PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meguiars bayilik

Anıl E.
13-11-2013, 09:03
Merhaba arkadaşlar. Güzel bir iş yeri buldum. Dükkan tam anlamıyla yıkama ve uygulama merkezi için tasarlanmış normalde market olarak kullanılan bir yer :) .

Meguiars bayiliği için aradım ve telefonda görüştüm 70.000 tl gibi bir ücretten söz ettiler. Başka bayilik önerisi olan var mı ?

Bu işler eskidendi artık para kazandırmıyor diyenler de var mı ?

Oznsrl
13-11-2013, 09:07
Meguiars gibi bi markanın altında farkını belli edicek kadar düzenli bi sistem kurarsanız müşteriler memnun kalırsa çok güzel para kazanırsınız bence

kelalper
13-11-2013, 09:16
70 bin tl doğrudur ancak sana o kadarlıkta malzeme bırakıolar.Yani hava parası değil o para.

AdemAr
13-11-2013, 09:19
bayilik almayıp kendi isminizle biryer açıp Meguiars ürünleri kullanabilirsiniz. sonuçta bu iş ustalığa bakıyor birazda

wekoo
13-11-2013, 09:21
anıl bence bayilik almana gerek yok yine meguiars malzemesi satabilirsin illaki bayi olmana gerek yokki..

alp1903
13-11-2013, 09:21
70bin bence çok uygun bir fiyat güzel bir marka ile başlamak eger meguiars ın kalitesi ile düzgün bir iş yaparsanız para kazanmamak imkansız :)

Kahn23
13-11-2013, 09:23
Bir de yanlış bilmiyorsam bayilik aldığında yıllık x tutarında ürün çekme zorunluluğu var galiba.

dragon07
13-11-2013, 09:26
henkel var würth var 3m var polytop vsvs diye liste uzar gider hiç gerek yok bayilige kardesim

her markanın kendine has güzel ürünleri var güzel derleme bi malzeme listesi oluşturabilirsin.

aslan
13-11-2013, 09:26
Sivasamı açacaksın dükkanı?

Tunç
13-11-2013, 09:30
chemical guys olabilir meguıars emsalınde ve daha yeni girdi tr'ye

fdoganb
13-11-2013, 09:50
O tarz isimli bi yer acacaksaniz umdugunuz paralari kazanmak icin yerinizin ona uygun olmasi gerekir bence. Atiyorum kayisdagina meg actiginda 5 araba gelirse uygulayacagin fiyat vsden dolayi atasehire actiginda 15 araba gelir. Benim fikrim boyle

XoR
13-11-2013, 09:53
Sivasamı açacaksın dükkanı?

slowmotion
13-11-2013, 09:57
bi ara araştırmıştım meguiars bayileri araba yıkama yapamıyorlarmış doğrumudur?

Eyup Duygun
13-11-2013, 10:05
Yanlıs bılgı , kızıltoprak , idealtepe vs.. benım gıttıklerımın hepsı yıkıyor.

Horızon a.ş de isim hakkı Turkıye'de 50bin tl idi 2-3 sene önce 70 olmus ve hepsı hava parası degıl.

Fazlasıylada ürün stogu verıyorlar.Tabii tek markaya baglı kalmak bence mantıksız.

Anıl E.
13-11-2013, 10:08
Evet ürün stokları dahil . 50.000 tl horizon a.ş istiyor geri kalan miktara ürünlerde dahil . Mantıklı düşününce çok yüksek miktarlı bir para değil .

Sivas'a açmak istiyorum,kendi düşünceme göre o kadar yıkamacı varken şehrimizde hala güzel araba yıkayan yok . İşimizi güzel yaparsak işlerin ilerleyeceğini tahmin ediyorum. Diğer yandan bayilik alırsak belki artımız olur ,almazsak maliyet anlamında da artımız olur kararsızım.

