PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xsara VTS @ ISTANBUL Park 2:42.505 - 17.11.2013 C Seansı

hepkem
18-11-2013, 20:36
Selamlar,

Scirocco sonrası 17 Kasım Interciy ISTANBUL Park pist günlerine Xsara VTS ile katıldım.
Aslında hedefim KU36 ve EBC disk ile takviye yaptığım Scirocco ile 2:37:600'u 2:35'lerin altına çekmek ve en iyi önden çekiş süresini zorlamaktı fakat sadece 2 seans olduğundan 17 Kasım'da haklarımı Xsara'dan yana kullandım :cool:

http://imageshack.us/a/img542/923/nihj.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/nihj.jpg/)

Piste çıkmadan önce sürenin Scirocco'nun gerisinde kalacağını biliyordum fakat sürüşün başka bir tadı olacağını tahmin ediyordum. 2 seans da tam tahmin ettiğim gibi süper keyifli geçti. Önde kilit çekerken arkanın pasif kaydırması ile bir virajdan diğerine aracı atmak çok keyifli oldu :)

2 seans transponder aldım ama en iyi tur süresi ilk seansta 2:42.505 olarak gerçekleşti.

http://imageshack.us/a/img163/7729/2q45.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/163/2q45.jpg/)

Bir virajda Z4 ve Kangoo çizgimi bozduğu için biraz sinirlenmişim ama pistte olan pistte kalır diyip devam edelim :) Trafik ve güç farkı olmasa Z3 coupe ile uzun süreli ve keyifli bir takip videosu çıkacaktı ama hem aramıza girenler oldu hem de Z3 düzlüklerde güzel uzadı :) (3:15'de başlıyor )

Özellikle 2. seans olan F seansında Xsara ile RX8, R32, Subaru Impreza geçişleri ve sona doğru güzel bir spin mevcut :) 2. seansın videosunu da en kısa sürede ekleyeceğim.

Makine Superchips ve intake kit haricinde standart olduğundan düzlüklerde kesildim ama virajlarda birçok aracı zorladım. Spedline jantlarım havalı fakat ağır. Michelin'ler iyi yol tutuyor ama sonlara doğru ısınma sebebiyle bırakmaya başladı. Semi slick, hafif jant, egzos ve keyiften ziyade süreye fokus daha dikkatli bir sürüş ile 2:35'lere yaklaşmak hedefim.

17 Kasım'da çok güzel bir performans sergileyen 14 yaşındaki canavar VTS'ye ve bu güzel organizasyonu sunan tüm ekibe teşekkürler.:icon_tup:

C seansı ve Xsara VTS kısa tanıtım videosu aşağıda yer alıyor. C seansı GoPro hero 3 sunroofa monte edilerek çekildi. Çatı videosu coilover ve spacer öncesi araba pisken çekildi, idare edelim ;) Herkese iyi seyirler.

Xsara VTS @ Istanbul Çatı : (http://www.youtube.com/watch?v=L_z9UAMiWyM)

L_z9UAMiWyM

Xsara VTS @ ISTANBUL Park 2:42.505 - 17.11.2013 C Seansı : (http://www.youtube.com/watch?v=5msCb2LOJAU)

5msCb2LOJAU

17.11.2013 F Seansı - Xsara VTS @ Istanbul Park (http://www.youtube.com/watch?v=vdCcFqEAILY)

vdCcFqEAILY

Merak eden olursa diye mod listesi :

Superchips Yazılım, Intake Kit
KW V1 Coilover
Ön Kule Gergisi ve Arka Hybrid Viraj Demir Çubuğu
Quaife Kilitli Difransiyel
Hafif Volant
Short Shifter
4 Piston Brembo Kaliperler, Tarox G88 Disk, Ferodo DS Balata, Çelik Fren Hortumu, Motul 5.1
Bride Spor Koltuklar, Speedline Jant, Michelin Pilot Sport 3, 12mm-Ön 20mm-Arka Spacer

Aranel Ciryatan
18-11-2013, 20:44
link istiyorum link :D 2 video içinde telefondan bakamıyorum

Aranel Ciryatan
18-11-2013, 20:45
neyse çözdüm sanırım

Citroen Xsara VTS @ Istanbul - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=L_z9UAMiWyM)
Xsara VTS @ ISTANBUL Park 2:42.505 - 17.11.2013 C Seansı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=5msCb2LOJAU)

slowmotion
18-11-2013, 20:50
Masallah :) frenleriniz nasil acaba? Şişme yaptilarmi hiç? Bence spacerlari sökmelisiniz

hepkem
18-11-2013, 20:52
frenler şişme yapmadı, geç frenajda çok işime yaradı. Motul 5.1 hidrolik, ferodo racing balata ve 4 piston 406 coupe 3.0 brembolar gayet iyi performans sergiledi.

