PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf R 0-400 Metre Rekor Denemesi

Levent Y.
17-11-2013, 12:46
VWVortex te ki insanlar, herşeyi en iyi bildiklerinden, 0-400 metrede 11,5 saniyenin altına inemeyeceğimi iddia ediyolar. Şuan ki dünya rekoru, Golf R lar arasında;

K04 Turbo da 11,2 sn

GTX Turbo ve Internal'lı Setup ile de 10,87 sn.

Bende şuan 0-400 metre ölçebileceğim, tozun fazla olmadığı, + eğimde olucak, İstanbul çevresinde yer araştırıyorum. Bu yüzden konu açıp, nerede ölçüm yapabilirim diye sizlere danışmak istedim. Türkler olarak rekoru kıracağımıza eminim:)

ggtoker
17-11-2013, 12:49
VWVortex te ki insanlar, herşeyi en iyi bildiklerinden, 0-400 metrede 11,5 saniyenin altına inemeyeceğimi iddia ediyolar. Şuan ki dünya rekoru, Golf R lar arasında;

K04 Turbo da 11,2 sn

GTX Turbo ve Internal'lı Setup ile de 10,87 sn.

Bende şuan 0-400 metre ölçebileceğim, tozun fazla olmadığı, + eğimde olucak, İstanbul çevresinde yer araştırıyorum. Bu yüzden konu açıp, nerede ölçüm yapabilirim diye sizlere danışmak istedim. Türkler olarak rekoru kıracağımıza eminim:)

ist taraflarını pek bilmem ama adapazarı-akyazı arası oldukça düzlük..

Yiğit Ş.
17-11-2013, 12:52
ataşehir kavacık arası denersin gecenin ilerleyen saatlerinde boş yakalayıp. ama havaların ısınmasını bekle bence :)

Levent Y.
17-11-2013, 12:54
ist taraflarını pek bilmem ama adapazarı-akyazı arası oldukça düzlük..

İstanbul taraflarında olması ilk tercihim, sağolun yinede..

ataşehir kavacık arası denersin gecenin ilerleyen saatlerinde boş yakalayıp. ama havaların ısınmasını bekle bence :)

Patinaj sıkıntım oldukça az soğuk havalarda bile sorun olmuyo, sadece + eğimli iyi bi düzlük lazım , hem boş olan hemde dönüp tekrar süre ölçebileceğim

Eyup Duygun
17-11-2013, 12:56
Notebook yanına alıp kavacıkda egım bakabılırsın ama ya rampa var yada yokus asagı kavacık yolu veya vırajlı :)

En güzeli notebookla beraber gezip egim bakmak.

Eyup Duygun
17-11-2013, 12:57
Kurtkoyde var 400 metre ama egim fazla

Levent Y.
17-11-2013, 12:59
Notebook yanına alıp kavacıkda egım bakabılırsın ama ya rampa var yada yokus asagı kavacık yolu veya vırajlı :)

En güzeli notebookla beraber gezip egim bakmak.

Aynen ya da bi gece geç saatte çıkıp bir sürü ölçüm yapıcam gözüme düz görünen yerlerde, ondan sonra kontrol edicem.

Bir de sorum olucak, Pistlerde 0-400 metre ölçülürken eğim 0 mı oluyo yoksa + ve ya - mi?

Alper_
17-11-2013, 13:03
bazı yollarda araba daha rahat gidiyor, manyetik alandan dolayı mı bilemiyorum.. + eğim de bile rahatça yol alıyor..öyle bir nokta bulursanız çok güzel olur.

ygtrn
17-11-2013, 13:04
kavacığa giderken son 2 virajdan önce sağlam bi düzlük var eğimide iyi rampa aşşa yada yukarı değil gayet düz biyer,

Eyup Duygun
17-11-2013, 13:04
Gözle bakınca cok az rampa gibi duruyor 0 egim.

ygtrn
17-11-2013, 13:05
geceleyin e5 te metrobüsle göztepe köprüsü arası arası çok çok müsait olucaktır düşüncesindeyim.... yol dümdüz rampasız

Eyup Duygun
17-11-2013, 13:09
geceleyin e5 te metrobüsle göztepe köprüsü arası arası çok çok müsait olucaktır düşüncesindeyim.... yol dümdüz rampasız

Aynen o aralık güzel.Zaten kosuda cok uzun surmez.