SekoLive
13-11-2013, 10:10
anıl istanbulda bile yıkamayı zor işletiyor insanlar sivasda megiuars acmak cok mantıklı olmayacakdır.

yıkamayı düzgün yaparsan zaten markaya gerek olmaz orda cevrende varsa zaten tercih edilirsin.

Mr.K
13-11-2013, 10:20
valla yerinde olsam üstüne kredi çeker ev alırdım,kiraya verirdim..Ev kirası krediyi öder sonra mülk sahibi olursun zaten.Atıyorum (farz-ı misal) 3sene sonra şuan aldığın ev daha da değerlenince satardım.Sonra 2tane alırdım vsvs diye gider döngü işi diyelim kısacası..

Gelişmekte olan yerler her zaman para kazandırır.Zaman geçtikçe ileriye dönük gelişcek yerlerde olucak ne de olsa.

He yıkama olayına gelirsek,ufak bir maliyet tablosu hazırlayabilirsin ;

Pboystan Cila alsam
Cguystan pasta alcam
Meg şampuan
colli 1karton alsam (atıyorum)
Nanolex ufak ürünler alsam

Böyle bir maliyet hesaplaması yapıp (daha ucuza gelir hemde çeşitliliğin olur ) geri kalan parayla da baskı bastırıp(broşür) ev ev sokak sokak organizasyon şirketlerine dağıttırırdım.Kullandığın ürünler,fiyatları,yıkama fiyatı,uygulama fiyatı(ama gidipte araca göre değişir değil) satış politikası yazıcaksın atıyorum 80tl jip mi geldi diceksin 120tl büyük araç vsvs gibi.

Kartları açık oynardım yerinde olsam kısacası.50K TL bana göre cüzi bir rakam değil.
20K tl'ye max zaten ne ihtiyacın varsa malzemelerini alır stocklarsın birşeklide .Geriye dolu para kalıyo zaten..

karsiyakaliozi
13-11-2013, 10:26
bu işler tr de henuz profesyonelleşemedi zıbarth ılk gırdı tr ye onlar bıle hala amatör bence ana şirket desteği yetersiz denetleme yok mekan sahibini tanımıyorsan hala iyi hizmet alamıyorsun o yuzden hele sıvas da mekanı acıp her markayı sat kullan daha sağlıklı olur .

Erdem K.
13-11-2013, 10:41
Bayilik almak isim olduğu için bence güzeldir(fiyat tartışılır) ama asıl önemli olan kalifiyeli yıkamacı çalıştırmak bence.

İsmi lazım değil, İzmir'de bayilik olup da yıkamasından memnun olmadığım yerler de var ...

Ayrıca, Mr.K'nın fikri de bence çok mantıklı :)

slowmotion
13-11-2013, 10:51
Bayilik almak isim olduğu için bence güzeldir(fiyat tartışılır) ama asıl önemli olan kalifiyeli yıkamacı çalıştırmak bence.

İsmi lazım değil, İzmir'de bayilik olup da yıkamasından memnun olmadığım yerler de var ...

Ayrıca, Mr.K'nın fikri de bence çok mantıklı :)

elemanın iyiyse zaten marka 2.planda kalıyor

FaTiH44
13-11-2013, 11:22
bence 70 bini bayiliği bağlamak hiç mantıklı değil.En yakın örnek ankarada foruma üye arkadaşlar detailing işi yapıyorlar,onlardan bilgi alabilirsin.

Bende malatyalıyım büyük şehir olsa yine bayilik düşünülür ama küçük şehirlerde bayilik almanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum.Onun yerine en kaliteli ürünlerle stok yapabilirsin.

onurgoyunc
13-11-2013, 11:30
Bence büyük şehirler hariç bayilik almak mantıklı değil, 70000tl iyi para. Paranın geri dönüşü ne kadarda olacak?

Ayrıca galeri çevreniz var mı? Araçları bayiden çıkmadan kendinize çekebilecek misiniz?

