PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da bi-xenon yaptırmak ?

oğuzk
20-11-2013, 12:36
Ankara'da corsa C ye bi-xenon yapabilecek yer bilen duyan var mıdır ?

İstanbul'da var sanırım ama far sök yolla sıkıntılı iş.

serkanokan
20-11-2013, 12:46
2002 stop yapıyo diye biliyorum kanka.

Emre Ekrem
20-11-2013, 13:16
Yaptıklarını biliyorum, gidip görmedim ama iyilermiş, bir takım far aldım gidip yaptırmayı planlıyorum bende, d2s mercek ile.

https://www.facebook.com/boomtuning?ref=stream

altugkocer
20-11-2013, 13:26
Sonradan yaplan bi xenon çok sağlıksız. Karşı taraf için bazen ciddi tehlike oluşturabiliyor. Hele bi de far ayarı yoksa çok kötü

Emre Ekrem
20-11-2013, 13:32
Sonradan yaplan bi xenon çok sağlıksız. Karşı taraf için bazen ciddi tehlike oluşturabiliyor. Hele bi de far ayarı yoksa çok kötü

Renault Latitude kadar kötü olamaz.

MeRtCaN
20-11-2013, 13:50

bence yapan kişiye baglı

ben kendı arabama yaptım
halada arkadasım arabasında kullanıyor
far ayarı olsun ve aydınlatma olsun 10 numara

altugkocer
20-11-2013, 14:57
işçilik ve malzeme kalitesine göre değişir tabiiki ama piyasada çoğu insan yeter ki xenon olsun diye ucuza kaçıyor, özellikle merceksiz farlarda çok göz alıyor

CasabLanca
20-11-2013, 15:01
bence yapan kişiye baglı

ben kendı arabama yaptım

senin arabaya yaptığımız çok fenaydı abi ya fabrika görse protip diye alıp incelerdi :D

levent
20-11-2013, 15:10
işçilik ve malzeme kalitesine göre değişir tabiiki ama piyasada çoğu insan yeter ki xenon olsun diye ucuza kaçıyor, özellikle merceksiz farlarda çok göz alıyor

zaten bi-xenon diye bahsi geçen şey farın içine mercek gömmek.. halojen fara xenon ampül takmak için konu açmamış arkadaş.

altugkocer
20-11-2013, 16:04
zaten bi-xenon diye bahsi geçen şey farın içine mercek gömmek.. halojen fara xenon ampül takmak için konu açmamış arkadaş.

bi-xenon denen şey uzun farın da kısa farın da xenon olması diye biliyorum "bi" zaten iki ya da çift anlamına geliyor. Senin dediğine göre bi-xenon=mercekli far

levent
20-11-2013, 16:08
bi-xenon denen şey uzun farın da kısa farın da xenon olması diye biliyorum "bi" zaten iki ya da çift anlamına geliyor. Senin dediğine göre bi-xenon=mercekli far

dediğin doğru fakat, merceksiz olupta bi-xenon olan far ben görmedim bugüne kadar :) uzun kısa xenon denen h4 ampülleri saymıyorum ben, d1s-d2s-d3s ampüllülerden kastım..

serkanokan
20-11-2013, 18:50
bence yapan kişiye baglı

ben kendı arabama yaptım

Olsa da kullansak yine :)

MeRtCaN
20-11-2013, 19:01
Olsa da kullansak yine :)

Yeniden yapasim var valla :)

Farin icini açıp mercek koyup bi xenon yapmak isteyenler
Google a retro fit head lights diye yazarsa karşısına guzel ornekler cikar

ghibli06
20-11-2013, 19:49
merceksiz bi-xenon olmaz ki zaten... sonuçta uzun-kısa olayını perde ayarlıyor merceğin içindeki, ayar sıkıntısı kesinlikle olmaz, tam tersi, dümdüz bir aydınlık sağlıyorsun, 4 sene önce kendim taktım hala da kullanıyorum...

oğuzk
20-11-2013, 19:53
Yaptıklarını biliyorum, gidip görmedim ama iyilermiş, bir takım far aldım gidip yaptırmayı planlıyorum bende, d2s mercek ile.

