PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : işini düzgün yapan insan sayısı az

paulharris
07-11-2013, 14:43
aracın ruhsatı evime gelecekti...gitmişler hiç alakımın olmadıgı ilçeye gondermişler ruhsatı... simdi ben işden izin alamıyorum diye onların postalamasını bekledim...onlarda oyle yapmıs... nufusum nereye kayıtlıysa oraya gonderiyorlarmıs...halbuki alakası yok...o gonderdikleri ilce sınırlarını yürümeye bile gitmedim.... nufus mudurlugunden kontrol ettim adres bilgilerim gercek oturdugum ev cıkıyor....

2 ay oncede bizim kartal aracımız calınmıstı.... calan sahıs kameraya net bir sekilde cıkıyor...verdim polislere. 2 aydır haber yok...bugun aradım..o goruntuden bişey cıkmaz diyorlar...ee bu adam cinayet işlerken aynı sekilde kameraya cıksaydı genemi bulmayacaktınız....

ne bileyim yaw...bende memurluk icin sınavlara hazırlanıyorum..ama bu kadar da sorumsuzluk olmazki...

EM-RE
07-11-2013, 14:46
Benim ruhsat hiç gelmedi.Sizinki başka yere gitmiş en azından.İyi tarafından bakmak lazım.Bizimkinin nerede olduğuda meşhul.

alperkirman
07-11-2013, 14:54
muayenede hafif kusurlu madde varsa trafik postalamıyo ruhsatı en azından bana öyle demişlerdi ne kadar doğru yanlış bilmiyom trafiğe gidip kendim almıştım 2ay sonra :)

sinanbaysal
07-11-2013, 15:01
Bende cüzdanımı dusurmustum gecen sene. Bulan sahıs ıcındekı nakıtı flan alıp yetınmemıs baska banka bankamatıklerıne kredı kartlarımı sokup nakıt avans cekmeye calısmıs. Velasım bu ısın pesınden baya kosturdum bankamatık kamerak kayıtlarını polıse verdım adam net bı sekılde para cekerken ggoruntulendı fakat polis aynı sekılde bundan bısey cıkmaz demıstı cıkmadı da...

!KO
07-11-2013, 18:05
muayenede hafif kusurlu madde varsa trafik postalamıyo ruhsatı en azından bana öyle demişlerdi ne kadar doğru yanlış bilmiyom trafiğe gidip kendim almıştım 2ay sonra :)

yolluyolar bana geldi :)

cookies
07-11-2013, 18:23
Neyi nereden postalıyorlar ben anlamadım.. Ruhsat yaprağı doldu benimde çıkartmam lazım onunla ilgili bir şey mi diye merak ettim :beuj:

rahmi
07-11-2013, 18:27
Bizede posta yoluyla gelmedi, Üsküdar trafiğe gittim memurun çekmecesinden çıktı ruhsat.

SErhat.
07-11-2013, 20:09
Bu polislerin birsey çıkmaz lafina gercekten de sinir oluyorum.

2 sene evvel aracimdaki double din ekrani calmak icin araca giren hirsizi apartmanin güvenlik kameralari tam 10 dk boyunca sagli sollu kaydetmisler. Yuzu kabak gibi ortada. Emniyete gittik. Komser de benle beraber izledi goruntuleri; vay serefsiz vs saydi sovdu adama. Sonra dedi ki bana donup bunlari karşıdaki fotografciya goturup buyut getir dedi. O sinirle hirsizi da ben yakalayim mi sizin yerinize diyip cikip gittim.

Guya beni de arayacaklar Mayis 2011'den beri.

Burdaki polis uyelerin de zoruna gitmesin ama; polis sadece trafikte cezai islem yapmakta usta. Altlarinda bir araba; ozellikle siviller; anca dolasiyorlar. Buyuk bir cogunlugu boyle ya.

Daha gecen hafta bir uyenin aracinin kapi kilidini kirip girmislerdi Bostancı'da. Ki Bostanci gibi biryerde oldu benim olayim da.

Asagi yukari 2 3 hafta once tvde izledim. Taksicinin biri bufe sahibini aracini cek dedigi icin dovdu. Kameralar cekmis olayi. Taksim gibi polis kaynayan bir yer; ama polis kameralar kayitta iken taksici aracina binip uzaklastiktan sonra geldi o bagris cigris icinde..

Ozellikle polis konusunda basim yandigi icin guvenmiyorum polise. Bircogu da isi savsakliyor. Ilgilenmiyor.

Kimse bana calisma kosullari vs demesin. Secmeseymis o meslegi derim. Bu ulkede zor kosullar altinda calisanlar bir polisler degil. Yerin yedi kat dibinde madende calisanlar var..

Ve maalesef ulkemizdeki bircok is sahibi de yaptigi isi düzgün yapmiyor. En basitinden kendim avukatim surda son 1 senedir. Aldigim, kurtardigim icra paralarini kasaya kitler, alacakliyi ararim paran geldi duruyor diye, elimi surmem.

Ama ne avukatlar bilirim alacaklisina haber dahi vermeyip kurtardigi parayi sagda solda kendininmis gibi harcayan..