Onrcn
13-11-2013, 11:30
70.000 tl hava parasi degil urun diyorsunuz da 70.000 tl lik urun ne demek goreniniz oldu mu? 70.000 tl lik urun en az 3 palet eder :D ayda 20 araba yapsaniz her arabaya 500ml pasta kullanilir asagi yukari (Kalin 250/ ince 250), bir galon a 7 araba cikar. 20 galon alinsa 140 arac eder. 200x20= 4000 TL. Hadi fazla kullandin 5000 olsun. Bu sadece pasta icin ve 7 aylik pasta gideri 5000 tl. E wax daha az kullaniliyor 2lt bilmemkac araba cikartir...

70.000 tl e hali hazirda mevcut satilan urunlerden bir urun gami olustursan durdurulamaz olursun bana kalirsa :)

CTG
13-11-2013, 12:13
valla yerinde olsam üstüne kredi çeker ev alırdım,kiraya verirdim..Ev kirası krediyi öder sonra mülk sahibi olursun zaten.

ben buna deli gibi kafa patlatıyorum da henüz kredisini ödeyen eve rastlayamadım :) ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum - bugün istanbulda en dandik 1+1 ev 80-90 bin TL (o da tekirdağ il sınırında). getireceği kira taş çatlasa 500-600 TL

kredinin aylık ödemesi nerden baksan 1,5 lira

bu durumda acıkınca ayağımızı mı yicez :)

wrcsinan
13-11-2013, 12:27
kardan pay alıyorlarmı?

overblack
13-11-2013, 12:29
70 bin liraya hem isim hakkını verip hemde malzeme veriyorlarsa bedava.

Shadow_Dancer
13-11-2013, 12:35
Ben olsam bu parayı verirdim, nedenine gelince;

geçen hafta dügünüm oldugu için Adanadaydım, şehirde dolaşırken bi Sonax bayiisi gördüm, oldukça güzel bir dükkan. dizaynı vs çok hoşuma gitti, gelin arabasını burada yıkatayım dedim; 1.30 saate yakın ugraştılar arabayla, o süre zarfında bi sürü premium sayacagımız araba geldi..

Anadolu şehirlerinde, ortalamaya vurursak %10 yakın zengin bir kesim var. Sivasta bulundugumda da bunu gözlemledim, ve bu insanlar kaliteli hizmete hasret.. İşini iyi yaparsan arkanda da meg gibi bi marka olursa bence güzel kazanırsın..

Onrcn
13-11-2013, 12:38
Ben olsam bu parayı verirdim, nedenine gelince;

geçen hafta dügünüm oldugu için Adanadaydım, şehirde dolaşırken bi Sonax bayiisi gördüm, oldukça güzel bir dükkan. dizaynı vs çok hoşuma gitti, gelin arabasını burada yıkatayım dedim; 1.30 saate yakın ugraştılar arabayla, o süre zarfında bi sürü premium sayacagımız araba geldi..

Anadolu şehirlerinde, ortalamaya vurursak %10 yakın zengin bir kesim var. Sivasta bulundugumda da bunu gözlemledim, ve bu insanlar kaliteli hizmete hasret.. İşini iyi yaparsan arkanda da meg gibi bi marka olursa bence güzel kazanırsın..

Kaliteli hizmet olursa Turtle Wax bile para kazandirir bu kadar cakalin oldugu piyasada

Shadow_Dancer
13-11-2013, 12:43
Kaliteli hizmet olursa Turtle Wax bile para kazandirir bu kadar cakalin oldugu piyasada

Kesinlikle haklısın, ama marka kimligi altında iş yapmanında sagladıgı avantajları göz ardı etmemek lazım. Eger düzgün ekipman ve iyi işçilik olursa para kazanılır diye düşünüyorum.. Çok zengin degilim ama ben o gün sırf ilgi alaka ve davranışları için normal yerine formen yıkama yaptırdım mesela.. Anadoluda yıkamaya verecegi parayı hiç onemsemeyecek ciddi bir kitle var.

