PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beylikduzu Sonax!(Perla Vista AVM)

Onrcn
08-11-2013, 23:09
Boyle yerler insani gercekten sogutur. Buradan herkese sesleniyorum, buraya yikamaya vs ugramayin. Boyle laubali, boyle artist bir yer gormedim. Bir oto yikama-Detailing yerinden ne beklersiniz konusundan sonra ilk defa bu kadar sacma bir olay yasadim.

Olaya gelince, 40 yilin basinda arabami kendim yikamaktansa yikatayim dedim ve yolumun uzerinde oldugu icin burayi tercih ettim. Yetkili bir abi cikti ve dialog;

-Yikamaya geldim sira var mi?
-Yok hayir birakin arabayi boyle
-Yok ben cekerim..
-Yok sen birak arabayi..
-? Ben kendim kullanmak istiyorum..
-Araba iceride gidim gidim yapilacak, 10 kere yer degisecek, ben binecegim, o binecek, su binecek(Yikamadaki elemanlari gosteriyor.. bir yikamada araba nasil 10 kere yer degistirir anlamadim..)
- Sorun degil 10 kere cekerim.
-Sana sorun degilde yikamaya personel disinda giremez.
-Sadece arabayi cekecegim, bir zarari olmaz.
Sen yikatma bence..
-(Emniyet kemerimi takinca bir sok..) Peki yikatmayayim.. Bende ufak ufak ilerledim, arkamdan bana dogru geldiler, durur gibi yapip biraz yurumelerini saglayip cikip gittim.

Bu Sonax daha once bir arkadasimin arabasini durdugu yerde ondeki arabaya vurmustu daha once. Bu yuzden kesinlikle birakmayacaktim fakat tavri gormeniz lazim, sanirsiniz ki NASA da gorev yapiyor arkadas. Boyle agiz yayarak konusmalar falan, bu kadar saygisizligi Turkce konusmayi bilmeyen yikamacilarda bile gormedim. Terbiyesizlik diz boyu, SONAX merkezi de arayip durumu iletecegim.20TL lik is yapacaksin adama illallah ettiriyorsun. Edindigim bilgiye gore kullandiklari sampuan da Sonax degilmis, elimden geleni ardima koymayacagim. Bir AVM de is yapiyorsun diye bu kadar arkasi kalkmis birisi daha gormedim.

Alper_
08-11-2013, 23:21
bir benzeri de ankara da bana olmuştu..yıkattım ama pişman oldum bagaj ve arka tampon doğru düzgün silinmemişti ( is olmuştu )..her yerinden sular akıyordu :icon13:

Faruk_Vtec
08-11-2013, 23:21
sınırlenme onurcan, pıyasada esnaf'lığın e'sını bılmeyen o kadar çok adam var kı, hangısıyle baş edeceksın..
ufak bı tavsıye yıkama sektorunde bıldıgınz tanıdığınız yere gıdın, sadece ısıme kanıp gıtmeyın bıraz araştırın, benmde bı ton tanıdığım yıkamacı var hıç bırı kendı bayı urununu kullanmıo..

(gerçekten kullanan aldığı paranın hakkını veren vardır, onlara lafm yk..)

Onrcn
08-11-2013, 23:26
sınırlenme onurcan, pıyasada esnaf'lığın e'sını bılmeyen o kadar çok adam var kı, hangısıyle baş edeceksın..
ufak bı tavsıye yıkama sektorunde bıldıgınz tanıdığınız yere gıdın, sadece ısıme kanıp gıtmeyın bıraz araştırın, benmde bı ton tanıdığım yıkamacı var hıç bırı kendı bayı urununu kullanmıo..

(gerçekten kullanan aldığı paranın hakkını veren vardır, onlara lafm yk..)

Ilk defa boyle birsey yasadim cidden, o konusma sekli hala gozumun onunde o kadar sinir oldum. Bunlar dukkani ilk actiginda gitmistim, cok mulayimdiler.. Arabayi super yikadilar kuruladilar falan ama iste demekki biraz is yapinca boyle olmaya cok musaitlermis.