hepkem
18-11-2013, 20:53
link istiyorum link :D 2 video içinde telefondan bakamıyorum

linkleri düzelttim;)

easy_rider
18-11-2013, 20:57
ben ce kıymeti bilinmeyen araçlar arasında Xsara çok uygun bir fiyata sahibinden de bu aracı görmüştüm. harika sonuçlar çıkartmış

hepkem
18-11-2013, 21:01
ben ce kıymeti bilinmeyen araçlar arasında Xsara çok uygun bir fiyata sahibinden de bu aracı görmüştüm. harika sonuçlar çıkartmış

Bir dönem hem Scirocco için hem de Xsara için ilan açmıştım. Her 2 aracımda da çok emeğim var. Çok saçma teklifler geldiğinden ve arabalarıma olan sevgim nedeniyle satmaktan vazgeçtim ve koleksiyona başladım. Şükür durumum da müsait, bundan sonra daha farklı takviyeler ile araçları geliştirmeye devam. Olumlu yorum için ayrıca teşekkürler:)

fatihcakin
18-11-2013, 21:02
Tebrikler, video çok kaliteli olmuş.

hepkem
18-11-2013, 21:06
Tebrikler, video çok kaliteli olmuş.

teşekkürler. profesyonel tasarımcı kardeşimin benim videolara ayıracak vakti olsa çok daha güzel işler çıkacak ama şimdilik bunları bile rica minnet hazırlatıyorum :)

sinan-s
18-11-2013, 21:12
Maşallahı var..

hepkem
18-11-2013, 21:27
Maşallahı var..

eyvallah. F seansında bir adet Sarı 106 GTI vardı. Geçtikten 2-3 viraj sonra spin atmıştım. Sizin araç mıydı ?

Aranel Ciryatan
18-11-2013, 21:36
F seansınında videosu varmı?

Biz bunda yokuz çünkü bizim F imiş. çünkü biz baya sizin arkanızda önünüzde falan kaldık bi süre öyle hatırlıyorum.

hepkem
18-11-2013, 21:55
F seansınında videosu varmı?

Biz bunda yokuz çünkü bizim F imiş. çünkü biz baya sizin arkanızda önünüzde falan kaldık bi süre öyle hatırlıyorum.

F seansında çok geçiş var ama henüz yüklemedim. 1-2 gün içerisinde yüklerim. özel mesajdan aracınız golf diye hatırlıyorum. R jantlı çift egzos beyaz golf ise 1-1:30 kadar arkanızdayım ve 1. viraj sonrası geçiyorum.

Aranel Ciryatan
18-11-2013, 22:09
aynen R jantlı Çift egzos olan beyaz golf.

M3CSL
18-11-2013, 22:16
Guzel olmus yalniz bazi virajlarda 3te kalmissiniz bundan dolayi arac bayilmis,ozellikle ilk viraajdada daha distan alinirsa sure bariz duser..

Arac guzel doluymus yalniz yuruyeni ve jantlari hos, seside guzel geliyordu tribune

hepkem
18-11-2013, 22:34
Guzel olmus yalniz bazi virajlarda 3te kalmissiniz bundan dolayi arac bayilmis,ozellikle ilk viraajdada daha distan alinirsa sure bariz duser..

Arac guzel doluymus yalniz yuruyeni ve jantlari hos, seside guzel geliyordu tribune

yorumlarda haklısınız. tamponun sol ön kısmından hava aldığı için yük altında güzel kükremesi var, egzos da standart olunca intake sesi ön plana çıkıyor, çok keyif veriyor ;)

sizin araç 115lik focus 1.6 babamda 2006 model olarak var. çok dengeli ve keyifli bir araç. virajlarda çok stabil ama makine zayıf kalıyor. 2:45 gibi bir zamanda döndüğünüzü ana konuda belirtmişsiniz, tebrikler. bahsettiğiniz upgradeler ile resmi listeye adınızı eklerseniz daha kuvvetli önden çekerlere listenin yukarısını zorlamak için ciddi itici bir güç olursunuz :icon_tup:

Oznsrl
18-11-2013, 22:36
Maşallah aracın görüntüsüde güzel videoda güzel keyif alarak izledim allah kaza bela vermesin. Son 2 tur heralde lastikler ne çekmiş ne didinmiş :)

hepkem
18-11-2013, 22:42
Maşallah aracın görüntüsüde güzel videoda güzel keyif alarak izledim allah kaza bela vermesin. Son 2 tur heralde lastikler ne çekmiş ne didinmiş :)

