PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakında alkollü sokakda yürümek de yasaklanabilir dikkatt

karsiyakaliozi
07-11-2013, 09:25
Alkollü bisiklet cezası - Hürriyet GÜNDEM (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25060321.asp)

yorumsuz...

Anıl E.
07-11-2013, 09:48
Belki suriyelilere ücretsiz alkol dağıtımı yapılabilir .

Neyse,adamların zaten amacı alkolü komple bitirmek ülkede. Şeriatın adımları yavaş yavaş atılıyor. Bundan 2-3 sene önce şeriat dediğimizde herkes gülüp geçiyordu saçmalamayın deniliyordu. Buyrun adım adım ilerliyorlar .

Kurunun yanında yaş da yanıyor.

SekoLive
07-11-2013, 09:50
yaw bisiklet süren adamın B sınıfı ehliyetine el koymak nasıl bi iş?

iyiki adama borç v.s. seneti de imzalatmamıslar

bisiklet için ehliyet gerekiyormu ben mi yanlış biliyorum?

edit
gerçi geri alms adam simdi emniyetci arkadaşlar görürse yazsınlar bu memurlar neden bunu yapms :)

orhan_guney
07-11-2013, 09:51
VUR0jQX7i3U

Taha Fedai
07-11-2013, 09:53
Sokakta alkollu yurume soruna cevap vereyim bencede yurumesin

Evrenoz
07-11-2013, 09:57

Kimseye salça olmuyorsa, kimseye rahatsızlık vermiyorsa, bir başkasının yaşam alanına ve özgürlüğüne müdahale etmiyorsa.. Sana ne?

karsiyakaliozi
07-11-2013, 09:58

bisiklet kullanmakdan iyidir ben devamlı yürümeyi tercih ederim alkol aldımmı bırakırım aracı :)

clioGT
07-11-2013, 09:58
esas alkolsuz şekilde sağa sola sapık sapık bakıyorsa, karımı kardeşimi kız arkadaşımı kesiyorsa, yürümesin, oturmasın dışarda.

Taha Fedai
07-11-2013, 09:59
Kimseye salça olmuyorsa, kimseye rahatsızlık vermiyorsa, bir başkasının yaşam alanına ve özgürlüğüne müdahale etmiyorsa.. Sana ne?

O dediğin öyle olmuyor işte

Evrenoz
07-11-2013, 10:01

Nasıl oluyor? Anlat da bilelim. Neredeyse senin yaşın kadar sene alkollü halde sokakta yürüdüm, kimseye dokunmadım. Nasıl olacak?

karsiyakaliozi
07-11-2013, 10:03

bence sen konunun açılma amacını anlamadın bu cemaat imam meselesi imam alkol kotu dedımı cemaat, bisikletmi suruyor yoldamı yuruyor bakmadan ezmeye kalkıyor iş de orda özgürlük gidiyor bence fazla uzatma canım kardeşim aramızdaki yaş farkı benim br çok şeyi anlamamı sağlıyor .

Taha Fedai
07-11-2013, 10:04

Nasıl oluyor? Anlat da bilelim. Neredeyse senin yaşın kadar sene alkollü halde sokakta yürüdüm, kimseye dokunmadım. Nasıl olacak?

Ben senin gibi küçük düşürücü yorumlar yapmayacağım Agır Ceza davalarına girdiysen Adam òldürme tecavüz işkence gibi suçların % 30 alkollü iken işleniyor bunun farkında degilsiniz sanirim

Met
07-11-2013, 10:06

Harbiden nasıl oluyor bana da bi anlatsana.