Arenimo
08-11-2013, 23:26
Berbat bir yer can lara gittigimde birkac kez yikattim ne isletmesi adam ne calisanlari araba yikattim biraktigimda daha temizdi kesinlikle oraya arac goturmeyin

emrah-58
08-11-2013, 23:34
rastgele araba yıkatmaya girmem , belirli biyerim olur sürekli orda yıkatırım çayımı kahvemi içer yıkadıkdan sonra arabamı köşeye alır ,onların görmeyecegi gözden kacırabildigi yerleri kendim alır devam ederim..geçmiş olsun

Equinox
08-11-2013, 23:36
Bi keresinde yıkamacıdayım bu c kasalar yeni çıkmış AMG paket geldi bi tane, bende merak bakınıyorum arabaya. Adamlar oraya buraya çekip duruyorlar en son bi tümsekten geçerken altını sürttü cayır cayır. Benim içim gitti, sahibi bırakıp gitmiş tabi haberi yok. Gelince de mis gibi bahşişini alıp sakala sürttü.

Ne gerekiyorsa yapmalısınız bence de, böyle lakayıtlıkla iş yapmaları hiç normal değil.

douu
08-11-2013, 23:39
Adana'da da aynı sıkıntı var sonaxta. Köpük detaylı temizlik falan hep merdiven altı. Jant temizleme spreyinin içinde por-çöz :) rekabet edecez diye önce 15 lira yazıp sonra yelken bayrakların fiyat kısımlarını kesmek falan cabası :) o ismi alıyorlar ya sanırsın tek yikamaci onlar :)

alperkmen
08-11-2013, 23:40
Evimin hemen önünde bir kere götürdüm onurcan ın karsılastıgı gıbı bır tavırla karsılasıp kufurleşmeye kadar gittik.Birdaha uğramadım kimseyide göndermiyorum.

Jerky
08-11-2013, 23:47
Bende bir kere götürdüm. Vip yıkama ayağına saçma bir para verip üstüne de içini ben silmiştim :)

Antalyalogy
08-11-2013, 23:54
Sonax markasına yakışmıyor bu tür işletmeler.Demek ki Sonax verdiği franchise leri denetlemiyor.Yazık... :(

Faruk_Vtec
08-11-2013, 23:57
Adana'da da aynı sıkıntı var sonaxta. Köpük detaylı temizlik falan hep merdiven altı. Jant temizleme spreyinin içinde por-çöz :) rekabet edecez diye önce 15 lira yazıp sonra yelken bayrakların fiyat kısımlarını kesmek falan cabası :) o ismi alıyorlar ya sanırsın tek yikamaci onlar :)

detaylıda vınet :D yakın çevremde yenı oto yıkama açılınca sevınıorm :D mıllet yenı açılan yıkamaya gıtsın dıe dua edıorm, gıtsınkı bızım farkımızı anlasın.. :)

bılmeyenler ıçın yazım, yıkama sektorunde bı ton malzemecı ıle tanısıosunuz, ben tek urun kullanıorm başka malzeme sokmuorm dukkanıma, dukkana gelen malzemecılerden bışy almıorm, sadece hangı fırmalara urun dağıtıosunuz dıe soruorm :) adam her perşembe sonaxa gelıorm sanada gelım abı yakınmışsınız dıo :D lastık parlatıcı gosterıo bı mavı var bı beyaz, nıe oyle dedm :) abı ıkısıde aynı sonax beyaz ıstıo ona renklendırıcı katıorz dedı ahahaha.. :D

imprezaWRC
08-11-2013, 23:58
Anahtarı isteyene, nazikçe ben hallederim diyorsun, o ısrar ediyor, sen yine nazikçe ben hallederim diyorsun, o yine ısrar ediyorsa daha da orada vakit harcamanın anlamı yok; bas gaza git; benim prensibim böyle.

Faruk_Vtec
08-11-2013, 23:59
Sonax markasına yakışmıyor bu tür işletmeler.Demek ki Sonax verdiği frenchise leri denetlemiyor.Yazık... :(

denetleme oluo ama bayılerın 1 gun onceden haberı oluo :) zatn akşamdan urunlerı değıştırıorlar..