çok teşekkürler. çok çok temiz olan michelinlerin dış çeperini güzel yıprattım :) Scirocco'da Ku36ları pistte en kısa zamanda denemek istiyorum. Güzel sonuç alırsam Xsara için de ayarlayıp michelinleri bu dertten kurtaracağım;)

-ER-
18-11-2013, 22:44
Bu araç Harun ustaya gidermiydi eskiden ?

hepkem
18-11-2013, 22:46
Bu araç Harun ustaya gidermiydi eskiden ?

evet eskiden xsara da scirocco da giderdi. modların bir kısmında ciddi emeği vardır ama sonrasında bizi kırınca gitmeyi bıraktık. o dönemden senin gti'ı hatırlıyorum. yazılımsız egzantrikli şeytan kırmızı ;)

-ER-
18-11-2013, 22:49
evet eskiden xsara da scirocco da giderdi. modların bir kısmında ciddi emeği vardır ama sonrasında bizi kırınca gitmeyi bıraktık. o dönemden senin gti'ı hatırlıyorum. yazılımsız egzantrikli şeytan kırmızı ;)

Aynen doğrudur ilk 306mdı o sornasında ypatık yazılım falan derken 2tane olunca baş edemedim birini sattım :)

Hoş geldin bu arada aracın gerçekten çok güzel duruyor güle güne bin :)

ozans
18-11-2013, 23:06
Video'da araba da sürüş te güzel. Son 2-3 yavaş virajlarda gaza daha az oturabilirsin, understeerda gaza abanmak çok lastik parçalıyor orda, zaman da kazandırmıyor.

GÖKTÜRK
18-11-2013, 23:14
abi ilk video çok güzel olmuş çok beğendim jantlar ayrı bi hava katmış araca

M3CSL
18-11-2013, 23:20
yorumlarda haklısınız. tamponun sol ön kısmından hava aldığı için yük altında güzel kükremesi var, egzos da standart olunca intake sesi ön plana çıkıyor, çok keyif veriyor ;)

sizin araç 115lik focus 1.6 babamda 2006 model olarak var. çok dengeli ve keyifli bir araç. virajlarda çok stabil ama makine zayıf kalıyor. 2:45 gibi bir zamanda döndüğünüzü ana konuda belirtmişsiniz, tebrikler. bahsettiğiniz upgradeler ile resmi listeye adınızı eklerseniz daha kuvvetli önden çekerlere listenin yukarısını zorlamak için ciddi itici bir güç olursunuz :icon_tup:

Tesekkur ederim, focus dengeli tepkili keyifli, ayni zamanda kullanici hatalarinida affediyor, yaptigim iyilestirmelerinde faydasini gordum, biraz ilavelerle eksiksiz halde 200hplerin yanina 115 hp olarak yazilmak hedefim:D

evet intake cok iyiydi, rocco icinse balata ve ku lar ile 3sn rahat alirsiniz bence 34 yapmamasi icin eksigi yok aracin. tabanida bir miktar genisletirseniz cuk olur kafadan kayma azalir, 235se 245 40 18 olcusu vardi super olur,

evet intake basariliydi,

levent
19-11-2013, 01:09
Direksiyonunuza sağlık, son pit girişi civarındaki virajlarda ciddi zaman kaybetmişsiniz understeer ötürü onu aşarsanız birazcık daha zaman alırsınız diye düşünüyorum ben de, bir de 8'i diyecektim ama son 2-3 turda çözdünüz olayı zaten :)

Schumi
19-11-2013, 21:36
Aracınız ve setup unuz çok güzel maşallah. Nerdeyse benim aracın setup un kopyası gibi. Sürenizde çok iyi. iPhone ile herhangi bir yazılım ile süre ölçümü vs.vs yaptınız mı acaba ?

Antalyalogy
19-11-2013, 22:11
Hocam videolar cok guzel.ilk videoda hangi kamerayi kullandiniz acaba ?

Araciniza da MasAllah...

hepkem
20-11-2013, 01:32
Video'da araba da sürüş te güzel. Son 2-3 yavaş virajlarda gaza daha az oturabilirsin, understeerda gaza abanmak çok lastik parçalıyor orda, zaman da kazandırmıyor.

teşekkürler. araçta kilit olduğu için Scirocco'nun aksine virajlarda yüklendim. michelinler ısındıktan sonra yavaş yavaş bırakmaya başladı ve understeer arttı. bir dahaki organizasyonda inşallah stili değiştireceğim :)

bu arada gf8'nizi otoparkta gördüm, maşallah'ı var. yeni beyin setupı ve fren problemi çözümü ile listeye yukarılardan bir giriş bekliyorum. selamlar.

