PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boost switch.. alan satan kullanan?

ReSuL
21-11-2013, 07:30
merhaba arkadaşlar.. aklımdan geçirdiğim bi proje için boost switch'e ihtiyacım var..

ayarlanabilir olacak ve istediğim boost geldiğinde devreyi tamamlayarak elektrik verecek.. boost olmayınca devre tamamlanmayacak ve elektriği de vermemiş olacak..

bu switch nerde bulunur?? otomotiv sektöründen başka hangi alanlarda kullanılır bu sistem..

örnek resim:

http://i40.tinypic.com/4kuwdf.jpg

yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Maxi
21-11-2013, 08:08
Hobbs Switch Boost Activated Boost Level Adjustable Injectors Intercooler | eBay (http://www.ebay.com/itm/Hobbs-Switch-Boost-Activated-Boost-Level-Adjustable-injectors-intercooler-/331050342392)

rezilliğe bak
ürün 23$, posta ücreti 40$

çoğu satıcıda göndermiyor türkiyeye, yada full takip edilir postayla yolluyor
niye biliyormusun?
çünkü daha önce bizim ülkeden şerefsiz bazı insan bozmaları bu ürünlerden satın almış sonrada ürün gelmedi diyerek üzerine yatmıştır kesin.
O.. çocukları :ofk:
normalde bunun posta ücreti buraya taş çatlasa 6$ falan.

Bu ürün ise daha makul, istersen düşünebilirsin
2 farklı basınç tipinde olan varmış sen 2-24psi ayarlı olanını seçersin heralde
Boost Pressure Switch for Turbo Water Injection Hobbs | eBay (http://www.ebay.com/itm/Boost-Pressure-Switch-For-Turbo-Water-Injection-hobbs-/231099774835)

ReSuL
21-11-2013, 08:22
çok doğru söylüyosun.. geçmişte yaşanmış bi takım kötü deneyimler adamları buna mecbur ediyo..

ben ebay ve ebay e benzer daha biçok siteyi inceledim.. bunları da gördüm.. ama bana Türkiyede bi çözüm lazım.. bu ya da buna benzer bi ürün illaki Türkiyede biryerde kullanılıyor.. Türkiyede basınç transmitter'i olarak geçiyor ama 15-20 dolarlık ürünleri adamlar 140 Euro/dolar fiyat çekmişler sitelerde..

kombi sistemlerinde gaz basınç sensörleri ya da sulama sistemlerinde ya da tarım sektöründe.. illaki bu işi yapan bişey var.. aslında biraz onların peşindeyim.. nihayetinde ihtiyacım olan bi taneyi her şekilde elde ederim.. 30-40 lira fazla olur :D

son olarak bu Türkiyede bunu medifiye için de olsa kullanan yok mu ki?

XSi
21-11-2013, 08:45
Hidrolik ve pnomatik ekipman satan yerlerde bu tip basinc switchleri var

Gunes G.
21-11-2013, 09:28
...

son olarak bu Türkiyede bunu medifiye için de olsa kullanan yok mu ki?

Basinca rolatif tetikleme ile modifiye yapacak insanlarin halihazirda standalone bir beyni oldugu icin arabasinda, direk beyin cikisindan tetik alarak yapiyoruz boyle seyleri, ya da direk mekanik olarak yapiliyor actuator kullanarak.

Tam olarak ne yapmak icin istiyorsun bunu?

yavuz364
21-11-2013, 09:37
Hassas bir ayar ve uzun ömürlü bir switch istiyorsanız elimde italyan malı çok kaliteli 0-2 bar aralığında ayarlanabilen 10 bar a kadar da dayanıklı switchler var.. resimlerini akşama koyabilirim.. Sadece fiyatları biraz tuzlu.. 80tl...

Edit: aynısı gibi olanın resmini buldum , ölçüleri de muhtmelen çok yakın ama orta kısım malzemesi daha kaliteli görünüyo bendekinin. üzerinde lazerle yazı flan var. Birde izolasyon için arka tarafına tam oturan bi lastiği var. onun dışında aynısı..

http://www.hycontrol.com/pneumatic_hydraulic/images/pmn_pmm.jpg

boosted_pug
21-11-2013, 09:50
Ben bu switclerden 5 adet taktım bi okadarda getirttim 5. Enjektör için kullanıyoruz bu switcleri

ReSuL
21-11-2013, 10:25
basınç geldiğinde bi elektrik motoru var onu çalıştırmak istiyorum :D basınç olmadığında motor çalışmasın istiyorum..

orjinal beyin kullandığım için ben beyinden tetik alamıyorum alternatif çözüm arıyorum..

