PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Audi A3 Sedan (2014)

Runo
09-11-2013, 22:08
Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışa sunulan yeni Audi A3 Sedan, 86.216 TL'den başlayan fiyat etiketiyle karşımıza çıkarken, bayilerde yer alan araçlarda rakam donanıma bağlı olarak 105 bin ile 115 bin TL arasında değişiyor. Attraction, Ambition ve Ambiente donanım seviyelerine sahip olan A3 sedan, Advance ve S line gibi paketlerin yanında uzun bir opsiyon listesini de müşterilerine sunuyor.

Audi A3 Sedan; ilk olarak 2013 yılında ülkemizde yollara çıkan ve c premium segmentinde yer alan bir modeldir. Sedan karoserli araç 4 kapılı ve 5 koltukludur. EuroNcap’ten aldığı yıldız aracın güvenlik seviyesi hakkında fikir vermektedir. 4460 mm uzunluğa, 1796 mm genişliğe, 1416 mm yüksekliğe ve 2637 mm aks mesafesine sahip araç 390 litrelik bir bagaj hacmini kullanıcılarına sunmaktadır.

Motor seçenekleri olarak;

1.4 TFSI 140 hp (COD) S tronic
2.0 TDI S tronic (150hp)
1.4 TFSI 125 hp
1.6 TDI 105 hp
1.6 TDI 105 hp S tronic
1.8 TFSI 180 hp S tronic
1.8 TFSI 180 hp quattro S tronic

http://i43.tinypic.com/2rha892.jpg

http://i40.tinypic.com/6dzkmv.jpg

http://i44.tinypic.com/2n19lrk.jpg

http://i39.tinypic.com/osete1.jpg

SErhat.
10-11-2013, 00:15
Diyarbakır'da yolda gordum test araci olarak. Tasarimi gayet guzel geldi bana. Bi boy kucuk A4 olmus.

Ancak fiyatlarina gercekten de sasirdim. Hani C sinifi bir otomobil sonucta bu. Ne kadar premium bir marka olsa da 100 bin TL cok buyuk bir rakam bana gore C sinifi bir otomobil icin dedigim gibi.

Zira arkadasimda 2011 A4 Sline 2.0 Tfsi Quattro vardi. Daha kiz gibi; 20 kusur bin km'de. 75 bine zorla satti.

Evet sifir otomobil ama dedigim gibi C sinifi bir otomobil ve ne kadar luks te olsa, premium da olsa kafamdaki tavan fiyati cok asiyor.

Bana gore bu arac max 80 bin filan olmalıydı. O da en full hâli..:)

Herneyse. Tartisma cikarmak icin filan yazdigim dusunulmesin ama cidden pahali geldi bana.

100-115 bin tl ve c sinifi bir otomobil.

levent
10-11-2013, 00:20
Golf 90 ı zorlar, A3 100 ü aşarken farklı bir fiyat beklenmemeliydi :)

CLA200 ile C180K nın aynı fiyat etiketine sahip olduğu gibi :) 2. eldeki değer kaybı ise paha biçilemez, canlı görmek lazım fotolardan çok çekici durmuyo HB ikizi daha çekici sanki

bilalMW
10-11-2013, 00:23
o paraya bu,şu alınır demeyin beyler sonra millet görüyor o araçların piyasası artıyor susun içinizde yaşayın :D

çünkü gerçekten bu fiyata alınabilecek sağlam tebessüm ettiren şeyler var ama çaktırmayın. :P

abartı değil bu aracın gözümde ederi 70 bin bile olamaz.

FATİH
10-11-2013, 00:31
bu aracı pahalı yapan şanzumanı, motor teknolojisi, yüksek kalitesi ve elbette markası. ben g.tü kesiğini kullanıyorum. Allah var zıpkın gibi araç ama çok pahalı evet. yalnız bu fiyatlara alışmalıyız artık. 80.000'e yakın fiyatlarla 1.4 dizel corolla (yarı otomatik) satılıyor. 50.000'i geçen clio'lar var. highline golf'ler 100.000'e dayandı. suzuki sx4'ün fiyatına da siz bakın... yani 2-3 sene önceki 65-70.000 tl kritik sınırı artık 100.000 tl oldu.

sonuç: a3 sedan haddinden fazla pahalı. yüksek değer kaybı da cabası...

Suleyman
10-11-2013, 00:34
Gündüz gördüm a4 gibi geldi gözüme.