hepkem
20-11-2013, 01:33
abi ilk video çok güzel olmuş çok beğendim jantlar ayrı bi hava katmış araca

teşekkürler. bir eksiğim standart xsara vts ph1 body kit fakat artık üretilmiyor. sahibindende xsara vts satan 2 arkadaşa 1000tl teklif ettim ama henüz satan olmadı :) . bir donör bulursam görsel modu tamamlamayı planlıyorum

hepkem
20-11-2013, 01:34
Direksiyonunuza sağlık, son pit girişi civarındaki virajlarda ciddi zaman kaybetmişsiniz understeer ötürü onu aşarsanız birazcık daha zaman alırsınız diye düşünüyorum ben de, bir de 8'i diyecektim ama son 2-3 turda çözdünüz olayı zaten :)

yukarıda da bahsettiğim gibi xsara ile ilk organizasyon. bir dahakine yorumları dikkate alıp daha fazla süreye konsantre sürüş planlıyorum ;)

hepkem
20-11-2013, 01:40
Aracınız ve setup unuz çok güzel maşallah. Nerdeyse benim aracın setup un kopyası gibi. Sürenizde çok iyi. iPhone ile herhangi bir yazılım ile süre ölçümü vs.vs yaptınız mı acaba ?

teşekkürler. 2 seansda da transponder aldım. en iyi süre 2:42.505, yakında resmi listeye eklenir. daha dikkatli ve sakin bir sürüş ile 2:40 zor olmayacak diye düşünüyorum. semi slick ve hafif jant ile 2:35'lere yaklaşmak hedefim. sonrası için makineye takviye lazım. yakın planda sanayiye ayıracak vaktim olmadığı için henüz bu konuya girişemedim. atmosferik ITB, egezantrik ve komple motor içi yapılı bir setup ile çılgın 220ps mi yoksa lynx lowboost supercharger ile 270ps mi konusunda da karar vermiş değilim. bu konuda projeye girişirsem forumda mutlaka paylaşırım. selamlar

hepkem
20-11-2013, 01:41
Hocam videolar cok guzel.ilk videoda hangi kamerayi kullandiniz acaba ?

Araciniza da MasAllah...

teşekkürler. ilk video ile çatıdakini kastediyorsak kardeşim canon mark 3 ile çekti diye hatırlıyorum. araç içi çekim gopro hero3 silver edition.

levent
20-11-2013, 01:50
yukarıda da bahsettiğim gibi xsara ile ilk organizasyon. bir dahakine yorumları dikkate alıp daha fazla süreye konsantre sürüş planlıyorum ;)

Kafayı biraz daha tutup, kilit avantajıyla arkayı happy-tail hale getirebilirseniz 2.40 ın altında çok keyifli videolar izleriz bizler de bence :)

2. seans videosu ne oldu bu arada, dün gece kesmedi ilk seans ciddi ciddi :)

Octavia RS
20-11-2013, 07:28
Masallah :) Seside gidiside cok iyi :)

fkocak
20-11-2013, 10:14
sürüş stiliniz çok iyi bence her ne kadar pist tecrübem olmasa da izlediğim kadarıyla bunu söyleyebiliyorum. aracın sesi de çok güzel.

ozans
20-11-2013, 11:14
teşekkürler. araçta kilit olduğu için Scirocco'nun aksine virajlarda yüklendim. michelinler ısındıktan sonra yavaş yavaş bırakmaya başladı ve understeer arttı. bir dahaki organizasyonda inşallah stili değiştireceğim :)

bu arada gf8'nizi otoparkta gördüm, maşallah'ı var. yeni beyin setupı ve fren problemi çözümü ile listeye yukarılardan bir giriş bekliyorum. selamlar.

Otoparktaki kickboxer'ın gf8'i idi, cidden maşallahı var :) Benim araba onun daha sakin hali :)

İnsan o virajlarda daha hızlı gitmek istiyor, kafandaki hız yapabildiğin hıza uymayınca understeerda kalıyorsun. İlk pist gününde ben de benzer sürmüştüm orada. Arkadaş uyarınca orayı sakin dönmeyi denedim, hem daha iyi süre çıktı, hem de daha az lastik harcadım orda.

Antalyalogy
20-11-2013, 17:47
teşekkürler. ilk video ile çatıdakini kastediyorsak kardeşim canon mark 3 ile çekti diye hatırlıyorum. araç içi çekim gopro hero3 silver edition.

