu sekilde, 25 yildan fazladir bilgisayarlarla ic iceyim, cok uzun yillar overclock konusunda degisik seyler denemisligim, 10 yil once motor yaginda sistem calistirmisligimiz var, benim konu ile ilgili nosyonum bu. Bir ihtimal outdated olmus olabilir keza son 3 yildir bilgisayarla olan super ilgim kalmadi otomobillere sardim ama sanmiyorum mevzu hep aynidir..

Teşekkürler Güneş, epey faydalı oldu yazdıkların. Bit konusu kafamı çok karıştırıyordu;

Hafıza (RAM) Kapasitesi 2 GB
Bellek Hızı 5000MHz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Radeon / HD7850

Yerine;

Bellek Hızı 6008MHz
Bellek Arayüzü 192 Bit
NVIDIA / GTX660

Alarak doğru seçim yaptım sanırım.

Gunes G.
05-11-2013, 10:53
Eksik kalsın yahu ultra, High bile fazla fazla yeter bana. Öyle "adamın saçından sıçrayan ter damlasını da göreyim" mantığında değilim. Arabada giderken kafamı sağa sola çevirdiğimde ya da karşımda 20 tane adam üzerime ateş ettiğinde koşmaya başladığımda takılmasın kâfi :)

Teşekkürler Güneş, epey faydalı oldu yazdıkların. Bit konusu kafamı çok karıştırıyordu;

Bellek Hızı 5000MHz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Radeon / HD7850

Yerine;

Bellek Hızı 6008MHz
Bellek Arayüzü 192 Bit
NVIDIA / GTX660

Alarak doğru seçim yaptım sanırım.

Rica ederim ama bir arastir bakalim gtx660'in TMB'si kacmis, daha dusuk olabilir. Keza boyle teknik detaylari yazarken hep musterilerin gozunu boyamak icin yaziyorlar. Oraya Bellek hizi 6Ghz yazinca daha hizli gozukuyor tabi 5Ghz yazandan ama kazin ayagi farkli olabilir :)

Hafizanin calisma frekansi *(hizi dedikleri kisim) ve bellek arayuzu ve bellegin turu, TMB'yi olusturan uc ana parametre. Ama hangi kart hizli denince GPU'lari ve mimari farki oldugu icin net birsey soylemek test yapmadan imkansiz. O yuzden bilemiyorum hangisi hizli boyle yazinca benimde testlere bakmam incelemem lazim :)

Ya birde salla abi bu detaylari aslinda, ac bir iki benchmark bakin netten, hangi mal ceviz zaten anlasiliyor, detayina girmesende olur yok hangisinin gpu'sunda kac pipeline var, yok efendim hangisinin TMB'si fazla filan diye :)

Ama sunu bilirim ki ayni fiyat araligindaki iki kart (biri ati digeri nvidia) arasinda %10'dan fazla hiz farki yoksa her turlu NVIDIA alirim. Ister tutuk deyin, ister eski kafali, yapacak birsey yok. Ati ve onun ezik driverlari yuzunden sorun yasayan milyonlarca insan oldu bugune kadar, kimse de sallamadi adamlari niye? hepi topu oyun oynuyorlardi cunku...

Evrenoz
05-11-2013, 10:57
Abi boşver, araştırdıkça boka batacak aklım bulanacak :)
+ dediğim gibi, beklentim adaın saçından fırlayan ter damlasına kadar detay görmek değil. Takılmadan medium-high detaylarda oynayayım kafi.