ReSuL
21-11-2013, 10:26
Ben bu switclerden 5 adet taktım bi okadarda getirttim 5. Enjektör için kullanıyoruz bu switcleri

nerden getirttiniz özel değilse paylaşır mısınız??? bir de fiyattır..

ReSuL
21-11-2013, 10:28
[QUOTE=yavuz364;7163792]Hassas bir ayar ve uzun ömürlü bir switch istiyorsanız elimde italyan malı çok kaliteli 0-2 bar aralığında ayarlanabilen 10 bar a kadar da dayanıklı switchler var.. resimlerini akşama koyabilirim.. Sadece fiyatları biraz tuzlu.. 80tl...

Edit: aynısı gibi olanın resmini buldum , ölçüleri de muhtmelen çok yakın ama orta kısım malzemesi daha kaliteli görünüyo bendekinin. üzerinde lazerle yazı flan var. Birde izolasyon için arka tarafına tam oturan bi lastiği var. onun dışında aynısı..

yardımınız için teşekkür ederim.. ama fiyat pahalı geldi biraz..

mkerim
21-11-2013, 10:33
Hidrolik ve pnomatik ekipman satan yerlerde bu tip basinc switchleri var

Karaköyde bulabilirsin.

yavuz364
21-11-2013, 10:34
Evet fiyat çok fazla. Bunun beyaz, daha dandikleri var 10-20tl ye ama onlar hem ayarı çok kötü, hem de 1 bar üzerinde flan patlama riski var. daha önce başıma geldi o yüzden biliyorum..

Karaköyde bi yukarda bahsettiğim beyazlar var birde fiyatı yüksek olanlar var.. haftalarca karaköyde bundan aradığım için sormadığım dükkan kalmamıştır :)

Karaköyde bulabilirsin.

mkerim
21-11-2013, 10:38
Evet fiyat çok fazla. Bunun beyaz, daha dandikleri var 10-20tl ye ama onlar hem ayarı çok kötü, hem de 1 bar üzerinde flan patlama riski var. daha önce başıma geldi o yüzden biliyorum..

Karaköyde bi yukarda bahsettiğim beyazlar var birde fiyatı yüksek olanlar var.. haftalarca karaköyde bundan aradığım için sormadığım dükkan kalmamıştır :)

Ararken sorduklarını bizede söylersen belki daha kolay bulabilirsin. Kaç bar da çalışacak. Kaç volt ve kaç amperlik bir şey çalıştıracak. yoksa bir devremi yapacaksın. belki daha basit bir yöntem vardır.

yavuz364
21-11-2013, 10:54
Ben bi devrede kullanacağım için votaj ve amperi hiç önemli değil.
Zaten o kadar seçenek de olmadığı için isteseniz de bu değerleri bulamıyorsunuz.
Basınç önemli sadece o da 0-2 bar aralığında ayarlansın yeter bana.

Ararken sorduklarını bizede söylersen belki daha kolay bulabilirsin. Kaç bar da çalışacak. Kaç volt ve kaç amperlik bir şey çalıştıracak. yoksa bir devremi yapacaksın. belki daha basit bir yöntem vardır.

mkerim
21-11-2013, 10:56
Ben bi devrede kullanacağım için votaj ve amperi hiç önemli değil.
Zaten o kadar seçenek de olmadığı için isteseniz de bu değerleri bulamıyorsunuz.
Basınç önemli sadece o da 0-2 bar aralığında ayarlansın yeter bana.

ne yapacak sonra bu

yavuz364
21-11-2013, 11:05
o da farketmez . isterse devreyi kapatsın isterse devreyi açsın. isterse dijital çıkış versin :) önemli olan istediğim basınçta elektriksel bi değişiklik yapsın. ben onu bi şekilde kullanabilirim..

ne yapacak sonra bu

mkerim
21-11-2013, 11:09
o da farketmez . isterse devreyi kapatsın isterse devreyi açsın. isterse dijital çıkış versin :) önemli olan istediğim basınçta elektriksel bi değişiklik yapsın. ben onu bi şekilde kullanabilirim..

Bunları sorma sebebim : belki icat etmeye çalıştığınız düzeneği yapıp kullanan birileri vardır uğraşmayasınız diye söyledim. Sır ise tabiki söylemeye gerek yok:)

yavuz364
21-11-2013, 11:13
est. :) sırlığından değil de bu şekilde amacı çok basit bir elemanın bulunmaması garip yani. kullanacağım yer de belli birşey değil led olabilir pompa olabilir.

Bunları sorma sebebim : belki icat etmeye çalıştığınız düzeneği yapıp kullanan birileri vardır uğraşmayasınız diye söyledim. Sır ise tabiki söylemeye gerek yok:)

Maxi
21-11-2013, 11:19
Basinca rolatif tetikleme ile modifiye yapacak insanlarin halihazirda standalone bir beyni oldugu icin arabasinda, direk beyin cikisindan tetik alarak yapiyoruz boyle seyleri, ya da direk mekanik olarak yapiliyor actuator kullanarak.

