PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PC için yarış oyunu tavsiye/yorum konusu.

Gimifayf
18-11-2013, 15:09
Selamlar abilerim kardeslerim.
Yilbasinda nasipse abimin Turkiye'ye donmesiyle yeni laptopuma kavusucam.

Razer Blade Pro: Extreme Performance Gaming Laptop - Razer United States (http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade-pro)

Ana amacim COD oynamak aslinda. Su anda abim COD ve Battlefield serilerini yukluyo, ama ben bir tane de yaris oyunu olsun istiyorum, gorselleri ve araba marka/model cesitliligi cok olan bi oyun olmasi tercihim.
Dirt2, Grid, NFS serileri vb. bircok oyun var piyasada arastirdim az cok ama karar veremedim ve korsana karsi oldugum icin orjinal alicam, Steam uzerinden ya da CD olarak dolayisiyla param israf olsun cope gitsin istemiyorum sizden tavsiye alabilmek adina ve bu konu hakkinda paylasim yapilabilmesi adina bi konu acmayi dusundum.
Simdiden tavsiye verecek herkese tesekkurler...

Agah
18-11-2013, 15:23
Grid2 cok güzel oyun, NFS sacmalamaya başladı yine. Rundan sonra ümitliydim ama dikiş tutmadı yine. Rivals cıkıcak ama oynanabilirlik yine ümitdi değilim. Bence Pc de yarış oyunu yok :) Miss gibi forzalar gran turizmolar var Konsollarda :)

Gimifayf
18-11-2013, 15:29
Grid2 cok güzel oyun, NFS sacmalamaya başladı yine. Rundan sonra ümitliydim ama dikiş tutmadı yine. Rivals cıkıcak ama oynanabilirlik yine ümitdi değilim. Bence Pc de yarış oyunu yok :) Miss gibi forzalar gran turizmolar var Konsollarda :)

Evde Ps3 var ama hem televizyon sikintisi var hem de ben yilin 9 ayi Ankara'da yurttayim kardesim, evet dedigin gibi konsollar artik bu konuda basi cekiyo ama napalim bizimkisi bi umut iste laptoptan Ps3'te oynadigimiz GT5 tadini alabiliriz belki diye... :D

ggtoker
18-11-2013, 15:37
NBA 2k14 ve fm2014 ıkısı sana yeterlı gelecektır :D

Agah
18-11-2013, 15:42
anladım hacı, benim demek istediğim de pc de orjinal almaya deyicek bi oyun yok, ne varsa eskilerde var

ulasoztas1
18-11-2013, 15:46
yarış olarak Grid 1-2 , Dirt güzel ama ben çabuk sıkıldım.
Genel olarak COD serisi, FarCry 3, Mafia 2

Ayrıca internetten indirebilirsin oyunları :icon_tup: (orj almayın demiyorum sadece buda bi seçenek :D )

Gimifayf
18-11-2013, 16:03
NBA 2k14 ve fm2014 ıkısı sana yeterlı gelecektır :D
Hic gozum yok onlarda malesef abim. :D

anladım hacı, benim demek istediğim de pc de orjinal almaya deyicek bi oyun yok, ne varsa eskilerde var
Aynen oyle malesef...

yarış olarak Grid 1-2 , Dirt güzel ama ben çabuk sıkıldım.
Genel olarak COD serisi, FarCry 3, Mafia 2

Ayrıca internetten indirebilirsin oyunları :icon_tup: (orj almayın demiyorum sadece buda bi seçenek :D )
Grid aklimi celmeye basladi bakalim. :)
Yok o indirme isine bulasmiyorum ote tarafini veremem o isin. :D

lethaldoze
18-11-2013, 16:15
Arcade olarak TDU vardı benim için. Zaten sim seviyorum ben.
Lfs den başladım şimdi sıkı bi Asetto Corsacı olucam galiba.
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/138927-assetto-corsa-gt5-vs-fm3e-rakip.html

h.guroglu
18-11-2013, 17:41
1-assetto corsa
2-grid2
3-nfs shift 1 ve 2
4-tdu 2
bunlar bende kurulu olan ve çok zevk alarak oynadığım yarış oyunları yanlız çoğu direksiyon gerektriebilir klavyeyle biraz zor oluyor

