PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doktor

kelalper
20-11-2013, 13:17
Sporcu sakatlanmalarına bakan tanıdık doktor var mı? Ya biceps i yırttım ya da önkolu bilemiyorum. 2 haftadır idman yapmıyorum ama halen geçmedi. Herhangi bi ortopediste gitmek istemiyorum. Mehmet Demirhan a baktım amerikan da ama onunda 1 ay randevuları dolu ve muayane ücreti inanılmaz yüksek.

Onur Fatih
20-11-2013, 13:18
Geçmiş olsun...

ontheair
20-11-2013, 13:19
Acıbadem hastahanesinde sporcu sağlığı merkezi var. Belki biliyorsundur ama en sağlıklısı oraya başvurman sanırım.

Vtec_2
20-11-2013, 13:22
Burhan Uslu : 0216 355 14 79 . Ben basketbol macı sırasında sol dız kapagımı dondurmustum :)

http://burhanuslu.com/

Ranthor
20-11-2013, 13:24
Askerde Tendon koparmis ve cok ama cok cekmis biri olarak...

Istanbul Cerrahi Hastanesini yada Vatan hastanesini tavsiye ederim, el ve kol icin Doc. Doktor Ersin Nuzumlalı tavsıye ederim.
Body hocası evolu abimiz de orada tedavi görmüştür.

kelalper
20-11-2013, 13:56
Acıbadem mi aman abi ya. Sakat kalma olasılığım daha fazla.Adamlar her yakaladıklarını ameliyat ediolar.

brs852
20-11-2013, 13:57
doktora hiç gerek yok doktor 2 ayda tedavi eder 1 haftada idman yapar hale getirebilecek biri var Aytekin Yılmaz

yan53
20-11-2013, 13:58
İsom var googlede araştır iyi yer ben ameliyat olmuştum orda çok sporcu gider oraya

Ranthor
20-11-2013, 14:02
doktora hiç gerek yok doktor 2 ayda tedavi eder 1 haftada idman yapar hale getirebilecek biri var Aytekin Yılmaz

yapmayin etmeyin, ben tendon kopardim, yirtik buyukse, ameliyat yada fizik tedavi gerekebilir.
bence doktora git, ben sol elimle hala yumruk yapamiyorum, tek parmagim kapanmiyor tam olarak.
Sadece gec mudaheleden, bir an once doktora gorunun.

brs852
20-11-2013, 14:08
yapmayin etmeyin, ben tendon kopardim, yirtik buyukse, ameliyat yada fizik tedavi gerekebilir.
bence doktora git, ben sol elimle hala yumruk yapamiyorum, tek parmagim kapanmiyor tam olarak.
Sadece gec mudaheleden, bir an once doktora gorunun.

Abi Tarsus idman yurdun'da profesyonel futbol oynadığım dönem üst adelemden sakatladım Mr falan çekildi 6-8 ay futbol oynayamıyacağım ve tedavi olmam gerektiğini söyledi doktor. yana yana evde oturuyorum 1.5 sene futbol oynayamamak çok kötü bir durum maddi manevi sonra aytekin yılmaz ile tanıştık Emre Belözoğlunun kronik kasık sakatlığını geçiren Arda Turanın Galatasaray'da iken pubis tedavisi olmayan sakatlığını tedavi eden mehmet yıldızın doktorlar bir 8-9 aylık diz tedavisinden sonra futbol oynayamazsın deyip tekrar futbol oynatan bir abimizdir kendisi.milli takımda çalışmayı kabul etmediği için kulüplerde çalışamıyor federasyon onay vermiyor. futbolculardan özel masörü olması için teklif geliyor ama biraz ehlikeyf olduğu için işine gelmiyor kendi yerinde bakıyor tedavi ediyor. sonuç olarakta 3 seans tedabiye gittim hafta sonu maça çıktım..

http://www.aksam.com.tr/ekler/pazar/bizim-futbolculari-bitiren-yanlis-antrenman-programlari/haber-232170

murat-m
20-11-2013, 14:14
prof. dr. Azmi Hamzaoğlu "FLORANCE NİGHTİNGALE"

SekoLive
20-11-2013, 14:16

Pahalı, ve hatır lazım.

