PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Corsa 1.7 DTi hk.

ozaslanf
17-11-2013, 21:50
Merhaba arkadaslar. Birkaç gün içerisinde 1.7 hususi Corsa almayı düşünüyorum. Bu araçlarla ilgili bilgi alabilir miyim? Sıkıntılı motor diyorlar. Beyine mazot çeker diyorlar bunu nasıl anlayabiliriz ? Arabayı nereye göstermeliyiz ?

Son olarak İstanbul yada İzmir'de bildiğiniz araçlar varsa tavsiye eder misiniz ?

honour35
17-11-2013, 21:58
bence motor sikintili falan degil, isuzu motor oldugunu duymustum. gayet gaddar bir motordur 1.7ler. cdti motorlara gore daha dayanikli olduklarini biliyorum. kirsal mazot koyarsan sikinti cikarmaz yakar onuda. motorun ust tarafinda mazot pompa beyni var o kisma mazot yuruyor dogrudur. mazot uzun sure orada kalirsa soketin icindeki pinleri bozabiliyor. arada bir acip temizlemek yararli olacaktir. ufak gidiklamalarla yazilim egr iptali gibi gayet keyifli gidiyor. ama bence stock hali oldukca yavas.
1.3 cdti motorlara gore biraz sesli calisir. kronik rahatsizlik olarak direksiyon kutulari sikintili sanirim ama tum c kasa corsalar icin gecerli bu. ama ben kendi aracimda hic sorun yasamamistim. geneli sirket cikmasi oldugu icin ya kmleri cok yuksek yada orjinal degil. temizini buldugun surece alip binilebilir. ama stock kullancam diyosan 2001 model olan corsa 1.4 comfort olanlarida tavsiye ederim.

ozaslanf
17-11-2013, 22:08
teşekkür ederim bilgiler için. Dizel almak istiyorum ya ilerde doldurmayı düşünüyorum. Bu beyin soketlerinin yerini fotografla gösterir misiniz ? araca bakarken orayıda kontrol edelim.

PD130
17-11-2013, 22:20
Gayet güzel motor.geneli sıkıntısız yüklemeye uygun

AdemAr
17-11-2013, 22:55
götür opel servisine detaylı ekspertiz yaptır kafan rahat olsun.

ozkanfaruk
17-11-2013, 23:00
Opel in en uzun ömürlü araçlarından. Temiz olanları gerçekten de gayet iyi. İsuzu motoru var vs vs vs... Bende var bitane satıyorum düşünürsen buyur orjinal araçtır.
Bu linkten bakabilirsin (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bayan-ogretmenden-temiz-172.000-km-de-temiz-husisi-corsa-143261859/detay)