Yiğit G.
05-11-2013, 11:11
Evren ekran kartı karşılaştırmalarını buradan yap..

http://www.hwcompare.com/

Birde sana önerim alabildiğin kadar bütçenin yettiği kadar iyi bir kart al.. forum donanım a bakarsan 2. elde alabilirsin güvenilir satcılardan.. Ben 1 sene evvel 450 tl ye 2. el 6970 aldım.Şu an 600-700 tl sıfır ye satılan kartlardan hala daha iyi.. 3-4 sene daha idare eder beni hatta şimdi 1 tane daha bakıyorum uygun bulursam çift kart kullanmak için.Ha birde şunu sölim konuyu okumadım belki bahsetmişlerdir ama iyi ve güçlü alacagın herhangi bir ekran kartı iyi bir güç kaynagı istiyecektir.750W dan aşagı güç kaynagın olmasın.

Onamdar
05-11-2013, 11:33
Abi bende geçen sene aynı arayışa girdim ram pcu ekran kartı derken rakan 1500 lere yaklaşınca karar değiştirip xbox aldım iyikide öyle yapmışım diyorum.

Fiyatlarıda iyice düştü oyun için düşünüyorsan 400-500 e ikinci el joysticki ile bi kaç oyunla xbox alabilirsin. Bi düşün derim.

asmisinsan
05-11-2013, 11:33
herkes ekran kartı tavsiye ediyor ama power supply önemli evren yüksek kart veya sli yapacaksan ki önermem power kaç watt sana ona göre tavsiyede bulunayım

Mertİ.
05-11-2013, 11:44
bende ekran kartı gtx770 var, işlemci AMD FX six core 8gb ram ama bendede kasma var. kalabalık map a girince hele oynanmıyor. soğudum bende oyundan. herşeyi ultra yapmadığım halde yine takılma var düzeltemedim acaba yanlış yaptığım bişey mi var, ekran kartıda güncel?

BOGA
05-11-2013, 11:53
bende ekran kartı gtx770 var, işlemci AMD FX six core 8gb ram ama bendede kasma var. kalabalık map a girince hele oynanmıyor. soğudum bende oyundan. herşeyi ultra yapmadığım halde yine takılma var düzeltemedim acaba yanlış yaptığım bişey mi var, ekran kartıda güncel?

Ben sli titan kullanıyorum ve bende bile arada takılmalar oluyor saçma sapan. Oyunun optimizasyonu ile alakalı bir sorun var. Çünkü GTX770 gibi bir kartla da kasmaması gerekiyor. Çıkacak olan güncellemeler ile bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Yalnız işlemci sıkıntılı senin six core BF4 için yüksek ayarlarda yetmeyebilir tahiminim bu yönde... BF4 gerçekten yüklü bir sistem isteyen oyun olmuş.

Not: PSU alırken dikkat edilmesi gereken 80+ olmasıdır.

dbahadir
05-11-2013, 11:55
bf 4 çok fazla donanım istiyor ne yazık ki

Evrenoz
05-11-2013, 12:06
Yiğit 2. El'e girmeyi pek düşünmedim. Sorunsuzdur belki ama elektronikte eski kafalıyım biraz :)
SLI konusunda henüz bir adımım yok, yapacaksam da 660 ve 9600'ü yanyana koyabilir miyim bilmiyorum. Çok bilgisim bu konuda..

Onamdar, consol sevmiyorum :)

Asmisinsan; eve gidince bakayım PSU'ma. Hatırladığım kadarıyla güzel birşey almıştım en son.

Edit: Thermaltake TR2 RX Power 550 W imiş güç kaynağım.. SLI yapmaz isem yeterli olur mu acep?

Gunes G.
05-11-2013, 12:08
Merak ettim yillar sonra bakinayim dedim, birsey gordum ki "Game Over ATI" dedirtti bana.

AnandTech | NVIDIA's G-Sync: Attempting to Revolutionize Gaming via Smoothness (http://www.anandtech.com/show/7436/nvidias-gsync-attempting-to-revolutionize-gaming-via-smoothness)

NVIDIA buyuk sopalama pesinde Atiyi..

fatihob
05-11-2013, 12:19
2 ay önce kasa topladım. Ekran kartını çok araştırdım sonra çok para vermenin benim için bi anlamı olmıcağı kanısına varıp vatandan bunu almıştım 450TL'ye. Şimdi sıkıntısız şekilde oynuyorum. Totalda 2 sene idare etsın yeter, olmadı 1 sene sonra ucuza 2.el alır SLI denerim kasamda büyük sorun olmaz. Sizde GTX660 alarak bence iyi yapmıssınız.