Evet çatı vidosunu kastetmiştim.Tesekkürler emeğinize sağlık.

hepkem
20-11-2013, 20:21
sürüş stiliniz çok iyi bence her ne kadar pist tecrübem olmasa da izlediğim kadarıyla bunu söyleyebiliyorum. aracın sesi de çok güzel.

teşekkürler. bu forumda daha iyi arkadaşlar da var. onların videolarını izleyip, kendi videolarımı izleyip gelen yorumları da değerlendirip geliştirmeye devam ;)

hepkem
20-11-2013, 20:23
Kafayı biraz daha tutup, kilit avantajıyla arkayı happy-tail hale getirebilirseniz 2.40 ın altında çok keyifli videolar izleriz bizler de bence :)

2. seans videosu ne oldu bu arada, dün gece kesmedi ilk seans ciddi ciddi :)

arkayı kaydırıp gitmeye 2. seansta biraz daha ağırlık verince son turlara doğru hiç beklemediğim bir anda 130-140 ile giderken arka bırakınca güzel bir spin oldu :) 2. seans videosunu bu akşam yetiştirebilirsem yüklerim, beraber değerlendiririz :)

hepkem
20-11-2013, 20:30
Masallah :) Seside gidiside cok iyi :)

eyvallah. sizin octavia kadar hızlı olmasam da elimden geleni yapıyorum :) önümüzdeki organizasyonlarda aynı setup ile süreyi düşürebileceğimi düşünüyorum. babanıza da selamlar ;)

Otoparktaki kickboxer'ın gf8'i idi, cidden maşallahı var :) Benim araba onun daha sakin hali :)

İnsan o virajlarda daha hızlı gitmek istiyor, kafandaki hız yapabildiğin hıza uymayınca understeerda kalıyorsun. İlk pist gününde ben de benzer sürmüştüm orada. Arkadaş uyarınca orayı sakin dönmeyi denedim, hem daha iyi süre çıktı, hem de daha az lastik harcadım orda.

scirocco ile son 2 virajı daha yavaş alıyorum. xsara ile kilite güvenip asıldığım doğru, lastiklerin ısınması da üzerine binince vakit kaybettim. bir dahaki organizasyonda bunlara dikkat edeceğim :icon_tup:

forumda yeni olunca araçlar karışabiliyor :) hakketen maşallah'ı var, bir sonraki organizasyonda mutlaka tribünden izlemek isterim

hepkem
21-11-2013, 14:38
F seansı videosunu da yükledim.

17.11.2013 F Seansı - Xsara VTS @ Istanbul Park (http://www.youtube.com/watch?v=vdCcFqEAILY)

vdCcFqEAILY

Piste çıkılan ilk turda makineyi boşa yormamak adına gazlamıyorum. Ayrıca spinden bir süre sonra benzinin bittiğini farkettiğim için fazladan soğutma turu atıyorum. Bu bölümlerde F seansına katılan birçok aracın geçişlerini izleyebilirsiniz.

Golf R32, Mazda RX8, Subaru Impreza Turbo takip ve geçişlerim de keyiflidir ;)

C seansına göre daha fazla tail-happy kullanmamın sonucunda lastiklerin ciddi anlamda ısınması nedeniyle 130km ile atılan güzel bir spin de mevcut :)

En iyi önden çekiş süresini yapan Mavi Type-R ve resmi listedeki 2:28'ye süreye sahip kırmızı GT86 da videoda mevcut. GT86 sahibiyle pit alanında konuşma fırsatım oldu. Arabada wide body, süspansiyon ve büyük fren sistemi var. İçi komple boşaltılmış, roll cage ve yarış koltukları mevcut. Kaputun altında da supercharger süprizi var :) 17 Kasım'da transponder almamış ama ilerleyen zamanlarda iddalı süreler gelebilir.

Son bölümde şirketten gelen genç arkadaşların tribünden çektiği amatör geçiş görüntülerini bonus olarak ekledim. Gençlerin yorumları mazur görelim ;)

İyi Seyirler

Honda Type_R
21-11-2013, 19:14
Disaridan aracimi gormek cok guzeldi valla cok tesekkurler keske tanisip konussaydik

Demir
21-11-2013, 20:58
Evvelce sizde Saxo VTS varmıydı?
Takriben 2003 veyahut 2004 yıllarında....
Bu arada maşallah Xsara VTS aracınız çok güzel....

M3CSL
21-11-2013, 22:28
spin fena olmus cidden hic beklenmedik anda olmus..
gt86 hem guzel gidiyor ve tutuyor tek virajda denk geldik gayet stabil donuyordu, suresi kacmis?

levent
21-11-2013, 22:37
Spin cidden beklenmedik olmuş, anlık ağırlık değişiminin etkisi sanırım gazdan ayağı kaldırdınız biraz o anda.. Allah korumuş bariyerlerle teması resmen :)

Yine keyif aldım 20 dk boyunca açık ve net, şu understeer olayını aşarsanız güzel süreler zor değil diyebilirim açıkça :)

Low-Rider
21-11-2013, 22:39
Spin attıktan sonra iyi yırtmışsın bariyerlere vurmadan