-HAKTAN-
09-11-2013, 02:12
Avm'de arac yikatmak hic tarzim olmamasina ragmen birgun korfez pisti time trial donusu duman spec polo cup'imla ne yazikki oraya girmis bulundum.
Beyaz arabimin bagaji simsiyahti durumun farkindaydim ucune besine bakmayip girmis bulundum.
Kafadan araci karsilayan simsar abi hosgeldin nasi yapalim ic dis normalmi yoksa cilali extrami diyince kardesim pissten geklim tek sikintim bagaj simsiyah en onemli nokta bu sadece bagaja bi polisaj gecin gerisi cok onemli degil ic dis davlumbaz cok onemli degil muhim olan bagaj kismi temizlensin bembayaz ciksin dedigimde olur abi ne demek hallederiz dedi...
Ustune basa basa bak kardesim bu oyle normal yikanmayla temizlenmez dememe ragmen abi merak etme 50 tl'ye verirsen cam gibi olur diyince ugrasmak istemeyip aracimi birakip avm'de alisverise ciktim...
Dondugumde kelalaka bir yikama her yerden su akintisi icinde bagajin kapkara oldugunu gorunce ve 50tl karsinda aldigim hizmeti gorunce kafamdan kaynar sular bosaldi ve direk isletme mudurune gittim durumu izah ettim ve karsiliginda gelen cevap cok ** cok komikti....
Beyfendi bu aracin komple polisaja girmesi gerekiyor dedigi an bemde film koptu...
Ben normalde bagaji bildigimiz cif'le kendim yikadigimda bile un ufak hata kalmamasina ragmen 50tl verip aa bu cikmiyor 250 tl verirsen hallorur denildigi an dellendim...
Kardesim bak ben galericiyim bir araci komple a'dan z'ye 150tl'ye komple detayli ic dis kuafor yaptiriyorum dedikten sonra isin resngi degisti...
35 tl para iadesi alip bi ton kufur edip ordan ayrildim.
Benim ilk avm tecrubemdi siz siz olun avm'lerde arac yikatmayin...

Antalyalogy
09-11-2013, 03:24
denetleme oluo ama bayılerın 1 gun onceden haberı oluo :) zatn akşamdan urunlerı değıştırıorlar..

O zaman Sonax bitmiş okeye dönüyor..:(:(

wiesmann
09-11-2013, 05:36
Büyük ihtimal arabanız s2k diye kendi binmek istemiş olabilir yada facebook profil resmi bile çıkarabilir :)
Ankara İstanbul tartışmasına dönmesin ama İstanbul da benim gördüğüm oto yıkamacılar genelde lakayt tipler...
bir de sen yokken o arabanın sağa sola vurularak çekilmesi yok mu benim için cinayet sebebi.
genelde sabahları kimsenin olmadığı vakitleri tercih ediyorum.

Burak E.
09-11-2013, 08:34
güneşlide zıbart gibi bişi vardı yeni acılmış 2-3 sene önce oluyor bu olay arabayı dedim bırakıyım iyice temizlensin felan diye geldigimde araba daha kirliydi resmen hangi bezle silmişlerse artık sildigi yerleri net görebilirsin o derece tartışma martışma derken cıktım gittim ordan 3-4 ay sonrada kapattılar orayı buyuk ihtimal battılar.

bi kaç kez benimde başıma geldi şimdi ramide opette iç dış yıkatıyorum adam abi araba hazır şuraya cekersen kurulayalım diyor kendim cekip bırakıyorum arabayı sagolsun kaput maskesini herşeyi söküp onu bile temizliyor her yerine hava tutuyor sudan arındrıyor 15 liraya guzel hizmet veriyor.

HUSNU
09-11-2013, 08:46
Ne işin var senin öyle yerlerde yaw :) Bu bölgede işi adam gibi yapan bir yer yok gibi orası ayrı tabi.

MSK
09-11-2013, 09:10
bmw 7.45'e ilk şanzıman arızası cıkartan yıkamacılardır, benim için. :D

İnglizce eğitimi için wallstreet diye bir yere gidiyorum iş çıkışı. Bir kere bıraktım aracımı yıkasınlar diye. Araç yıkamanın ortasında arızaya geçmiş. Dedim haıyrdır naptınız ? Arkadaşların cevabı valla bilmiyirik bir anda durdu dediler. Müdür patronu sordum çıktı dediler. Akşam olmuş içimde yaşadığım sinir harbinden sonra arabamı alıp gittim.

Benim aracın sürücü kapısı açıkken Drive moduna geçmiyor. Bunlarda sürekli kapı açık gitmeye calışmışlar Şanzıman arazıya girdi. 1 saat bekledikten sonra çalıştı. araç vitesleri kitlemiş bir viteste eve kadar tın tın götürdüm. Sonra çekiçi ile servise :D 500 tl kaçırmışlar araya. Sensör mü ne yanmış bişi mi olmuş neyse...

