PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duster almadan önce mutlaka düşünün

mechanic
05-11-2013, 14:50
değişik bir beceri
FCmmsp4g3O0

hakan115
05-11-2013, 14:51
Link ekleme şansınız var mı?

erturul çiçek
05-11-2013, 14:52
Dacia Duster Crash - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FCmmsp4g3O0)

mirafiori
05-11-2013, 15:08
düşündürücü :S

es026
05-11-2013, 15:32
Yuh ne yol tuttu be :D

tunerviper
05-11-2013, 16:05
Biz zamanında düşünüp almadık :)

ercan5252
05-11-2013, 16:09
bu kadar da olmamalı.

Birkan61
05-11-2013, 16:10
Bizdede var duster, en sol seritten aniden yanyola girdim. Bi anlik reflekslr :D aracin sol arka tekeri kalkti havaya zor toparladimda indirdim arabayi.

Bu olaydan sonra yaylari 4cm pressletip daha genis lastik taktik arabaya suan daha iyi.

Ama yinede aracin sinirlarini bilip ona gore hareket etmekte fayda var

Aracin iyi yol tutmadigi dogrudur. Ncaptende 3 yildiz almis bi arac

SON TC
05-11-2013, 16:11
eee ben bosuna sıfır duster yerıne o paraya 2004 land almadım ;)

slowmotion
05-11-2013, 16:12
konu açmışlardı motor yiyen araç bu model değilmiydi? ıslaktan kuruya geçince iyi yol tutmuş :D

SOMEONESPECIAL
05-11-2013, 16:13
Bizdede var duster, en sol seritten aniden yanyola girdim. Bi anlik reflekslr :D aracin sol arka tekeri kalkti havaya zor toparladimda indirdim arabayi.

Bu olaydan sonra yaylari 4cm pressletip daha genis lastik taktik arabaya suan daha iyi.

Eski lastikleri ne yaptınız ?

SOMEONESPECIAL
05-11-2013, 16:14
Hadi Duster ı geçelim. Cherokeeye ne demeli ?

zaYFLb8WMGM

Jeep Grand Cherokee moose test -- the full story - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=zaYFLb8WMGM)

HaKo
05-11-2013, 16:16

orjinal yayı presletmek bence iyi bir çözüm değil aksine daha berbat hal almıştır. Araba virajda esnemeyince iyi yol tutuyor anlamına gelmez.

oğuz
05-11-2013, 16:18
tam o dönüş anında biraz daha kuru olan kısmamı geldi ben mi öyle gördüm

EEE
05-11-2013, 16:29
tam o dönüş anında biraz daha kuru olan kısmamı geldi ben mi öyle gördüm

zemınden tutununca takla attı

SOMEONESPECIAL
05-11-2013, 16:35
Bu videoda bi hayli ilginç

_4m5lItAQrU

Fiat Fiorino ESP Testi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_4m5lItAQrU)

Takla atan Nemo ya da Bipper

Draniela
05-11-2013, 16:53
e u yer değiştir tamam işte destur. şaka bir yana şok oldum videoyu izleyince bu kadarını beklemezdim.

free-hifi
05-11-2013, 16:53
bunlarda esr esp dalgası yok mu ? peki iyi bir spor yay alınsa bir çözüm olmaz mı? dusteri olan forumlara takılmayan bir arkadaşıma yardımım olsun istiyorum ilk videodan fena tırstı :D

morgy_drag
05-11-2013, 17:10

Takla atan nemo..
Onun sebebi de fiorino ve bipper da esp donanımı opsiyon listesinde varken..
Nemo da olmaması..
ESP nin gerekliliği içerikli vidyo..
Yoksa fiorino da bipper da nemo da aynı bandın ürünü..Motor ları hariç herşeyi aynı..
Sanırım 2013 ten sonra motorları da aynı..

sercanışık
05-11-2013, 17:48

_4m5lItAQrU

Fiat Fiorino ESP Testi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_4m5lItAQrU)

takla atan araac nemo dogrudur ama dger bı testte adamlar aracı devıremıyo onda da esp flan bırsey yok ama burdakı nemonun soforundekı kol hareketlerın bakıldıgı taktırde kasıtlı sert hareket yapmıs acıkca bllı oluyo ama fıorınoda daha yumusak dıreksıyon hareketlerı http://www.youtube.com/watch?v=GkHennzQ4tU burdakı testte de 90 km ye kadar denenıyo

doush
05-11-2013, 20:18
Kuruya geçmiş anında takla nedeni o.. Ama kaza testinden 4 yıldız alan bir araba, 2013 teyiz..