Alper abi efesin bi doktoru vardı bu senin bölgenin sakatlıklarında iyidi ama adını aklıma getiremiyorum bi araştır derim.

clioGT
20-11-2013, 14:18
prof dr ömer taşer valla bu tarz sıkıntılarda tek gittiğim ve hiç sıkıntı yaşamadığım doktor.

brs852
20-11-2013, 14:26
prof dr ömer taşer valla bu tarz sıkıntılarda tek gittiğim ve hiç sıkıntı yaşamadığım doktor.

egzoz'da İskender usta neyse diz çapraz bağ sakatlıklarında da Ömer Taşer o'dur.

kelalper
20-11-2013, 14:26

o o.ç nu bana söylemeyin. İki ameliyatımı yaptı. İlkinde diz bağlarım kopuktu. Lise 2 deydim. Tamam oldu bitti geçmiş olsun dedi 3 ay yattıktan sonra ameliyat etti. Dizde hala boşluk var. 2009 da araba çarptı ayağımı kırdı. Amelitar dedi. Akşam ameliyata aldı 6 hafta sonra telleri alıcaz dedi. & hafta geçti ameliyatla alınacak dediler. İyi ameliyathane ayarlandı. kendisi kapıda naber ne var ne yok içeride görüşürüz dedi. Ameliyathaneye girdim ayıkken pratisyen hekim 2 dakikada çevirerek telleri çıkardı. hop odaya aldılar. Tamam hadi ödeyin çıkın. Eee ne kadar 3900 tl. Ulan fatura dökümü istiyorum vermiyolar sigorta ödüyor diye. Kavga dövüş verdi bi baktım ameliyathane kirası 900 tl. Oda parası 1000 tl geri kalanı Azminin parası. Herif ameliyathane ye girmedi bile. Başhekim tanıdık kavga gürültü 90 lira ödeyip çıktım. Herif bakmadı bile.

murat-m
20-11-2013, 14:52
o o.ç nu bana söylemeyin. İki ameliyatımı yaptı. İlkinde diz bağlarım kopuktu. Lise 2 deydim. Tamam oldu bitti geçmiş olsun dedi 3 ay yattıktan sonra ameliyat etti. Dizde hala boşluk var. 2009 da araba çarptı ayağımı kırdı. Amelitar dedi. Akşam ameliyata aldı 6 hafta sonra telleri alıcaz dedi. & hafta geçti ameliyatla alınacak dediler. İyi ameliyathane ayarlandı. kendisi kapıda naber ne var ne yok içeride görüşürüz dedi. Ameliyathaneye girdim ayıkken pratisyen hekim 2 dakikada çevirerek telleri çıkardı. hop odaya aldılar. Tamam hadi ödeyin çıkın. Eee ne kadar 3900 tl. Ulan fatura dökümü istiyorum vermiyolar sigorta ödüyor diye. Kavga dövüş verdi bi baktım ameliyathane kirası 900 tl. Oda parası 1000 tl geri kalanı Azminin parası. Herif ameliyathane ye girmedi bile. Başhekim tanıdık kavga gürültü 90 lira ödeyip çıktım. Herif bakmadı bile.
büyük geçmiş olsun tekrar.ben geçen sene diz sakatlığı geçirdim ve kendisine muayene oldum.çapraz bağlarımda total derece yırtık vardı.ameliyat dedi.g.t korkusundan kaçtım olamadım halada ağrısını fazla fazla çekiyorum ama o zaman bayağı ilgili idi.ona istinaden yazdım.kusura bakmayın.en yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz inşallah:(

Ranthor
20-11-2013, 15:04
arkadaslar kufurlu yazmayin, avukatlardan savciliktan yazi gelip duruyor, icimiz cikti vallahi

Göki,ZD
20-11-2013, 15:05
arkadaslar kufurlu yazmayin, avukatlardan savciliktan yazi gelip duruyor, icimiz cikti vallahi

