PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : passat 1.4 tsi 122,mazda3 1.6,focus 1.6 tdci roll..

ferroo
20-11-2013, 00:52
denemeler 2 40 ve 2 50 yapılmıstır...deneyen arkadaslara tesekkurler...

passat ve mazda3 stock focusta dp,orta halli yazılım vardır(duman sıfır)

bız denerken keyıf aldık sızde umarım ızlerken keyıf alırsınız :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=469490509836924&set=vb.100003279364708&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=469470019838973&set=vb.100003279364708&type=2&theater

qatrio
20-11-2013, 03:36
2 40 dizel devrimi oluyo tork acisindan

Kadyr
20-11-2013, 04:39
Aynen.telefondan izledigim icin siralamayi anlamadim ben

ferroo
20-11-2013, 08:29
[QUOTE=Kadyr;7161590]Aynen.telefondan izledigim icin siralamayi anlamadim ben[/QUOTE

focus,passat,mazda

Onur Fatih
20-11-2013, 09:25
mazda 2-40 ta mı bastı :)

ferroo
20-11-2013, 10:56
biraz oyle oldu :)

Onur Fatih
20-11-2013, 15:28
o zaman yine güzel yürümüş :)

ferroo
20-11-2013, 16:07
yani hepimiz kostuk o gece :D

FeVıDun
20-11-2013, 20:02
güzel denemeydi arkadaşlar ilede tanışmıs olduk geldıklerı ıcın tekrar buradan tesekkurlerımı sunarım...

flexamin
21-11-2013, 14:52
maşallah araçlara :) passat ile rodajım bittikten sonra sıkmak isterim müsait bir zamanda

bomonti
21-11-2013, 23:47
maşallah araçlara :) passat ile rodajım bittikten sonra sıkmak isterim müsait bir zamanda

Ankara ya geldigim zaman deneriz.

Bu arada Ferhat duman nasil yok :) Arabayi birine verde arkadan izle bi :D

Bu arada tecrube ettigim olay sudur;

Dizel de yazilim olayi torktan ibaret... Ferhat cok prof olmayan bir dynodan 152 hp filan almis onu gecelim yazilimcisi 140-145 hp leri iddia etmis ama o arabayi ziplatan torktan baska birsey degil.

Yani yazilimin tork anlaminda katkisinin epey buyuk oldugunu hem roll yaparak hem icine binip 1-2 gazlama yasayarak anladim, ayni zamanda da beygir gucune pek katkisi oldugunu dusunmuyorum zira surekli uzun yol yaptigimiz icin otobanlarda bircok aracla kiyaslama sansim oluyor. Bu baglamda da 122 hp lik bir passat 140 lik passat tdi in yanina yaklasmasi mumkun bile degilken video da goruldugu uzere 122 lik passat max 4 boy fark yiyor 170-180 den sonra burun cikartiyor ki o gece depo full du ( 70lt ).

Denememdeki amacta bir focus kullanicisi olarak nasil sonuclar alindigiydi, Ferhat sagolsun bize kisa bir tur attirdi arabasi gayet keyifli hale gelmis egzos sesinden tutun 1-2-3 hoplama ziplamalarina delirdim:) focus baska bir araba haline gelmis diyebilirim. Ve bakimdan sonraki ilk isim yazilim yaptirmak olucak.

ferroo
21-11-2013, 23:58
Ankara ya geldigim zaman deneriz.

Bu arada Ferhat duman nasil yok :) Arabayi birine verde arkadan izle bi :D

Bu arada tecrube ettigim olay sudur;

Dizel de yazilim olayi torktan ibaret... Ferhat cok prof olmayan bir dynodan 152 hp filan almis onu gecelim yazilimcisi 140-145 hp leri iddia etmis ama o arabayi ziplatan torktan baska birsey degil.

Yani yazilimin tork anlaminda katkisinin epey buyuk oldugunu hem roll yaparak hem icine binip 1-2 gazlama yasayarak anladim, ayni zamanda da beygir gucune pek katkisi oldugunu dusunmuyorum zira surekli uzun yol yaptigimiz icin otobanlarda bircok aracla kiyaslama sansim oluyor. Bu baglamda da 122 hp lik bir passat 140 lik passat tdi in yanina yaklasmasi mumkun bile degilken video da goruldugu uzere 122 lik passat max 4 boy fark yiyor 170-180 den sonra burun cikartiyor ki o gece depo full du ( 70lt ).

