PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayar Hakkında

EMG
15-07-2008, 16:16
Fujitsu Siemens AmiloPro v2030 baş belası bi laptopum var.

Geçen gün kendi kendine kapandı. Açtığımda Güvenli Kip, Olağan şekilde başlat vs. bikaç seçenek çıkıyor.

Bekliyorum normal Windows XP'nin açılışı loading oluyor ama sonra birden mavi bi ekran çıkıp pc kendi kendine reset atıyor. Hep bu şekilde.

Servise götürdüm. Pc, HardDisk'i okumuyor dediler. Tamam dedim içindekileri kurtaralım. Bilgi kurtarma işlemi için Mecidiyeköy'e göndermemiz gerekiyor dediler. Ve bu işlem en az 300-350 YTL tutar dediler.

Şimdi pc'nin içindekileri geri almamız için başka bi yöntem var mıdır arkadaşlar?

Çok acil yardım gerekiyor. Teşekkürler.

Eray Yümsel
15-07-2008, 16:18
var kadıköy yazıcı oğluna gir. bitanesi kapar zaten seni :)

fazlada maliyeti yok hallederler...

NOSman
15-07-2008, 16:25
Bende toshiba a130 151 gibi lanet bir laptop war

6-7 kere servise gitti kendi kendine kapanıyor.bizde çözümü elektrik süpürgesiyle fanını çekiyoruz çok toz giriyor içine belki senınkıde ondan olabilir

ama bende mavi ekran cıkmıyor direk res atıyo

by_hayali
15-07-2008, 16:29
harddiskini söküp 3.5 " lik bir taşınabilir hardiskin içindekiyle değiştir onların harddiski laptopla aynı sonrada onu(taşınabilir harddsiki) bir bilgisayara tak ve istediğin dosyaları al içinden, formatı bas sonra ;)

sercangolge
15-07-2008, 16:31
sadeve wndows arızası.hdd sok başka makınaya tak içindekileri kurtarırsın.sonrada bastan bıcımlendırıp kur wındowsu tertemız.yalnız açtıgında garantı dısı kalıp kalmıyacagınıda oğren önce...

EMG
15-07-2008, 16:41
Ben bu bilgisayarı kullanmıcam artık yeni pc alcam. Benim derdim sadece içindekileri kurtarmak. Bilgisayarcı harddiski başka makinaya taktık yine okumuyor diyor ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Tanıdık falan var mı acaba?

sercangolge
15-07-2008, 16:43
karşıyakadayım kardeşim.yolun duserse uğrarsın.olmaz dıe hıc bısey yok bu pc konusunda.

Eray Yümsel
15-07-2008, 16:44

6-7 kere servise gitti kendi kendine kapanıyor.bizde çözümü elektrik süpürgesiyle fanını çekiyoruz çok toz giriyor içine belki senınkıde ondan olabilir

senınkinde ısındığı zaman işlemci yanmasın die belirli bi derece reset atar. ondan :)

EMG
15-07-2008, 16:46
Ben İstanbul'dayım. Olmaz diye bişey yok tabi de 300 lira diyor kurtarmak için. Harddiski söküp başka makinaya bağladık diyorlar ama ben tanıdık birine vermek istiyorum.

EMG
15-07-2008, 16:47

Osman aynısını benimki de yaptı ben de dediğin yöntemi uyguluyordum :D Sonra fan değiştirdim düzeldi

sercangolge
15-07-2008, 16:48
biosdan ısındı zaman uyarı vermesını ısteyın sız acıp kapayın makınayı.ben aktıf hale getırdım ama daha ıkaz gelmedı bugune kadar.7/24de acık makına.ayrıca hp pavilion vardı 15 ay sonra parasını gerı almayı basardım.6-7 kere servıs yolu gorduyse kosulları zorla kardeşim.şimdi daha ucuza daha fecı makına aldım.yenılemıs olursun ;)

Eray Yümsel
15-07-2008, 16:50
satılık acer 2gb. ram :p

ef186
15-07-2008, 16:50
hdd eyer fiziksel bi hasar var ise (mesela içinden garip sesler geliyorsa kafa bozulmuşsa vs.. başka bilgisayara bağlayarak veri kurtaramazsın ...)

ama bugun başka bi konuda miamininde yazdığı gibi eyer bordu yanmış yada bozulmuşsa aynı hdd dan bitane daha bulup bordlarını deiştirip verilerini kurtarabilirsin ...

EMG
15-07-2008, 16:51
hdd eyer fiziksel bi hasar var ise (mesela içinden garip sesler geliyorsa kafa bozulmuşsa vs.. başka bilgisayara bağlayarak veri kurtaramazsın ...)

ama bugun başka bi konuda miamininde yazdığı gibi eyer bordu yanmış yada bozulmuşsa aynı hdd dan bitane daha bulup bordlarını deiştirip verilerini kurtarabilirsin ...

Evet büyük ihtimal fiziksel şiddet mağduru olmuş olabilir benim hdd.