SmT
10-11-2013, 03:04
Bugün yakından baktım, gayet güzel olmuş ancak o fiyata çok satacağını sanmam..

cabrioleter
10-11-2013, 03:24
bu aracı pahalı yapan şanzumanı, motor teknolojisi, yüksek kalitesi ve elbette markası. ben g.tü kesiğini kullanıyorum. Allah var zıpkın gibi araç ama çok pahalı evet. yalnız bu fiyatlara alışmalıyız artık. 80.000'e yakın fiyatlarla 1.4 dizel corolla (yarı otomatik) satılıyor. 50.000'i geçen clio'lar var. highline golf'ler 100.000'e dayandı. suzuki sx4'ün fiyatına da siz bakın... yani 2-3 sene önceki 65-70.000 tl kritik sınırı artık 100.000 tl oldu.

sonuç: a3 sedan haddinden fazla pahalı. yüksek değer kaybı da cabası...

pahalı fiyatlara alışa alışa böyle oldu ya zaten. elin oğlu acımadı geçirdi zamları peşpeşe, ee gavur bunu yaptıkça satışı arttırdı yerlisi durur mu o da bastı zammı..

motor teknolojisi 1.6 tdi mı? rakipleri 125 baremini aştı 140lara doğru gidiyor hala bir geliştirme yok 105 hp motor sunuyorlar. eğer yazım yanlışı yoksa tsi değil de tfsi motor varsa yine ortada adam akıllı motordan bahsedemeyiz. kalitesi de cla gibi olacaksa olmaz olsun..

Berkan
10-11-2013, 04:08
buna bu paraları vericek olanın elinden öperim saygı duyarım.

abileri güncel 3/x1 ve c/cla serisin en baba donanımlarıyla alırsın

levent
10-11-2013, 04:13
pahalı fiyatlara alışa alışa böyle oldu ya zaten. elin oğlu acımadı geçirdi zamları peşpeşe, ee gavur bunu yaptıkça satışı arttırdı yerlisi durur mu o da bastı zammı..

motor teknolojisi 1.6 tdi mı? rakipleri 125 baremini aştı 140lara doğru gidiyor hala bir geliştirme yok 105 hp motor sunuyorlar. eğer yazım yanlışı yoksa tsi değil de tfsi motor varsa yine ortada adam akıllı motordan bahsedemeyiz. kalitesi de cla gibi olacaksa olmaz olsun..

Opel'den 1.6 175 lik dizel geliyor ..

Berkan + 1 , 3 ve C varken CLA alanları anlamıyorum ben :icon_wack

yesil
10-11-2013, 05:09
buna bu paraları vericek olanın elinden öperim saygı duyarım.

abileri güncel 3/x1 ve c/cla serisin en baba donanımlarıyla alırsın

cla ve a3 sedan aynı sınıf, diğerleri konusunda haklısınız.

bu fiyatlar kurların aşırı artışı sebebiyle bu halde, Euro 2.7 2.8 lerde dolar 2 nin üstünde gezinirken fiyatların bu şekilde olması kaçınılmaz. Ucuz araba kalmadı artık ama a3 sedan gereğindende pahalı olmuş. Sonuçta aynı sınıf olsalarda tasarım olarak bir cla havası yok bu araçta.

i-vtec07
10-11-2013, 08:01
buna o parayı verenleri anlamıyorum cidden gider x1 yada 320d lcı alırım aynı şekilde golf e 80 lira falan verilmesi komik ya 105 hp arabaya

OmerRS
10-11-2013, 08:23
Ic mekan ambiyansi olarak cok zayif araclar a3 ler. Ozellikler cla ile karsilastirirsan baya basit kaliyor.

kickbuttowski
10-11-2013, 08:26
buna o parayı verenleri anlamıyorum cidden gider x1 yada 320d lcı alırım aynı şekilde golf e 80 lira falan verilmesi komik ya 105 hp arabaya

Bir arabanın gücü o arabanın ederini belirlemez özellikle ülkemizde araçların değerini belirleyen kriterler bu kadar farklıyken..

Siz bir araç seçimi yaparken belki gücüne bakıyorsunuz ama misal ablama 65 beygir fiesta gayette yetiyor hatta kadran fotosu çekip gönderiyor bana..
Veyahut ben az yaksın çok kaçsın, şehir içinde rahat kullanım sağlasın ama lüks donanımlara da sahip olsun, aynı zamanda sattığımda zarar ettirmesin hem de lüks araçlar gibi vergisi, bakımı pahalı olmasın istiyorum.. Aklınıza 1.6 tdi highline golf'den başka araba geliyor mu?

O paraya şunu bunu alabilirdik evet.. Varsa paranız buyurun alın bu araba da volkswagen tarihine başarısız yatırımlardan biri olarak geçsin ama bu şekilde düz mantıkla yaklaşırsanız burda kahve muhabbetinden bir adım ileri gidemeyiz..