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx650tib-dc2oc-2gd5-gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66605)

StyleALP
05-11-2013, 12:28
Abi sırf oyun için ekran kartına bu kadar para vermeyi düşünüyorsan bence oyun konsolu al. Dersen klavye+mouse ekipmanıyla keyif alıyorum en basitinden 500TL 'ye XBox360 alıp geri kalan paraya klavye+mouse ekipmanı alabilirsin

Gunes G.
05-11-2013, 12:32
Arastirdikca agzim acik kaliyor artik. Adamlar ATI'nin 290x kartini degisken frekansli yapmislar, 2 dakikalik benchmarklar yaparken alet 1000Mhz calisiyor, ama is 20dk lik bir teste geldi mi zart diye underclock yapiyor gpu'yu kart isinmadan oturu. Oha artik bu kadar mi dustun be ATI...

"NVIDIA made a test 20 minute Crysis 3 run with R9 290X and 780 TI. According to their data after 2 minutes R9 290X drops to 720 MHz, while GTX 780 Ti sustains 940 MHz clock. The average clock speeds are 799 MHz and 968 MHz for 290X and 780 Ti respectively."

Bu ekran karti piyasasi cok karismis, dallas gibi olmus vay be :)

dbahadir
05-11-2013, 12:43
Arastirdikca agzim acik kaliyor artik. Adamlar ATI'nin 290x kartini degisken frekansli yapmislar, 2 dakikalik benchmarklar yaparken alet 1000Mhz calisiyor, ama is 20dk lik bir teste geldi mi zart diye underclock yapiyor gpu'yu kart isinmadan oturu. Oha artik bu kadar mi dustun be ATI...

"NVIDIA made a test 20 minute Crysis 3 run with R9 290X and 780 TI. According to their data after 2 minutes R9 290X drops to 720 MHz, while GTX 780 Ti sustains 940 MHz clock. The average clock speeds are 799 MHz and 968 MHz for 290X and 780 Ti respectively."

ben bir kez ATI almıştım. Aman aman bir daha asla.

Yiğit G.
05-11-2013, 13:33
Yiğit 2. El'e girmeyi pek düşünmedim. Sorunsuzdur belki ama elektronikte eski kafalıyım biraz :)
SLI konusunda henüz bir adımım yok, yapacaksam da 660 ve 9600'ü yanyana koyabilir miyim bilmiyorum. Çok bilgisim bu konuda..

Onamdar, consol sevmiyorum :)

Asmisinsan; eve gidince bakayım PSU'ma. Hatırladığım kadarıyla güzel birşey almıştım en son.

Edit: Thermaltake TR2 RX Power 550 W imiş güç kaynağım.. SLI yapmaz isem yeterli olur mu acep?

abi 550w sli yapmasanda günümüz ekran kartları için pek yeterli değil.Yani hani idare eder gibi (kartına bağlı) ama tavsiye etmem.Kartın hakkını veremessin.

blackweb
05-11-2013, 13:36
üstadım senin donanımın yeterince kuvvetli zaten.

Harddiskin eğer sata yada ide ise onu ssd ye çevirmen gayet rahatlatıcaktır ekran performansını.