Birdaha denemek ıcın Göztepe yoncadan dönersiniz geri.

Mutlaka oradakı egıme bakın bence.

Levent Y.
17-11-2013, 13:12
Göztepe de ki yer tam olarak nerde kalıyo acaba? Haritadan gösterirseniz çok makbule geçer..

63owen63
17-11-2013, 13:17
Levent avrupa da mi oturuyosun ?

Levent Y.
17-11-2013, 13:19
Levent avrupa da mi oturuyosun ?

Evet Maslaktayım. Işık lisesinin önündeki ışıklar var, asfaltı yeni yapıldı, yalnız şehir içi olduğu için risk almak istemiyorum yoksa en yakın ve mantıklı seçenek orası gözüküyo şuan.

63owen63
17-11-2013, 13:28
Egimi istedigin gibi yakalasan bile degismesi 400 boyunca istediğin limitten cikmamasi lazim. O yüzden bir sahil daha uygun olabilir. Ozellikle Ataköy sahil civari uygun gec saatlerdr in cin top misali.

Arenimo
17-11-2013, 13:33
Levent gece sanayi girisinden sonraki tarabyaya giden yol ip gibi ben orda rx le cok dikiyorum geceleri 0 dan kiz arkadasim orda oturuyo bence oraya bu gece 4 gibi bir bak

rodya
17-11-2013, 13:44
Egimi istedigin gibi yakalasan bile degismesi 400 boyunca istediğin limitten cikmamasi lazim. O yüzden bir sahil daha uygun olabilir. Ozellikle Ataköy sahil civari uygun gec saatlerdr in cin top misali.

Radarlar iptal mi edildi ordaki? eğer edilmediyse sıkıntı olur

Eyup Duygun
17-11-2013, 13:44
Göztepe de ki yer tam olarak nerde kalıyo acaba? Haritadan gösterirseniz çok makbule geçer..

1. köprüden gelirken Bostancı sapagından cıkıyorsun.Önüne gelecek ilk köprü yoncalı Göztepe köprüsü.Ama cıkar cıkmaz gazlarsan mesafe yetmez sanırım.Harem yönüne dönüp sapagından gerısınden gazlaman gerek.Yani önce anadoluya gecıcen sonra
Acıbadem mevkiinden yokus biter bitmez gazlıcan.

Aren'in dedıgı yerde olur tarabyaya gıden yolda asfaltda yenı gece gec saatde sıkıntı olmaz heralde.11 sec civarı yapıyporsan 200kmh cıvarlarına cıkıyorsun durma mesafenıde ayarla en kötü durumlar ıcın.

Levent Y.
17-11-2013, 13:47
1. köprüden gelirken Bostancı sapagından cıkıyorsun.Önüne gelecek ilk köprü yoncalı Göztepe köprüsü.Ama cıkar cıkmaz gazlarsan mesafe yetmez sanırım.Harem yönüne dönüp sapagından gerısınden gazlaman gerek.Yani önce anadoluya gecıcen sonra
Acıbadem mevkiinden yokus biter bitmez gazlıcan.

Aren'in dedıgı yerde olur tarabyaya gıden yolda asfaltda yenı gece gec saatde sıkıntı olmaz heralde.11 sec civarı yapıyporsan 200kmh cıvarlarına cıkıyorsun durma mesafenıde ayarla en kötü durumlar ıcın.