BOGA
10-11-2013, 08:39
Arada kalmış bir model gibi geldi bana...

onurgoyunc
10-11-2013, 08:50
Aynı fiyata d sınıfı s60 var. Acaba bununda en boş versiyonunda o ilginç radyo var mı?

-Murat Özcan-
10-11-2013, 09:20
Bende geçenlerde yolda giderken kırmızısını gördüm mükemmel duruyordu camlar flimli falan gündüz farları yanıyor iyiydi..

erhanarici18
10-11-2013, 10:08
A4 varken ne gerek vardı :/

Frid
10-11-2013, 10:21
2 seneye kalmaz a4 hb olur. belki vardır da haberimiz yoktur :D

FATİH
10-11-2013, 11:00
cla'dan iki gömlek üstündür a3 sedan. cla; kalitesi, konforu ve iç mekan genişliğiyle mercedes yıldızını hak etmeyen bi araç. epeydir incelediğim ve üzerinde durduğum bi modeldi ama maalesef o sağlam alman üretim felsefesinin oldukça dışında kalıyor. a3 sedan ise saydığımız kriterlerde çok başarılı.

tdi'larına birşey demiyorum ama tfsi'larda silindir kapatma teknolojisini bizzat yaşayan birisi olarak söyleyim, muhteşem. yakıta ciddi ciddi etki ettiğine bizzat şahidim. motorlarının ve kabinlerinin sessizliğine diyecek laf yok. malzeme ve işçilikte kalite ise birinci sınıf, kusursuz.

bakın bu fiyatlara alınır demiyorum asla, harbiden çok pahalı. ayrıca içi ve dışı çok da alımlı değil ama asla kalitesindenden, tekniğinden çalınmış bi araç da değil. çok satmaz ve başarısız olur gibime geliyor. zamanında başarısız olan a2, bundan çok daha mantıklı bi araçtı bence. o da tutmadı ayrı konu...

100.000 seviyesini geçmesi arkadaşımızın dediği gibi yüksek euro kurundan. 2.700 olmuş yediğimin euro'su... neyse, s60 alırım kapı gibi. ;)

328ia
10-11-2013, 11:39
bugun gördüm bende gözüme kücük jette gibi geldi

rebeloghy
10-11-2013, 11:59
Aracın fiyatını eleştirenler haklılar kendilerince ancak piyasa böyleyken clio sümbüller 30 lira , clio4 40-45 lira , c sınıfı dizeller 60 65 lira olmuş , çok da farklı bişey beklememek lazım hele ki bu kurlar ile..

Ben de katılıyorum alınmaz diyenlere, almayın o zaman. Örneğin çocukluk arkadaşım siparişi verdi 65 liraya golf 1.6 tdi manuel geliyor. Highline bile değil. Çok kızdım. Git 35 liraya işini görcek tertemiz bi focus al , üstüne de bi Alfa gtv alalım bak eğlenceye diye..

Fakat çoğunluk bizim gibi düşünse , bu fiyatlara 0 araç satılamazdı , bu sitede de 25 milyon üye olurdu. Bunu unutmamak lazım.

İnsanlar 0 olsun , benden baskası kullanmamıs olsun , dizel az yaksın güvenli olsun , tok kapansın kapısı :) diyor ve gidip golf ü alıyor yapacak bir şey yok , mantıklı gelmeyen almaz :)

İbrahim33
10-11-2013, 13:10
zorlama bir tasarım olmuş sanki.genel olarak hb'den sedana çevrilen araçlarda öyle oluyor.

Berkan
10-11-2013, 15:07
cla ve a3 sedan aynı sınıf, diğerleri konusunda haklısınız.

bu fiyatlar kurların aşırı artışı sebebiyle bu halde, Euro 2.7 2.8 lerde dolar 2 nin üstünde gezinirken fiyatların bu şekilde olması kaçınılmaz. Ucuz araba kalmadı artık ama a3 sedan gereğindende pahalı olmuş. Sonuçta aynı sınıf olsalarda tasarım olarak bir cla havası yok bu araçta.

cla'dan iki gömlek üstündür a3 sedan. cla; kalitesi, konforu ve iç mekan genişliğiyle mercedes yıldızını hak etmeyen bi araç. epeydir incelediğim ve üzerinde durduğum bi modeldi ama maalesef o sağlam alman üretim felsefesinin oldukça dışında kalıyor. a3 sedan ise saydığımız kriterlerde çok başarılı.