Batu-R
05-11-2013, 13:58
7850 var bende de oyun performansı aşırı iyi çok memnunum ama devamlı kendini kapatıyo ekran kartı abi bilgin olsun :D

Gunes G.
05-11-2013, 13:58
Bu arada mali buldum, en mantikli kart bu su an piyasadaki

Newegg.com - GIGABYTE GV-N770OC-4GD GeForce GTX 770 4GB 256-bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready WindForce 3X 450W Video Card (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125462)

Sogutmasi tamam, 4gb ram ile yeni cikan console oyunlari pc'ye portlandiginda 4k reso'da bile sorunsuz oynatir, hiz olarak nvidia'da 3. sirada, fiyat olarak $350-300 araligini tam tutturuyor, kisaca kirterlerime tam uyar kart bu

therev
05-11-2013, 14:05
bende soru sorsam baltalamadan konuyu suan 3 bin tlye adam gibi bir bilgisayar topliyabilirmiyim? parcalar ne olabilir?

S.Özeren
05-11-2013, 14:33
ps3 ve xbox oyun konsolları mevcutken , bu paraları bağlamak mantıksız geliyor bana

ekran kartı parasına oyun konsolu var :) üstelik güncellemek , yok kastı ya ne olcak şimdi gibi şeyleride kafaya takmanıza gerek kalmıyor

Yiğit G.
05-11-2013, 14:34
7850 var bende de oyun performansı aşırı iyi çok memnunum ama devamlı kendini kapatıyo ekran kartı abi bilgin olsun :D

içini aç fanını ve radyatorlerin temizle iyi bir termal macun sürüp kapat.Düzelecektir muhtemelen.

StyleALP
05-11-2013, 14:34
bende soru sorsam baltalamadan konuyu suan 3 bin tlye adam gibi bir bilgisayar topliyabilirmiyim? parcalar ne olabilir?

3.000TL 'ye güzel bir bilgisayar toplanır.

MSI
Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

INTEL
Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci

ASUS
GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

SEAGATE
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

ya da

SSD hardisk tercih edebilirsiniz.

COOLER MASTER
HYPER 212 EVO LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

COOLER MASTER
HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

Bir örnek..

Yiğit G.
05-11-2013, 14:35

monitör klavye mouse dahil olarakmı ?

therev
05-11-2013, 14:40
monitör klavye mouse dahil olarakmı ?

yok hayir onlar var :)

c20let
05-11-2013, 14:43
Benim ekran kartım da 9600 GT. Ben 1GB 256 bit diye biliyordum ?

2 gb bellekli 9600gt'de var 256 mb bellekli olanıda var.

Evrenoz
05-11-2013, 15:27
abi 550w sli yapmasanda günümüz ekran kartları için pek yeterli değil.Yani hani idare eder gibi (kartına bağlı) ama tavsiye etmem.Kartın hakkını veremessin.

Bi gelsin kart, olmadı alırım 750'lik bir PSU

Bu arada mali buldum, en mantikli kart bu su an piyasadaki

Newegg.com - GIGABYTE GV-N770OC-4GD GeForce GTX 770 4GB 256-bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready WindForce 3X 450W Video Card (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125462)

Sogutmasi tamam, 4gb ram ile yeni cikan console oyunlari pc'ye portlandiginda 4k reso'da bile sorunsuz oynatir, hiz olarak nvidia'da 3. sirada, fiyat olarak $350-300 araligini tam tutturuyor, kisaca kirterlerime tam uyar kart bu

Bu biraz pahalı, aldık artık 660'ı. Umarım derman olur derde

Yiğit G.
05-11-2013, 15:31
yok hayir onlar var :)

Arkadaş güzel listelemiş bende amd olarak verim

AMD - FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm (5GHz olarak rahatlıkla kullanırsın)

GIGABYTE 990FXA-UD3 AMD AM3+ 990FXA/SB950 DDR3 2000MHZ (O.C.) SATA 3.0

GSKILL 16GB (4X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V

ASUS HD7970 DIRECTCU II TOP GDDR5 3GB 384BIT AMD

WD 3.5" 1TB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 64MB

COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER

OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 750W

aşağı yukarı 3000 civarı yapıyor... buna bide ek su soğutma alırsan tadından yenmez.

ygtrn
05-11-2013, 15:33
evren abi konuyla alakasız ama bf4 nicini alabilirmiyim battlelog a eklemek için :)

Evrenoz
05-11-2013, 15:37
EvrenOzdal olsa gerek, bak bakim bi var mı. Yoksa oyunu açtığımda söylerim

ygtrn
05-11-2013, 15:45
yok abi çıkmadı bişey oyuna girince yazarsın sağol...