CasabLanca
05-11-2013, 20:18
sabri bey napıyorsunuz?

lethaldoze
05-11-2013, 22:51
Hastayım su geyık testınde aracın anıden serıt degıştırmesıne :D

darkmoon
05-11-2013, 23:05
sanırım test aracı esp siz esp li olsa biraz zor takla atardı gibime geliyor hadi bu araç bizde dacia olarak üretiliyorda bazı ülkelerde renault duster bazı ülkelerde ise nissan terrano adıyla satılıyor..
renault nissan ismini lekeliycek ibr araç üretmez bence..

weST.27
05-11-2013, 23:07
Cherokee allaha emanet gibi videoda :D

berkay_aydin
05-11-2013, 23:10
Arazi aracı sınıfında üretilmiş araçları ıslak/kuru asfaltta viraj testi yapmanın mantığı kullanıcının tercihine kalıyor birazda heralde ? Dacia savunduğumdan değil kesinlikle ama başka bir örnek vermek gerekirse cherokee ve toureg arazi testlerine bakmak yeterlidir diye düşünüyorum..

b.ustaoglu
05-11-2013, 23:24
bu tarz bir araç zaten o durumda devrilebilirdi bu çok acayip bişey değil. yani bir q7 veya bir x5 performansı kimse beklemiyor sanırım dusterdan :)

yeni discovery değil ama disco 1-2, freelander, rav4 gibi araçlarında bu tarz bir testte takla atması büyük ihtimal. kaldı ki tank gibi amerikan suvlarını hiç katmıyorum bile :)

işin özü... asfalt jipi olmayan her jip geyik testinde sıkıntı yaratır... belki takla atmaz ama soğuk ter attırır yani :D

Eren G.
05-11-2013, 23:32
bu tarz bir araç zaten o durumda devrilebilirdi bu çok acayip bişey değil. yani bir q7 veya bir x5 performansı kimse beklemiyor sanırım dusterdan :)

yeni discovery değil ama disco 1-2, freelander, rav4 gibi araçlarında bu tarz bir testte takla atması büyük ihtimal. kaldı ki tank gibi amerikan suvlarını hiç katmıyorum bile :)

işin özü... asfalt jipi olmayan her jip geyik testinde sıkıntı yaratır... belki takla atmaz ama soğuk ter attırır yani :D

İşte o takla attırmasa da soğuk ter attırma olayı şehirler arası yollarda aniden şerit değiştirmenizi gerektirecek bir olay olduğunda ( hayvan çıkabilir, tali yoldan çıkan bir araç olabilir vs. ) hayatınıza, ailenizden birinin hayatına mal olabilir. :)

Birkan61
05-11-2013, 23:43
Eski lastikleri ne yaptınız ?

Dacia kulübü forumunda bir abiye okuttum abi :D

orjinal yayı presletmek bence iyi bir çözüm değil aksine daha berbat hal almıştır. Araba virajda esnemeyince iyi yol tutuyor anlamına gelmez.

Çukurları biraz daha hissettiriyor fakat yol tutuşu kesinlikle arttı.

Bizim burda bir viraj var, önceki haliyle bu haliyle denedim. Önceden araç arkayı bırakırken artık böyle birşey yok..

Araç zaten bizde pek kalmıyor servis olarak kullanılıyor.

Motor yiyen araç bizimkiydi evet:)

omerfaruk_ua
05-11-2013, 23:48
İşte o takla attırmasa da soğuk ter attırma olayı şehirler arası yollarda aniden şerit değiştirmenizi gerektirecek bir olay olduğunda ( hayvan çıkabilir, tali yoldan çıkan bir araç olabilir vs. ) hayatınıza, ailenizden birinin hayatına mal olabilir. :)

Arkadaş asfalt jipi olmayan arazı araçlarından bahsetmiş zaten. Arazi aracıyla şehirler arası yola çıkmak zaten pek akıl karı değil. :) Çıkarsanızda manevra yapabileceğiniz hızlarda olmalısınız bence.
Bu test çok bir anlam ifade etmiyor bence sonuçta yüksek bir araç ve sınırları belli ıslak gördünmü frene basacaksın, dikkat edeceksin olay bu. He kaza yaptırmasın diyorsanızda öyle bir araç yok maalesef.

psikolojikdeli
06-11-2013, 00:07
dans eden araba yapmışlar

SSagnak
06-11-2013, 10:02
Bizim şirketimizde var cumartesi gecesi ankaraya 7 tane götürdük en son yokuş aşağı 180 gördüm ama asfaltla ilişkisi kesiliyor gibiydi :D gaz tenekesi ya resmen şahin bile daha sağlam :D

TigeR
06-11-2013, 13:32
cherokee testinde toureg yavaş girerken cherokee yardırarak kasıtlı gibi sanki

jeffy
06-11-2013, 16:33
Bu eğer güvenli sürüş teknikleri eğitiminde olduysa ki öyle gözüküyor ;

Öncelikle denemenin ilk kısmında abs nin önemini kavratmak için ABS devre dışı bırakılıp deneniyor ki buda o denemelerden biri sanırım araç direk kaymaya başlıyor. Yer düzgün ıslatılmadığı için birazda taklaya geliyor gibi bir izlenim edindim :)

SON TC
06-11-2013, 16:54
cherokee testinde toureg yavaş girerken cherokee yardırarak kasıtlı gibi sanki

Aynen katılıyorum hız orantıları çok farklı gıbı geldı banada...