Mr.K
13-11-2013, 12:52
ben buna deli gibi kafa patlatıyorum da henüz kredisini ödeyen eve rastlayamadım :) ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum - bugün istanbulda en dandik 1+1 ev 80-90 bin TL (o da tekirdağ il sınırında). getireceği kira taş çatlasa 500-600 TL

kredinin aylık ödemesi nerden baksan 1,5 lira

bu durumda acıkınca ayağımızı mı yicez :)

zaten daha önceden mevcut paran cebinde duruyodu,gene cebinden yiyodun yani. : )
çektiğin kredi 50K TL diyelim,bankaaya borçlanıcaksın 4yıl (48ay) 50K tl için 65borçlan bankaya 1300 yapar.Sivasta 1300e 3+1 ev kiraya verilir bana sorarsan.Ki alınırda heralde bi 100-140K TL'ye..

İstanbulda zaten bu işten para kazanmak zor,biraz daha dışarlara yatırım yaparak gayet para kazanılabilir.(il,şehir)

9tane 4yaşına kadar ev var mesela 100-130K arasında. 3+1
2 sayfa da 5-10yaş arası bina var. 3+1

Kiralık olarak gene 3+1
en fazla 700tl'ye var

ingilizce bitti ben gidiyim :hehe: Ev alma aga ev alma :D :hehe:

Şaka biyana o zmn 50K tl krediye de gerek yok ki zaten :D(illa ev aldırcam:D :hehe:)

yukardaki yazım araştırma yapmadan önceydi,fiyatlar kira vs gorundugu gıbı degıl.

Onrcn
13-11-2013, 12:53
Kesinlikle haklısın, ama marka kimligi altında iş yapmanında sagladıgı avantajları göz ardı etmemek lazım. Eger düzgün ekipman ve iyi işçilik olursa para kazanılır diye düşünüyorum.. Çok zengin degilim ama ben o gün sırf ilgi alaka ve davranışları için normal yerine formen yıkama yaptırdım mesela.. Anadoluda yıkamaya verecegi parayı hiç onemsemeyecek ciddi bir kitle var.

Bayilik almadan da Meguiars amblemi koyabiliyor yalniz oyle bir durumda var. Bence bayilik cok anormal birsey degil artik. Sebebi de Meguiars i neredeyse kose bakkaldan alabilmemiz.. Meguiars zor bulunsaydi en azindan prof urunleri, bence o zaman buyuk artiydi ama artik yani grossmarketlere bile girdi sanirim.

Arti 70.000 tl diyoruz, bu 70.000 tl inanilmaz bir mal demek eger hava parasi almiyorlarsa. 70.000 tl e hem dekor yapilir hem urun alinir ki piyasada Meguiars tan cok cok daha iyi malzemeler var ozellikle son kat. Bence her markanin iyi urunlerine yonelip iyi bir iscilikle cilki cikar..

brs852
13-11-2013, 12:54
bence bayilik almaya hiç gerek yok sonax meguiars tarzında kaliteli göze hoş gelen mekan yapılır meguiars malzemelerini'de kullanırsın stand'ı posterleri araç içi kağıtları falan çok daha iyi olur ve daha çok kazandırır bence ilk başta ödenen 70bin tl ile sınırlı kalmaz diye düşünüyorum..

Shadow_Dancer
13-11-2013, 12:58
Bayilik almadan da Meguiars amblemi koyabiliyor yalniz oyle bir durumda var. Bence bayilik cok anormal birsey degil artik. Sebebi de Meguiars i neredeyse kose bakkaldan alabilmemiz.. Meguiars zor bulunsaydi en azindan prof urunleri, bence o zaman buyuk artiydi ama artik yani grossmarketlere bile girdi sanirim.