HondatugraL
18-11-2013, 17:56
Şu forzayı pc içinde yapsalar keşke :rolleyes:

mert_can 41
18-11-2013, 18:49
Testdirive 2(tdu2) ve dirt serilerini severek oynuyorum tavsiye ederim :)

YunuscanVg
18-11-2013, 18:56
rfactor1-2
assetto corsa
iracing simülasyon oyunları olarak kaliteli yapımlar bence fakat bence düzgün bi direksiyon seti şart

gökh@n_gr
18-11-2013, 19:48
nfs shift2

Rawr
18-11-2013, 21:10
Shift 2 Unleashed , DLC paketleri var Speedhunters & Legends bedava :D

Araç listeside çok çok iyi , fiziklerde. Tork yoksunu japonlar rampalarda bayılıyor :D

CTG
18-11-2013, 21:11
Ben asetto corsa yı bekliyorum liseden beri ilk defa pc toplicam :)

TayfunS
18-11-2013, 21:33
Shift2 nin orjinalini aldim bilgisayara . Bi o bi gt5 bi de eurotruck simulator oynuyorum. Baska bisey yok :) shift 2 de gt5 gibi.

sercanışık
18-11-2013, 23:57
araba yarısı olarak nfs rıvals ındırdım ama key ıstıyo ve bulamadım bulan bırısı var ıse yardımcı olursa sevınırm :)

onursumer
19-11-2013, 00:07
konu dışı ama

2500 dolar civarında fiyatı çok fazla o cihazın webde gozuken fiyattanmı satın alıcaksın ?

gtx780m olan notebook modellerini burda o fiyatlara satıyoruz zaten :) tabi ben donanım dışndaki extralara onem vermiyorum bence gereksiz o klavye kısmı vs :D

qatrio
19-11-2013, 00:09
eger bu sistemi almadiys abin daha almasin ağir kötü bir sistem gösterişine aldanma razerin

Gimifayf
19-11-2013, 01:48
Arcade olarak TDU vardı benim için. Zaten sim seviyorum ben.
Lfs den başladım şimdi sıkı bi Asetto Corsacı olucam galiba.
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/138927-assetto-corsa-gt5-vs-fm3e-rakip.html
Benim de hafiften hosuma gitmeye basladi Youtube'da E30 M3'lu videoyu gorunce bittim zaten. :)

1-assetto corsa
2-grid2
3-nfs shift 1 ve 2
4-tdu 2
bunlar bende kurulu olan ve çok zevk alarak oynadığım yarış oyunları yanlız çoğu direksiyon gerektriebilir klavyeyle biraz zor oluyor
G27 set var eve gidince ona baglicam, yurttayken klavyeye talim, Shift1 ben cok sevemedim ama 2'ye bakicam simdi. :)

Şu forzayı pc içinde yapsalar keşke :rolleyes:
Keskeeeeeeeeeee...

Testdirive 2(tdu2) ve dirt serilerini severek oynuyorum tavsiye ederim :)
TDU2 listeye eklendi ona da bakicam tesekkurler. :)

rfactor1-2
assetto corsa
iracing simülasyon oyunları olarak kaliteli yapımlar bence fakat bence düzgün bi direksiyon seti şart
Eger bu Assetto Corsa bekledigim kadar iyiyse valla seti yurda bile tasiyabilirim. :D

nfs shift2
Tavsiye icin tesekkurler... :)

Shift 2 Unleashed , DLC paketleri var Speedhunters & Legends bedava :D

Araç listeside çok çok iyi , fiziklerde. Tork yoksunu japonlar rampalarda bayılıyor :D
Ya benim sorunum iste orada malesef...
Bu paket ekleme yukleme isinden hic anlamiyorum sadece oynayabiliyorum. :D
O yuzden abim yukluyo oyunlari bile... :D