Yanlış anlaşılma olmasın arabamı sürekli yıkatan ve bakan biriyim. Kimsede birşey olmadı.

Allah boyle kıymet bilmeyen yıkamacılardan uzak tutsun. Kaç senedir benım yapamadığımı yıkamacılar 1 saatte yapmış.

GÖKTÜRK
09-11-2013, 09:18
@MSK abi sanada büyük geçmiş olsun gerçekden , bizimde mahallemizde bi yıkamacımız var 5tl bahşiş ateşleyince adam on numara yıkıyo ama bahşişi önce vericen yoksa çok laleten iş yapıyorlar. kuzenimin başındanda bi sonax macerası geçtide daha tövbe dedi arabanın içine parlasın diye ne yağı sıktılarsa dokunduğun yer iz oluyo kayıyo

Emre Ekrem
09-11-2013, 09:18
Bazı Sonax logolu yerler aslında yetkili sonax bile değiller ve Sonax Türkiye bu yerler ile mahkemelik durumda, Ankara'da 2 avm de gerçekten sonax olmayan fakat büyük puntolarla Sonax olduğunu iddia eden yerler gibi.

Böyle yerler sayesinde aracımı kendim severek yıkıyorum, aslında senin konuya denk gelmiş, araç yıkamada, birkaç ünite olacak temel malzemeler olan ve araç sahibi gelip kendi yıkayacak aracını, enfes olurdu.

Kadyr
09-11-2013, 09:24
Pendik marina sonaxta bikere aracimi yikattim eh iste modundaydi arac 25 tl degmez yani.bizim evin ordaki yikamaci 15 e daha iyi yikiyor

berk34
09-11-2013, 09:34
Perlavista sonaxa ve koçtaş beylikdüzü sonaxa birer defa gittim , bir daha da kimseye tavsiye etmedim . 35 liraya formel yaptırmıştım 1,5 sene önce, adamlar tampondaki sinekleri çıkaramamıştı.

By_emre
09-11-2013, 09:34
Araç isteyen yerleri hiç sevmiyorum bir kere verdim ondan sonrada kimseye vermedim aracı

stlegal
09-11-2013, 09:39
benimde başıma CARWAX AKBATI da başıma geldi aracı bıraktım üste alışverişe çıktım 2 saat sonra döndüğümde aracın komple yan tarafı çizik elini sürüyorsun dökülüyor dedim kardeşim aracı sürtmüzsünüz yok bu geldiğinde böyleydi dedim kardeşim bak servisim var günde 50 tane araba elimden geçiyor yok anlatamıyoruz diyorum yeni yıkanan aractan nasıl böyle çizik olur elini sürüyorsun dökülüyor.yok sinirlerim bozulup daha fazla dayanamıyıp çıktım bindim arabaya .araba direk arıza yakıyor boost sattine bakıyorum araba 1.5 bar basmış .falan filan daha sondur bilmediğim yerlere bırakmam özellikle avmlere.akbatı carwax e dikkat edin baya insanlar lakayit sorumsuz insanlar..

Kadyr
09-11-2013, 09:46
Araba isteme olayina heryerde karsiyim.camlicada balkona gidiyorum arac istiyo bende vermeyip daha geri cekiyorum.kimse kendi arabamizi bizim gibi kullanmaz

Faruk_Vtec
09-11-2013, 10:12
benimde başıma CARWAX AKBATI da başıma geldi aracı bıraktım üste alışverişe çıktım 2 saat sonra döndüğümde aracın komple yan tarafı çizik elini sürüyorsun dökülüyor dedim kardeşim aracı sürtmüzsünüz yok bu geldiğinde böyleydi dedim kardeşim bak servisim var günde 50 tane araba elimden geçiyor yok anlatamıyoruz diyorum yeni yıkanan aractan nasıl böyle çizik olur elini sürüyorsun dökülüyor.yok sinirlerim bozulup daha fazla dayanamıyıp çıktım bindim arabaya .araba direk arıza yakıyor boost sattine bakıyorum araba 1.5 bar basmış .falan filan daha sondur bilmediğim yerlere bırakmam özellikle avmlere.akbatı carwax e dikkat edin baya insanlar lakayit sorumsuz insanlar..