Denememdeki amacta bir focus kullanicisi olarak nasil sonuclar alindigiydi, Ferhat sagolsun bize kisa bir tur attirdi arabasi gayet keyifli hale gelmis egzos sesinden tutun 1-2-3 hoplama ziplamalarina delirdim:) focus baska bir araba haline gelmis diyebilirim. Ve bakimdan sonraki ilk isim yazilim yaptirmak olucak.

valla kardesım bız vıdeoda cektık resımde cektık de 2 de dıpgazda hafıf bı duman var burayada bırazdan foto yuklerım :) dıger dedıgınede katılıyorum tork baska bı arac halıne getırıyor sankı altımdakı focus degıl :D yalnız sunuda belırıtyım benım aracımın yazılımında buyuk bı sorun var arac 1 2 3 4 te cok ıyı 5 e atınca bundan emınımkı stock focus benım aracımı yakalar...yazılımcımla gorusucem konuscaz bakalım

weST.27
22-11-2013, 00:04
Güzel yürümüş focus maşallah

bomonti
22-11-2013, 00:15
valla kardesım bız vıdeoda cektık resımde cektık de 2 de dıpgazda hafıf bı duman var burayada bırazdan foto yuklerım :) dıger dedıgınede katılıyorum tork baska bı arac halıne getırıyor sankı altımdakı focus degıl :D yalnız sunuda belırıtyım benım aracımın yazılımında buyuk bı sorun var arac 1 2 3 4 te cok ıyı 5 e atınca bundan emınımkı stock focus benım aracımı yakalar...yazılımcımla gorusucem konuscaz bakalım

Bence fazlasina hic gerek yok Ferhat. 5. vitesten ziyade kadrana bak sen.. Ki 5. vitestede sikinti yok 3-4 boy geride gidecegin arabanin 3-4 boy onunde gidiyosun ki buda stoka gore duz hesap 8 boy yapar, buda bence yeterli. Stok focus mazda 3 le kafa kafaya gidiyor videoyu bir kere daha izlede bak bakiyim farka:D

Guzel kardesim vallaha begendim arabani Allah kaza bela gostermesin cok hosuma gitti:icon_tup:

Ben yazilim yapmadan once stok focusla deniyelim araba daha da hosuna gider :)

ferroo
22-11-2013, 00:18
cok sagol kardesım ALLAH razı olsun daha ıyılerı senınle olsun ıns :)stock focusla denedımı mazda3 ?:)berabermı gıdıyolar yanı?

ferroo
22-11-2013, 00:20
benım tamamen stock focus 2 le denemem lazım :)

bomonti
22-11-2013, 00:29
cok sagol kardesım ALLAH razı olsun daha ıyılerı senınle olsun ıns :)stock focusla denedımı mazda3 ?:)berabermı gıdıyolar yanı?

O gun soyledi ya 150 ye kadar basa bas gidiyoruz 150 den sonra focus aciliyor diye. Ki mazda da jant oldugu halde durum boyle iken, oem jantli mazda 3 e 10 boy dan fazla atiyosun ..

MCN21
22-11-2013, 00:31
Benzinli aracla dizel denenicekse bence benzinli 2 60-70 arasi basmasi lazim dizelinde ayni araligi 3 den basmasi lazim :) baska turlu hic adil olmuyor :D masallah araclara

ferroo
22-11-2013, 00:38
Benzinli aracla dizel denenicekse bence benzinli 2 60-70 arasi basmasi lazim dizelinde ayni araligi 3 den basmasi lazim :) baska turlu hic adil olmuyor :D masallah araclara

tesekkurler...

ferroo
22-11-2013, 00:39
Güzel yürümüş focus maşallah

tesekkurler...

Pars
29-11-2013, 16:03
Arkadaşlar Ankarada olanlar için diyorum Bizdede bir Fiesta var 1.4 TDCI Stock :) Deneyelimmi ?

ferroo
29-11-2013, 20:11
Arkadaşlar Ankarada olanlar için diyorum Bizdede bir Fiesta var 1.4 TDCI Stock :) Deneyelimmi ?

yaşar senmısın :)

ferroo
29-11-2013, 20:35
eger dedıgım kısı degılsen hangı aracla denemek ıstıyosun :)

Pars
30-11-2013, 00:35
Yok degilim karistirdiniz sanirim :) bizde 1.4 tdci var ama pek deneyemedik deneyelim ne zaman isterseniz yazilim var sadece

ferroo
30-11-2013, 09:27
tamam musaıt olunca pm atarım :)

Pars
03-12-2013, 14:58
Hiç 1.4 TDCI Fiestayla denediniz mi ?

ferroo
03-12-2013, 15:32
Hiç 1.4 TDCI Fiestayla denediniz mi ?

hayır denemedım ndn sordunuzki?