Altta söylediğin şekildeyse aynı pc'den bitane daha bulmam gerekiyor yani. Kolay o zaman:soru:

ef186
15-07-2008, 16:52
bu arada hareketli disk yani disk hareket çalışma halindeyken laptoplarda düşürme sarsılma vb. sebeplerden fiziksel hata verir genelde ..
seninkide mavi ekrana düşüyorsa pek parlak görünmüyor neyazıkki ...

Low-Rider
15-07-2008, 16:53
Bende arada bir sıkıntımı dile getiriyim.

Hdd'lerimden bir tanesi bazen çok uğultulu şekilde çalışıyor. 5-10 dakika uğultu devam ediyor sonra kesiliyor.

Nedeni nedir bunu? HDD gidicimi ?:s

sercangolge
15-07-2008, 16:53
ramları alırım gerısı umrumda deıl:D

ef186
15-07-2008, 16:54
Evet büyük ihtimal fiziksel şiddet mağduru olmuş olabilir benim hdd.

Altta söylediğin şekildeyse aynı pc'den bitane daha bulmam gerekiyor yani. Kolay o zaman:soru:

laptop deil Harddisk bulman lazım aynı model ve o harddiskin üzerindeki boardu söküp senin hardiskinin boardı ile ince bir işçilikle deişmek gerekiyor ...
kolay b iş deil işi bilmeyen biri iki kartıda diskide çöp eder bu arada ...

EMG
15-07-2008, 16:54
bu arada hareketli disk yani disk hareket çalışma halindeyken laptoplarda düşürme sarsılma vb. sebeplerden fiziksel hata verir genelde ..
seninkide mavi ekrana düşüyorsa pek parlak görünmüyor neyazıkki ...

Benim ki çok düşüp sarsılıyordu. Şimdi aynı hdd'den bulup boardları değiştirsek kurtaramazmıyız?

ef186
15-07-2008, 16:55
Bende arada bir sıkıntımı dile getiriyim.

Hdd'lerimden bir tanesi bazen çok uğultulu şekilde çalışıyor. 5-10 dakika uğultu devam ediyor sonra kesiliyor.

Nedeni nedir bunu? HDD gidicimi ?:s

Hdd olduğuna eminmisin uğultunun geldiği yerin ?
genelde disk sesi kesilmez pek başlayınca pcdeki fanlar öle yapar genelde ilk başta uğuldar ısınınca sesi keser fanlarına bi göz at bence ....

sercangolge
15-07-2008, 16:55
laptop deil Harddisk bulman lazım aynı model ve o harddiskin üzerindeki boardu söküp senin hardiskinin boardı ile ince bir işçilikle deişmek gerekiyor ...

anlamadım nıe barkod deişecekki??

EMG
15-07-2008, 16:56

Tamam o zaman nerde yaptırabilirim bunu?

ef186
Benim ki çok düşüp sarsılıyordu. Şimdi aynı hdd'den bulup boardları değiştirsek kurtaramazmıyız?

dediğim gibi eyer fiziksel ise yani çalışırken çıt çıt gibi sesler çıkartarak çalışıyor ise sen kurtaramazsın borduda deişsen ...
çok değerli veriler var ise almanyada bu işi yapan yanmış kül olmuş makinalardan bile veri kurtaran bir iki firma biliyorum ....

Low-Rider
Hdd olduğuna eminmisin uğultunun geldiği yerin ?
genelde disk sesi kesilmez pek başlayınca pcdeki fanlar öle yapar genelde ilk başta uğuldar ısınınca sesi keser fanlarına bi göz at bence ....

Hdd büyük ihtimalle,kasamın kapağı hep açık zaten geçenlerde dinledim sesini hdd'den geliyor gibiydi.Tekrar ettiğinde daha dikkatli bakarım.

ef186
15-07-2008, 16:58
Hdd büyük ihtimalle,kasamın kapağı hep açık zaten geçenlerde dinledim sesini hdd'den geliyor gibiydi.Tekrar ettiğinde daha dikkatli bakarım.

bi dikkat et bakalım ..
birde disik sağında solunda kablo vb. bişiler varmı boşta yada vidalarının gevşekliği gibi bi durum yani dış etkenleride bi kontrol et bazen kasadan gelebiliyo öle abzürt sesler diskten zaten cd rom gibi bi dönme sesi gelmez genelde... bozuluyorsa çıt juupp çıt gibi burdan tarif edemiyeceğim bi sesle başlar kötü kader :D

Low-Rider
15-07-2008, 17:01
2.hdd disket sürücünün olduğu yerde duruyor , tek vida tutuyor.2yıldır bu şekilde.

Aman duymiyim o sesleri :D

facia
15-07-2008, 17:08
harddiskini söküp 3.5 " lik bir taşınabilir hardiskin içindekiyle değiştir onların harddiski laptopla aynı sonrada onu(taşınabilir harddsiki) bir bilgisayara tak ve istediğin dosyaları al içinden, formatı bas sonra ;)

laptop hdd sini 3.5" emı takıcaksın? ahah

neyse 2.5" lik harici kutulara takarsan hdd nı direk harici hdd olarak okuyabilirsin eğer first sector hatası almadıysa hdd...
Laptop hdd leride kolay cıkar komple laptopn içini açmana gerek kalmaz

EMG
15-07-2008, 17:12
Laptop'u kullanmıcam bidaha zaten ben içindekileri kurtariim yeter. İstanbul'da bu işi yapan güvenilir bi yer var mı?