Yiğit G.
05-11-2013, 15:55
EvrenOzdal olsa gerek, bak bakim bi var mı. Yoksa oyunu açtığımda söylerim

ben bekliyorum Bf4 almak için dogum günüm gelsin bikaç gün sonra , origin dogum günü olanlara o gün %30 gibi indirim yapıyormuş.Birde çok fazla bug varmış cok fazla cheat varmış şu an.. güncelleme gelsin yavaş yavaş düzelir diyorlar..

Gunes G.
05-11-2013, 15:56
Bi gelsin kart, olmadı alırım 750'lik bir PSU

Bu biraz pahalı, aldık artık 660'ı. Umarım derman olur derde

Ohannes evet simdi gordum, 389 dolarlik kart burada 600 dolar. Ayip ama ya. Eskiden de boyleydi, amerikadan arkadaslara getirtirdik komple sistemleri bavula attirip, sonra bir ara fiyatlar duzelmisti, neredeyse ayni rakamlara satiyorlardi burada da elektronikleri, simdi gene sapitmis anlasilan :/

gtx660 isini gorur, zaten burada alinabilecek en mantikli kart buymus gercekten, nasil bir ulke burasi ya hersey pahali arkadas :mad:

individual
05-11-2013, 17:14
Evren hiç 7 serisine bulaşma GTX 690 seni 10 sene idare eder. Pahalı bir karttır ama 10 sene elini sürmezsin bir daha.
VATAN COMPUTER - ASUS - GTX690 GDDR5 4GB 512Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx690-4gd5-gtx690-gddr5-4gb-512bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60375#allImages)

Bu kartı alırsan adam gibi Power anakart ve işlemcide al derim:D

Ben geçen sene topladım yeni masaüstünü

Intel i7 Extreme
Asus anakart
32 GB ram
MSI GTX 690

Ekran kartı ile topladım. Batllefield 4 ü 4 kere açsam kasma olmaz :)

Katılıyorum.Yaptığım iş gereği yüksek 3D görüntü kalitesi olan ve performanslı ekran kartları kullanıyoruz.

Bu zamana kadar Ati 6900 Serisi çok iyiydi yanlız 7700 serisine geçince adamlar resmen düşüşe geçti.Hep ekran kartı driver hatası verip programlar kapanmaya başladı.

nvidia 590 çok memnun kaldım sonrasında nvidia 690 aldım oda süper bir ekran kartı çıktı yanlız fiyatı çok yüksek gelebilir.En son şuan Nvidia K5000 Ekran kartı kullanıyorum bu ekran kartında 2X2 yada üstün videowall yapabiliyorsunuz.Yanlız gtx590 ve üstü serilerde pc'nizin power gücü yetmeye bilir.

Sırasıyla kullandığım kartlar.

Ati Radeon 7790
Nvida GTX590
Nvida GTX690

http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7wv7.png (http://bit.ly/c25MCx)

Edit Nvidia 580GTX ekran kartı alabilirsiniz onuda kullandım yanlız çok büyük pc kasasına sığmaya bilir.

