PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : custom orta gostege yapım fikri?

hellchaosdead
21-11-2013, 02:47
slm lar arkadaslar..sımdı soyle bı fıkrım var..elm 327 no lu urun bılındıgı uzere cogu araca bluetooth uzerınden aracın ecu sune baglanıyor..androıd yada ıos yazılımlı telefonlarda baglantı kurarak gereklı programlar sayesınde arac uzerınde bulunan sıstemlerın anlık degerlerını gorebılıyoruz..sogutucu rpm hız hava fıltre gırıs sıcaklıgı vs....golf 5 aracımda teybın oldugu yerı sokup fıber yada baska bı seyle kalıp yaparak 7-10 inch arası bı androıd tablet koymak ıstıyorum..elm327 sayesınde devamlı baglı kalmak ve aracımla gezerken devamlı bılgılerı gorebılmek ıstıyorum..malumunuz telofonun ya sarjı bıtıyo yada elden dusuyo..vs...aynı anda mp3 player olarakta kullanmam lazım bunun ıcın tabletın jack ından auidison bit one tarzı bı ıslemcıye gırıs yapıp anfıye baglamam lazım..tabletın sarjınıda konsolun arkasında gereklı ıslemlerle yerlestırmeyı planlıyorum..malumunuz gosterge fıyatları bıraz yuksek benımkı gıbı 32 pın kullanan cogu arac bu sayede hem 2*double dın hem mp3 player navigasyan gosterge pod vs.. derltlerden kurtulabılır..boyle bı sısteme sızın verebılecegınız ekstra bı tavsıye ne olabılır?kullanım alanını artırmak foksıyon genısletmek yada altarnetıf ucuk bı fıkır..yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler..

Jeandan-R
21-11-2013, 03:00
Ben aynı şeyi clio rs için düşünüyorum. Indash aldığım için üstte kalan ekranın bir işlevi kalmadı. Kesip biçip ufak bir android tablet koyucam oraya. Ama bildiğim kadarıyla sizin için androidli orta konsol üniteleri mevcuttu, isterseniz bi araştırın.

Agah
21-11-2013, 03:15
maxi display alsanız ya kısaca ? ? ? tablet tablet olarak kalsa :)

hellchaosdead
21-11-2013, 03:19
Ben aynı şeyi clio rs için düşünüyorum. Indash aldığım için üstte kalan ekranın bir işlevi kalmadı. Kesip biçip ufak bir android tablet koyucam oraya. Ama bildiğim kadarıyla sizin için androidli orta konsol üniteleri mevcuttu, isterseniz bi araştırın.

andoıdlı cıhazlar bıraz pahalı oluyo..ekran buyuklu cozunurlugu de tamıstedıgım gıbı deıl..hem ucuz bı tabletle halledebılırız..

hellchaosdead
21-11-2013, 03:20
maxi display alsanız ya kısaca ? ? ? tablet tablet olarak kalsa :)

maxı nın goruntusu pek hos deıl:)

levent
21-11-2013, 03:23
bence mantıklı, kaç inç sığdığı hesaplanır, varsa yapılmış örnekler incelenir. yapılmayacak şey değil, ki başka araçlar üzerinde yapılmış örnekleri var gerek ülkemizde gerek dışarda.

okuduğum yorumlara göre de bit-one değil de bit-ten kullanın işlemci olarak daha başarılı buluyor bu işin içindeki insanlar :)

darkmoon
21-11-2013, 03:35
ben bunun konusunu açmışdım hatta gerekli videlarıda paylaşmışdım

ama tekrar yazıyım..

en başda dediğin iş kolay zor bir şey değil.. tableti ister gömersin ister takmalı çıkmalı ön göğse şeklinde yaparsın arabadan çıkarken yanına alır gidersin..

ilk tablet ayağını açıklıyım ne alırsan al ama gps i bağımsız olsun agps olmasın

tablet için konvertor alıcaksın elektrik sorunun hal olucak devamlı bağlı kalıcaksa elektriğie

ses olayını iki türlü yapabilirsin şöyle.

birisinde direk kulaklık çıkışından alırsın sesi

birisinde bluetooth üstünden sesi verebilirsin ufak bir bluetooth aparatı ile kablosuz ama bu yöntemi yaparsan alıcağın elm327 wifi dongle alman lazım bluettohu sistem kulanıcağı için obd ye wifi den bağlanıcaksın apple gibi..

bunların dışında zor ibr şey yok..

şimdi şahsi tavsiyeme gelirsek bence bunların hiç birini yapma tableti kapalı garajın yada aracını güvenlikli bir yere koymuyorsan güvenlik açısından zor olabilir..

daha basit ibr şey söyliyim bir tane kropsson tarzı bir tablet tutucu ve bir tablet al tamamdır bu kadar basit ana ünitene ister tabletin kulanklığından aux yolu ile istersen ana ünitende bluetooth özelliği varsa kablosuz direk bluetoth üstünden sesi verebilirsin.. tabletinin birde kutusundan çıkmassa genelde çıkar araba şarjıda alırsın oldu bitti..
oby yede bağlanırsın..

75m N750MAX Jumiss Kropsson One Touch Universal Tablet Car Dashboard Holder | eBay (http://www.ebay.com/itm/75M-N750MAX-jumiss-kropsson-One-Touch-Universal-Tablet-Car-Dashboard-Holder-/300841824549)

cla lardada bundan farklı ibr şey yok.

http://db2.stb.s-msn.com/i/41/531F29447A33EBDFBA9E7FCAF5469F.jpg