Kendi mesleğimde dahi boyle durum.

Polisten actim konuyu, evet memnun değilim. Yuzu kabak gibi belli olan ve istese 2 dakkada bulacağı hirsizi bulmaya usendigi icin memnun degilim.. Kendi meslek grubumda da var boylesi. Ugrasmak istemeyen, yalap şap is yapan insan.. Ve maalesef ulkedeki bircok insan boyle.

Niye boyle saldim cayira mevlam kayira is yapmanin pesinde bu insanlarin birçoğu anlamak zor..

Seven7
07-11-2013, 20:29
Açıkçası ben polislere hak vermiyor da değilim. Adam yakalıyor hırsızı, iki gece nezarette sonra dışarıda. Yakalayıp tekrar alıyor, iki gece sonra yine dışarıda. Adam demez mi ben niye peşinde koşuyorum bunların o zaman diye. Mahalledeki bütün hırsızları tanıyor polis, ama elinden bir şey gelmiyor ki. Adaletteki bütün yasalar hırsızdan yana resmen.
Adamın hırsızlıktan 40 tane sabıkası var, belli yani bu adam meslek haline getirmiş, 41. hırsızlığına yakalanıyor yine serbest.
İşinin savsaklayan memurların hiçbirine de hakkımı helal etmiyorum.

S.Özeren
07-11-2013, 20:33
valla benim ruhsatıda yollladılar eve , yoktum evde o ara sonra tüm istanbuldaki postaneleri gezmiş en sonunda bağlı olduğu yerden almıştım :D

bond777
07-11-2013, 20:42
satistan 2 hafta ya da 1 hafta icinde bagli emniyetten aliniyor, ben oyle yaptim, en saglami bu

darkmoon
07-11-2013, 20:43
Çevremden çok duydum bu tip sohbetleri o yüzden bu postalama olayı başladığından beri ben benim iş yapdığım trafik müşavirine söylüyorum bir kaç gün sonra ruhsatımı o getiriyor eşşeği sağlam kazığa bağlamak lazım.. işim gücüm başımdan aşkın birde ruhsat peşine düşemem kapı kapı..

Ahmetfikri
07-11-2013, 20:46
Herşey bi adamın benim memurum işini bilir demesiyle başladı :)

imprezaWRC
07-11-2013, 21:33
Polis, otomobil hırsızlarını yerine yurduna kadar biliyor; vaktiyle bizim otomobilimizde çalındığında, burnumuzun dibindeki mobeseyi söylediğimde, ha yok ondan birşey çıkmaz demişlerdi. Bende, haklısınız oradan ancak ceza itelemeyi becerebiliyorsunuz demiştim, birbirimize girmemize ramak kalmıştı.
İşini düzgün yapan Jandarma sayesinde otomobil bulunmuştu. Polis o sırada halen oturduğu yerden sözde aramasına devam ediyordu.

Oturduğum yerde, kaç gündür askere uğurlama adı altında yol kapatıp saçma sapan işler yapıyorlar, mahalle arasında redline'da geziniyorlar, gecenin bir vakti havai fişek atılıyor...vs. 3 gün üst üste polisi aradık, bir zahmet edip ayıklama yapmadılar. Hatta 3.gün aradığımızda 155'i açan bile olmadı. Başımıza bir hal gelse, vay halimize, bir ara kalkıp gelirler.

Ben artık çözdüm işi, mobeseler ve eds'ler ancak ceza itelemeye yarıyor, kameranın dibinde cinayet işlesen, merkezdeki ekranda film izler gibi izleyecek, sonrada yok oradan birşey çıkmaz diyerek sıyrılacak.

Geçenlerde de tv'de bir haber gösterdi, bir ekip kurmuşlar, 7/24 dizileri, filmleri izleyip, oradaki kural ihlallerini inceliyorlarmış. Kayıp'ta, emniyet kemerini takmamışlar, amirim ne yapalım, gönderin cezayı...

Başıma birşey gelirse bundan sonra 911'i arayacağım, eminim bizim polislerden daha hızlı olay yerine ulaşırlar.

Ahmet Saraçoğlu
07-11-2013, 21:35
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/165366-vergi-dairesinde-problem-araci-muayene-ettiremiyorum.html

Bugün de bayaa uğraştık , hala hallolmadı biliyomusunuz :D

imprezaWRC
07-11-2013, 21:37
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/165366-vergi-dairesinde-problem-araci-muayene-ettiremiyorum.html

Bugün de bayaa uğraştık , hala hallolmadı biliyomusunuz :D

Senin iş, Selanik motorlu taşıtlar vergi dairesinde Yorgo var o halleder'e kadar gidecek sanırım. :(

Ahmet Saraçoğlu
07-11-2013, 21:40
ilk sahibine dekontların aslı gitti , o da kendi halledemezse garanti olsun diye muameleci bi tanıdığına mı ne vermiş , o halloldu demiş ama yine bakıyoruz yine yatmamış görünüyor.Bakalım yarın yine sıkıştırıcaz.