bır rakıp daha duşuşe geçtı, guzel.. :D

karsiyakaliozi
09-11-2013, 10:39
sonaxlar mantar gibi çoğaldı bu tür sorunlar sıradan oldu gecen ay devamlı gittiğim karsıyaka sonaxda eleman benım araba uzun surdu dıye cılalı yıkama parası alalım senden 35 yeter dedi zaten elemana bahşiş vericektim patron kapmış oldu bahşişi 30 verdim cıktım elemanada soyledım kusura bakma senın bahşişi patron kaptı diye ufak hesaplar turk ınsanının karakteri olmus sanki ne kötü.

stlegal
09-11-2013, 10:42
bır rakıp daha duşuşe geçtı, guzel.. :D

nerde kardeşim senin yer tam olarak?

Faruk_Vtec
09-11-2013, 10:51

bahçeşehır / boğazkoy / verde molıno avm otoparkı, yolun duşerse çaya kahveye beklerım.. :)

Onrcn
09-11-2013, 10:55

Yakinda Faruk ta washcoat uygulamaya baslar, Formel i yiyeyim :D

Yani arabami birakin baskasina vermeyi, baskasina yikatmam normalde.. 40 yilin basinda oldu boyle birsey.

Erdal Uzunoglu
09-11-2013, 11:07
Boyle yerler insani gercekten sogutur. Buradan herkese sesleniyorum, buraya yikamaya vs ugramayin. Boyle laubali, boyle artist bir yer gormedim. Bir oto yikama-Detailing yerinden ne beklersiniz konusundan sonra ilk defa bu kadar sacma bir olay yasadim.

Olaya gelince, 40 yilin basinda arabami kendim yikamaktansa yikatayim dedim ve yolumun uzerinde oldugu icin burayi tercih ettim. Yetkili bir abi cikti ve dialog;

-Yok ben cekerim..
-Yok sen birak arabayi..
-Araba iceride gidim gidim yapilacak, 10 kere yer degisecek, ben binecegim, o binecek, su binecek(Yikamadaki elemanlari gosteriyor.. bir yikamada araba nasil 10 kere yer degistirir anlamadim..)
Sen yikatma bence..
-(Emniyet kemerimi takinca bir sok..) Peki yikatmayayim.. Bende ufak ufak ilerledim, arkamdan bana dogru geldiler, durur gibi yapip biraz yurumelerini saglayip cikip gittim.

Bu Sonax daha once bir arkadasimin arabasini durdugu yerde ondeki arabaya vurmustu daha once. Bu yuzden kesinlikle birakmayacaktim fakat tavri gormeniz lazim, sanirsiniz ki NASA da gorev yapiyor arkadas. Boyle agiz yayarak konusmalar falan, bu kadar saygisizligi Turkce konusmayi bilmeyen yikamacilarda bile gormedim. Terbiyesizlik diz boyu, SONAX merkezi de arayip durumu iletecegim.20TL lik is yapacaksin adama illallah ettiriyorsun. Edindigim bilgiye gore kullandiklari sampuan da Sonax degilmis, elimden geleni ardima koymayacagim. Bir AVM de is yapiyorsun diye bu kadar arkasi kalkmis birisi daha gormedim.

perla vista. nın genel tüm calısanları öyle cıkıyor bızde kısa bır süre önce taşımacılıgını yapan münibüs şöförleriyle sıkıntı yaşadık ufak bı agız dalaşıyla hemen hepsi üzerimize yürüdüler ama dişleri yetmedi tabi ki
perla vista nın yönetiminde bi zayıflık var saten

beylkdüzü civarı aracımı yıkattıgım tek yer kavaklı petrol ofısının altında ufak bı sanayi var onun icinde yıkama var bi kere aracını yıkat orda bi daha ayrılmazsın
ilgi alaka süper malzemeside iyi aracta hemen fark ediyor tavsiye ederim

stlegal
09-11-2013, 11:20
bahçeşehır / boğazkoy / verde molıno avm otoparkı, yolun duşerse çaya kahveye beklerım.. :)

Duser tabi evim orda kardesim ugruycam yanina

Faruk_Vtec
09-11-2013, 11:21

Yani arabami birakin baskasina vermeyi, baskasina yikatmam normalde.. 40 yilin basinda oldu boyle birsey.