Birkan61
06-11-2013, 17:05
Bizim şirketimizde var cumartesi gecesi ankaraya 7 tane götürdük en son yokuş aşağı 180 gördüm ama asfaltla ilişkisi kesiliyor gibiydi :D gaz tenekesi ya resmen şahin bile daha sağlam :D

Muğlaya gittim geldim istanbuldan dusterla, otobanda 140ın altına inmedim, şahinden kat kat üstün ve sağlam bir araç her anlamda o hızlardada..

Müthiş bir yol tutuşu yok ama şahin örneği saçma olmuş ;)

Mutu
06-11-2013, 17:10
Yahu bazıları 40bine sıfır heralde q7 falan kalitesi bekliyor. Çok uçuk yorumlar var.

Ayrıca hala hazırda araba üretemeyen bir ülkenin vatandaşı olarak, yıllardır otomobil üreten fabrikaların araçlarına teneke, çöp gibi sıfatları takanların çok bildiklerini varsayıp, yerli araç üretimine teneke, çöp dedikleri araç kalitelerini aşarak geçmelerini talep ediyorum.

mert_can 41
06-11-2013, 17:22
Duster la eletiriklerimiz uyuşmuyodu zaten bir kere galeride binmiştim anlamadığım sebepten ufak çarpıldım :D şaka bir yana zaten o fiyata dusterdan fazla birşey beklememek lazım ama yinede bir çok arabadan daha kaliteli benim gözümde testede hata var gibi sürücü araba taklaya gelirken halen sağ kırıyo sola kırsa belki düzeltebilirdi :)

Masterpiece
06-11-2013, 17:42
sabri bey napıyorsunuz?

Bunu dışarı alın..

emre55
06-11-2013, 23:42
Duster ı bilmem de bu şekil bi spin atmışlığımız var 2007 kangoo ile samsunda, önümüze kamyonun atlamasıyla. çok şükür taklaya gelmedik ama 2 3 tur atmıştık hatırladığım kadarıyla.

Bestsi
07-11-2013, 08:56
Dusterın sürücü tarafındaki güneşliğindeki işaretlere dikkat ettinizmi orada zaten aracın devrilebileceği ve savrulabileceği resimlerle anlatılmış kullanma kılavuzunda öyle yazıyor en azından ben 70 le giderken iki tekere kalktım birkaç kez :S

mechanic
07-11-2013, 09:08
Duster la eletiriklerimiz uyuşmuyodu zaten bir kere galeride binmiştim anlamadığım sebepten ufak çarpıldım :D şaka bir yana zaten o fiyata dusterdan fazla birşey beklememek lazım ama yinede bir çok arabadan daha kaliteli benim gözümde testede hata var gibi sürücü araba taklaya gelirken halen sağ kırıyo sola kırsa belki düzeltebilirdi :)

koltuk kumasından olsa gerek aractan her ınısımde carpılıyorum.
yağmurda frene bassak takla atacaz işte videonun kaçıklaması bu

SSagnak
08-11-2013, 11:34
Muğlaya gittim geldim istanbuldan dusterla, otobanda 140ın altına inmedim, şahinden kat kat üstün ve sağlam bir araç her anlamda o hızlardada..

Müthiş bir yol tutuşu yok ama şahin örneği saçma olmuş ;)

şahin örneğini verdim ikiside teneke gerçi bir audi mercedes bmw vs araçların dışında sürdüğümüz her araba teneke kendi kişisel görüşüm bu herkesin arabası kendine güzel gelir saygım vardır ama bu benim görüşüm hani 40 milyara sıfır duster almak bence pek akıl işi değil iç dizayn yok sağlam değil

VWci
08-11-2013, 11:48
Takla atan duster arkasi dingilli olan. Belki bagimsiz suspansiyona sahip olan versiyonu olsaydi bir nebze daha dengeli olabirdi diye dusunuyorum ancak sadece bir tahmin.

burakcan
10-11-2013, 23:11
ıslak zeminden sonra kuru zemin aracı fena çarpmış