Evet şuan için en mantıklı yer maslakta ki düzlük hem yakın hem asfalt yeni hemde akşam burası terk edilmiş gibi oluyo. Evet 200 civarı görüyorum, ona göre bakıcam tabi, bu akşam orayı bi deneyip bakıcam, durma mesafeside baya önemli tabii

63owen63
17-11-2013, 14:04
Radarlar iptal mi edildi ordaki? eğer edilmediyse sıkıntı olur

Orada tam olarak nerede radar var ? Yok diye biliyorum. yeşilköy istikametinden dün geçerken 2 ferrari dolu dolu sıkıyorlardı

civelek
17-11-2013, 14:08
Evet şuan için en mantıklı yer maslakta ki düzlük hem yakın hem asfalt yeni hemde akşam burası terk edilmiş gibi oluyo. Evet 200 civarı görüyorum, ona göre bakıcam tabi, bu akşam orayı bi deneyip bakıcam, durma mesafeside baya önemli tabii

katılıyorum çok uzaga gitmene gerek yok ısık lisesinin önünde ışıklardan kalkar ilerdede jandarmanın ordan yada derbentten dönersin gece ztn boş oluyo

Levent Y.
17-11-2013, 14:16
Evet, hatta sanayi girişinden bile dönebilirim ışıklardan itibaren sanayi girişi 650 metre, 250 metre yeter de artar bile diye düşünüyorum.

http://i1162.photobucket.com/albums/q526/Leventy/photo3_zps08258941.jpg

63owen63
17-11-2013, 14:34
O yolda yaya trafigi ne durumda ya da yola yeni bağlanan ara yol vs ? Eğer tahmin ettigim yer ise, çok geç saatler hatta sabaha doğru bir vakit dışında tehlike arzedebilir.

rodya
17-11-2013, 14:36
Orada tam olarak nerede radar var ? Yok diye biliyorum. yeşilköy istikametinden dün geçerken 2 ferrari dolu dolu sıkıyorlardı
sahil yolundan bahsediyorsak eğer o yolda 70 sınırı var ve neredeyse her taraf kamera dolu. Zaten bu sebeple normalde kimse 70'in üzerine çıkmıyor

Levent Y.
17-11-2013, 14:36
O yolda yaya trafigi ne durumda ya da yola yeni bağlanan ara yol vs ? Eğer tahmin ettigim yer ise, çok geç saatler hatta sabaha doğru bir vakit dışında tehlike arzedebilir.

Evet dediğin gibi, yola hiç bi bağlantı yok yanlız yaya olmaması için gece yarısı ölçüm yapmakta fayda var..

Omak
17-11-2013, 14:48
Yaya olmamasi icin gece yarisi demissinde o zamanda sarhos yaya olmasi daha buyuk ihtimal bence sehir disi yolda dene. Neolur neolmsaz isini saglama al bi sure icin kimseye zarar vermek istemeyen bir kardesimizsin bence.

M3CSL
17-11-2013, 14:52
gs stadinin ordan , kopruye giderken tunelin icindede denenebilir egimde var:D olmasi gerekenden biraz fazla olabilir ama..

yiğit
17-11-2013, 16:11
Maslak ışıklar gece çok müsait orda deneyebilirsin ben hergece geçiyorum ordan sıkıntı yaşamazsın.ama durmak için sanayi girişi yetmez jandarmanın ordan yada darüşşafaka ışıklarından dönmen lazım çünkü orda 400m sanayi girişine gelmeden 50-60m geride bitiyo,tecrübe ettim defalarca :)

Ferhat_V
17-11-2013, 16:47
kartal-samandıra bağlantı yolu...

ataşehir yönünden gelirken yokuş aşağı kalıyor..kartaldan ataşehir yönüne giderkende yokuş yukarı..yanlız kamera olması lazım ceza yersin ben yedim bir kaç kez..geceleri çok sakin oluyor eskiden acura rsx sıkardı typerler 106lar filan zaten her cumartesi sıkıyorlar...:D

Mehmet Gazihan
17-11-2013, 16:52
yeni asfalt dökülen bi yerler yakala..