Tam olarak ne yapmak icin istiyorsun bunu?

olayın başlangıcı burası güneş.
http://www.techturkey.com/forum/asiri-besleme/168900-blow-offun-tam-tersi-mantikla-calisan-bisey.html

mkerim
21-11-2013, 11:19
est. :) sırlığından değil de bu şekilde amacı çok basit bir elemanın bulunmaması garip yani. kullanacağım yer de belli birşey değil led olabilir pompa olabilir.

Aradığın parça 1986 model r11 turbo da bile var o yüzden sordum. bu güne kadar geliştirmişlerdir mutlaka daha işlevsel olanını yapmışlardır. Hazırını alabilirsin diye sorup duruyorum.

ReSuL
21-11-2013, 12:10
tek ihtiyacı olan ben değilmişim... :D

we evet olayın başlangıç noktasını maxi vermiş sağolsun...

olayda yavuz'un da dediği gibi amper voltaj filan önemli değil.. mesela atıyorum bu bi motoru devreye sokacak motora artıyı devamlı verirsin şaseye switch'i bağlarsın.. basınç gelince eksiyi tamamlar ve devre çalışır..

karaköy bana çok uzak arkadaşlar... kayserideyim.. sektör olarak belirtirseniz o sektörün malzemelerini satanlara bakabilirim burda..

emeğini esirgemeyen tüm arkadaşlara tşk ederim...

XSi
21-11-2013, 12:18
Pnomatikcilerde/hidrolikcilerde var katalogtan bakarsiniz 1-2 gune ankaradan veya istanbuldan gelir. (Ana firmalar istanbul veya ankarada genelde)

Bide role diye bir ekipman varken amper voltaj cok onemi kalmaz haliyle, onemli olan hassasiyeti

turbo_106
13-12-2013, 11:40
tek ihtiyacı olan ben değilmişim... :D

we evet olayın başlangıç noktasını maxi vermiş sağolsun...

olayda yavuz'un da dediği gibi amper voltaj filan önemli değil.. mesela atıyorum bu bi motoru devreye sokacak motora artıyı devamlı verirsin şaseye switch'i bağlarsın.. basınç gelince eksiyi tamamlar ve devre çalışır..

karaköy bana çok uzak arkadaşlar... kayserideyim.. sektör olarak belirtirseniz o sektörün malzemelerini satanlara bakabilirim burda..

emeğini esirgemeyen tüm arkadaşlara tşk ederim...

bende var 0.2 bar ile 1 bar arasında ayarlanabilir

http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vgpvm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

resimdeki üründür aracı firma ile getirmiştim elimde fazladan 1 adet var istersen satabilirim

turbo_106
13-12-2013, 11:44
iletkenleri gümüştür 10000 kez açıp kapama garantili hassas ayarlı kaliteli bi üründür

yavuz364
13-12-2013, 12:36
Benim de elimde bundan var.. 0,15 - 2 bar aralığında çalışabiliyor. 80 bara kadar dayanıklı. italyan malı.

http://www.hidelsan.com/images/Urun/resim/26237.jpg

Mehmet Gazihan
13-12-2013, 14:43
Aracın kendi MAP sensöründen sinyal alıp setlediğiniz voltaj eşiğini geçtiğinde role çeken bi devre tasarlayıp 30-40 tane üretmiştim. bikenarlarda duruyor.

lazımsa pm atın

XSi
13-12-2013, 14:50
Aracın kendi MAP sensöründen sinyal alıp setlediğiniz voltaj eşiğini geçtiğinde role çeken bi devre tasarlayıp 30-40 tane üretmiştim. bikenarlarda duruyor.

lazımsa pm atın

Arac maf li, bmw m40 motor :)

Mehmet Gazihan
13-12-2013, 14:52
turbo saatinin map ı da olur.

Frequency_48
14-12-2013, 19:33
basınç değeri ayarlanabilir ,basınç şalterleri,T-901.61 seri (düşük basınç ve vakum kontrol şalterleri,presostat) - 2013 SMS-TORK' a Hoşgeldiniz / TORK Solenoid vana, pnömatik aktüatör, aktüatörl&#252 (http://www.sms-tork.com.tr/tr/22211/basinc_degeri_ayarlanabilir_basinc_salterleri_t_90 1_61_seri/hnd_V7P3Pr.aspx)

Ben aracıma IC water spray yapmak için alıştım Alman malı yüksek sıcaklık dayanımlı.. Kibar bir ürün.. Fakat üzerinden çekeceğin akıma göre röle devresi de ilave etmen gerekli olabilir