PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allianz Sigorta - kirik cam - 1 aydir "incelemede"

gurcell
18-11-2013, 09:57
Esimin aracinda vdf den alirken yapilan bir Allianz Sigorta kaskosu vardi. Cami tas geldi ve catladi, yenisi ile degisti. Camin parasini pesin verdik camciya ve sonrasinda hasar dosyasi acildi. Bayramdan onceki hafta.

Bu gune kadar surekli incelemede, sifir arabanin tas gelip degisen cami neden inceleniyor anlamiyorum. Ne zaman arasam hala inceleniyor, hatta arada sirada onlerindeki ekranlarda "guncelleme" oluyor, bizde IT'ci degil , gerizekaliyiz zaten....

Iki gun once suresi doldu ve yenilemedim, baska bir kasko sirketi ile yeniledim.

Aman uzak durun allianz sigorta dan, maazallah cam degil de araba pert olsaydi paranizi alamazdiniz...

imprezaWRC
18-11-2013, 11:24
Esimin aracinda vdf den alirken yapilan bir Allianz Sigorta kaskosu vardi. Cami tas geldi ve catladi, yenisi ile degisti. Camin parasini pesin verdik camciya ve sonrasinda hasar dosyasi acildi. Bayramdan onceki hafta.

Bu gune kadar surekli incelemede, sifir arabanin tas gelip degisen cami neden inceleniyor anlamiyorum. Ne zaman arasam hala inceleniyor, hatta arada sirada onlerindeki ekranlarda "guncelleme" oluyor, bizde IT'ci degil , gerizekaliyiz zaten....

Iki gun once suresi doldu ve yenilemedim, baska bir kasko sirketi ile yeniledim.

Aman uzak durun allianz sigorta dan, maazallah cam degil de araba pert olsaydi paranizi alamazdiniz...

Camın parasını niye peşin verdin ki?
Ayrıca neden camı değiştirdikten sonra hasar dosyasını açtırdın?
Camı değiştirdiğin yerin Allianz ile anlaşması yokmuydu?

Yanlış sıralama ile iş yapmışsın, durumun Allianz ile ilgisi yok. Merak ettim, Allianz'ı bırakıp hangi şirketi seçtin ?

Gunes G.
18-11-2013, 11:42
Merdiven alti camciya gittin di mi anlasmali servise gitmek yerine :) Izbetor seni ya

gurcell
18-11-2013, 11:53
Cami Ankara uzman oto cam da degistirdim ve merdiven alti bir yer degil. Ayrica yilda 2 can degisim hakkim var, beyansiz olarak. Istersem pimapende taktiririm. Allianzi savunmayin bana? Hayirdir?

ygtrn
18-11-2013, 12:09
Cami Ankara uzman oto cam da degistirdim ve merdiven alti bir yer degil. Ayrica yilda 2 can degisim hakkim var, beyansiz olarak. Istersem pimapende taktiririm. Allianzi savunmayin bana? Hayirdir?
:hahaha::hahaha::hahaha::D:D:D

ozgurluk
18-11-2013, 12:15
gittiğiniz yer Allianz sigorta ile anlaşmalı mıydı ? değil miydi ?

edit : mantıksız soru oldu, parasını verip değiştirmişsiniz. anlaşmasız bir yer demekki.

edit 2 :

Güncel allianz poliçesinden ilgili klozu aynen kopyalıyorum.

CAM HASARLARINDA

Aracın sadece camlarının kırılması ile sınırlı olan tazminat taleplerinde, hasar onarımı Allianz Anlaşmalı Cam Servis İstasyonları'nda muafiyetsiz olarak karşılanır, aksi takdirde 100 TL den az olmamak üzere, hasar üzerinden %15 oranında muafiyet uygulanır. Anlaşmalı cam servislerinde kullanılan parçalar yerli üretim olup, öncelikle bu camların kullanılması esastır.

imprezaWRC

Ben sıralamayı yanlış yaptığını ifade ediyorum. Bu şekilde hangi sigorta şirketine gidersen git, adamların akıllarına başka işler gelebileceğinden incelemeye alabilirler. Sen önce camın parasını verip camı değiştirmişsin, sonrada ya benim cam değişim hakkım vardı diyerek hasar dosyası açtırmışsın.
Camcıda yanlış iş yapmış, önce dosya açılacak, hasarlı camla beraber aracının fotoğrafları çekilecek, sonra cam değişimi yapılacak.
Sen hakkın var diye kafana göre dosya açtırmadan camı değiştirirsen adamlarda incelemeye alır tabi. Hatta sorarlar, hasarlı cam nerede diye.
Allianz'ı savunmuyorum ama Allianz'ı bırakıp hangi şirketi tercih ettin onu merak ediyorum.