Ben asetto corsa yı bekliyorum liseden beri ilk defa pc toplicam :)
Ben de bayagi heveslendim bu Assetto Corsa'ya. :)

Shift2 nin orjinalini aldim bilgisayara . Bi o bi gt5 bi de eurotruck simulator oynuyorum. Baska bisey yok :) shift 2 de gt5 gibi.
GT5 seviyorum Shift'e de bakicam birazdan. :)

konu dışı ama

2500 dolar civarında fiyatı çok fazla o cihazın webde gozuken fiyattanmı satın alıcaksın ?

gtx780m olan notebook modellerini burda o fiyatlara satıyoruz zaten :) tabi ben donanım dışndaki extralara onem vermiyorum bence gereksiz o klavye kısmı vs :D
Hayir abi 2500den daha asagi bi fiyata geldi, yanlis hatirlamiyosam 2300 ama yarin kesin olarak teyit eder yazarim, valla bence de cok ama bi kerelik gozumu kararttim heves ettim azcik farkli olsun dedim bi de parasini abim odicek olunca atladim ustune. :D

eger bu sistemi almadiys abin daha almasin ağir kötü bir sistem gösterişine aldanma razerin
Su anda abimin masasinda kurulu kuzu kuzu bekliyo. :D
Neden oyle dusunuyosunuz mesela neyi kotu?
Internetteki yorumlar agirligi haric cok iyi ve hizli oldugu yonunde...

qatrio
19-11-2013, 02:01
Sistem olarak kötü demem asilda biraz yanlış oldu. Şöyle açıklıyım yani sistem olarak aynı olarka yari parasina bir sürü ürün var. moster markasinda kendi pc ni oluşturabilirdin dizüstü olarak tabiki. razer aslında bu ürünle bir neyi adini satıyor birde tasarimi.
Güle güle kullan. kesinlikle bir soğutucu almani tavsiye ederim.
ge70 de bile ısınınca 7 8 fps fark ediyo bf4 de :(

Rawr
19-11-2013, 08:40
sistem olarak birde ibuypower.com a bak derim . daha fazla seçenek daha ucuz :)

DLC ler ucretsiz zaten , oyunu aldıktan sonra EA origins de hesap acıyosun , ordan indirip kuruyosun

h.guroglu
19-11-2013, 16:40
assetto corsa bildiğin forza ve gran turismo nun pc versiyonu gibi düşün

Gimifayf
19-11-2013, 18:17
Sistem olarak kötü demem asilda biraz yanlış oldu. Şöyle açıklıyım yani sistem olarak aynı olarka yari parasina bir sürü ürün var. moster markasinda kendi pc ni oluşturabilirdin dizüstü olarak tabiki. razer aslında bu ürünle bir neyi adini satıyor birde tasarimi.
Güle güle kullan. kesinlikle bir soğutucu almani tavsiye ederim.
ge70 de bile ısınınca 7 8 fps fark ediyo bf4 de :(
Dogrudur, arkadasim yakin ozelliklerde bi MSI aldi 3360 liraya ve bana kufur ediyo su anda neden onu aldin benim makina sana yeterdi MSI alsaydik keske sana da diye ama dedigin gibi isim satiyo tasarim satiyo ben de heves ettim bi seferlik kazigin sivri ucunu yedim diyeyim. :D
Sogutucu alirim abim supriz yapti bugun gelmis Turkiye'ye haftasonu kavusucaz insaallah bi test edeyim sogutucu da alirim. :)

sistem olarak birde ibuypower.com a bak derim . daha fazla seçenek daha ucuz :)

DLC ler ucretsiz zaten , oyunu aldıktan sonra EA origins de hesap acıyosun , ordan indirip kuruyosun
Anladim tesekkurler. :)

assetto corsa bildiğin forza ve gran turismo nun pc versiyonu gibi düşün
Tesekkur ederim, haftasonu makinaya kavusucam insallah preorder olarak Assetto'yu alicam karar verdim. :)

Rawr
23-11-2013, 16:18
shift 2 , steam de 7.5 $ , kaçırmayın :D

http://store.steampowered.com/app/47920/