TaGo
21-11-2013, 22:52
güzel kullanmışsınız.

ancak araç geçiilerinizin %99 da hatalı. kurallar anlatılırken üzerine basa basa virajda ister içerden ister dışardan geçiş yapılamayacağı anlatılıyor. sizin geçişlerinizinse tamamı virajlarda. hatta dikkatli izleraeniz çoğuda geçtiğiniz aracın çizgisine kayacak şekilde.

ilk seans kangoo ya kızmışsınız ama bence birde kwndinizi irdeleyin.

onun haricinde yinede güzel zaman ve kullanım

Aranel Ciryatan
21-11-2013, 23:28
Şimdi izledim bende. O gün sadece toprakları görmüştük, "Xsara spin attı sanırım" demiştim hatta arkadaşıma. Ucuz atlatılmış bir spin olmuş bence geçmiş olsun tekrar.

yaşar
21-11-2013, 23:37
Maşallah üstad keyifli bir gün geçirmişsin spin ve süre olarak :) umarım daha iyi dereceler alırsın alt yapı sağlam ;)

İlk video cidden güzel olmuş .

hepkem
21-11-2013, 23:59
spin beklenmedik bir anda geldi. zaten öncesindeki turlarda özellikle son virajda yaptığım fazla direksiyon turlarından lastiklerin ciddi anlamda bırakmaya başladığı belli oluyor. Allah'a şükür kaza olmadı ama spin anında hiç heyecan yapmamamın kazasız atlatmamda büyük etkisi oldu. aracın arkasının gitmeye başladığını görünce sadece hafif bir terse kırış yaptım, arkanın artık toplanamayacağımı anladığımda fren yapmadan arabayı dönmeye bıraktım. o anda sadece aracın arkasının düzelmesini bekledim ve tam 180 döndüğü anda fren yapmaya başladım. bu sayede araç daha fazla dönmedi ve bariyelere paralel olarak devam etti. sonuçta planlı bir eylem değildi :) ve daha farklı da bir sonuç da olabilirdi ama spin anında yaşadıklarım bu şekilde. Allah korusun ama yaşayan olursa belki tecrübe paylaşımının faydası olur.

@Honda Typer_R
ilk seans sonrası lcd'de zamanlara bakarken kısa bir muhabbet olmuştu. vts benim, en iyi süreler de 2:34 seviyesinde diye... c seansındaki 2:37'yi f'de 2:34'e çekince en iyi önden çeker süresi de gelmiş oldu, tekrar tebrikler. önümüzdeki organizasyonlarda tanışmak ve muhabbet etmek dileğiyle selamlar.

@M3CSL
sitede 26 Ekim V.Temizel 2:28.916 olarak geçen araç. 17 Kasım'da konuştuğumda transponder almadığını belirtti. Belli ki zamanı geliştirip listeye daha yukarıdan giriş yapmayı planlıyor ;)

@TaGo

öncelikle yorumlar için teşekkürler.

kangoo ve z4 ile gittiğim virajda kızdığım nokta çizgilerinin hatalı oluşu, hızları ve bulundukları nokta itibariyle üçümüzü de zora sokacak olmalarıydı. zaten z4'ün dışarı çıkacağını ve doğru çizgi doğrultusunda virajı kapalı geçersem kangoo'nun bana patlayacağını tahmin ettiğim için ekstra fren yapıp dışarıda kaldım. aynen tahmin ettiğim gibi de z4 dışarı çıktı, kangoo da fren noktasını kaçırdı ve içeriden kessem üzerime çıkmıştı. bunları da yargılamak için yazmıyorum, sonuçta pistte olabilecek şeyler.

geçişlere gelirsek hiç kimseyi virajda zora sokacak şekilde sıkıştırmamaya özen gösterdim. geçişler daha çok geç frenaj ve doğru çizgi nedeniyle ki bu da normal, 3 kez katılım sonrası doğru çizgileri ve fren noktalarını bir nebze öğrenmiş durumdayım.

ilk seansda z3'e düzlükte daha iyi gittiği için yol verdim ve sonrasında takibe geçtim., 2. seansta gt86 olsun veya mavi typerr olsun ilk fırsatta yol verdim. hatta gt86'ya viraj dönerken biraz dışarıda kalıp yol verdim.

bence pist organizasyonun daha keyifli hale gelmesinde geçişler olmalı ama usturuplu ve diğer kullanıcıları zora sokmayacak şekilde olmalı.

@Demir

eyvallah. ilk aracım Uno'ydu. sonrası Xsara VTS ve Scirocco. elimden geldiğince sade ama altyapı olarak kuvvetli hazırlamaya çalıştım. en güzel yanı da nadir bulunan bir model olması.