63owen63
17-11-2013, 16:59
teşekkürler uyarı için :)

exca-
17-11-2013, 17:09
Yaya çıkma ihtimali olmayan bir yer tercih et, mümkün olduğunca yerleşimden uzak olmaya çalış. yaya çıkmaz diye düşündüğün yolda sarhoş,deli hatta intihar etmek isteyen biri bile olabilir. Ankara'da yaya geçidi olmayan ortada 1 metreye yakın refüj olan transit yolda ölümlü kazaya denk geldim defalarca. Allah korusun ne sen üzül ne başkası..

Eworen
17-11-2013, 17:50
Aklima anlik olarak;
Gs stadinin yanindaki yol kemerburgaz sapagina kadar olan viyaduklu kismi geldi
Bir digeride egiminden emin olmamakla birlikta kemerburgaz yolu gokturk sapagina gelmeden onceki kismi bu yolda surekli ring atilip bol bol denenebilir..

Levent Y.
17-11-2013, 18:28
Herkese yorumlari icin tesekkur ederim, otoban da sifirdan kalkmak burda riskli olabilir, sonucta moskova da degiliz:) gerekli onlemleri alip ona gore olcumleri yapicam. Kemerburgaz da olcum yaptim oralar cok musait askeriyeye gelmeden de cok guzel bi duzluk var egimsiz fakat ***** ordaki kamyon trafigi cok fazla, bu da yolun cok tozlanmasina sebep oluyo, orda araba hic olmadigi kadar sariyo...

Ufuk
17-11-2013, 18:35
Göztepe-uzunçayır arası önerilmiş ama ben önermiyorum.Göztepede sol ve orta şeridi kapsayan büyük bir kot farkı var asfaltta.Araba orada net biçimde yerden kesilebilir. Bildiğimden söylüyorum.Birkez yavaş geçip bakın deneyin eğer yok uçmam buradan derseniz öyle basın.

fastchild
17-11-2013, 19:57
Kartal tem bağlantı yolu diyecem ama eğimi nasıl bilmiyorum biraz yokuş aşşağı gibi sanki bilenler varsa yazarlar

Ferhat_V
17-11-2013, 20:26
Kartal tem bağlantı yolu diyecem ama eğimi nasıl bilmiyorum biraz yokuş aşşağı gibi sanki bilenler varsa yazarlar

ben yazdım işte..gece geç saatte orta şeritten 0 dan kalksanda sorun yaşamazsın..

Emir_b16a
18-11-2013, 01:37
Evet Maslaktayım. Işık lisesinin önündeki ışıklar var, asfaltı yeni yapıldı, yalnız şehir içi olduğu için risk almak istemiyorum yoksa en yakın ve mantıklı seçenek orası gözüküyo şuan.

vti ı orda pert ettim süre denerken aman dikkat

maslak sanayi çıkışına dikkat et baya sıkıntı

Levent Y.
18-11-2013, 01:45
Cukurlu ve ya bombeli yol risk olur demin baktim maslaktaki yol ideal, patinaj sifir , ve bombos

MMMacit
18-11-2013, 02:01
Avrupa Yakasında Otocenter ın Arkasında Yeni Bir Yol Yapıldı Çok Kullanılmıyor Eğim Olarak Nasıldır Bilmiyorum Ama Genelde Motorcular Çok Deneme Yapıyor ve Çoğu Zaman Müsait Oluyor Orayıda Deneyebilirsin Fotoğrafta Çizdim Levent Şu An Toprak Gözüküyor Haritada Ama Yapıldı

http://i40.tinypic.com/2e64m00.jpg

ahmet3425
18-11-2013, 02:07
ıkıtellı ataturk oto sanayının onundekı yol hafıf egımlı ve yaklasık 700 800 mt uzunlugunda hemen donusu var sureklı deneme yapabilirsin orayı tavsiye ederim bı cok kez drag denemelerı yapmıslıgımız vardır orda...

mert_leon
18-11-2013, 02:22
Kemerburgaz yolunda olmazmi acaba bu is.