Olaya senin perspektifinden bakarsak dedigin dogru; sen bu işin içindesin çünkü.. Sonax olur Ziebart olur.. Markaya takılmıyorum zaten ben, bahsetmek istedigim bu sektördeki iyi bir markayla çalışmak.. Beraberinde güven getiriyor çünkü..

Edit: Ben istanbulda taşınmadan önce, Adanada Ziebart efsanesi vardı mesela.. Adanalı arkadaşlar bilir, adamlar yıllarca mükemmel ekmek yediler.. Hem de şehirin en alakasız yerinde olmalarına ragmen.. Bu hususta Anadoluda ciddi açık var.. Benim gezip gördügüm 30-35 şehirde..

Anıl E.
13-11-2013, 13:10
Valla ben aracımı genelde kendim yıkarım ürünlerimle ,erdem boya'dan meguiars ürünlerini alırım genelde.
Bazen üşendiğimden yıkamacıya götürüyorum 1-2 saat içinde bir sürü araba girip çıkıyor yani para kazandırıyor diye düşünüyorum. Yanında da yıkamacı dükkanı olmasına rağmen ikisi de baya baya araba yıkıyor . İşin içine pasta cila boya koruma kuaför muhabbetleri de girerse tadından yenmez gibi .

rebel
13-11-2013, 13:11
bende aynı fikirdeyim karma kullanım daha karlı oldugu gıbı daha kaliteli sonuclar almak demek .
pazarlamada bazı kriterler vardır

1. Önce güven! İnsanlar malını emanet ediyor . Öyle bir güven olucakki adam arkasına döndüğünde tamam ya garajımdan daha güvende diyebilecek.
2.lüks değil ihitiyaç olduğunu psikolojık olarak kabullendırmek. ozaman fiyatların bir anlamı kalmayacaktır . tecrubeyle sabit.
3.güler yüz-iyi hizmet-ev ve ailesel bi sinerji yaratmak. İnsanlar rahatlığa alışırsa asla başka yer aramaz. Hizmet sağlamsa güler yüzle bırlıkte bağlanmıcak ınsan yoktur.
4. reklam ve kullanılan markasal sarf malzemeler ve üniforma: reklam çok önemli bunu herkes biliyor zaten. Kullandıgınız pasapas kağıtları ıcerı asılan kokuluklar ıcerı koyulan ufak ıkramlar ( kolonyalı mendıl sekerleme) kartvizit . bunlar ucuz ama kailteyi gosteren ınsana pskolojık olarak adamlar işini iyi yapıyor her yerde detay saklı dedirtcek şeyler
ve iş yerine ait tulum tsort sapka vs vs artık neyse elemanlarda takım ruhunu yansıtması ıcın ve görsel şov için yapılmalı

saydıklarım çok uzun gorunebılır ama ucuz ama etkılı yontemlerdır. bırseyı ınsanların gözü onunde nekadar sergılersenız beyin onu okadar psikolojık olarak kabullenır

e.bas
13-11-2013, 13:48
Şuan Çorluya yakın bir arkadaşım Meguiars açıyor. hiçte öyle 70 bin lirayla kalmıyor. yıllık ödemen gereken bir miktar var. rakamları tam hatırlamıyorum. ama son konuştuğumuzda 150 bini buldugunu söylüyordu. tabi m2 ye görede değişir bu fiyatlar.

Araç yıkama olayına gelirsek; Önceliği Detaylı temizlik ve boya korumaya veriyorlar. hatta arkadaşıma biz yıkamacı değiliz falan demişler. günde 20 araba yıkarsın 400 tl kazanırsın. Ama 1 arabaya boya koruma yaparsın yine 400 tl kazanırsın anlayışında adamlar.

Onrcn
13-11-2013, 14:03
Olaya senin perspektifinden bakarsak dedigin dogru; sen bu işin içindesin çünkü.. Sonax olur Ziebart olur.. Markaya takılmıyorum zaten ben, bahsetmek istedigim bu sektördeki iyi bir markayla çalışmak.. Beraberinde güven getiriyor çünkü..