Gunes G.

Ahah manyak misin la deli niye savunalim sigorta sirketini :) Takiliyoruz.

Burasi TR olm, yazildigi gibi okunmayan bir memleket burasi, degisik biyer :) Dava etsen bi *** olmuyor, mevzu cikarsan umursamiyorlar, boyle boktan bir is ahlakina sahip buranin sirketleri genelde. Sen niye yadirgiyorsun bu kadar onu anlamiyorum, popo killarin kadayif oldu hala alisamadin lan :D

gurcell
18-11-2013, 12:19
Yahu neyin kafasindasiniz? Cam hakki 2 tane. Beyanname acilmasina gerek yok. Eksper geldi bakti degisim verdi. Ben daha ne yapayim?

lnd_samet
18-11-2013, 12:42
ben ankarada olimpia ya gidiyordum onlar önce fotoğrafını çekiyor sonra değişimini yapıp teslim ediyorlar ben bu süre zarfında para filan ödemiyorum tabii,

imprezaWRC
18-11-2013, 12:44
Yahu neyin kafasindasiniz? Cam hakki 2 tane. Beyanname acilmasina gerek yok. Eksper geldi bakti degisim verdi. Ben daha ne yapayim?

Nasıl yani, sen cami değiştirdin, sonra hasar dosyasını açtırdın, sonra eksper geldi değişim mi verdi ? :beuj::beuj::beuj:

gurcell
18-11-2013, 12:49
Adam allianz ile anlasmali olmadigi icin camin parasini pesin verdim. Hasar dosyasinda odeme bana sonra yapilacagi icin.

Burak Mehmet
18-11-2013, 12:52

Gürsel Merhaba,
Allianz ve Yapı Kredi sigorta birleşti.Bu sıkıntılar bir süre daha devam edecek sanırım çünkü allianz çalışanları eski yapıkredicilere eğitim veriyorlar... Ben Tunus caddesinde bizzat yerlerine gittim durumu gördüm... Cidden sıkıntı yaşıyorlar şuan..

imprezaWRC
18-11-2013, 13:03
Adam allianz ile anlasmali olmadigi icin camin parasini pesin verdim. Hasar dosyasinda odeme bana sonra yapilacagi icin.

Poliçede ne yazıyor, şöyle bir ibare var mı, anlaşmalı olan servislerde, hasarsızlığınız (varsa) bozulmadan cam değişim hakkınız var.
Sende anlaşmasız olan servise gidersen, ödemeyebilir, veya öder ama hasarsızlığın yani ödeyeceğin prim bedeli bozulur/bozulabilir.

Soru şu, niye anlaşmasız olan servise gittin?, değişecek olan cam anlaşmalı serviste yokmuydu?

Demek istediğim, bunu hangi sigorta şirketine yaparsan, mevcut haklarında sıkıntı çıkabilir, hatta çamura yatıp ödeme yapmayabilirlerde.

Allianz'ı bırakıp hangisine geçtin ?

SAYGIN
18-11-2013, 13:09
Orjinal cam mi takildi yan sanayi mi?

ozgurluk
18-11-2013, 14:08
Yukarıdaki mesajımda editleyerek , güncel kasko poliçelerinde yer alan cam kırılması hasarlarına ait notu yazdım.

Muafiyet uygulamasına maruz kalacaksınız malesef. Cam için ne kadar ödemiştiniz ?

BosphorusBoys
18-11-2013, 14:56
ŞİRKETE GİT İKİ ANA AVRAT BAK HMN İNCELEME BİTER. :)
BU ARALAR sigorta şirketleri cidden zıvanadan çıktı.
sıkıştırmazsan ömür boyu aramazlar seni.

gurcell
18-11-2013, 17:10
Twitter ve Facebook'ta hashtag vererek ve @ ile direkt yazarak yaptığım şikayetler sonucu , ne hikmetse bugün inceleme tamamlandı ve yarın 16:30 da ödeme yapılacağı bildirildi.

Yaşasın sosyal medya :)

Bu arada orjinal cam takıldı , 585 Lira tuttu , 100 lirasını düşerek 485 lira ödeyecekler.

Bu arada sigortacilik.gov.tr den de şikayet ettim , oradan da döndüler bana. Aklınızda olsun. Anında tepesine biniyorlar sigorta şirketlerinin...