Demir
22-11-2013, 10:11
Eskilerden bir arkadaş vardı...İsim benzerliği olmuş...Cevap için teşekkür..

Xsara VTS güzeldir...Tabiri caiz ise 306 GTİ ikizi..Donanım,konfor yönünden çok daha iyidir..
Lakin karoser yapısı biçimi nedeniyle zamanında tercih etmemiştim...[Tabiri göreceli bir durum..]
Keyifle nice km'ler...

HUSNU
22-11-2013, 10:38
Öncelikle geçmiş olsun . Ucuz atlatmışsınız gerçekten. Benim dikkatimi çeken şey şu oldu. Aracın karakterinden de olabilir bilemiyorum tabiki ama sanki gereğinden fazla direksiyonu çeviriyorsunuz. Direksiyon turu da bu şekildedir belki bilmediğim için sormak istedim.

Sürüş ve zaman için tebrikler.

Honda Type_R
22-11-2013, 14:13
Valla kusura bakma ilk seansda 2:37 uzulmustum ondan dolayi pek ilgilenemedim herhalde kusura bakma bir dahaki post gununde muhabbet edderiz insallah

M3CSL
22-11-2013, 16:35
KIsa bolumler izledim aslinda lastiklere uzuldum:)ciddi kafadan kaymalar olusmus, pist sonrasi durumlari nasildi

Aranel Ciryatan
22-11-2013, 18:30
http://img51.imageshack.us/img51/1333/ka5w.th.jpg (http://img51.imageshack.us/i/ka5w.jpg/)

biri lastik mi dedi :) bizim golf un lastik durumu pist sonrasi.

Oznsrl
22-11-2013, 19:06
bridgestone mu o :)

Aranel Ciryatan
22-11-2013, 19:25
bridgestone mu o :)

aynen :D zaten bitikti lastikler. ön sağ lastik 5 ve 9 virajlarda zorlamaktan parça pinçik oldu.

Oznsrl
22-11-2013, 20:05
aynen :D zaten bitikti lastikler. ön sağ lastik 5 ve 9 virajlarda zorlamaktan parça pinçik oldu.

aynen baya hasar almış bi tanıdığım brdgestone s001 le girmişti yanaklar hafiften iz olmuştu bunu byle görünce şaşırdımda bitikmiş ztn :)

Aranel Ciryatan
22-11-2013, 20:27
aynen baya hasar almış bi tanıdığım brdgestone s001 le girmişti yanaklar hafiften iz olmuştu bunu byle görünce şaşırdımda bitikmiş ztn :)

aynen bunlarda S001 ama biz baya zorladık virajlarda. saolsun araç sahibi arkadaşım Barış çok gec fren yaptığı için genelde kafadan kayıyorduk.

levent
22-11-2013, 20:49
Benim Corollanın ilk lastiği Bridgestone lar da pist falan görmediği halde yay takarken (32bin km) söküldüğünde orta kanallar yoktu buna benzer şekilde kopmuş gitmişti.. Onu görünce ertesi gün yeni takımı almıştım.. :D şaşırtmadı, sanırım sert yapısından dolayı oluşuyor bu durum acaba diğer markalarda durum ne alemde?

Geçmiş olsun.. :)

hepkem
22-11-2013, 22:59
sol ön michelin foto ;

http://imageshack.us/a/img571/3180/2v0q.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/2v0q.jpg/)

ayrıca Eray Arslan sağolsun bugün fotoları gönderdi. 2 adet xsara@istanbul park karesi ;)

http://imageshack.us/a/img812/7642/38ba.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/38ba.jpg/)

http://imageshack.us/a/img802/417/gmru.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/802/gmru.jpg/)

M3CSL
22-11-2013, 23:12

beyaz golf 6 miydi sizinki, gayet guzel donuyordu beyaz focuslaydim ben..

lastiklere yazik olmus..

Aranel Ciryatan
22-11-2013, 23:16
beyaz golf 6 miydi sizinki, gayet guzel donuyordu beyaz focuslaydim ben..

lastiklere yazik olmus..

ben sağ koltukta direktif veriyordum o gün. Fakat Barış inatla ben bu viraja daha hızlı girerim mantığı ile gittiği için 2:48'in altına inemedik. Bu arada araç 155HP diye biliyorum.