self servis uygulaması başlatacam yakında, bu kadar dertlı olduğunuzu bılmıyordum.. :D

Onrcn
09-11-2013, 11:33
self servis uygulaması başlatacam yakında, bu kadar dertlı olduğunuzu bılmıyordum.. :D

: D Bana self servis yetmez : )

http://imageshack.us/a/img90/4283/u4i5.jpg

http://imageshack.us/a/img94/8304/6jfr.jpg

HUSNU
09-11-2013, 11:39
Garaj dediğin budur yaw. O gittiğin yerde bu kadar ekipman varmı acaba ? :)

Tunç
09-11-2013, 12:27
Bende fatih historia avmde meguıars tabelasını görunce girdim sordum nası yıkıyorsun diye normal fırcayla kopukle bu meguıars ne iş dedim ? 100 lira verirsen detaylı yıkarım detayda ne var cila falan hic birşey yok yıkatmadan çıktım çok uyanık sanıyor millet kendını..

Emre turgut
09-11-2013, 12:49
Bazi zamanlar bende dukkana arabamla giderim ve ilk kesfettigim yer hadimkoy alkent karsisi sonax ti bilindigi gibi formel 35 tl ucret aliniyordu bazen verdigim paranin karsiligini alamiyordum daha sonra 300 mt ilerisinde megiuars in urunlerini kullanan bir firma buldum ic dis yikama ve nxt uygulamasiyla alinsn ucret 50 tl bana daha cazip geldi ve ilgi alaka olarak ta bence sinif atlamislar arkadaslar

EmrGti
09-11-2013, 13:27

-Yok ben cekerim..
-Yok sen birak arabayi..
Sen yikatma bence..

o perla vistadaki kendını bılmıs personeller benıde cıleden cıkardı arabaya gereksız ara gazlar patinaj çekmeler içini iyi süpürmemeler arabadan şakır şakır su akıyo her köşesinden bunları söleyincede başka nasıl yıkanırkı lan o zaman avm de işin ne git çingene mahallesine at arabası yıka yine aklıma geldi sinirlendim

eren_rc
09-11-2013, 13:32
Ne kadar sonax gördüysem hepsi aynı 2012 model sıfır megane coupeyi boya koruma pasta cihaya verdik maaf ettiler çizik içinde araba pasta cila attılar araba tozdan gözükmüyor aynı şey ix35 tede oldu markaya para veriyoruz başka birşeye değil!!!

raptor
09-11-2013, 15:08
Halkalı - Havaalanı - Basın ekspres civarlarında var mı güzel iş yapan yer , yada forum üyelerinin sahibi olduğu tavsiye edebileceğiniz bir yer ?

BY01
09-11-2013, 17:31
Bahçeşehir Sonax'ı denemenizi tavsiye ederim.

İstanbul
09-11-2013, 18:20
Yıllardır Sonax dışında bir yere gitmezdim ama 2 ay kadar önce cilalı yıkadık diye 60 tl kitledikleri gün vazgeçtim gitmekten,normali 50 tl ama yüzde 20 jip farkı alıyolar,normal yıkamasıda 25 tl zaten..bunlar çok fahiş rakamlar bir araç yıkamak için..artık evin ordaki yıkamacıda 15 tl veriyorum,adama da 5 tl verip arabanın başında bekliyorum,en ince detayına kadar uğraşıp Sonax tan da daha güzel yıkıyorlar vallahi..anahtar verme olayına ben de karşıyım gerek yıkamacıda gerekse diğer mekanlarda,adam ya arabayı alıp geziyor,gazlıyor,düşman malı gibi kullanıyor hele ki güzel bir arabaysa ya da 2 metre öne çekmek için bile koltuk,ayna ayarını bozuyor vs..

ragıp
09-11-2013, 18:21
Ya benim en dikkat ettiğim şeydir, asla kimsenin benim otomobilimi kullanmasına izin vermem.

Arabayı valeye veya yıkamaya verip ardından uzaklaştığımda bile adamın nasıl ileri geri yaptığını, gaz pedalına deli gibi bastığını, patinaj çekerek park ettiğini duyuyorum gerçekten çıldırıyorum. 2 kez mecburiyetten valeye vermek zorunda kaldım 2 yıl önce. O zamandan beri imkanı yok.