Pars
03-12-2013, 15:49
Ankarada bir fiesta daha varmış sanırım bizim haricimizde adını duyduk Enkaya felan takılıyormuş ama bir gelmek nasıp olmadı.İvedikte yapmışlar arabayı nasıl yürüdügü hakkında bilgisi olan var mı diye merak ettim ? :soru:

ferroo
03-12-2013, 17:25
Ankarada bir fiesta daha varmış sanırım bizim haricimizde adını duyduk Enkaya felan takılıyormuş ama bir gelmek nasıp olmadı.İvedikte yapmışlar arabayı nasıl yürüdügü hakkında bilgisi olan var mı diye merak ettim ? :soru:

dedıgın araca ben ayarsız halıyle bındım o sekıl bıle guzel yuruyodu son halı hakkında bı yorum yapamam

Pars
03-12-2013, 19:50
Ayarsiz hali derken neler yapıldı acaba arabaya bizim arac dynoda 169 Hp veriyor yazilimli focusun 110 luguyla denedigimizde ben 2 den 3 e atarken focus arkadan geliyo ve basa bas gidiyoruz 0-400 metrede Scirocco larla felan deniyolarmis sizin araciniz kac hp paylawmak guzeldir araciniz icin neler yaptiniz ?

ferroo
03-12-2013, 20:16
Ayarsiz hali derken neler yapıldı acaba arabaya bizim arac dynoda 169 Hp veriyor yazilimli focusun 110 luguyla denedigimizde ben 2 den 3 e atarken focus arkadan geliyo ve basa bas gidiyoruz 0-400 metrede Scirocco larla felan deniyolarmis sizin araciniz kac hp paylawmak guzeldir araciniz icin neler yaptiniz ?

fiesta 1.4 tdci sadece yazılımla 169 hp mi verıyo dedınız benmı yanlıs anladım :D ?

ferroo
03-12-2013, 20:17
benım arabada 60 mm dp ve yazılım var harıcı bısıy yok

Pars
03-12-2013, 20:29
Bizim aracta kapak ekzantirip piston modifiye edilmis yag pompasi duz boru yazilim var evet 169 hp sizin araciniz kac hp ?

ferroo
03-12-2013, 21:47
140 gelır olcturmedım...

M3CSL
03-12-2013, 22:38
kotam yok vıdeoları ızleyemedım passatla nasıl oldu

ferroo
03-12-2013, 23:20
kotam yok vıdeoları ızleyemedım passatla nasıl oldu

3 4 boy onundeyım...

ferroo
04-12-2013, 10:39
Bizim aracta kapak ekzantirip piston modifiye edilmis yag pompasi duz boru yazilim var evet 169 hp sizin araciniz kac hp ?

ilk basta stock dedınız sonra yazılım var dedınız sonra port polısh pıston fln dedınız anlamadım ben sızı

Pars
04-12-2013, 10:51
STOCK Lafın gelişi sizde sadece düz boru ve yazılımmı var şimdi ?

ferroo
04-12-2013, 13:17
evet aynen ole

rx-7
15-12-2013, 23:27
Mazda 3'ün sahibi de benim...uzun zamandır takip ediyordum ama yeni üye olabildim foruma.Konudaki bazı arkadaşların da dediği gibi 2-40 'ta 3000 devirde kalkmak benzinli arabanın dezavantajına ama bizim devrimizde kalksaydık bile chip focusa yaramıştı focus standart haline göre bariz iyi gidiyordu(geçmişte başka focusla denemiştim) Passat ise sonlara doğru geçti,passatın devrinde kalkılsaydı belki daha erken kendini toplayıp geçebilirdi,zaten biz benzinliler olarak son kornayı duyar duymaz gördüğümüz ilk şey ilk 2 saniye içerisinde ok gibi kendini 2-3 boy öne atan bir focus oluyordu:)hatta ben 2.yarışta baya bir önden kalktım benim araba kendini toplayana kadar focus aradaki farkı saniyede kapatıp yine attı kendini öne...gerçi benim zaten ne tsi karşısında ne de chipli focus karşısında doğal olarak geçmek gibi bir beklentim olamazdı asıl derdim o gün çıkardığım 17" gülle jantların negatif etkisini öğrenmekti.Çünkü jantlar varken passatla denemiş aradaki farkı biliyordum.Buğranın(bomonti) teklifi ile de beraber gidip orada denedik...