Eray Yümsel
15-07-2008, 17:14
ula konunun üstüne pc ye virüs girdi :( format atıyom bak

cem06
15-07-2008, 17:42
hdd yi baska bi makineye bagla ordan getdataback, r studio, magic recovery gibi programlarla verileri kurtar sonrada low level format at ;)

EMG
15-07-2008, 17:59
hdd yi baska bi makineye bagla ordan getdataback, r studio, magic recovery gibi programlarla verileri kurtar sonrada low level format at ;)

Güzel diyosun da kim yapcak bunu :)

Eray Yümsel
15-07-2008, 18:14
sistemi 1 gün geri aldım düzeldi :D

insecure
15-07-2008, 18:15
diskinizin bozuk olmaması durumunda :

yeni laptoplarda hdd ler sata çıkar genelde o diski de isterseniz kendi desktop makinenize bağlayabilirsiniz fakat diskiniz eski tip yani IDE ise bunu desktop makinenize bağlamak için ya 2.5 to 3.5 ya da ide to usb aparat gerekiyor. bu şekilde verilerinize ulaşabilirsiniz.

laptoptan diskin sökülmesi makineyi garanti kapsamından çıkartmaz. zaten diske ufak bi kapaktan kurtulduktan sonra ulaşırsınız.

eğer bunları kendiniz yapamıyorsanız diskinizi alıp herhangi bir bilgisayarcıya gidip ''bunun içindeki verilerimi DVD ye falan almak istiyorum'' derseniz yardımcı olurlar.

eğer diskiniz bozuksa :

yukarı da buğranın da bahsettiği gibi sorun içeride (kafa ya da diskin kendinde) değil de board undaysa , eli alışık olan bi bilgisayarcı şıp diye board değiştirip verilerinize ulaşabilir. ama diske içerden fiziksel bi zarar geldiyse bu işle igilenen prof. şirketler var verileriniz bu kadar değerliyse onlara başvurmanızı tavsiye ederim. Buğra da yardımcı olabileceğini söylemiş zaten.

EMG
15-07-2008, 18:25
diskinizin bozuk olmaması durumunda :

yeni laptoplarda hdd ler sata çıkar genelde o diski de isterseniz kendi desktop makinenize bağlayabilirsiniz fakat diskiniz eski tip yani IDE ise bunu desktop makinenize bağlamak için ya 2.5 to 3.5 ya da ide to usb aparat gerekiyor. bu şekilde verilerinize ulaşabilirsiniz.

laptoptan diskin sökülmesi makineyi garanti kapsamından çıkartmaz. zaten diske ufak bi kapaktan kurtulduktan sonra ulaşırsınız.

eğer bunları kendiniz yapamıyorsanız diskinizi alıp herhangi bir bilgisayarcıya gidip ''bunun içindeki verilerimi DVD ye falan almak istiyorum'' derseniz yardımcı olurlar.

eğer diskiniz bozuksa :

yukarı da buğranın da bahsettiği gibi sorun içeride (kafa ya da diskin kendinde) değil de board undaysa , eli alışık olan bi bilgisayarcı şıp diye board değiştirip verilerinize ulaşabilir. ama diske içerden fiziksel bi zarar geldiyse bu işle igilenen prof. şirketler var verileriniz bu kadar değerliyse onlara başvurmanızı tavsiye ederim. Buğra da yardımcı olabileceğini söylemiş zaten.

Teşekkür ederim çok saol.

EMG
15-07-2008, 18:29
Evet arkadaşlar bu durumda yeni pc almam gerekiyor. Bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçe 1000-1200ytl arasına 12 taksit yapabilcek şekilde olmalı. Masaüstü pc olarak nası bişey tavsiye edersiniz?

ef186
15-07-2008, 19:06
ömer sanırım bu konuda yardımcı olablir ...
Ömer = İnsecure

DogukanB
15-07-2008, 19:19
ntel ® Core # 2 Duo E4600 İşlemci (2.40 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB Cache, Çift Çekirdek)
Orijinal Microsoft Windows Vista Home Basic Türkçe
2GB DDR2 667MHz Bellek
250 GB SATA Disk
1280 MB ATI Radeon HD3450 (512 MB Ayrılmış Video Belleği ) Ekran kartı, DirectX 10, Çift DVI
DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü
KartOkuyucu, MM Klavye, Optik Fare, Hoparlör, Ethernet

Sadece kasa alıcaksan yeni toplattım bu özelliklerde ankarada. 800 milyona geldi + 12 taksit ama ankarada. Sanırım istanbuldasınız. Bu özelliklerde şu ana kadar hiç sorun yaşamadım, takıldığı oyunda olmadı şu ana kadar.

Bende buradan görmüştüm bir bak istersen...

http://www.mavibilgisayar.com/ud/8956 :icon_tup:

sercangolge
15-07-2008, 19:47
sistemi 1 gün geri aldım düzeldi :D

:D:D tmmdır cozmussun işi işte ama geriden gelcen artık:p