İşin en saçma tarafı, arabayı herhangi bir kişiye emanet ettiğinde arabaya özen göstererek park etse dahi, adamın o pis elleriyle aracın direksiyonuna, iç mekanına dokunması beni irite ediyor.

Kesinlikle tahammülüm yok.

Onrcn
09-11-2013, 20:26
Bazi zamanlar bende dukkana arabamla giderim ve ilk kesfettigim yer hadimkoy alkent karsisi sonax ti bilindigi gibi formel 35 tl ucret aliniyordu bazen verdigim paranin karsiligini alamiyordum daha sonra 300 mt ilerisinde megiuars in urunlerini kullanan bir firma buldum ic dis yikama ve nxt uygulamasiyla alinsn ucret 50 tl bana daha cazip geldi ve ilgi alaka olarak ta bence sinif atlamislar arkadaslar

Normalde bende oraya gidiyorum, baya iyiler ama pazar gunu kapalilar... Hatta Nanolex urunleri de kullanmaya basladilar ve foam lance ile washcoat atiyorlar ;)

Sezgin
09-11-2013, 20:39
Bahçeşehir Sonax'ı denemenizi tavsiye ederim.

Kesinlikle mukemmel, hatta otesi. Maximum seviye ilgi ve alaka var.

CasabLanca
09-11-2013, 22:42
Bende fatih historia avmde meguıars tabelasını görunce girdim sordum nası yıkıyorsun diye normal fırcayla kopukle bu meguıars ne iş dedim ? 100 lira verirsen detaylı yıkarım detayda ne var cila falan hic birşey yok yıkatmadan çıktım çok uyanık sanıyor millet kendını..

2 sene önce bende orda siyah aracımı yıkatmıştım, arabayı kirli bezle mi ne kuruladılarsa artık yıkanmadan önce daha temizdi araba :D

ilker_yusuf
09-11-2013, 23:20
Sonax Trio - Flatofis Eyüp orasıda gerçekten çok kötü araba yıkıoyr orjinal ürünler kullanmasına rağmen kurulamada sıkıntı var.
Sonax Akademi - Şerifali Hem çalışanlar hem ürünler hem yıkama hizmet herşeyiyle çok ama çok iyi. Eğitim merkezi ve genel merkez olduğundan olabilir.

ilker_yusuf
09-11-2013, 23:25

Onurcan washcoat uygulayan bir bayii var mı? fiyat nedir?

Onrcn
09-11-2013, 23:52
Onurcan washcoat uygulayan bir bayii var mı? fiyat nedir?

Su an Foamlance ile uygulayan sadece bir yer var, Hadimkoy Auto Plus. Yakinda yayginlasacak ;) yikama arti washcoat 30tl sanirim. NXT den uzun etki ettigine garanti veririm, memnun olmayan bize basvursun para iadesi yapariz ; )

S.Özcan
10-11-2013, 00:34
güneşlide zıbart gibi bişi vardı yeni acılmış 2-3 sene önce oluyor bu olay arabayı dedim bırakıyım iyice temizlensin felan diye geldigimde araba daha kirliydi resmen hangi bezle silmişlerse artık sildigi yerleri net görebilirsin o derece tartışma martışma derken cıktım gittim ordan 3-4 ay sonrada kapattılar orayı buyuk ihtimal battılar.

bi kaç kez benimde başıma geldi şimdi ramide opette iç dış yıkatıyorum adam abi araba hazır şuraya cekersen kurulayalım diyor kendim cekip bırakıyorum arabayı sagolsun kaput maskesini herşeyi söküp onu bile temizliyor her yerine hava tutuyor sudan arındrıyor 15 liraya guzel hizmet veriyor.

rami opette bende 1 kere yıkattım, adam paspasları kaldırmadan süpürdü, bilerek birşey demedim bitirdikten sonra paspasları kaldırdım burasını süpürmeyecek misin dedim tekrar paspasları dışarı alıp süpürdü o hareketlerinden sonra bir daha gitmedim.