Ferhat bu arada duman yok demişsin ama ben en arkanızdan gelen olarak :) baya duman gördüm hatta kurum gibi şeyler çıktı senin eksozdan,ona bir baktır istiyorsan,ben dizel araçtan çok anlamam ama sorun belirtisi olabilir gibi geldi.

bomonti
16-12-2013, 10:26
Mazda 3'ün sahibi de benim...uzun zamandır takip ediyordum ama yeni üye olabildim foruma.Konudaki bazı arkadaşların da dediği gibi 2-40 'ta 3000 devirde kalkmak benzinli arabanın dezavantajına ama bizim devrimizde kalksaydık bile chip focusa yaramıştı focus standart haline göre bariz iyi gidiyordu(geçmişte başka focusla denemiştim) Passat ise sonlara doğru geçti,passatın devrinde kalkılsaydı belki daha erken kendini toplayıp geçebilirdi,zaten biz benzinliler olarak son kornayı duyar duymaz gördüğümüz ilk şey ilk 2 saniye içerisinde ok gibi kendini 2-3 boy öne atan bir focus oluyordu:)hatta ben 2.yarışta baya bir önden kalktım benim araba kendini toplayana kadar focus aradaki farkı saniyede kapatıp yine attı kendini öne...gerçi benim zaten ne tsi karşısında ne de chipli focus karşısında doğal olarak geçmek gibi bir beklentim olamazdı asıl derdim o gün çıkardığım 17" gülle jantların negatif etkisini öğrenmekti.Çünkü jantlar varken passatla denemiş aradaki farkı biliyordum.Buğranın(bomonti) teklifi ile de beraber gidip orada denedik...

Ferhat bu arada duman yok demişsin ama ben en arkanızdan gelen olarak :) baya duman gördüm hatta kurum gibi şeyler çıktı senin eksozdan,ona bir baktır istiyorsan,ben dizel araçtan çok anlamam ama sorun belirtisi olabilir gibi geldi.

Benzinli 4-5k rpm deyken basılsa bu sefer dizel ölü hale geliyor. Zira Konya yolunda öylesine bir denedik 70-80 aralığında bastığımızda 3-4 boy zıplayan focus neredeyse burun bile çıkartamadı.

Ferhatında dediği gibi focusun olayı 40-200 ;)

Neyse, tanışmış olduk bir sonraki Ankara seyahatimde üstten alttan ortadan basar deneriz.

ferroo
16-12-2013, 11:29

hoşgeldin kardesim o kurum emmeyi fln yeni temizletmiştim sanırım ondan dolayı olabılır :D ılk 2.ve 3 vıteste duman atıyor sonra kayboluyor bende anlamadım valla :) aracımın yazılımında sorun var sanırım bunu bıkac arabayla denedıgımde farkettım o gunde sızle bastıgımda sorunluydu ewet 2 3 4 vıteslerde iyi ama 5 e atınca duruyor resmen 3 4 secenek var bunla ılgılı eksoz sıstemınde hıc susuturucu yok buda benı sonlara dogru eksıye dusuruyor yada yazılımında sorun var bı ara son susturucuyu takıp ole bakıcam oda olmazsa yazılımını degıstırcez bakalım genel olarak son hız harıc ara hızlanmalar o hoplamalar zıplamalar gayet memnunum su son hızlara dogru aptallıgınıda bı cozebılırsem cok ıyı olucak :)

ferroo
16-12-2013, 11:30
Benzinli 4-5k rpm deyken basılsa bu sefer dizel ölü hale geliyor. Zira Konya yolunda öylesine bir denedik 70-80 aralığında bastığımızda 3-4 boy zıplayan focus neredeyse burun bile çıkartamadı.