Amma sıkıyosunuz ya, yemiyo artık kimse başka bahaneler bulun

kelalper
20-11-2013, 15:07
büyük geçmiş olsun tekrar.ben geçen sene diz sakatlığı geçirdim ve kendisine muayene oldum.çapraz bağlarımda total derece yırtık vardı.ameliyat dedi.g.t korkusundan kaçtım olamadım halada ağrısını fazla fazla çekiyorum ama o zaman bayağı ilgili idi.ona istinaden yazdım.kusura bakmayın.en yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz inşallah:(

saolun teşekkür ederim. Bakırköyde spor trvmataloji merkezi varmış. Bilen duyan var mı?

clioGT
20-11-2013, 15:08
egzoz'da İskender usta neyse diz çapraz bağ sakatlıklarında da Ömer Taşer o'dur.

sırrı bey vardı bi de sarper bey yardım ediyorlardı ekip on numaraydı valla gitmeyeli oldu 4-5 sene. dediğin gibi ama:)

valla azmi hocaya gitmiştim, ardından ömer hocaya. ömer hocada ameliyat oldum. ardından omuz diz türevi her sakatlıkta ömer hocadan şaşmadım... alper araştır derim.

kelalper
20-11-2013, 15:08

Göki lan bana sağ kolu versene ortak kullanalım. Klavye yi kaldırıp tutamıorum lan.

brs852
20-11-2013, 15:09
saolun teşekkür ederim. Bakırköyde spor trvmataloji merkezi varmış. Bilen duyan var mı?

bakırköyde ki fizyorom mu acaba yoksa başka bir yer mi dediğiniz ?

Göki,ZD
20-11-2013, 15:10
Göki lan bana sağ kolu versene ortak kullanalım. Klavye yi kaldırıp tutamıorum lan.

Benim kollarım kaslı 41 santim , yaglı 55,5 oldugunda haber ederim;)

miniks
20-11-2013, 15:13
bana bak kel alper seni hiç sevmiyorum

yinede insanlık yapıyorum

dikkate alırsın almazsın sana Eski milli sutopcudan tavsiye

bag yırtıgı yada lif kopması olsa yerinde duramazsın agrı ve acıdan uyku uyuyamazsın

seninkisi ödem yanlış hareket yapmışsın zamana bırakıcaksın

Naprosyn Jel | İlaç Pedia | Eczacılar ile Anlaşılır İlaç Bilgisi, Yan Etkiler, İlaç Fiyatları (http://www.ilacpedia.com/naprosyn-jel)

hergün bu jeli uygula güzelce ovala yedir sonra bandaj ile sar sıcak tut

inşallah 1 haftada birşeyin kalmaz

hadi geçmiş olsun sonrada bir daha 25 kg konsantre yapma :D

rodya
20-11-2013, 15:15
Azmi Hoca benim hayatımı kurtarmıştı yıllar yıllar önce.
Tüm masrafları ödeyebilmek için ev, işyeri araba vs ailemin tüm birikimi gidip eksiye düşmüştük.
kollarının resmini çek gönder dediler diye O.Ç vs demeye gerek yok.

Ranthor
20-11-2013, 15:19

ya goki beni yuzyuze taniyorsun, hayatimda hic sıktığımı gördün mü?
Zamanında ISP (internet servis sağlayıcı) da çalıştım, türkiyedeki 20-30 TIB sorumlusundan biriydim, mahkeme kararı ile siteyi kapatmaları o kadar kolay ki.. Ayrıca o siteyi sonradan açtırmak da bir o kadar zor.

Sayın Yetkili,
Bilindiği üzere, 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” 23/05/2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir.
Başkanlığımızın Bilgi İhbar Merkezine aşağıda yer verilen alan adı/ URL adresi ile ilgili ihbar/ihbarlar gönderilmiştir.
Bildirilen ihbara konu olan içeriğin 5651 sayılı Kanundaki sorumluluklarınız kapsamında özdenetim usulü ile incelenerek sonuçlandırılması hususunda gereğini rica ederim.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

Not: Başkanlığımızca bildirimlerin yapılabilmesi için iletişim bilgilerinizin ( e-posta, telefon, adres) gönderilmesini rica ederim.
Daha fazla bilgi için, “www.ihbarweb.org.tr” ve “www.tib.gov.tr” İnternet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili URL: http://www.techturkey.com/forum/sohbet/sohbet/sohb...nler-1063.html
İlgili alanadı: techturkey.com

Ranthor
20-11-2013, 15:22
bilin bakalım bu yazı hangi konu hakkında geldi,
Türkiye de bu işin şakası yok arkadaşlar.

