PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 27 Mayis'a geri donersek...

Time-R
18-11-2013, 03:35
Bazi seylere artik goz yumamiyorum. Nerdeyse 10 gazete ve habercilik vizyonundan sadece bir yada birkac tanesi hala ve hala gercekleri gostermekte.

Biliyorum; hepimiz icin yasak, yasak olan yasaktir. "TIP" oyununu ne kadar daha oynariz bilemiyorum; yanlis anlamayin "doktorculuk" olan tip degil, bildiginiz tip - yani susmak. O yuzden olayin adini paylasmak istemedim. Adi 27 Mayis olsun suan icin. Bazilarinin dogumgunleri, bazilarininsa hayat - gelecek - olum mucadelesi.

Birkez daha hatirlayalim diye... Birkez daha gercekleri gorelim diye... Bu bir baslangicti; suan gelisim surecinde diye dusunuyorum. Sonucta elbet gelecektir.

Herkesten birkez daha ozur dileyerek yayinliyorum. Ben bu tarih itibariyle uyandim, uyanis o gunden beri devam etmekte; 27 Mayis ile uyananlara birkez daha o anlari yasamak icin gelsin.

Ayrica kendi mezun oldugum universiteninde caz korosu, haricinde bircok sanatci (aktor, yazar, anchorman) belgeselin bircok sahnesinde yer almakta. Bazi havayollarinin yaptigi grev, tencere tava protesto sahneleride mevcut.

Ne yazikki orada degildim, olamadim ama gelisme suresince orada olacagim kismetse. Ocak mi olur, Mart mi olur, Haziran mi olur; umudum kesilmedi - Aman, ne zaman olacaginin ne onemi var; iste gozleri dolduran o 3 saat ve 1 dakikalik belgesel - sadece 1.bolum (Penguen izlemek istemeyenlere gelsin):

Not: Videoyu izlemek icin gaz maskesi takma zorunlulugu yoktur.

fSpQRIRcWao

Link: Gezi Parkı Belgeseli - Bölüm 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=fSpQRIRcWao)

qatrio
18-11-2013, 03:50
Elbet sonu gelicek ama ne fark eder bu seferde yeni bir bela yeni bir oyun gelicek :) türkiye konumu,siyasi anlayişi , ekonomik durumu sebebiyle daha çok oyuna gelir. ne yazikki durum bu

gökh@n_gr
18-11-2013, 06:32
Gerçekten insanın gözleri doluyor izlerken hele Ethem'in vuruluş anı :( Çok üzülüyorum ülkem için..

Dodoo
18-11-2013, 07:15
Cehalet, herşey cehalet, herşeyin sebebi cehalet. :)

Edit: Yorum yapamıyorum, yorum yapmak da istemiyorum.

Bazıları hala şakşakçılığa devam ededursun güzel memleketimizde, vatan haini olmak da parayla değil ya, üste para bile veriyorlar. ;) Belki başka şeyler de veriyorlardır, kim bilir. :)

LM89-zDR8w8

Time-R
18-11-2013, 17:21
Buda 2. kismi:

lmGleLg7zGo

Link: Gezi Parkı Belgeseli - Bölüm 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=lmGleLg7zGo)

CeM öZeR
19-11-2013, 12:02
Düğünüm 1 Haziranda olduğu için kendimi meydanlara atamadım. Tüm kuzenlerim son dakikada üstünü değişip düğünüme geldi. Keşke bu konuda küfür serbest olsada bana balayını zehir eden bu lanet olası hükümete iyi bir gönderme yapsam. Şöyle hoplatmalı zıplatmalısından hemde. Bunlara oy verenin ben ... Türk değiller bu baştakiler. Şunu anlayamadınız mı ? r.t.e. gürcü, a.g. kürt, b.a. yunan soyu daha niceleri... Bir o.ç. çıkar ben Türklüğümün bişeyini görmedim der, bir o.ç. çıkar yıllardır ülkenin ekmeğini suyunu yemiş formasını giymiş ben Türk değilim der. Birisi çıkar vatandaşımıza gavat der. Sizi başa getiren tüm G4V4T oğlu G4V4TLARIN amk ben. Allah hepsinin belasını versin. Allah rızası için bu mesajımı silmeyin.