Neyse, tanışmış olduk bir sonraki Ankara seyahatimde üstten alttan ortadan basar deneriz.

suan ıcın 40 180 :D

dqn
16-12-2013, 15:35
Aslında 0'dan kalkması en mantıklısı.Dizel-benzinli, DSG-Manuel gib eşleşmelerde roll adaletsiz oluyor.

ham
16-12-2013, 21:14
bende aynı kategoride sayılırım bidaha ki denemeye katılmak isterim :) zır stock 1.6 16v ibiza

rx-7
16-12-2013, 22:36

Focus-Mazda 3 için sonuç belli ama aradaki farkı doğru görmek ve passatla olan sonucu bilmek için en iyi çözüm farklı viteslerde basmak diye düşünüyorum...aynı viteste basınca daha çok dergilerdeki 40-160 esneklik testi gibi oluyor çünkü:) Dizelin yüksek torkuyla bu konudaki başarısı *****...

Ferhat ne der bilmiyorum ama daha ilk sn de kendini öne atan focusa passatın yaklaşıp sonlara doğru geçmesi zaten iki aracında devrinde basıldığında passatın önde olacağına işaretti bana göre.Tabi benimki bir tahmin,Ferhat'ta aracındaki bir sorundan bahsediyordu,bir dahaki sefere onları hallederse yine önde olabilir bilemiyorum.Ayrıca bir dahakine sende üzerine 70lt yük almazsın depoyu fulleyip bunlar ayarlanırsa sonucu daha iyi görürüz.:icon_tup:

rx-7
16-12-2013, 22:53
hoşgeldin kardesim o kurum emmeyi fln yeni temizletmiştim sanırım ondan dolayı olabılır :D ılk 2.ve 3 vıteste duman atıyor sonra kayboluyor bende anlamadım valla :) aracımın yazılımında sorun var sanırım bunu bıkac arabayla denedıgımde farkettım o gunde sızle bastıgımda sorunluydu ewet 2 3 4 vıteslerde iyi ama 5 e atınca duruyor resmen 3 4 secenek var bunla ılgılı eksoz sıstemınde hıc susuturucu yok buda benı sonlara dogru eksıye dusuruyor yada yazılımında sorun var bı ara son susturucuyu takıp ole bakıcam oda olmazsa yazılımını degıstırcez bakalım genel olarak son hız harıc ara hızlanmalar o hoplamalar zıplamalar gayet memnunum su son hızlara dogru aptallıgınıda bı cozebılırsem cok ıyı olucak :)

Hoşbulduk kardeşim,5'e atınca gitmemesinin nedeni 5'e attığın anda gördüğün devirdeki güç/tork ile ilgili biliyorsun.Yazılım düşük devirlerde yüksek tork verince yukarı devirler zayıf kalmış olabilir genelde eksoz iptal ettiğin zaman tersi oluyor çünkü aşşağı devirlerde tork düşüp üstlerde güç artıyor.Ama ciddi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ben,öyle olsa araban 5'e kadar o şekilde gitmezdi.Sonuçta her viteste aynı devirlerden geçiyorsun:icon_tup:

rx-7
16-12-2013, 22:56
bende aynı kategoride sayılırım bidaha ki denemeye katılmak isterim :) zır stock 1.6 16v ibiza

Mutlaka gel,hatta başka arkadaşlarını da getirebilirsen iyi olur.Özellikle Civiclerle merak ediyorum benim arabayı.Hep beraber deneriz.

ferroo
16-12-2013, 23:01
eee ne zaman bulusuyoruz persembe gunu sole bı atraksiyon yapmayahhmı :D

ferroo
16-12-2013, 23:02
bizde corsa 1.7 si olan arkadasıma lımıtlerde yazılım yaptırdık onla denıcem tamam dersenız bu hafta bulusalım hep beraber?

rx-7
16-12-2013, 23:29
Valla bu havalar basmak için hiç iyi değil yollar hep gizli buz daha 1 saat önce 60-70 le 3 şeritli kup kuru görünen yolda ufak ufak kaydım birde yeni kış lastiği var arabada.Basmak için havanın biraz ılıması lazım...onu bırak köprü üzerine bırakacağımız elemanları da düşünmek lazım :)

ferroo
16-12-2013, 23:32
Valla bu havalar basmak için hiç iyi değil yollar hep gizli buz daha 1 saat önce 60-70 le 3 şeritli kup kuru görünen yolda ufak ufak kaydım birde yeni kış lastiği var arabada.Basmak için havanın biraz ılıması lazım...onu bırak köprü üzerine bırakacağımız elemanları da düşünmek lazım :)

:D:D:Dhaklısın yollar hep buz ben solemedım ole bısıy sende duymadın kardesım :D