BaDCaT
20-11-2013, 15:22
Sporcu sakatlanmalarına bakan tanıdık doktor var mı? Ya biceps i yırttım ya da önkolu bilemiyorum. 2 haftadır idman yapmıyorum ama halen geçmedi. Herhangi bi ortopediste gitmek istemiyorum. Mehmet Demirhan a baktım amerikan da ama onunda 1 ay randevuları dolu ve muayane ücreti inanılmaz yüksek.

Biceps ve ya önkolu yırtarsanız böyle olur.Ödem ile morarma başlar.Dorian Yates Biceps'ini yırttığı zamanki hali..

http://img78.imageshack.us/img78/9863/hhfyh6.jpg

Muhtemelen aşırı esneme vardır ve bununla birlikte oluşan spazm.Doktora görünmekte fayda var.

Göki,ZD
20-11-2013, 15:24
ya goki beni yuzyuze taniyorsun, hayatimda hic sıktığımı gördün mü?
Zamanında ISP (internet servis sağlayıcı) da çalıştım, türkiyedeki 20-30 TIB sorumlusundan biriydim, mahkeme kararı ile siteyi kapatmaları o kadar kolay ki.. Ayrıca o siteyi sonradan açtırmak da bir o kadar zor.

Sayın Yetkili,
Bilindiği üzere, 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” 23/05/2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir.
Başkanlığımızın Bilgi İhbar Merkezine aşağıda yer verilen alan adı/ URL adresi ile ilgili ihbar/ihbarlar gönderilmiştir.
Bildirilen ihbara konu olan içeriğin 5651 sayılı Kanundaki sorumluluklarınız kapsamında özdenetim usulü ile incelenerek sonuçlandırılması hususunda gereğini rica ederim.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

Not: Başkanlığımızca bildirimlerin yapılabilmesi için iletişim bilgilerinizin ( e-posta, telefon, adres) gönderilmesini rica ederim.
Daha fazla bilgi için, “www.ihbarweb.org.tr” ve “www.tib.gov.tr” İnternet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili URL: http://www.techturkey.com/forum/sohbet/sohbet/sohbet/sohb...nler-1063.html
İlgili alanadı: techturkey.com

Eee ne olmus ağırlaştırılmıs muebbet mi yendi, bırakın artık bu tarz şeyleri paylaşmayı neticesi olmıcak şeyleri.. Bana da alakalı bu tarz yazılar geliyor sonuc sıfır olan şeyleri buyuk bişeymiş gibi göstermede üstünüze yok.. Sakın bana özgune gelıyo polisler eve filan deme özgun benimde arkadasım yok oyle bişey ok;)

brs852
20-11-2013, 15:26
Biceps ve ya önkolu yırtarsanız böyle olur.Ödem ile morarma başlar.Dorian Yates Biceps'ini yırttığı zamanki hali..

http://img78.imageshack.us/img78/9863/hhfyh6.jpg

Muhtemelen aşırı esneme vardır ve bununla birlikte oluşan spazm.Doktora görünmekte fayda var.

her yırtıkta kanama dışarı vurmaya bilir. :beuj:
yırtığın büyüklüğü derinliğiyle alakalı bir durum

gökan
20-11-2013, 15:28
bıcepsımın tam altındakı yerde fena bır sancı var 2 haftadır gecmedı hala suan bıle agrıyor ne olabılır:S

Ranthor
20-11-2013, 15:29
Eee ne olmus ağırlaştırılmıs muebbet mi yendi, bırakın artık bu tarz şeyleri paylaşmayı neticesi olmıcak şeyleri.. Benimde ilimle alakalı bu tarz yazılar geliyor sonuc sıfır olan şeyleri buyuk bişeymiş gibi göstermede üstünüze yok.. Sakın bana özgune gelıyo polisler eve filan deme özgun benimde arkadasım yok oyle bişey ok;)

Ne diyim Gökhan, site TIB tarafından engellenirse ben üzülürüm. Düzeltmek için de uğraşırım.