Geçen görüşmüştüm yanlış anlaşılma olmuş konuştum Alican abiyle tekrar hafta sonu gidiyorum.

rebeloghy
20-11-2013, 20:01
Civic'te uzun kısa xenonum vardı , önceki sahibi yaptırmıştı da. 2 sene ne küfür yemişizdir.. Merceksiz farda xenon kısa da olmasın uzun da olmasın xenon takılmasın gercekten. Eziyet oluyor

Gökhan Bilgin
20-11-2013, 20:08
Mercek olan her far bi-xenon değil bildiğim bi araçtan örnwk vereyim jetta 5'lerde bosch ve hella marka farlar var hella sadece mercekli bosch dönüşe duyarlı oluyor oldukça maliyetli ama dört haneli rakamlardan bahsediliyor.

xcel
20-11-2013, 20:33
kavram karmaşaları var bu konuda :)

Alican
20-11-2013, 21:28

Teşekkürler, beklerim buyrun gelin.

Geçen görüşmüştüm yanlış anlaşılma olmuş konuştum Alican abiyle tekrar hafta sonu gidiyorum.

:icon_tup:

OnurD.
20-11-2013, 21:35
Yıllır önce Komple Hella ürünleri kullanarak yaptığım bi-xenon farlarımla 2 adat Tuv muayenesinden sıkıntısız geçmiştim. Taa ki Geçen haftaki üçüncü muayeneme kadar. Far yükseklik ayarınızın çalışması lazım (Far çanağına montaj yapıldığından genelde çalışır zaten sıkıntı yok) Ve Far yıkamanızın olması lazım (Bende far yıkama yok). Bu 2 şart olmadan muayene istasyonları "artık" ağır kusur veriyorlar ve geçirmiyorlar.Problem yaşayıp Benim Gibi D2S mercek kullananlar şanslılar; h7 ampul alıp kenarlarını traşlayarak merceğe monte edip xenon beyninide geçici olarak söküp girdiğinizde sorunsuz geçiyorsunuz.
Kaliteli malzeme ve iyi işçilik olan bi-xenon mercekli fardan daha iyi ve karşı tarafı rahatsız etmeyen bir sistem yoktur. Tavsiye edilir.

Ben mevcut merceğim ve h7 lerle devam ediyorum. Aracı satacağımdan dolayı elimdeki 1çift Hella Beyin ve D2s için 1çift hella trafo(ateşliyicide diyen var, ampulun arkasına monte olan siyah şey) boşa çıktı. 2 takımda D2S ampul (1 takım sunpart 1 takım philips) te aynı şekilde boşta. sunpartlardan biri patlak diye hatırlıyorum o yüzden 3 tane var diye düşünelim. İşine yarayan olursa özelden yazsın dönüş yaparım. Konu hakkında yakında ilan açıcam ancak foto çekmeye zaman bulamadığımdan açamadım henüz.

Sam
20-11-2013, 21:47
Yıllır önce Komple Hella ürünleri kullanarak yaptığım bi-xenon farlarımla 2 adat Tuv muayenesinden sıkıntısız geçmiştim. Taa ki Geçen haftaki üçüncü muayeneme kadar. Far yükseklik ayarınızın çalışması lazım (Far çanağına montaj yapıldığından genelde çalışır zaten sıkıntı yok) Ve Far yıkamanızın olması lazım (Bende far yıkama yok). Bu 2 şart olmadan muayene istasyonları "artık" ağır kusur veriyorlar ve geçirmiyorlar.Problem yaşayıp Benim Gibi D2S mercek kullananlar şanslılar; h7 ampul alıp kenarlarını traşlayarak merceğe monte edip xenon beyninide geçici olarak söküp girdiğinizde sorunsuz geçiyorsunuz.
Kaliteli malzeme ve iyi işçilik olan bi-xenon mercekli fardan daha iyi ve karşı tarafı rahatsız etmeyen bir sistem yoktur. Tavsiye edilir.

Ben mevcut merceğim ve h7 lerle devam ediyorum. Aracı satacağımdan dolayı elimdeki 1çift Hella Beyin ve D2s için 1çift hella trafo(ateşliyicide diyen var, ampulun arkasına monte olan siyah şey) boşa çıktı. 2 takımda D2S ampul (1 takım sunpart 1 takım philips) te aynı şekilde boşta. sunpartlardan biri patlak diye hatırlıyorum o yüzden 3 tane var diye düşünelim. İşine yarayan olursa özelden yazsın dönüş yaparım. Konu hakkında yakında ilan açıcam ancak foto çekmeye zaman bulamadığımdan açamadım henüz.

Far yükseklik ayarı dedikleri, farlar açıldığında araçdaki yüke göre farların kendi kendine otomatik ayar yapmasıdır...

levent
20-11-2013, 22:25
otm far yükseklik ayarı ve yıkama sistemi şartı 2013 yılbaşında geldi diye hatırlıyorum ben de, avrupada o şartlar yok aslında ama tr de malesef geldi. ayarlı olduktan sonra geçmeli bence de bi-xenon dönüşümlü araçlar