ilker_yusuf
10-11-2013, 08:24
Su an Foamlance ile uygulayan sadece bir yer var, Hadimkoy Auto Plus. Yakinda yayginlasacak ;) yikama arti washcoat 30tl sanirim. NXT den uzun etki ettigine garanti veririm, memnun olmayan bize basvursun para iadesi yapariz ; )
Anadolu yakasında yada avrupa yakası beşiktaş levent civarı - avcılar civarı olursa bilgimiz olsun hadımköy uzak kalır :)

sagi
10-11-2013, 15:05
kim nasıl yıkarsa yıkasın kendimin yıkadığı gibi olanı görmedim ben yaaa aracı cuma günü sattım tozlu ve pisti alan arkadaş yıkatmış gece yanıma gelmesine rağmen zımpara ilemi kurulamışlar ne yapmışlar bilmiyorum yenı aquartz uygulamıştım komple hare ve kılcal dolmuş yine o sebepten ötürü yıkamacıya gitsem bile yıkatırım kurulamamı kendim yaparım

mehmetRS
10-11-2013, 18:47
yıkatacaksam, mahalledeki mekanları tercih ediyorum. Fiyatı uygun oldugu gibi, iki seferden sonra direk ahbap modunda olduğu için, ciddi özenerek ve titiz davranıyorlar sağolsunlar :)

h.savas
10-11-2013, 19:05

alkentin karşısındaki sonaxa bi abimin aracını iç detaylı temizliğe verdik gerçekten sonuç çok iyiydi aldığı parayı bence sonuna kadar hakediyor ve ilgi alaka çok iyiydi...

SOMEONESPECIAL
10-11-2013, 20:46
Yıkama için Beylikdüzü Çarşamba pazarı Sağlık ocağı yanı KENT var.
Tek geçerim.... Tavsiye ederim.

fastchild
10-11-2013, 20:52
adam birde arabayı çekmeye izin vermemiş dün akşam babam arabayla önümden geçti ben değişik oldum elin adamı arabamı kullanmama izin vermeyecek söyleyeceğim tek şey "amerikanların bir lafı var bildinmi ? "

Onrcn
10-11-2013, 21:22
alkentin karşısındaki sonaxa bi abimin aracını iç detaylı temizliğe verdik gerçekten sonuç çok iyiydi aldığı parayı bence sonuna kadar hakediyor ve ilgi alaka çok iyiydi...

Mustafa abi cidden iyidir, severim kendisini.. Isleri de iyidir

Berkan
10-11-2013, 21:32

camları fatih sildiği sürece self servis kanki :D

i-vtec07
10-11-2013, 21:51
aracımı bahçede kendim yıkarım bi kere petrolde yıkıyim dedim ondada kavga ettim :D
el elin malına acımaz aracımı kimseye vermem adam 2 metre ileriye pati çeke çeke götürüyo hiç taamülüm yok

ilker_yusuf
10-11-2013, 21:55
Eskiden olduğu gibi Avcılar'da otursam Harun'dan taviz vermem.. :)

h.savas
11-11-2013, 11:48
Mustafa abi cidden iyidir, severim kendisini.. Isleri de iyidir

abi bu arada bazen evimin önünden geçerken (gölşehir evleri) mest ediyorsun beni.. :D

by.gkn
11-11-2013, 16:32
avmler genelinde hep sıkıntılı oluyorlar sirkülasyon hızlı diye genelde sallama iş çıkartmaya çalışıyorlar. anadolu yakası palladium altındaki avmde geçen yıl iki kere yıkatmıştım ikisinde de çok memnun ayrılmıştım ama şimdi nasıldır hiç bilmiyorum.

AB01
11-11-2013, 16:51

O jant temizleyici gerçekten çok kötü kokuyordu:( 3M'den gelip, Sonax şişesinde por-çöz kullanmak da ayrı bir karma:)

furkantekfidan
11-11-2013, 17:00
Yenibosnada pasha oto yıkama var meguıars ın malzemelerini kullanıyor.Ve gösterilen özen mükkemel insanlara davranışlarıda çok iyi.Tavsiye ederim ve çok uygun fiyatları

Burak E.
11-11-2013, 17:13
rami opette bende 1 kere yıkattım, adam paspasları kaldırmadan süpürdü, bilerek birşey demedim bitirdikten sonra paspasları kaldırdım burasını süpürmeyecek misin dedim tekrar paspasları dışarı alıp süpürdü o hareketlerinden sonra bir daha gitmedim.

doğrudur abi her hafta farklı insanlar var orda zaten geçen yıkkattıgımda paspaslara fırça mırca ne varsa temizledi sonra tabanı supurudr tekrar paspasları süpürdü felan ama her hafta farklı adam oluyor orda sana denk gelmiş olabilir abi.