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN ... (Amin)...

arsenikli
19-11-2013, 12:46
ellerine sağlık tebrik ediyorum seni paylaşabilirmiyim acaba iznin olursa

rebelh
19-11-2013, 13:14
13 haziran mı neydi bir anda müdahele olmayacakken her yeri gaz bombasına boğmuşlardı hani bi kız arkadaşın otobüsün üstünde krize girdiği gün..
o gün oradaydım en önlerde anarşistlerle çarşıyla falan geyik yapioduk bi baktık patlama sesleri önce ses bombaları sonra arka taraflardan başlayarak alandakileri boğmak için önlere doğru gaz bombaları

ben kaçtım kurtuldum ama o gün alanda o kadar çok aile ve çocuk vardı ki aklım onlarda kaldı
o gün devlet halkina bildiğin pusu kurmuştu

131mirafiori
19-11-2013, 13:30
Muhalefetten de bi cacık olmaz ki hep eski kafalar var başta yenilikçi ve ileri görüşlü birileri yok ülkede... Bizim yinede bu adamları başımızdan indirip muhalefetten birilerini getirmemiz lazım sonrasına bakılır bir şekilde.

SekoLive
19-11-2013, 13:46
Muhalefetten de bi cacık olmaz ki hep eski kafalar var başta yenilikçi ve ileri görüşlü birileri yok ülkede... Bizim yinede bu adamları başımızdan indirip muhalefetten birilerini getirmemiz lazım sonrasına bakılır bir şekilde.

şuanki muhalefet ne yapacak ki korayım :)

adam 140 kilo 60 kiloluk adamın üstüne oturmus bizde kızıyorz ya 60lık adamda altından kalkamıyor diye v.s. durum bundan ibaret iyi muhalefet eden adamlar var muharrem ince gibi ama malesef sayıca fazla olduklarından ara ara bdp desteklediğinden şuan işlev olarak etsiziler diye düşünüyorum.

cyclonee16
19-11-2013, 13:48
Oyunu makarna ve Kömür'e satan insanlardan ne bekleyebilirsin ki... Bunun adı cehaletten başka birsey degıl birde tv de gördükleri herseye inanmazlar mı ... Kesinlikle ilk olarak bu Hükümet'ten kurtulmak gerekli gerisi bir sekilde çözülür

131mirafiori
19-11-2013, 13:52
şuanki muhalefet ne yapacak ki korayım :)

adam 140 kilo 60 kiloluk adamın üstüne oturmus bizde kızıyorz ya 60lık adamda altından kalkamıyor diye v.s. durum bundan ibaret iyi muhalefet eden adamlar var muharrem ince gibi ama malesef sayıca fazla olduklarından ara ara bdp desteklediğinden şuan işlev olarak etsiziler diye düşünüyorum.

Ya reis bunlar bi gitsinde gerisine bakılır elbet :) Çünkü hiç biri bunlar kadar güçlü olamayacak...

ggtoker
19-11-2013, 13:55
allah sonumuzu hayır etsın...

Ne mutlu Türküm Diyene..

SULTANOGLU
19-11-2013, 14:01
Hakikaten sonumuz hayir olsun. Bukadar hersey goz gore gore yapiliyorken bazi seyleri hala anlayamamak cidden kotu.

By_HaNNibaLL
19-11-2013, 14:05
BEYLER ALLAH AŞKİNA ŞURDA BİRİLERİNE KÜFÜR EDİP KONUYA KİLİT VURMASİNA SEBEP OLMAYALİM BEN BU ŞEKİLDE YAZARAK CEZA PUANİ ALMAYA raziyim.

rebelh
19-11-2013, 14:16
@131miafioari

harunkaranfilci ‏@harunkaranfilci 10 sa
Yae bu Kılıçdaroğlu'da hep hükümeti eleştiriyor hiç iş yapmıyor diyenler, ne yapsın adam yol mu yapsın, baraj mı yapsın?

benden sana gelsin az ewel rtledim :)

srknzfr
21-11-2013, 11:27
ne yazıkki o dönemde askerdeydim.. orada olamadığım için ağladığımı bilirim.. bu belgesel çok iyi oldu teşekkür ederim paylaşım için

OmerBLN
26-11-2013, 20:54
İçim acıyarak izliyorum ve bunu ileride çocuklarıma izleticem.Eminim bir gün hepsinin hesabı sorulacak..