Edit: Ben istanbulda taşınmadan önce, Adanada Ziebart efsanesi vardı mesela.. Adanalı arkadaşlar bilir, adamlar yıllarca mükemmel ekmek yediler.. Hem de şehirin en alakasız yerinde olmalarına ragmen.. Bu hususta Anadoluda ciddi açık var.. Benim gezip gördügüm 30-35 şehirde..

Benim perspektifim olarak degerlendirme, simdi Sonax, Ziebart vs de iyi hizmetlerinden oturu sure gelmis firmalardir. Evet belki bayilik alarak daha kisa zamanda bu iyi hizmeti lanse edebilirsiniz ama diger turlu de asiri uzun olacagina inanmiyorum. En azindan 70.000 tl degerinde bir marka kiymeti olduguna pek inanamiyorum.

Bizim burada X bir yikamaci var gece gunduz full, adamda tabela da yok mesela. Bir tane daha var Meguiars amblemi var tabelada ama bayi degil o da full. Demek istedigim sey bu ama tabi fikirler farkli. Ben olsam 70.000 tl e cok urun, iyi urunle girip musteri guveni kazanirdim. Hangi urunu neden sectigimide anlatirsam bence en makul musteri hizmeti bu olurdu

krscan
13-11-2013, 14:38
Meguiars'da olsa Ziebart'da olsa işçilik kötü oldukdan sonra markanın bir esprisi kalmıyor. İlk başta marka ve dükkan müşteri'yi çeker kabul ama daha sonra o müşteri'yi orda tutmak tamamen işçiliğe bakıyor. Onun için ben marka'ya verilen paraya karşıyım. Meguiars veya ne bilim chemical guys poor boys gibi malzemeleri kullanarak kendi markanı yaratabilirsin. Ki 70.000 TL güzel para içini rahatlıkla dekor yaptırıp, üstüne de stok'unu oluşturabilirsin.

White
15-11-2013, 12:48
oncelikle merhaba kardeşim sana şöyle yardımcı olayım bursadan kampus car carenin sahibiyim bizde senin gibi meguiars bayiligi almak istedik zxamanında. bize dediler su kadar para ver elemanın altındaki atlete kadar full malzeme dahil sana yeni bir iş yeri yaratalım ... fakat bu tur işe girdigin zaman meguiarstan baska bir urun kullanamazsın satamazsın sözlesmeleri aşırı agır maddeler içeriyo ;) fakat diger arkadasların yorumları gibi meguiars urunleri kullanabilirsin fakat dukkanın dıs cephesine 35 cm buyuklugunden fazla meguiars tabelası vb. gibi reklam asamassın.. bizdede butun urunler meguiars lastik parlatıcısına kadar ama bayilik olmadıgı için tabelaya bunu yansıtamıyoruz... fakat mekanımızın içini istedigimiz gibi donattık buna kimsenin karısmaya hakkı yok sana tek tavsiyem eger bayiligi alırsan bedavadan yasadıgın sehir ve tum sehirlerde reklamın olur insanlar netten meguiarsa ulastıklarında direk senin dukkana ulasırlar fakat bunun farklı bir reklam yontemi daha var bayilik almazsın grupanya fırsatbu fırsat gibi sitelerden kampanya adı altında cok guzel reklam yapabilirsin vb gibi bi ton olay yani kardeşim rabbim yardımın olsun...

cembasmaci
15-11-2013, 13:22
Bence bayilikten ziyade yeni trend nano urunler uygulayan bir yer acıp isletirsen sanki hem memnuniyet hem de musteri bagımlılıgı daha iyi olur gibi geliyor...

imprezaWRC
15-11-2013, 13:32
valla yerinde olsam üstüne kredi çeker ev alırdım,kiraya verirdim..Ev kirası krediyi öder sonra mülk sahibi olursun zaten.Atıyorum (farz-ı misal) 3sene sonra şuan aldığın ev daha da değerlenince satardım.Sonra 2tane alırdım vsvs diye gider döngü işi diyelim kısacası..