SekoLive
07-11-2013, 10:06
Ben senin gibi küçük düşürücü yorumlar yapmayacağım Agır Ceza davalarına girdiysen Adam òldürme tecavüz işkence gibi suçların % 30 alkollü iken işleniyor bunun farkında degilsiniz sanirim

sende bilirsinki onların %20si alkolu hafifletici suc olarak beyan ediyorlardır.

ayık kafayla 30 kişi 13 yaşındakı kıza tecavüz ettiğinde ne düşünüyordun? ceza almadılar v.s. ?

ulasoztas1
07-11-2013, 10:08

Sen iyimisin? Alkollü şekilde yürümekle bunu ne alakası var? Adam alkol almış arabasını bırakmış yürümüş yada bisiklete binmiş bu onun iyi niyetini gösterir trafikte sorun yaşamamak için. Başkası psikopatsa alkol onun bahanesidir. Senin bahsettiklerin mi alkol içiyor sadece sanıyorsun? Çoğun içiyor onun %30 psikopatsa gersinin suçu ne?

cabrioleter
07-11-2013, 10:09

yüzde 70i alkolsüzken oluyor yani :eek:

Taha Fedai
07-11-2013, 10:09
sende bilirsinki onların %20si alkolu hafifletici suc olarak beyan ediyorlardır.

ayık kafayla 30 kişi 13 yaşındakı kıza tecavüz ettiğinde ne düşünüyordun? ceza almadılar v.s. ?

N.Ç olayını soruyosan o çok farklı istersen onuda anlatirim

dorukky
07-11-2013, 10:11
sokaklarda başı boş kış vakti gezen tinerci gençlere iş kalacak yer ayarlasında devlet buyuklerımız bız sokakta sarhos gezmeyız her gun trafıkte camıma atlayan cocuklardan gına geldı.

Evrenoz
07-11-2013, 10:11

Hukuk okuyorsan önce kurduğun cümlelere dikkat et ki açık verme.. Dediğinin doğru olduğundan yola çıkarsak; Demek ki adam öldürme, tecavüz, işkence gibi suçların %70'i alkolsüz iken işleniyor. Bu durumda biri çıkar da %30 için "sokakta yürünmesin" deme hakkını kendinde görüyorsan %70 için "alkolsüz sokakta yürünmesin" der. Hatta biri çıkar, küfredenler de sokağa çıkmasın der.. Bilirsin sinkaf içeren sözleri.

Boş konuşuyorsun boş, hukuk okuyorsun ama daha kişisel özgürlüklerden bihabersin. İçerim, sokağa da çıkarım. Türkiye Cumhuriyeti burası, kimse karışamaz. Beğenmeyen de karışılan yerlere gider.

Dodoo
07-11-2013, 10:12

%70 den kork. ;)

SekoLive
N.Ç olayını soruyosan o çok farklı istersen onuda anlatirim

bi tek n ç değil ki ? bir kaçtane var böyle durum anlat okumak isterim yaz.

dorukky
4 kadınla yaşayanlarda alkol bağımlısı bu denkleme göre

Taha Fedai
07-11-2013, 10:14
Hukuk okuyorsan önce kurduğun cümlelere dikkat et ki açık verme.. Dediğinin doğru olduğundan yola çıkarsak; Demek ki adam öldürme, tecavüz, işkence gibi suçların %70'i alkolsüz iken işleniyor. Bu durumda biri çıkar da %30 için "sokakta yürünmesin" deme hakkını kendinde görüyorsan %70 için "alkolsüz sokakta yürünmesin" der. Hatta biri çıkar, küfredenler de sokağa çıkmasın der.. Bilirsin sinkaf içeren sözleri.

Boş konuşuyorsun boş, hukuk okuyorsun ama daha kişisel özgürlüklerden bihabersin. İçerim, sokağa da çıkarım. Türkiye Cumhuriyeti burası, kimse karışamaz. Beğenmeyen de karışılan yerlere gider.

Bakın hala devam ediyorsunuz siz kendi görüşünüzü beyan ettiniz ben kendi görüşümü ama ben size baskı uygulamıyorum siz hala bana olmamalı diye baskı uyguluyorsunuz Burası Türkiye Cumhuruyeti düşünce özgürlüğü var kişisel özgürlük alanlarına karışılamazdı hani bak karışıyosun bana ??

Ranthor
07-11-2013, 10:15
haberleri buradan paylasmiyoruz

srknzfr
07-11-2013, 10:16
konu sokakta içmek değil. alkol alıp sokağa çıkmak. karıştırmayalım

alperkirman
07-11-2013, 10:19

içemezsin . seni sokakta içerken görüpte rahatsız oluyolarsa içemezsin salça olup olmaman önemli değil . Türkiye Cumhuriyeti ' nde bir tek özgür sen misin ?

dorukky
07-11-2013, 10:21
Herkes özgürdür içen içer içmeyen içmez.İçipte birine salça oluyosa bununda cezası vardır kimse içemezsin içirtmem diyemez adabıyla içen içer içmeyende cezasını çeker.Bitek alkol alanlarmı laf atıyo salça oluyo?

