PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kablolu modem ile wireless Access Point hakkında yardım

naci
06-11-2013, 08:46
Kablonet kullanıcısıyım. İlk aldığım netmaster modem garanti süresi bittikten sonra bozulduğu için bende linkteki modem ve wireless A.P yi aldım. Kurulumlarını yaptım ve modemin mac adresini türksat'a bildirdim. Motorola SB5101 Docsis 2.0 Uydunet Modem+TP-Link TL-WR740N Access Point - Bilgisayar - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/liste/motorola-sb5101-docsis-20-uydunet-modemtp-link-tl-wr740n-access-point/productDetails.aspx?productId=bd20154&categoryId=3009802)
Problemler:
1- Modem'den direk pc ye bağlanıp internete girebiliyorum, ama wirelessi bağladığımda internet kesiliyor.
2- Modemin arayüzüne giremiyorum, şifre istiyor ama şifreyi bilmiyorum. (admin, admin ve admin-passworld kombinasyonunu denedim olmadı) eski modem netmasterle admin passworld ile girebiliyordum şimdi olmuyor.
3- wireless içinde türksat'a bildirim yapmam gerekiyor mu?.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

sweap07
06-11-2013, 11:09
modemın arayüzündekı sifreyı müşteri hızmetlerıne aarayıp sordunuzmu acaba abi

naci
06-11-2013, 12:31
Şifre sormadım, benden mac numarasını istediler verdim, 2 saat sonra internet çalışmaya başladı, modemle nete giriyorum ama wireless ile çalışmıyor.