PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam sallanması ses yapması hakkında

Oznsrl
19-11-2013, 12:40
Sürekli cam açık gezdiğim için heralde sol ön cam aşırı şekilde sallanıyor ses yapıyor eskidende oluyordu ama az son dönemlerde baya arttı düşmesinden korkuyorum :D Döşemeyi söktüm ama ordan pek bişeye ulaşamadım hiç te bilgim olan bi konu değil zaten kurcalamadım onun için netteki araştırmalarımda bi cam krikosu diye komple mekanizma satılıyor bide cam kriko halatı diye bi parça şimdi benim bu sallantıyı sesi kesmem için hangisini değiştirmem lazım yada biyeri sıkarak falan bu sesten kurtulmak mümkünmüdür :)

GTTD
19-11-2013, 14:38
Renault larda nasıl bilmiyorum ama eski volkswagenlerde, mekanizmada camı tutan plastik tırnaklar var, o plastikler zamanla yıpranınca camda sallanma, bazen kapı içine düşme oluyordu. Belki sizdede benzer bi problem olabilir. Camlar açıkken kapıyı açmak kapamak ve camları en sonuna kadar indirmekte zarar veriyor.

Oznsrl
19-11-2013, 15:25
Renault larda nasıl bilmiyorum ama eski volkswagenlerde, mekanizmada camı tutan plastik tırnaklar var, o plastikler zamanla yıpranınca camda sallanma, bazen kapı içine düşme oluyordu. Belki sizdede benzer bi problem olabilir. Camlar açıkken kapıyı açmak kapamak ve camları en sonuna kadar indirmekte zarar veriyor.

linki incelermisin kardeşim plastik parçalar var halatla beraber bahsettiğin şey byle bişey mi

http://www.partusauto.com/u-renault_clio_3_on_cam_kriko_seti_sol_-_sag-21048.html

GTTD
19-11-2013, 15:34
Aynen sağdaki iki tanesi benim dediğim parçalar

Oznsrl
19-11-2013, 15:40
tamamdır sağolasın