Gelişmekte olan yerler her zaman para kazandırır.Zaman geçtikçe ileriye dönük gelişcek yerlerde olucak ne de olsa.

.

O iş artık yaş, 70.000TL'ye alıp 80.000TL'ye bile satsan, maliye yakana yapışıyor, sen gelir elde ettin diyor vergisini istiyor.
Eskiden, 5 sene sonra kaça satarsan sat bana ne muhabbeti vardı, şimdi 20 yılda geçse, işin içine enflasyonu, ıvırı zıvırı dahil etmeden hacı sen gelir elde ettin gel vergisini öde diyorlar. Eee enflasyon, zamlar...vs onu hesap edince ederi bu zaten dersende nafile...

Mutu
15-11-2013, 14:13
zaten daha önceden mevcut paran cebinde duruyodu,gene cebinden yiyodun yani. : )
çektiğin kredi 50K TL diyelim,bankaaya borçlanıcaksın 4yıl (48ay) 50K tl için 65borçlan bankaya 1300 yapar.Sivasta 1300e 3+1 ev kiraya verilir bana sorarsan.Ki alınırda heralde bi 100-140K TL'ye..

İstanbulda zaten bu işten para kazanmak zor,biraz daha dışarlara yatırım yaparak gayet para kazanılabilir.(il,şehir)

9tane 4yaşına kadar ev var mesela 100-130K arasında. 3+1
2 sayfa da 5-10yaş arası bina var. 3+1

Kiralık olarak gene 3+1
en fazla 700tl'ye var

ingilizce bitti ben gidiyim :hehe: Ev alma aga ev alma :D :hehe:

Şaka biyana o zmn 50K tl krediye de gerek yok ki zaten :D(illa ev aldırcam:D :hehe:)

yukardaki yazım araştırma yapmadan önceydi,fiyatlar kira vs gorundugu gıbı degıl.

9:45-9:50 geldi direkt aklıma valla. :hahaha:

http://www.youtube.com/watch?v=b6DBXGqds3c

Mr.K
15-11-2013, 21:08
9:45-9:50 geldi direkt aklıma valla. :hahaha:

Çalgı Çengi 2 Allah'ım sana geliyorum (Full Fragman) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=b6DBXGqds3c)

:hehe::hehe: :D

@imprezawrc işin o boyutunu hiç düşünmediydim :D

TOLGACANSAHIN
17-11-2013, 20:00
Anımsadığım kadarı ile geçmişte Orijinal Sonax Bayisi bulunduğun ilde vardı.

Hizmet kaliteleri yerle yeksan idi,bunu pekçok kişiden duydum ve artık Sivas'ta Sonax yok.

O yüzden salt marka ile olmuyor,bunun yanında baz yıkama fiyatkları Meguiars'ta pahalı,senin Sivas gibi bir yerde en çok satış hizmet kalemin baz yıkama olacak ve sanırım 20 tl idi.Sivas'ı da az çok biliyorum bence bulaşma derim.

ilk günler güzel gitse de uzun vadede bence zor gibi,ama bilemem belki de yanılıyorumdur.

Hem masrafın nerden baksan 100.000 tl üstü olacak senin.

ziya46
18-11-2013, 20:00
Merhaba arkadaşlar. Güzel bir iş yeri buldum. Dükkan tam anlamıyla yıkama ve uygulama merkezi için tasarlanmış normalde market olarak kullanılan bir yer :) .

Meguiars bayiliği için aradım ve telefonda görüştüm 70.000 tl gibi bir ücretten söz ettiler. Başka bayilik önerisi olan var mı ?

Bu işler eskidendi artık para kazandırmıyor diyenler de var mı ?

ChemicalGuys Türkiye olarak size bayilik verebilirim bilgi için özelden ulaşırsınız ..