Polis vb işi ile ilgili bilgim yok, ama bu işten anlarım, ekmeğini yedim, engelleme kararları faxla geldiğinden beri bu piyasada çalışıyorum.

kelalper
20-11-2013, 15:32
Azmi Hoca benim hayatımı kurtarmıştı yıllar yıllar önce.
Tüm masrafları ödeyebilmek için ev, işyeri araba vs ailemin tüm birikimi gidip eksiye düşmüştük.
kollarının resmini çek gönder dediler diye O.Ç vs demeye gerek yok.

ben doktor için dedim o lafı. Herif girmediği ameliyat için 4000 tl para istedi. Ameliyat bile değil. Ne anestezi ne bişey vidalı telleri çevirerek çıkardılar ahh uhh derken çıktı. 5 dakika bile değil. 3 tane tel.

Göki,ZD
20-11-2013, 15:32
Ne diyim Gökhan, site TIB tarafından engellenirse ben üzülürüm. Düzeltmek için de uğraşırım.

Polis vb işi ile ilgili bilgim yok, ama bu işten anlarım, ekmeğini yedim, engelleme kararları faxla geldiğinden beri bu piyasada çalışıyorum.

Merak etme bu sitede kimlere ana avrat küfür edildi, birşey olmadı.. Öyle ufak tefek şikayetlerden bişey olmaz..

Ranthor
20-11-2013, 15:35
Merak etme bu sitede kimlere ana avrat küfür edildi, birşey olmadı.. Öyle ufak tefek şikayetlerden bişey olmaz..

eyvallah:)
neyse konuyu dağıtmayalım.

Hem lif yırttım hem tendon kopardım, kopuk tendonla 2 hafta gezdim, tendon kopunca harekette eksiklik oluyor, yani kas bir yere doğru çalışmıyor. benim parmağım yukarı kalkmıyordu, bükülü kalmıştı, kuğu boynu diyorlar.

Yırtık çok acıyor ve yer ediyor, sürekli aynı yeri sakatlıyorsun..

gökan
20-11-2013, 15:35
sabaha kadar uyuyamadım dogrusu

BaDCaT
20-11-2013, 15:39
sabaha kadar uyuyamadım dogrusu

En yakın zamanda doktora gitmeli hatta koşmalı böyle durumlarda uyku bile uyutmuyorsa sonuçta sağlık herşeyden önce

merttepe
20-11-2013, 15:42

bag yırtıgı yada lif kopması olsa yerinde duramazsın agrı ve acıdan uyku uyuyamazsın

Naprosyn Jel | İlaç Pedia | Eczacılar ile Anlaşılır İlaç Bilgisi, Yan Etkiler, İlaç Fiyatları (http://www.ilacpedia.com/naprosyn-jel)

Biceps omuza doğru üç noktadan yapışıyormuş, ortadaki tendonu yırtmıştım bende 4 ay elime gram ağırlık almam yasaktı. Yukardakine ek retendo kullanırsan faydalı olur. Doktora görün mutlaka. Çok çeşit sakatlanma var. Tek bir sonuca indirgeyemek doğru olmaz. Antrenmanları kesin bırakman gerekecek ama.
Retendo Kapsül (http://www.eczaistanbul.com/Retendo-Kapsul,PR-3230.html)

kelalper
20-11-2013, 15:48

voltaren de kullandım buz tedaviside yaptım sıcakta tuttum. Değişen bişey yok artarak çoğalıyor ağrısı. kasta büyük ihtimalle bişey var. klavyeyi tutup avuç içi yukarı bakacak şekilde kolumu uzatamıyorum hem önkol hem de biceps e bıçak saplanıo. Motorsiklette gazı açmak için yaptığın harekette ön kol üst kısım ağrıyor. Tırnağımı kesmek için kolumu öteki elime doğru içe çeviremiyorum. Yanlış bi hareket yaptım zaten k dumbell gögüs preste yere atmiim bırakiim dedim yatarken o anda oldu büyük ihtimalle.