Evrenoz
07-11-2013, 10:22
içemezsin . seni sokakta içerken görüpte rahatsız oluyolarsa içemezsin salça olup olmaman önemli değil . Türkiye Cumhuriyeti ' nde bir tek özgür sen misin ?

Gözünle oku, beyninle anla.

İçerim, sokağa çıkarım yazdım. Sokakta içerim yazmadım. Ve evet, içerim sokağa çıkarım. Engellesene bunu engelleme imkanın varsa.

Dodoo
07-11-2013, 10:24
Alkol de mi içmeyeh

Taha Fedai
07-11-2013, 10:24
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır

dorukky
07-11-2013, 10:25
Gözünle oku, beyninle anla.

İçerim, sokağa çıkarım yazdım. Sokakta içerim yazmadım. Ve evet, içerim sokağa çıkarım. Engellesene bunu engelleme imkanın varsa.

ABi sanki sokagın ortasına rakı sofrası kurup kör kutuk sarhos oluyoruz.Alt ustu sokakta ıcmekte yanı bı sahıl kenarından aksam 12 den sonra arkadsınla 1 bıra ıcıp sohbet edemıcenmı.

ulasoztas1
07-11-2013, 10:25
Rahatsızlığı olan yada rahatsız edilen gider şikayet eder. Kanunda yeri varsa cezasını çeker yoksa gene içer

cabrioleter
07-11-2013, 10:26
Senin miden birileri sokakta içecek diye eşinin kız kardeşinin dostunun laf yemesine, ahlaksız davranışlarda bulunulmasına müsade edecek kadar geniş olabilir ama çoğu kişinin değil. Özgürlük dediğin şey başkasının özgürlük alanıyla kısıtlıdır. Yani salt özgürlük diye bir şey yoktur demokratik ülkelerde.

Bu arada avrupayada şeriat gelmiş haberimiz yok. Aydın olduğunu iddia edenlerin cahillere ayrıca hastayım.

https://eksisozluk.com/avrupada-sokakta-icki-icmenin-yasak-olmasi--3813963

ne kadar saçmalamışsınız. ayrıca entryleri okuyun bir çoğunun palavra olduğunu yazmışlar. bir çok arkadaşım work&travel, interrail, ab projelerine katıldılar hiç biri böyle bir şey yaşadığı belirtmedi ki sudan ucuz diye bol bol alkol tüketmişler..
hatta şöyle bir durum var ki adamlarda alkol tüketimi kişi başına 10 litreleri aşmış durumdaki bu bir tehdit oluşturuyor Türkiye'de bu sadece 1.5 lt kadar demek ki neymiş alkolle problemimiz yokmuş..

gelelim diğer mevzuya bu işler alkolle bağlantılıdır doğru ama sanki öyle bir konuşmuşsunuz ki alkol almayan insanlar sütten çıkmış ak kaşık her alkol alan suçlu. alkolden çok önemli olan eğitim seviyesidir. gündüz gözü sanayiden geçsin bakalım dişi sineğe bile laf atarlar, taciz ederler..

opamp
Şimdi Ayran içip bisiklete binebilecekmiyiz ben onu anlamadım ?

Yiğit Ş.

Madem özgürlükten söz ediliyor, bende sokakta ninja gibi gezen insanlar görmek istemiyorsam ? yüzü gözü başı kapalı, ne olduğu belli olmayan, hırlımıdır hırsızmıdır belli olmayan insanlarla aynı sokakta yürümek istemiyorsam ?

barisy
07-11-2013, 10:30
ceza yiyenler kızlı erkekli miymiş o da önemli bu günlerde.

ghibli06
07-11-2013, 10:35
Türkiye Cumhuriyeti'nin, yabancılara verdiği 'nişan'larda TC ve Atatürk silüeti kaldırıldı, bence daha büyük haber...

