PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A3 konsol,kadran ışık sorunu ?

mrtngn
12-11-2013, 21:21
Arkadaslar gecen hafta 2006 model 1.6 otomatik lpg'li bi A3 aldık..

Araçta 3 gündür rolantide çalışırken kadran ışıkları,orta konsol klima ışıkları ve teyp ışıkları gidip geliyor..Sanki biyerde temassızlık varmış gibi sürekli göz kırpıyor fakat seyir halindeyken herhangi bir sorun yok..

Akü kutup başlarına oynattım falan orda bi sorun yok..Sigortaya bakayım dedim arabanın yabancısı olduğumdan arıza yakar bisey olur diye cesaret edemedim..Başına gelen böyle bi sorun duyan,eden var mı acaba ?

Edit: Aracı aldığımız kişiye sorduğumuzda soğuk havalarda ara ara yapıyordu dedi

tdipower
12-11-2013, 21:21
far açma düğmesi arızalıdır muhtemelen onu değiştirin düzelecektir

Sert@ç
12-11-2013, 21:26
Surucu kapisini acin far anahtarinin yan tarafinda kapak var onu cikartin sigorta paneli karsiniza cikar ordaki tabloya gore kontrol edin

Caglar
12-11-2013, 21:34
Far ışığının yanındaki gösterge aydınlatması ayar tuşu var büyük ihtimal ondan kaynaklanıyor benim eski audi tt de aynı sorun vardı ondan çıkmıştı ama yaptırmamıştım :))

Oznsrl
12-11-2013, 22:46
özelkkle soğuk havalarda yapıyorsa akü zayıf olabilir

DarkSky
12-11-2013, 22:48
aynı sorun bende de vardı, rölantideyken tüm ışıklar kısılıyor gaz verildiğinde geçiyorsa şarj dinamosuna baktırın.Ben yeniledim, sorun çözüldü.

mrtngn
13-11-2013, 21:42
Dün yazdıklarınıza nazaran arabanın yanına indim..Gösterge parlaklığını en düşüğe aldığımda hiçbir sorun olmuyor, parlaklığı az bisey arttırırsam hemen göz kırpmaya baslıyor..

Aküden,şarj dinamosundan olsa tavan lambası ve farlardada sıkıntı olur diye düşünüyorum..Sigortalarlada korkudan oynayamadım :)

Haftaya bi özel serviste göstericez zaten ama şayet ki sıkıntı far kumandasında cıkarsa tamiri mümkün müdür ?

Caglar
14-11-2013, 00:01
Benim dediğim gibi işte :) bana o far gösterge yerinin açılıp temassızlık oldugundan dolayı olabileceğini ama bakılması gerektiğini söylemişlerdi

mrtngn
14-11-2013, 01:27
Benim dediğim gibi işte :) bana o far gösterge yerinin açılıp temassızlık oldugundan dolayı olabileceğini ama bakılması gerektiğini söylemişlerdi

İnş kesin olarak ordan olsunda baska elektriksel bi sorun olmasın :)