PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alarm carpmada calmazmı

paulharris
12-11-2013, 20:31
arkadaslar araca alarm taktım bir arac carpar yada surter cizerse anlayalım diye..

evin balkonundan bakıyordum...bizim aracın arkasındaki ufacık alana bi arac gelip girmeye calıstı..defalarca manevra yaptı anca girdi...girerkende bizim aracın stop lambasına yada arka tampona carptı..yukarıdan duydum sesini... alarm malarm calmadı...

asagı inip bişey varmı yokmu diye bakana kadar adam gitmiş zaten.....

simdi aracın stop lambası falanda kırılsaydı gene bu alarm calmayacaktı...boylemi oluyor..yoksa alarmin kademesini falan artırılsa dahamı iyi olur....

Kadyr
12-11-2013, 20:37
Darbe sensorunun hassasiyetini ayarlarsin ama buseferde en ufak egzoz sesine oter

typermelih
12-11-2013, 21:03
ötsün ya
enazından böyle şeyler de çarpan adamda tedirgin olur ve oradan gider

c20let
12-11-2013, 21:25
ötsün ya
enazından böyle şeyler de çarpan adamda tedirgin olur ve oradan gider

Gecenin bi vakti egzoz sesine öttü mü alarm insanın araç sahibini linç edesi geliyor abi. Çokta hassas olmamalı bence.

mehmetRS
12-11-2013, 21:31
gök gürleyincede öter.. her türlü ikide bir aracınızı kontrol etme ihtiyacına girersiniz, çok hassaslaşırsa..

onursumer
12-11-2013, 22:07
benim bildiğim darbe ile kolay kolay otmez yani genelde içerisine hareket sensoru koyuyorlar sanırım

alarmın modeli cinsine gore değişiyordur

benim aracımı anahtarıyla açıp binsen kapısını kapatana kadar otmuyor mesela ki bence olması gerektiği gibi sokakta herşeye oten araçlara ayar oluyorum geceleri rahatsız edici oluyor

h.guroglu
12-11-2013, 22:20
benim bildiğim darbe ile kolay kolay otmez yani genelde içerisine hareket sensoru koyuyorlar sanırım

alarmın modeli cinsine gore değişiyordur

benim aracımı anahtarıyla açıp binsen kapısını kapatana kadar otmuyor mesela ki bence olması gerektiği gibi sokakta herşeye oten araçlara ayar oluyorum geceleri rahatsız edici oluyor

hareket sensörü sadece aracın içerisini denetler dışarısını değil darbeler için darbe sensörü ayrıdır her alarmda olur hareket sensörü genelde isteğe bağlı takılır

çok hassas yaparsanız yanında kedi osursa çalar bakınız bizim sokaktaki 124 gibi ;)