tdi'larına birşey demiyorum ama tfsi'larda silindir kapatma teknolojisini bizzat yaşayan birisi olarak söyleyim, muhteşem. yakıta ciddi ciddi etki ettiğine bizzat şahidim. motorlarının ve kabinlerinin sessizliğine diyecek laf yok. malzeme ve işçilikte kalite ise birinci sınıf, kusursuz.

bakın bu fiyatlara alınır demiyorum asla, harbiden çok pahalı. ayrıca içi ve dışı çok da alımlı değil ama asla kalitesindenden, tekniğinden çalınmış bi araç da değil. çok satmaz ve başarısız olur gibime geliyor. zamanında başarısız olan a2, bundan çok daha mantıklı bi araçtı bence. o da tutmadı ayrı konu...

100.000 seviyesini geçmesi arkadaşımızın dediği gibi yüksek euro kurundan. 2.700 olmuş yediğimin euro'su... neyse, s60 alırım kapı gibi. ;)

cla'dan gram haz etmem kalitesizlik akıyor ama yalan yok a3 sedanla yan yana dursun suratına bakılmaz. sline/amg farkını karıstırmyıorm zaten hiç

ayrıca haklısınız kur arttıda bu kur a3 sedanımı artıyo sadece 3'e c'ye falan artmıyo galiba :D

dragstar
10-11-2013, 15:19
b5 kasa a4 boyutlarında :D

FATİH
10-11-2013, 16:38
birçoğu a3 sedanın 3 ve c'den pahalı olduğunu zannediyor. a3 sedan 88.000'den başlıyo, 3 ise 100.000'den. 105.000'e bomboş 3 alacağıma 110.000'e dopdolu a3 sedan alırdım şahsen. bomboş beyaz 3.20d kullandım, araç hem çirkin hem de kalitesiz geldi gözüme. premium araçlar doldukça kendilerini gösteriyolar. boşları harbiden diğer basit araçlardan farksız duruyolar. doldurdukça da fiyatları tavan yapıyo.

off topic olacak; bmw 3 ve mercedes c serisi, benim gözümde eski kasaları gibi sağlam ve marka kimliğini yansıtan araçlar değiller. maliyet kaygısıyla üretilmiş ve firmanın sürümden kazanması için yapılan ürünler. zaten c'leri ve beyaz e90'ları şahin doğan gibi her köşe başında görünce anlıyoruz ne olduklarını. a ve cla'yı söylemiyorum bile...

i-vtec07
10-11-2013, 17:39
Bir arabanın gücü o arabanın ederini belirlemez özellikle ülkemizde araçların değerini belirleyen kriterler bu kadar farklıyken..

Siz bir araç seçimi yaparken belki gücüne bakıyorsunuz ama misal ablama 65 beygir fiesta gayette yetiyor hatta kadran fotosu çekip gönderiyor bana..
Veyahut ben az yaksın çok kaçsın, şehir içinde rahat kullanım sağlasın ama lüks donanımlara da sahip olsun, aynı zamanda sattığımda zarar ettirmesin hem de lüks araçlar gibi vergisi, bakımı pahalı olmasın istiyorum.. Aklınıza 1.6 tdi highline golf'den başka araba geliyor mu?

O paraya şunu bunu alabilirdik evet.. Varsa paranız buyurun alın bu araba da volkswagen tarihine başarısız yatırımlardan biri olarak geçsin ama bu şekilde düz mantıkla yaklaşırsanız burda kahve muhabbetinden bir adım ileri gidemeyiz..

öncelikle herkezin beklentisi farklıdır siz masrafsız ve iş görsün mantığı ile araç alıyosunuz bu belli.. ama benim araç alma mantığım farklı belki ee yorumum da benim beklentim le alakalı..ve benim beklentilerimi 80 liralık 105 hp golf karşılamıyo...

evet 1.6 hıgline golften başka bir çok araç aklıma geliyor 83.5 liraya sıfır dsg passat comfort 1.6 tdı aldı tanıdığın biri sence golf mü mantıklı passat mı ?? bunun mondeo su var s60 ı var var da var .. olaya sadece güç alarak baksam sizce 320 d mi yazarım 80 liraya o kadar yürüyen araç var evolar golf gtı lar valla kim ne derse desin ben c sınıfı 105 beygir arabaya 80 lira vermem siz verebilirsiniz orası beni ilgilendirmez.

sonuç olarak isteyen golf alır isteyen almaz bu kimseyi ilgilendirmez ama herkezin beklentisi farklı benim beklentimi karşılamıyo golf ..

SULTANOGLU
10-11-2013, 17:56
Bir ben begendim galiba. Tipi falan