MCN21
05-11-2013, 17:20
Yanlis bilmiyorsam ayni karttan 2 tane olmasi gerekiyor :) grafik performansinizi arttiriyor ama soyle bir durum var butun oyunlar icin degil , sli destekleyen oyunlar var onlarda daha yuksek verim aliyorsunuz :) yani benim tercihim 2 tane orta yusek arasi kart almaktansa yuksek grafikli tek kart daha amntikli geliyor suan icin :) belki ilerde sli i gelistirirler veya daha cok oyuna adapte ederler o zaman mantikli olabilir

hondafit
05-11-2013, 17:50
aynı ekran kartını kullanıyorum son aldığım 2 oyun hakkaten tad vermedi bende oynamıyorum artık.donmalar oluşmaya başladı.Benim bildiğim zotac 9600gt 1 gb 256 bit en azından benim ki öyle.
kullandıığım donanım
quadcore q9400
4gb ram ddr2
1gb zotac 9600 gt ekran kartı

Eren G.
05-11-2013, 19:04
Merak ettim yillar sonra bakinayim dedim, birsey gordum ki "Game Over ATI" dedirtti bana.

AnandTech | NVIDIA's G-Sync: Attempting to Revolutionize Gaming via Smoothness (http://www.anandtech.com/show/7436/nvidias-gsync-attempting-to-revolutionize-gaming-via-smoothness)

NVIDIA buyuk sopalama pesinde Atiyi..

ATI nin bu seneki acikladigi ortakliklar ile ( konsollar olsun, apple olsun, steam konsolu destegi olsun, EA games destegi olsun vs vs)Nvidia en az 5 sene ruyasinda sopalar ATI yi. Ki konsollara *** atmaya calisarak Nvidia cok buyuk hata yapti.

Schumi
05-11-2013, 19:27
2 ay önce kasa topladım. Ekran kartını çok araştırdım sonra çok para vermenin benim için bi anlamı olmıcağı kanısına varıp vatandan bunu almıştım 450TL'ye. Şimdi sıkıntısız şekilde oynuyorum. Totalda 2 sene idare etsın yeter, olmadı 1 sene sonra ucuza 2.el alır SLI denerim kasamda büyük sorun olmaz. Sizde GTX660 alarak bence iyi yapmıssınız.

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı (http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx650tib-dc2oc-2gd5-gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66605)

Vatan'da kampanya ile 354 TL'ye aldım geçen hafta. :)

bilalMW
05-11-2013, 19:27
bana ne kadar harcayabileceğini söyle. :)

pirasa
05-11-2013, 19:55

bu üst seviye prestij serisi kartları alanlar zaten oyun bile oynamıyor, alıyor overclock test kasıyolar. bunca zamandır bilgisayarla ilgili birisiniz, ekran kartı almak istiyorum orta sınıf yani şuanki 200-300 lira arasına bir kart alacak olsanız nvidia mı ati mi alırsınız ?

vezzy, exper bilgisayarlarda fx5200 çıktımı fifa açmazdı doğru düzgün, ati9550 ondan ucuz karttı fakat köpek gibi oyun oynatırdı :D bios flashıyla 9600pro bile olurdu :D

Dou
05-11-2013, 20:02
Üzülmenize gerek yok, şayet battlefield 4 ü şu anda hakkıyla çalıştırabilen ekran kartı çok az var. Alacağınız orta segment ekran kartı yine istediğiniz performansı vermeyecek.

İlla ekran kartı alacaksanız hd7950 öneririm. f/p olarak başarılı.

Bu arada ati/amd oyun konsollarındaki (hem ps4 hem xbox one) parça tedariğinden zaten malı yeterince götürüyor, finansal bakımdan game over olması henüz güç.

lethaldoze
05-11-2013, 22:57
Üzülmenize gerek yok, şayet battlefield 4 ü şu anda hakkıyla çalıştırabilen ekran kartı çok az var. Alacağınız orta segment ekran kartı yine istediğiniz performansı vermeyecek.

İlla ekran kartı alacaksanız hd7950 öneririm. f/p olarak başarılı.

Bu arada ati/amd oyun konsollarındaki (hem ps4 hem xbox one) parça tedariğinden zaten malı yeterince götürüyor, finansal bakımdan game over olması henüz güç.