Schumi
22-11-2013, 23:37
Bu arada belirtmek isterim ki Xsara VTS üstündeki direksiyon kutusu Peugeot ve Citroen araçları içerisinde en kısa tura sahip versiyondur. 205GTI ve 306GTI sahipleri için en iyi modifiyelerden birisi Xsara VTS direksiyon kutusudur. Yani videoda gördüğünüz direksiyon açılarını kendi araçlarınız ile kıyaslarken buna dikkat ederseniz iyi olur.

levent
23-11-2013, 17:15
O zaman kafadan kaymanın çok değil aşırı olduğunu düşünmeye başlayabiliriz Şuayb abi.. :)

hepkem
23-11-2013, 20:35
O zaman kafadan kaymanın çok değil aşırı olduğunu düşünmeye başlayabiliriz Şuayb abi.. :)

ısınmadan dolayı yol tutmakta zorlanan lastiklerle quaife'e güvenip virajada gazlayınca kafadan kayma normal :) xsara ile katılacağım başka bir psit gününde bu kadar lastiklere yüklenmeden biraz daha süre odaklı sakin bir sürüş planlıyorum. bakalım sürede nasıl bir değişim olacak ;)

levent
23-11-2013, 20:41
V2 olsaydı kafayı bi tık yumuşatıp denemenizi isterdim :)

Ama daha önce de dediğim gibi kafadan kaymanın önüne geçebilirseniz Rocco'da yaptığınız süreye yakın zamanlar veya daha iyisi bile elde etmeniz zor değil :)

M3CSL
24-11-2013, 00:42
ben sağ koltukta direktif veriyordum o gün. Fakat Barış inatla ben bu viraja daha hızlı girerim mantığı ile gittiği için 2:48'in altına inemedik. Bu arada araç 155HP diye biliyorum.

duzlukte yanyana geldikya zaten 122likten daha hizli geldi ama 140likta olabilir dedim emin olamadm, gerc 2 kisiymissiniz..
benden cekimde var golf cok net gorunuyor konu acmadim bu sefer :D

Focus 1,6 istanbulpark 2.46 lap time 17.11.2013 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Pu7UpA4KWFk)

bu arada soylemeyi unuttum xsarada da coil sway var ama cok yatmis fotoda bakinca acama yumusaktami ayarli coil?
edit v1mis :)

Aranel Ciryatan
24-11-2013, 07:55
duzlukte yanyana geldikya zaten 122likten daha hizli geldi ama 140likta olabilir dedim emin olamadm, gerc 2 kisiymissiniz..
benden cekimde var golf cok net gorunuyor konu acmadim bu sefer :D

Focus 1,6 istanbulpark 2.46 lap time 17.11.2013 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Pu7UpA4KWFk)

bu arada soylemeyi unuttum xsarada da coil sway var ama cok yatmis fotoda bakinca acama yumusaktami ayarli coil?

Bideonun başlarında rocco saçmalamış baya bi, 3 kere neredeyse kazaya sebebiyet olacakmış.
Yavaşlayıp onun uzaklaşmasına izin vererek en doğrusunu yapmışsınız.

Bide yine videonun başında bir ses falan geliyordu sanırım arabada.

M3CSL
24-11-2013, 18:23
evet o sesi merak ettim bende stickermis, moralimi bozdu bastan sonra konsatre olmaya calistim falan filan
rocco fenaydi arkadas ilk defa piste cikmis, sonra ozur diledi konustuk, ama sinir oldum tabi saldim:D

hepkem
24-11-2013, 23:15

sonuçta arka torsiyon, focus gibi bağımsız süspansiyon değil ;) daha sağlama almak için daha kalın torsiyon kullanmak, arka taşıyıcıları metal olanlar ile değiştirmek lazım. pistte ciddi anlamda işe yarar ama aracı günlük kullanımdan iyice uzaklaştırır. şimdilik hedefim daha hafif jant ve ku36 takviyesi. bu setup ile 2:35-2:40 arası süreleri zorlamak

yasindemir
25-11-2013, 19:12
evet o sesi merak ettim bende stickermis, moralimi bozdu bastan sonra konsatre olmaya calistim falan filan
rocco fenaydi arkadas ilk defa piste cikmis, sonra ozur diledi konustuk, ama sinir oldum tabi saldim:D

Kardeşim kusura bakma tekrardan senin videoyu izleyince 2 hatamı da gördüm. Ama aracın açıdan sanırım, senin aracı görmedim. Görsem 2 dönüştede yol verirdim sana, arkadan hızlı gelmişsin,,,

olcayozduman
05-01-2014, 20:59
arab cok iii masallah içimde bi xsara askı vardı ama şimdi dahada arttı

tigrakaan
12-01-2014, 20:33
konuya horrtt ama masallah zaman cok sevıyorum pıstte zaman kasan arkadasları :D

hepkem
14-01-2014, 20:30
arab cok iii masallah içimde bi xsara askı vardı ama şimdi dahada arttı

eyvallah. xsara vts güzel araç ama sonuçta fransız , devamlı ilgi istiyor:)