Taha Fedai
07-11-2013, 10:36
Madem özgürlükten söz ediliyor, bende sokakta ninja gibi gezen insanlar görmek istemiyorsam ? yüzü gözü başı kapalı, ne olduğu belli olmayan, hırlımıdır hırsızmıdır belli olmayan insanlarla aynı sokakta yürümek istemiyorsam ?

Terbiyesizleşme be saygılı ol biraz senin Ailende hiç mi yok kapalı ?

dorukky
07-11-2013, 10:36
Terbiyesizleşme be saygılı ol biraz senin Ailende hiç mi yok kapalı ?terbiyesizleşme senın aılende alkol alan yokmu hiç :D

Ranthor
07-11-2013, 10:37
erkek erkege icip mi sevisicektik?

Evrenoz
ABi sanki sokagın ortasına rakı sofrası kurup kör kutuk sarhos oluyoruz.Alt ustu sokakta ıcmekte yanı bı sahıl kenarından aksam 12 den sonra arkadsınla 1 bıra ıcıp sohbet edemıcenmı.

Oldum olası sevmemişimdir sokakta içmeyi.. Ha ama içene de karışmam. Herkes her rahatsız olduğuna "yasaklansın, yapılmasın" derse işimiz var..

s2k
Türkiye Cumhuriyeti'nin, yabancılara verdiği 'nişan'larda TC ve Atatürk silüeti kaldırıldı, bence daha büyük haber...

Cevabı yazınızda saklı;

"Türkiye Cumhuriyetinin verdiği" nişanlarda evet TC vardı, artık Türkiye Cumhuriyeti vermediği için nişanları, bu ibarelerin olmaması gayet normal ;)

cabrioleter
07-11-2013, 10:38

bir devletin başı ne diye bunlarla uğraşır ki abi? bunlar neden batar insanlara :confused:

PUMA
07-11-2013, 10:38
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır

Evren abi bak arkadaş zaten söylemiş sen ne söylersen söyle ben anlamamak için elimden geleni yapıcam anlamıcam demiş

Evrenoz
07-11-2013, 10:39
Evren abi bak arkadaş zaten söylemiş sen ne söylersen söyle ben anlamamak için elimden geleni yapıcam anlamıcam demiş

Biraz daha okusun, alkol alıp sokakta yürümenin yasak olmadığı maddesine geldiğinde el mahkum anlar ;) :D

Taha Fedai
07-11-2013, 10:40
terbiyesizleşme senın aılende alkol alan yokmu hiç :D

Söylediği söz bir ifade değil hakarettir arkadaşlar benim yazdığım şeyle bunu bir mi tutuyorsunuz ??

clioGT
07-11-2013, 10:40
çok merak ediyorum özellikle son 6 aylık dönemde alkol tüketimi arttı mı azaldı mı acaba:D

Yiğit Ş.
07-11-2013, 10:41
Terbiyesizleşme be saygılı ol biraz senin Ailende hiç mi yok kapalı ?

özgürlükten bahsediyorsak ve istemiyorsam dedim istemiyorum demedim. anlayabilecğein en kolay dilden örnek verdim ama olmadı.. okumak ile okuduğunu anlamak arasındaki fark..

terbiyesizleşme senın aılende alkol alan yokmu hiç :D

:D bu iyiydi

M U R A T
07-11-2013, 10:41

sana bir zararı yoksa neden rahatsız oluyorsun? ki konumuz sokakta içki içme değil ayrıca ben masa kurup sokakta içki içende görmedim

Evrenoz
07-11-2013, 10:42
Neyse gençler,

Cumartesi akşamı kızlı-erkekli içip akabinde sokağa çıkmayı planlıyoruz. Hatta bunu Taksim'de yapma niyetimiz de var. "Yapamazsın" diyen yollasın askerlerini, engellesin ;)

Ranthor
07-11-2013, 10:45
sokakta alkollu yuruyen adamdan nasil rahatsiz oluyorsunuz ben anlamadim. Ayrica zil zurna sarhos degilse anlayamazsiniz ki alkollu oldugunu

Hamilelerden tahrik olanlar vardi, sarhoslardan da mi tahrik oluyorsunuz, erotikler mi?