PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pompa neden bi çalışıp bi çalışmaz ?

BATAK-RC
20-11-2013, 23:08
aracın benzin pompası canı isterse çalışıyo canı istemezse çalışmıyo bazen lpg'de çalıştırmak zorunda kalıyorum bazen 5-6 marş sonra devreye girip çalışıyo bazen tek marşta çalışıyo acaba nereleri kontrol etmem gerekir bunun için ? sabah sanayiye gidicem anlayan bi usta yok burda kendim söküp kurcalıcam o yüzden fikir edinmek istedim
not: pompanın elektrik motoru yeni değişti

pcvirus
20-11-2013, 23:19
role .

KOSEREN
20-11-2013, 23:19
Araçta sıralı sistem mi var?Eğer öyleyse araç benzinle çalışmadan direk LPG ile çalıştırılabiliyor mu?

Mr.K
20-11-2013, 23:21
benzin pompasının üstündeki hortumları kontrol et..

BATAK-RC
20-11-2013, 23:28
benimde şuan aklıma sadece röle geliyo daha önce ben pompayı yaktım söküp sadece elektrik motoru değişti...
bunlarda şamandıra pompanın üstünde takarken de ne yaptılarsa benzini fazla gösteriyo...
değiştikten sonra da devreden çıkıyodu bazen adamlara gittim baktılar çalışıyo orda bulamadılar kavga edip çıktım son zamanlarda nerdeyse hiç çalışmamaya başladı işte arabadan soğutacak beni nerdeyse yarın sabah kendim söküp bakacağım hem hortumlara hem şamandırasını yalnız röle nerde bilmiyorum pahalı değilse direk değiştiricem zaten...
yolda giderken debriyaja bassam bile yani rölantideyken lpg'de de olsa stop ediyo bazen onu da bulamadım bi fikriniz varmı ? çok sağolun

BATAK-RC
20-11-2013, 23:36
Araçta sıralı sistem mi var?Eğer öyleyse araç benzinle çalışmadan direk LPG ile çalıştırılabiliyor mu?

evet atiker sıralı sistem var direk lpg ile çalıştırılabiliyo

bad cat
21-11-2013, 00:03

Sıralı sistemde, kontak çalıştırma öncesi kontrol aşamasında iken benzin-lpg geçiş tuşuna basılı tutarak marş yaparsanız araç direk lpgde çalışır. Benim araç ilk sıralı lpg sistemlerinden ama başka sistemlerde de yapmıştım bu yöntemi.

pcvirus
21-11-2013, 00:18
araç tüptede sorun çıkarıyorsa o arabanın elektrik tesisatına bi göz atmak lazım
bi yerlerde şase yapıyor olabilir