Beni sev sevme benim için önemli değil. Ben seni insan olduğun için seviyorum. İnsanlığın için saol. İyileşince videosunu çeker yollarım anlarsın Ok.

miniks
20-11-2013, 16:01
Voltaren daha çok ağrı kesici pomat

sana faydası dokunmaz

sende doku zedelenmesi var

yani kolunu bir yere sert çarpmışssın gibi düşün

kelalper
20-11-2013, 16:15
Voltaren daha çok ağrı kesici pomat

sana faydası dokunmaz

sende doku zedelenmesi var

yani kolunu bir yere sert çarpmışssın gibi düşün

Hacı valla bilmiyorum ne var ama 2 haftadır ağrısından doğru düzgün uyku yok. ha geçti ha geçecek diye. ama bi numara yok daha da artıo hareketlerimi kısıtlamaya başladı. Telefonu kulağımda tutamıorum 2 dakika. Zangır zangır titremeye başlıo.Kopmalarda zaten kas bi yana toplanıo. Onun dışında okuduğum bütün makalelerde şuanki hareket kısıtlaması kas yırtılması gibi gözüküo. Ama bakıcam yarın artık doktora gözükmem lazım araba kullanamıorum 2 elle. Direksiyonu döndüremiyorum.

Caesar
20-11-2013, 16:19
Yumuşak doku zedelenmesi
Belirli bir süre bardak bile taşıma beslenmene az dikkat et geçer.

hilmide aynısını yazmış.

İlla tanı koydurcaksan MR çektirmen lazım

mmustu
20-11-2013, 16:20
Eee ne olmus ağırlaştırılmıs muebbet mi yendi, bırakın artık bu tarz şeyleri paylaşmayı neticesi olmıcak şeyleri.. Bana da alakalı bu tarz yazılar geliyor sonuc sıfır olan şeyleri buyuk bişeymiş gibi göstermede üstünüze yok.. Sakın bana özgune gelıyo polisler eve filan deme özgun benimde arkadasım yok oyle bişey ok;)

sen iyimisin nan neyin var :D

olum bu ilaçlar dokunmaya başladı sana herhalde

JaSoN
20-11-2013, 16:45
Geçmiş olsun...
Konuyla alakasız olacak ama "Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma ..." topiğine ne oldu?

kelalper
20-11-2013, 16:47
konu o değil.

gökan
20-11-2013, 16:57
ben dolgıt aldım ama bı fayda yok gıbı bende sancı oluyor tam bıcepsın altındakı kan alınan damarın orası dun gece uyuyamadım sancıdan 1 haftadr böyle gecer dıye dusundum gece sızlama yapıyor:(

Göki,ZD
20-11-2013, 17:51
Geçmiş olsun...
Konuyla alakasız olacak ama "Vucut Geliştirme / Fitness / Sağlıklı yaşam / Kilo verme / Kilo alma ..." topiğine ne oldu?

5 yıllık konuda hiç kavga olmadı, ceaser olgar geldi konunun a.koydu.. kendincede kaldırdı konuyu, özü bu..

ghibli06
20-11-2013, 20:14
bence MR çektirin hemen, aklınızda kalmasın... benim aşil tendon kopuğumu 12 gün anlayamadılar...

gökan
20-11-2013, 20:17
valla bende agrı dun gece fenaydı en sevmedıgım sey sakatlık dun mesela agrıdan vıtesı gecıremedım anahtarla kapıyı acamadım tutamıyrm esyaları

Can_DCK
20-11-2013, 20:49
Prof. Dr. Nafiz BİLSEL - Ortopedi ve Tramvatoloji Uzmanı (http://www.nafizbilsel.com)

tavsiye ederim

AdemAr
20-11-2013, 21:05
bağdat caddesinde burhan uslu var eski galatasaray doktoru bağdat caddesi anadolu bankın orda yeeri vardı en son