Asus 7950 dctv2 kullanıyorum ve çok memnunum. Yeni oyunları denemedim bf4 gibi ama işlemcim tam koşturamasada ekran kartını yinede şuanlık yetıyor. Yetmedığı yerde ıslemcıyı değiştiricem. Hem asus kalitesı hemde fiyatı epey uygun.

Providence
06-11-2013, 01:13
GTX 690 gibi kendiliğinden sli lı kartlar 2k çözünürlükte 2500x1600 monitör yoksa çok manasız , güneşin dediği gibi gtx770 ideal bencede full hd çözünürlük için . Yada 2. el gtx 580 yada biraz daha bütçe ile gtx680 zorlanabilir.

jb1919
06-11-2013, 01:22
verildiyse kusura bakmayın,
systemrequirementslab.com bu siteden oyun seçerek, pc'de neyin yetersiz kaldığını görebilirsiniz

Gunes G.
06-11-2013, 02:23
bu üst seviye prestij serisi kartları alanlar zaten oyun bile oynamıyor, alıyor overclock test kasıyolar. bunca zamandır bilgisayarla ilgili birisiniz, ekran kartı almak istiyorum orta sınıf yani şuanki 200-300 lira arasına bir kart alacak olsanız nvidia mı ati mi alırsınız ?

vezzy, exper bilgisayarlarda fx5200 çıktımı fifa açmazdı doğru düzgün, ati9550 ondan ucuz karttı fakat köpek gibi oyun oynatırdı :D bios flashıyla 9600pro bile olurdu :D

200-300 TL'ye ibre ATI'den yana olabilir buna bir sozum yok zaten benim hedefim $350-400 arasi kartlar hep ekran karti alirken. Altina inmek olu yatirim, ustune cikmak para kaybi. Ha USA fiyatlari icin konusuyorum TR degil bu arada.

Yanliz bu G sync muhabbeti ciddi bir gelisme. Su an kimse farkinda degil belki ama butun pazarda belirleyici olabilecek bir teknoloji gibi gozukuyor.

Dusunsenize 4k reso'da hersey acik oyun oynuyorusunuz ve fps dusse bile ne akilicik azaliyor, ne de tearing yapiyor grafikler. Valla ben gormeden inanamam ama dedikleri gibiyse bambaska bir oyun deneyimi demek oluyor bu yeter ki ekraniniz ve ekran kartiniz desteklesin...

Evrenoz
06-11-2013, 07:10
GTX 690 gibi kendiliğinden sli lı kartlar 2k çözünürlükte 2500x1600 monitör yoksa çok manasız , güneşin dediği gibi gtx770 ideal bencede full hd çözünürlük için . Yada 2. el gtx 580 yada biraz daha bütçe ile gtx680 zorlanabilir.

Bunun Türkçesi nedir :)
Kusura bakma cidden çok yakın değilim bu terimlere o yüzden soruyorum. Ayrıca daha önce de belirttiğim gibi GTX660 aldım, muhtemelen bugün elime ulaşır. Bakalım sonuç nasıl olacak

verildiyse kusura bakmayın,
systemrequirementslab.com bu siteden oyun seçerek, pc'de neyin yetersiz kaldığını görebilirsiniz

İnceleyeyim bunu, teşekkürler

Evrenoz
08-11-2013, 09:27
Kart geldi, Bir güzel taktım kurdum.. Kurulum öncesi de temiz iş olsun diye format attım. Battlefield 4'te ayarlar High iken herhangi bir takılma / atlama olmaksızın gayet sorunsuz oynayabiliyorum.

Şuan tek endişem, acaba PSU yetiyor mu? Muhtemelen limitlerde geziyordur. Yetmediği zaman bunu nasıl anlarım?

Sistem Şöyle;

550 W Thermaltake PSU
i3 CPU
4 adet 2 GB RAM
3 Adet Sata HDD
GTX660 Ekran kartı

asmisinsan
08-11-2013, 09:37
gtx 660 a 550w thermaltake yeter